30fps+ dziwny dźwięk karty graficznej

+
Cześć,

odpalając dzisiaj Cyberpunka doświadczyłem czegoś z czym wcześniej nie miałem styczności. Mianowicie, dziwnego dźwięku z karty graficznej. Z tego co udało mi się do tej pory wygooglować jest to cewka karty graficznej.

Co ciekawe, grając wcześniej (aktualnie 61h) nie słyszałem tego jakże irytującego jak i niepokojącego dźwięku.

Co do tej pory udało mi się ustalić:
- jest to dźwięk cewki
- niezależnie od jakości ustawień graficznych dźwięk cewki jest słyszalny
- dźwięk cewki znika tylko w oknie ustawień oraz ekwipunku
- dźwięk cewki znika gdy wymuszę w ustawieniach 30 fps

Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być tego przyczyną? Jakieś pomysły jak to rozwiązać? Karta podlega gwarancji :)

PS w załączniku znajduje się dxdiag.txt :)

Pozdrawiam
 

Attachments

  • DxDiag.txt
    103.4 KB · Views: 142
Spróbuj powrócić do starszej wersji lub wymuś w ustawieniach 30fps,po prostu czasami bywa w jakieś grze że wyciska ostatnie poty z karty graficznej że cewki piszczą,a jak wychodzisz do ona ustawień lub ekwipunkubgra nie wymusza większej mocy karty, sprawdź na innych grach czy masz ten sam problem i jeśli nie to musisz czekać na nowsze drivery a jak masz nadal piszczące cewki to wtedy wyślij do sprawdzenia na gwarancji opisz problem i jak również możesz dołączyć krótki film
 
Spróbuj powrócić do starszej wersji lub wymuś w ustawieniach 30fps,po prostu czasami bywa w jakieś grze że wyciska ostatnie poty z karty graficznej że cewki piszczą,a jak wychodzisz do ona ustawień lub ekwipunkubgra nie wymusza większej mocy karty, sprawdź na innych grach czy masz ten sam problem i jeśli nie to musisz czekać na nowsze drivery a jak masz nadal piszczące cewki to wtedy wyślij do sprawdzenia na gwarancji opisz problem i jak również możesz dołączyć krótki film

Właśnie odpaliłem CoD:Warzone (jeydna gra, która aktualnie mam na komputerze z W MIARĘ podobnymi wymaganiami/obciążeniem sprzętu) i było to samo...

Problem polega na tym, że kontaktowałem się już z x-komem i powiedzieli, że oczekiwanie na zwrot/wymianę/naprawę to nawet 4 tygodnie...
 

VSync włączony ?
Karta jest za bardzo obciążona,a niektóre z nich piszczą i nic z tym raczej nie zrobisz.
Zapewne RayTracing masz odpalony,na twoim miejscu bym ją reklamował,niech ci tą cewke wymienią(a najlepiej karte całą).
 

VSync włączony ?
Karta jest za bardzo obciążona,a niektóre z nich piszczą i nic z tym raczej nie zrobisz.
Zapewne RayTracing masz odpalony,na twoim miejscu bym ją reklamował,niech ci tą cewke wymienią(a najlepiej karte całą).

VSync włączony czy wyłączony nie ma znaczenia. Tak samo Ray Tracing :/

Już przygotowałem sobie formularz gwarancyjny z dopiskiem, że interesuje mnie tylko wymiana karty na nowy model. Czytałem jak "działają" wymiany poszczególnych części podzespołów i bardzo się tego obawiam :(
 
Jak masz VSync wyłączony,czyli nieograniczony do czestotliwosci monitora (u ciebie 144MHz) ,
to ci bedzie generowac klatki z maksymalnym obciążeniem karty-proste.
Jesli Ci te 50-60 FPS'ów starczy to ustaw tyle jako max.
A RT obciąża karte,tyle to powinieneś wiedziec,wzresztą poszukaj programiku który ci wyswietli obciążenie GPU podczas grania,to sam zobaczysz.

Tutaj gość w FullHD na ultra bez RT ma niecałę 50(podobnie mam ja na Radeonie),do tego jak odpalisz RT to ci pewnie spadnie do 40.
 
@AldaranX, przypomnę tylko, że problem nie leży w ilości FPS bo gra mi działa płynnie na Ultra tylko tego, że tak jak napisałem w pierwszym poście, cewka przestaje wariować tylko gdy ustawie maksymalny próg FPS na 30. Przy ustawieniu 50-60 fps tak jak sugerujesz, problem cewki dalej występuje :/

Jeśli chodzi o użycie GPU to oczywiście sprawdzałem to. Wynosi 98% na ultra. To jednak nie zmienia faktu, że poprzednie +/- 55h grania cewka się nie odzywała.

Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem Twoje wypowiedz :)
 
A jaką masz kartę? W mojej z tego co czytałem 85-90 stopni to normalna temperatura pracy przy znacznym obciążeniu. No może "normalna" to złe słowo, ale wiesz o co mi chodzi :D

Kontaktowałem się już z x-komem (u nich kupowałem podzespoły do pc) i technik zapewniał mnie, że uszkodzenie cewki obejmuje gwarancję. Jedyny problem to sposób rozwiązania gwarancji: wymiana, zwrot środków lub naprawa, gdzie dwa ostatnie sposoby nie pasują mi całkowicie :p
 

Mam Vege 56,kiedys mialem GF 1060,ale nie osiągałem takich temperatur,natomiast "czerwoni" są znani z tego
że karty są prądożerne i osiągają wysoką temperature.
Jak w końcu ustawiłem odpowiednie OC na zegarach to ta karta jest całkiem zacna(oczywiscie żałuje że nie mogę
w pełni docenić walorów gry z RT)...
A może sprawdź czy za zwrot kosztów,nie kupiłbyś np. lepszej karty ?
Ja swoją "upolowałem" za 1050 zł,z Niemiec,kiedy u nas była za 1400...
 
Między innymi dlatego preferuje NVIDIE (za te wszystkie specjalnie modyfikacje ustawień graficznych typu RT) :p

Właśnie z kartami teraz jest problem. Ceny poszły w górę. W przypadku gdybym miał dostać zwrot kosztów to nawet gdybym chciał kupić tę samą kartę to musiałbym dopłacić 300/400 zł :/
 
Problem polega na tym, że kontaktowałem się już z x-komem i powiedzieli, że oczekiwanie na zwrot/wymianę/naprawę to nawet 4 tygodnie...
Piszczenie cewek, to coś z czym nie można żyć.

Jeśli będziesz oddawał kartę do ich serwisu to ZAZNACZ, że zgłaszasz rękojmię, a nie gwarancję.
Ma to być wyraźnie napisane w zgłoszeniu wady. Nie bój się większej czcionki ;)

Jeśli piszczenie pojawiło się w pierwszym roku użytkowania karty, to można stwierdzić, że jest to wada ukryta, która istniała już w momencie zakupu, a co za tym idzie przysługuje ci wymiana karty na kartę bez wad.

Napisz proszę, jaki jest to dokładnie model karty graficznej.
Być może producent wypuścił do niej nowy bios. Napisanie "moja karta RTX 2060", to za mało.

ps.
Pojawiły się nowe sterowniki.
https://forums.cdprojektred.com/index.php?threads/nowe-sterowniki-nvidia-a-dokladnie-hotfix-461-33-20-01-2021.11051858
 
Piszczenie cewek, to coś z czym nie można żyć.

Jeśli będziesz oddawał kartę do ich serwisu to ZAZNACZ, że zgłaszasz rękojmię, a nie gwarancję.
Ma to być wyraźnie napisane w zgłoszeniu wady. Nie bój się większej czcionki ;)

Jeśli piszczenie pojawiło się w pierwszym roku użytkowania karty, to można stwierdzić, że jest to wada ukryta, która istniała już w momencie zakupu, a co za tym idzie przysługuje ci wymiana karty na kartę bez wad.

Napisz proszę, jaki jest to dokładnie model karty graficznej.
Być może producent wypuścił do niej nowy bios. Napisanie "moja karta RTX 2060", to za mało.

ps.
Pojawiły się nowe sterowniki.
https://forums.cdprojektred.com/index.php?threads/nowe-sterowniki-nvidia-a-dokladnie-hotfix-461-33-20-01-2021.11051858

Faktycznie, w DxDIagu nie ma "pełnej" nazwy karty - MSI GeForce RTX 2060 VENTUS XS OC 6GB GDDR6 .

Tak jak pisałem wcześniej tylko wymiana wchodzi w grę - nie chciałem wyjść na buca, ale możesz faktycznie mieć rację z użyciem CAPS LOCKA w odpowiednim miejscu :D

W sumie nie minął nawet rok. Kartę kupiłem w kwietniu 2020 :/

Już ściągam Hotfix <3 Ciekawe, że w GeForce Experience był 461.09 :O

edit. instalacja hotfix nic nie pomogła :(

Pozdrawiam
 
Last edited:
temperatury to nie ma znaczenia,cewki piszcza jak sa uszkodzone lub nawet co nie ktore karty od nowosci tak maja szczegulnie nvidia,rowniez moze przyczynic sie do tego sterowniki,ja przy mojej karcie rok temu mialem piszczenie delikatne bez obciazenia juz nie wowiac jak jakas gre wlaczylem i po ukazaniu sie nowej wersji driverow problem znikna,zrob jak wyzej pisalem,zainstaluj starsza wersje i wtedy sprawdz czy piszczenie zniknie czy nadal jest to samo,a jesli nadal bedzie ten sam problem odeslanie do sklepu i po ich sprawdzeniu bedzie to samo to karta do wymiany a nie naprawy bo to ci sie nalerzy,oczywiscie produceci benda nalegac zeby naprawic to im odpisz ze nie dziekuje wymiana lub zwrot pieniedzy
 
Karta zdemontowana, reklamacja napisana - czekam na decyzję x-komu.

Dziękuję wszystkim za pomoc! <3
 
Jak będziesz miał problem z gwarancją to pisz na priv,nie jesteś pierwszą osobą z takim problemem to tobie podpowiem
 
Top Bottom