4.0.2 - Propozycję i rażące błędy.

+
Czołem.

Propozycję:


- Opcja w ustawieniach dotycząca tego czy chcemy rozwijać wyniki podczas meczu po prawej stronie ekranu lub ewentualne zapisywanie się naszego wyboru podczas gry - chcąc widzieć więcej za każdym razem w każdym meczu muszę je rozwijać.
- To samo przydałoby się w przypadku filtrów w tworzeniu talii, aby rozwijane zapisywały się.
- Oddzielna opcja w ustawieniach dźwięku do efektów dźwiękowych odgrywanych na poszczególnych stołach.
- Więcej obrazków przy tych nowych loading screenach i jakakolwiek dynamika w nich zawarta zamiast zwykłego statycznego obrazku, chociaż jakieś ruchy kamery.
- Dobrze by było, kiedy po uzupełnieniu całej mozaiki gracz otrzymywał rangę, a nie potrzebował jeszcze jednego zwycięstwa, by awansować. W końcu skoro zebrał cały obraz w całość to dlaczego nie może już dostać tego avataru i zacząć zbierać witraże do kolejnej rangi.
- Pole do wyszukiwania danej karty może i nawet ramki czy tytułu na profilu gracza.

Błędy:

- Niektóre umiejętności dowódców w wersji polskiej nadal posiadają opisy do stricte postaci, jak Francesca czy Morvran.
- Na "vs screen", przy rozpoczynaniu meczu;
Filavandrel mówi głosem Francesci.
Bran mówi głosem Haralda Chromego.
- Brak zakładki Żelaznej Woli na profilu gracza w "postępach zbierania".
- Niezależnie od wybranej frakcji czy stołu, podczas meczu zawsze gra muzyka tematyczna Królestw Północy.
- Brak możliwości podglądu karty pogody nałożonej na dany rząd, pomimo opcji przycisku "WIĘCEJ".
- Gdy nie korzystamy z opcji ruchu kamery na koniec tury, na PLANSZY DZIKA przesuwając planszę maksymalnie w lewy dolny róg strony można zauważyć lewitujące chorągiewki.
- Dziwne graficzne artefakty przy taliach Królestw Północy w tworzeniu talii oraz podczas wyboru trybu gry.
- W zakładce "znajomi" przycisk wyszukiwania obok pola tekstowego jest krzywo względem niego ustawiony na różnych rozdzielczościach.
- W miejsce autorów nowych kart tekst "LONG ARTIST NAME".
- Brak symbolu frakcji na karcie w niektórych momentach.

Dziękuje za uwagę.
 

Attachments

  • Screenshot 2019-10-06 17-36-27.png
    Screenshot 2019-10-06 17-36-27.png
    104.1 KB · Views: 68
  • Screenshot 2019-10-06 18-03-33.png
    Screenshot 2019-10-06 18-03-33.png
    50.2 KB · Views: 67

Lexor

Forum veteran
- Opcja w ustawieniach dotycząca tego czy chcemy rozwijać wyniki podczas meczu po prawej stronie ekranu lub ewentualne zapisywanie się naszego wyboru podczas gry - chcąc widzieć więcej za każdym razem w każdym meczu muszę je rozwijać.
- To samo przydałoby się w przypadku filtrów w tworzeniu talii, aby rozwijane zapisywały się.

A to się nie zapisuje? Z tego co zauważyłem to chyba przynajmniej filtry mi się zapisywały (przynajmniej przed aktualizacją 4.0).

- Oddzielna opcja w ustawieniach dźwięku do efektów dźwiękowych odgrywanych na poszczególnych stołach.

Szczerze? Nie wiem czy komukolwiek z CDPR będzie się chciało zajmować takimi "drobnostkami".

- Więcej obrazków przy tych nowych loading screenach i jakakolwiek dynamika w nich zawarta zamiast zwykłego statycznego obrazku, chociaż jakieś ruchy kamery.

Dynamika obrazów zwiększy czasy ładowania (nie mówiąc już o przypadkach graczy, którzy mają słabsze konfiguracje sprzetowe) - chyba nie o to tu chodzi.

- Dobrze by było, kiedy po uzupełnieniu całej mozaiki gracz otrzymywał rangę, a nie potrzebował jeszcze jednego zwycięstwa, by awansować. W końcu skoro zebrał cały obraz w całość to dlaczego nie może już dostać tego avataru i zacząć zbierać witraże do kolejnej rangi.

Pisałem już o tym parę razy - póki co: bez echa.

- Na "vs screen", przy rozpoczynaniu meczu;
Filavandrel mówi głosem Francesci.
Bran mówi głosem Haralda Chromego.

Jest to do poprawy i wynika z tego, że w wielu przypadkach głos wybranego bohatera zależy od wybranej zdolności (od tego do kogo była wcześniej przypisana).

- Brak symbolu frakcji na karcie w niektórych momentach.

Nie tylko symbol frakcji znika (jest niewidoczny np. podczas otwierania beczek z dodatku) - czasem znikają też numerki z siłą jednostki podczas trwania pojedynku.
 
Jeżeli niezależnie od wybranych poziomów głośności poszczególnych elementów w ustawieniach najgłośniejsze podczas rozgrywki jest chrumkanie świnek na planszy dzika czy chlapiąca woda na skellige to chyba coś jest nie tak i to coś potrafi być irytujące. Według mnie takie odczucia z rozgrywki nie mogą zostać "drobiazgami, którymi komuś może się nie chcieć zajmować". Poza tym wspomniałem o tym, bo zaczęło się to dawać we znaki po wypuszczeniu dodatku, a wcześniej wszystko było okej.

A co do ruchu kamery w loading screenach. Co z tego, że spowolniło by to grę na słabszych komputerach? W takim razie można by podpiąć taką opcje pod wyższe ustawienia graficzne. Gry powinny się rozwijać pod względem graficznym, a nie cofać i trochę głupie jest niechcenie wprowadzić jakiegoś efektu tylko dlatego, że jest wymagający dla naszych sprzętów (btw, intro z Radovidem ma ruch kamery).
 

Lexor

Forum veteran
Według mnie takie odczucia z rozgrywki nie mogą zostać "drobiazgami, którymi komuś może się nie chcieć zajmować".
Owszem, nie mogą, tzn. nie powinny, ale patrząc na inne rzeczy i jak CDPR je "poprawia", powtórzę, że wątpię.

A co do ruchu kamery w loading screenach. Co z tego, że spowolniło by to grę na słabszych komputerach? W takim razie można by podpiąć taką opcje pod wyższe ustawienia graficzne.

Ja obecnie gram na najwyższych i wolałbym nie wiązać takich opcji z tymi ustawieniami, bo chcę, żeby "treść gry" ładowała mi się szybciej. Już teraz nawet odnoszę wrażenie, że animowany screen początkowy, który zamienił patrzącą na siebie dwójkę wiedźminów zabiera o wiele więcej czasu niż powinien, a nie mam opcji żeby go wyłączyć.

Screeny ładowania mogę podziwiać raz czy dwa, ale po pewnym czasie stają się "nudne".
 
Niektóre umiejętności dowódców w wersji polskiej nadal posiadają opisy do stricte postaci, jak Francesca czy Morvran.
Raczej wszystkie. I trochę jestem sceptyczny co do tego by chciało im się wymyślać opisy do umiejętności skoro drzewko rozwoju Dijkstry wciąż ma tylko jeden wpis w porównaniu do innych dowódców... Czyżby pisarze przeszli szlifować Cyberpunka?
 
Raz jest w opisie karty "zatruj jednostkę" raz jest "daj jednostce truciznę" moglibyście ujednolicić te opisy bo ta szukajka wariuje i nie znajduje wszystkiego tak jak powinna przez co jest bezużyteczna.
 
Hej,
czy CDPR zamierza coś zrobić z Sukrusem? Bo to patologia, zagrany na obrońcę... Ja ze swojej strony rzucam Morkvarga, który uderza w Obrońcę (7) 7 razy - nic mu nie robiąc oczywiście... i gra PASUJE. Jeżeli już, to grapowinna się zapętlić, a nie kończyć moim pasem... Poza tym nie uważacie, że ta karta to trochę rak?
 
Nie, bo masz opcje, przesunąć defendera, lub zniszczyć go kartą, która ma to w opisie zawarte. A to zapętlanie, to nie rozumiem, o czym mowa? Gra ma cały czas to ponawiać i tworzyć pętlę nieskończoności?
 
Ja ze swojej strony rzucam Morkvarga, który uderza w Obrońcę (7) 7 razy - nic mu nie robiąc oczywiście... i gra PASUJE. Jeżeli już, to grapowinna się zapętlić, a nie kończyć moim pasem...
Czy przez "pas" rozumiesz, że gra po prostu "przestaje uderzać" i następuje ruch przeciwnika, po którym następuje Twój kolejny, czy też, że Ty jako gracz dostajesz "pas" do końca całej danej rundy (czyli jeśli jest to 3 runda to kończysz grać)?
 
Czy przez "pas" rozumiesz, że gra po prostu "przestaje uderzać" i następuje ruch przeciwnika, po którym następuje Twój kolejny, czy też, że Ty jako gracz dostajesz "pas" do końca całej danej rundy (czyli jeśli jest to 3 runda to kończysz grać)?

Morkvarg zagrany jako ostatnia karta - for fun na Obrońcę Skellige, ktory byl chroniony przez Sukrusa. Morkvarg uderzył 7 razy - animacja - oczywiscie nie zadając obrażeń i koniec gry dla mnie - bo to była ostatnia karta.
 
Morkvarg zagrany jako ostatnia karta - for fun na Obrońcę Skellige, ktory byl chroniony przez Sukrusa. Morkvarg uderzył 7 razy - animacja - oczywiscie nie zadając obrażeń i koniec gry dla mnie - bo to była ostatnia karta.
No to wyglada na zagranie zaprogramowane przez CDPR i w sumie dobrze - lepsze takie niż "nieskończona pętla".
Szkoda jednak, że była to Twoja ostatnia karta, bo w takim razie nie jest wiadomym czy po tym zagraniu mógłbyś grać dalej.
 
Hej,
czy CDPR zamierza coś zrobić z Sukrusem? Bo to patologia, zagrany na obrońcę... Ja ze swojej strony rzucam Morkvarga, który uderza w Obrońcę (7) 7 razy - nic mu nie robiąc oczywiście... i gra PASUJE. Jeżeli już, to grapowinna się zapętlić, a nie kończyć moim pasem... Poza tym nie uważacie, że ta karta to trochę rak?

Żadna patologia, tylko dobrze skonstruowana mechanika, którą swoją drogą bardzo łatwo obejść. Ciesz się, że zmieniono Avallacha, bo dopiero byłby płacz.
 
Hej,
czy CDPR zamierza coś zrobić z Sukrusem? Bo to patologia, zagrany na obrońcę...

Jaka znowu patologia? Sukrus chroni tylko przed obrażeniami gdy tymczasem Obrońcę można załatwić na multum sposobów:
- Przesunąć,
- Utłuc trucizną,
- Oczyścić,
- Utłuc przy użyciu karty która nie zadaje obrażeń (multum tego w Gwincie).

Ja gram najczęściej buildem złożonym z samych krasnali (plus Novigradzka i Zew które pozwalają na zagranie krasnala z decku), a z Obrońcą i tak nie mam żadnych problemów bo korzystam wówczas ze zdolności Zoltana. Obrońcy to fajne karty pozwalające na zyskanie tury max dwóch dla naszych silników i nic więcej. Jeśli w grze przeciwko Tobie robię coś więcej znaczy, że masz deck źle złożony i niedostosowany do aktualnej sytuacji panującej w Gwincie (czyli mety).
Post automatically merged:

PS. Jeszcze jedna kontra mi się przypomniała grając :D

- Obrońcę można oczywiście również przejąć.
 
Last edited:
Dobrze mi gdzieś błysnęło, że od tego sezonu jest nowy system punktów nagród na koniec sezonu? Ma ktoś aktualną punktację?
 
Cytuję, ostatni podpunkt ale nie wiem czy go dobrze zrozumiałem.

"Temat:
Aktualizacja 4.0 — pełna lista zmian

Pełna lista zmian

Zmiany
:
  • Poprawiono wygląd ekranu prezentacji przeciwników.
  • Poprawiono wygląd dowódców (cienie, oświetlenie, wybrane tekstury).
  • Do shadera plansz dodano obsługę cieni.
  • Poprawiono miks dźwięku w całej grze.
  • Po przejściu z Sezonu Driad do Sezonu Kota obowiązuje nowa tabela rang."
 
Top Bottom