A Plague Tale: Innocence/ A Plague Tale: Requiem

+
Też dzisiaj skończyłem i mi udało się dobić do 21h :D Jeśli ktoś się nie skupia na zbieractwie to da się to skończyć pewnie i w 6h. Zebrałem wszystko co się dało, ulepszyłem maksymalnie sprzęt, zwiedziłem co się dało. Ogólnie świetna gra, nie żałuję kupna pre-ordera i z chęcią zagrałbym w kontynuację jeśli takowa się pojawi.

Grałem na pececie i tam gra potrafiła urzekać widokami, były miejsca gdzie nie wypadało się nie zatrzymać tylko po to żeby nacieszyć oko ;) Optymalizacja ogólnie dobra ale nie idealna, dość często zdarzało się że klatki na kilka sekund spadały z 60 do 40.

Sama gra na pewno stoi historią oraz gęstym klimatem które razem tworzą wybuchową mieszankę, chwytającą za serce niejednego zatwardziałego gracza. Rozgrywka jest dość schematyczna. Eliminujemy lub odwracamy uwagę strażników przy pomocy dostępnych gadżetów, które odblokowujemy wraz z postępem fabuły oraz rozwiązujemy niezbyt skomplikowane zagadki by otworzyć sobie dalszą drogę. Początkowe rozdziały są stosunkowo krótkie, czym dalej tym trochę się wydłużają i bardziej komplikują. Więc raczej nudzić się nie ma kiedy ;)

Nie sposób nie wspomnieć o szczurach których na dalszym etapie gry jest totalne zatrzęsienie, niczym szczurze tsunami :D Ale przydają się do walki z przeciwnikami, szczególnie w późniejszym etapie gry. Więcej nie napiszę, żeby nie spoilować...

Kto się waha a lubi przygodówki z elementami skradanek i wciągającą fabułą to gorąco polecam sprawdzić. Żałuję, że nie grałem po francusku ale jakoś totalnie wyszło mi z głowy żeby wypróbować, pewnie odbiór gry byłby jeszcze lepszy. Może kiedyś jeszcze odpalę ;)
 
Pojawiła się "wersja demo" gry - czyli grywalny pierwszy rozdział A Plague Tale: Innocence.

Mamy też (niejako) z tej okazji trailer (jest on jednak tak naszpikowany spoilerami, że odradzam jego oglądanie jeśli nie ukończyliście gry).

 
Pograłem w demo w 4k i HDR oczywiście po FR...Coś pięknego aż muszę zakupić. Tytuł, który podobnie jak Hellblade muszę mieć aby zagłosować portfelem na takie mini arty dzieło :D
 
Jeśli grasz na PS4 (i masz PS Plus) to możesz kupić tytuł za 125,40 PLN, a na PC jest przecena na Steam i grę można nabyć za 127,23 PLN (chociaż nie wiem czy akurat bezpośrednio sklep Valve to najtańsza opcja).

Warto.
 
Na PC gram...poczekam jak cena ciut zleci bo jednak gra liniowa raczej na raz czy dwa i ok 12-14h grania...Z Hellblade poczekałem aż do niecałych 70zł zleciała. Ale będzie mnie to męczyć bo gra warta zagrania. Mam kilka gier do ogrania więc zanim je skończę to pewnie cena będzie niższa...(tak wiem januszowe podejście xD)
 
To, że powstanie kontynuacja było wiadomo od dawna, ale dopiero teraz mamy trailer:




Chyba właśnie pojawiła się moja najbardziej oczekiwana gra przyszłego roku (zakładając, że wówczas się pojawi).
 
No i super, jedynka była bardzo fajna :) Ciekaw jestem czy w dwójce też będziemy grali Amicią, a jeśli tak to jakie zmiany w rozgrywce zaproponują twórcy żeby nie było poczucia grania drugi raz w to samo. W swoich wrażeniach z jedynki sprzed dwóch lat pisałem, że w ewentualnej kontynuacji chętnie zagrałbym nieco starszym Hugonem, bo jego moce zaoferowałyby coś nowego w rozgrywce. Zwiastun sugeruje, że młody może być antagonistą więc nie wiem.

Zastanawia mnie też czy gra trafi na konsole Sony. Wiadomo, że w materiale promocyjnym przygotowanym na konferencję Microsoftu informują tylko o Xboxach i pecetach, ale w oficjalnych newsach część prezentowanych wczoraj gier figurowała też na Playstation, a tutaj nie. Czyżby była to kolejna multiplatformowa marka, której kontynuacja będzie ekskluzywna dla Microsoftu tak jak Hellblade?
 
Gra prezentuje się super, mam tylko nadzieję, że nie odejdą zbytnio od skradanki, bo kusza na plecach Amici wygląda nieco niepokojąco (jest też kilka razy użyta, ale może to tylko tak w zastępstwie procy).
 
Gra prezentuje się super, mam tylko nadzieję, że nie odejdą zbytnio od skradanki, bo kusza na plecach Amici wygląda nieco niepokojąco (jest też kilka razy użyta, ale może to tylko tak w zastępstwie procy).
Nie mówiąc już że zabija nożem dorosłych chłopów w zbrojach, jak pewna archeolożka w ostatnich swoich grach.
 
Top Bottom