A Plague Tale: Innocence/ A Plague Tale: Requiem

+
Na tegorocznym E3 zostało zapowiedzianych kilka dużych (potencjalnych) hitów oraz parę mniejszych (ale wartych uwagi) tytułów. Wśród nich kilka perełek mogło umknąć uwadze (przynajmniej mojej). Stąd poniżej postaram się przybliżyć nieco A Plague Tale: Innocence - grę akcji koncentrującą się na opowieści, okraszoną elementami skradanki.



Najciekawsze (przynajmniej na pierwszy rzut oka) wydaje się być osadzenie całej opowieści. Przygoda rozgrywa się w średniowiecznej (XIV - wiecznej) Francji opanowanej przez epidemię dżumy (słynna "czara śmierć"). Przyjdzie nam pokierować losem młodego rodzeństwa (14-letniej dziewczyny i jej o kilka lat młodszego brata), którzy będą musieli stawić czoła nie tylko samej zarazie ale również ścigającej ich Inkwizycji.
Tak więc podczas naszej podróży będziemy przemykać za plecami zbrojnych, rozwiązywać środowiskowe zagadki, oraz unikać szczurów.
Naprawdę dużej ilości szczurów ...

Poniżej trailer( y ) :


Oraz gameplay (połączony z wywiadem):


Na dzień dzisiejszy w sumie nie wiadomo jaki ostatecznie kształt przybierze gra. Jedno jest pewne - ciekawy temat i potencjał jest, a ja będę A Plague Tale: Innocence śledził.
 
Setting i soundtrack wyglądają bardzo interesująco, gameplayowo na razie kiepsko - jeżeli gra będzie polegała głównie na rzucaniu kamieniami/węgielkami i odganianiu szczurów, względnie nakierowywaniem ich na NPCów, to trochę nudy. Ale zdecydowanie tytuł potencjał ma i też będę obserwować :)
 
Na pewno będą musieli tutaj jeszcze coś rozwinąć i ulepszyć ale sam motyw szczurów i zarazy będzie się przewijał przez całą grę (taka jest jej idea).
Jak dla mnie wygląda to co najmniej obiecująco.
 
Klimat świetny, grafika ładna, pomysł na historię wydaje się ciekawy, ale rozgrywka na tym materiale zanudziła mnie na śmierć. Mam dokładnie te same odczucia co @Ithlinne Aegli, skradamy się za plecami strażników, a jeśli któryś nas przyuważy to musimy mu rozbić lampę żeby szczury pożarły go w trzy sekundy i można było iść dalej. Z tymi szczurami to też dziwna sprawa. Zrozumiałe jest że boją się ognia, ale żeby się bać małej latarenki? Trochę naciągane.
 
Mam tak samo jak ty...

Świetne animacje, ładna grafika, muzyka, całkiem udany voice acting i co najważniejsze gęsty klimat... Są rujnowane przez schematyczny, prosty gameplay i gryzące się z w/w settingiem rozwiązania. Szczególnie mechanika "plagi" jest dziwna. Szczury zabijają w ciągu sekund? Uciekają przed latarenką, czy pochodnią, jakby protagonistka trzymała w dłoni światło tysiąca słońc?

 
No... na tych nowych materiałach sama gra wygląda ładnie (ciekawe ile z tego przetrwa do premiery :p ).
Widać też bardziej zróżnicowaną rozgrywkę - może pod tym względem nie będzie jakoś źle...
 
Gra zyskała status "gold", więc jej majowa (dokładniej 14 maja) premiera nie jest zagrożona.

 
Mamy wymagania sprzętowe wersji PC:

MINIMALNE:
  • OS: Windows 7, 8, 10 64-bit;
  • CPU: Intel Core i3-2120 3.3 GHz |AMD FX-4100 X4 3.6 GHz;
  • RAM: 8 GB;
  • GPU: Nvidia GeForce GTX 660 | AMD Radeon HD 7870;
  • Dysk: 50 GB wolnego miejsca.
ZALECANE:
  • OS: Windows 7, 8, 10 64-bit;
  • CPU: Intel Core i5-4690 3.5 GHz | AMD FX-8300 3.3 GHz;
  • RAM: 16 GB;
  • GPU: Nvidia GeForce GTX 970 | AMD Radeon RX 480;
  • Dysk: 50 GB wolnego miejsca.
 
Ja nawet się łapię na zalecane :) ...

Pytanie jak będzie się to miało do grafiki pokazywanej w materiałach przedpremierowych (grafiki, która głowy nie urywała ale prezentowała się nad naprawdę ładnie), czyli czy zobaczymy znaczący downgrade?
 
Już nie mogę się doczekać, zapowiada się niezwykle klimatyczna gra. Stylem przypominająca trochę Vampyra. Podoba mi się crafting, który jak widać jest dość rozbudowany co niejako zmusza gracza do zbierania wszystkiego co się nawinie bo nigdy nie wiadomo co się nam może przydać. Fajnie wyglądają też opcje skradankowe i pokonywanie danych lokacji gdzie trzeba kombinować jak przejść z punktu A do punktu B. Imo może to być taki czarny koń tego roku ;)

Co do samego gameplay'a to ciekawe na którym PS4 był ogrywany ale przypuszczam że na "zwykłym" bo w ciasnych pomieszczeniach z dużym natłokiem szczurów widać dość spore spadki płynności.
 
Ja dalej nie jestem przekonany. Gra jest bardzo ładna i ma świetny klimat, a sama opowieść zapowiada się dobrze, ale rozgrywka dalej wygląda na straszne nudy. Chodzimy od lokacji do lokacji manipulując światłem żeby odpędzić od siebie szczury lub nakierować je na strażników. Kilka pierwszych akcji tego typu będzie pewnie fajne, ale cała gra?
 
Top Bottom