Aglais - Pomysły

+
Aglais-1-990x516.png

Szanowni gwintownicy
Jakie macie pomysły na granie Aglais? Kiedyś przez krótki czas wydawało mi się, ze ta karta ma potencjał na mega potężny finiszer. Teraz już nie jestem taki pewien. Przez jakiś czas grałem umiejętność Zew Harmonii, rozkładałem miksturki Grom, przyzywałem Aglais z talii i z reki zagrywałem Figgisa (lub na odwrót) i... jeśli przeciwnik miał Geralt:Igni, lub Geralt: Yrden, lub Pożogę no to klops.
Ktoś? Coś? ;)
 
Last edited:
Czy to pyknie?
Aglais w talii - wyciągana poprzez umiejętność Zew Harmonii (dawna umiejka Dany Meadbh), dostaje Buff 2 x grom i Osadzony Garnizon z ręki. Gdyby jeszcze Syanna się tam znalazł byłoby WOW.
Ale to jest chyba nierealne. Aglais ma 10 prowizji, więc 10 różnych typów kart w talii trzeba włożyć. Można to na siłę osiagnąć alchemią, najtańszą pułapką, maszyną, bestią-sokołem, niskoprowizyjnymi elfami, ludźmi i krasnalami, taktyką-zdrada. Z mocnych kart dorzucić Dębca i np. któregos z gnomów. Tylko, że trzeba zawsze wygrać R1, żeby móc bezpiecznie wylądować w R3 z ostatnim posunięciem.
 
Sprawdziłem i rzeczywiście jest masakra żeby to zadziałało.

Tą talią mamy 11 różnych typów "Zew Harmonii" więc jest jeszcze luz i można coś podmienić.
https://www.playgwent.com/pl/decks/317fa5c818d6846dfd7870fbe1848cd6
11 różnych typów kart ST to chyba max jaki da się uzbierać.

Z komputerem na treningu da się wygrać o ile nie trafisz na NG z blokadą.
Z żywym graczem to trzeba mieć baaaaardzo dużo szczęścia w doborze kart i braku umiejętności przeciwnika.
 
Last edited:
Widziałem na youtube filmik KondzioPlayera, ktoremu weszła Aglais i Syanna, ale i tak jakims cudem (chyba) przegrał. Cały misterny plan szlag trafi jesli nie masz ostatniego słowa. A jak nie wygrasz R1 to co? Po zawodach, mozna poddać grę. Trzeba by w tej talii jeszcze upchnąć Króla Rybaka i ewentualnie Ksiegę Czarów, a najlepiej jeszcze Avallacha Wiedzącego. Braknie prowizji jak nic :(
 
Ciekawe czy jeśli zbuffowana Aglais w R1 wciagnąć do talii Atrapą i zagrac ponownie w R3 czy by to dalo radę :p
 
Aglais to karta memowa, możesz bawić się potyczkach czy niskich rangach. Nie działa dobrze na "wyższym" poziomie gry.
 

ghs

Forum veteran
Czasami pykam tą talią:


Jak na mem działa bdb. Trzeba wygrać 1 rundę krasnalami i powerplay'ami
 
Last edited:
Wygląda zacnie ta talia.
Domyślam się, że Rada Isengrima i Dekret Królewski mają pomóc wyjąć Aglais z talii. A jak rozgrywasz R1, żeby przycisnąć przeciwnika? Jaki byłby wymarzony skład ręki na R1 wg Ciebie?
 

ghs

Forum veteran
w R1 nie chcesz mieć na ręku Aglais, Smoka i dwóch (jeden może być) Gromów, natomiast pożądana w R1 jest Straż Mahakamska. W R3 wiadomo: chcesz mieć dostęp do Aglais, Smoka, Gromów. Z brązów na R3 najlepiej mieć Harcowników i Pirotechników (czyli przed R1 też można mulliganować te karty ale w drugiej kolejności) bo zdejmują punkty z planszy przeciwnika a nie pozwalają przeciwnikowi na wyciągnięcie pełnego value z kart zadających obrażenia i trujących, Hawierz też od biedy może być do wzmocnienia Aglais ale wykładany jako jedna z ostatnich kart. W R3 absolutnie nie chcesz mieć Straży Mahakamskiej :)
 
Last edited:
Męczy mnie strasznie ta Rusałka.

Jak zrobić talie, żeby było dobrze?
Jak naładować Aglais?

1) Buffowanie na ręce? Po pierwsze Aglais musi wskoczyć na rękę już w R1. A wraz z nią obowiązkowo Ithlinna, Triss Motyle i ewentualnie havekarscy przemytnicy lub Franciszek Bedlam. Gdyby to Aglais była najdroższa kartą to dociągnęlibyśmy ją przy pomocy Matty, no ale nie jest. Itlina i Triss są droższe.
2) Wzmocnić ją na stole? Trzeba by mieć najlepiej mikstury Grom. Ewentualnie grać Taktykę Partyzancką i całość wykorzystać własnie na Aglais. Do tego elfi obrońca w tylnym szeregu, a i Malena by sie zdala.
3) A gdyby tak wyciagnąć Aglais umiejką Zew Natury (10 róznych kategorii w talii) i na koniec zachowac jakiś Obsadozny Garnizon?
4) Można też wrzucic do talii Radę Isengrima i nie dawać żadnych innych driad poza nią, żeby mieć 100% pewności, że ja wyciągniemy.

Najpewniejszą opcją wydaje mi się być własnie mix rada + brouver + elfi obrońca.

Wiem, że jestem upierdliwy z tą Aglais, ale ciagle mam wrażenie, że to jest karta z potencjałem jako finiszer tylko trzeba to doszlifowac :p
 

ghs

Forum veteran
ja już gram wersją v.5:

 
Ta karta nie ma przyszłości, do talii trzeba włożyć zbyt wiele kart, które maksymalne value osiągają tylko z Aglais, a wszystko szlak może trafić jak przeciwnik ma kilka kontr lub dobre silniki.

Edit. karta była bardzo popularna jak Franceska mogła grać każdą kartę specjalną ze cmentarza. Nie trudno się domyślić, że był grany obsadzony garnizon.
 
@Falavandrel czemu akurat zdolność Zew Harmonii? Nie lepiej Tajemnicze Echo dla ponownego zagrania Rady Isengrima lub ostatecznie Zewu Lasu? Zawsze to dodatkowe 4/2 punkty na Aglais, a dodatkowo łatwiej zbudować mocniejszy deck który będzie miał szansę ugrać coś w 1 rundzie bo jak sam zauważyłeś trudno wygrać deckiem na Aglais bez wygrania 1 rundy.
 
Hmmm... jest to jakiś koncept. Zrobić talię z PowerPlayami do wykorzystania w R1 (Vernosiel, Novigradzka Sprawiedliwość wyciagająca mahakamski huf itp.)
Problem tylko w tym jak zapewnić Aglais wzmocnienie.

Pobawiłem się przed chwilą i zbudowałem mniej więcej taki deck:
1) Scenariusz
2) Vernosiel
3) Novi Spraw + 2 x huf mahakamski
4) 2 x grom
5) Półelf bandyta
6) Aelirenn
7) Rada Isengrima
8) Isengrim
9) Saperzy Vrihedd x2, Dragoni Vrihedd x2, Hawierz x2, Mistrzyni x1
10) Elfi obrońcy x2
11) umiejka lidera Taktyka Partyzancka
Generalnie chodzi mi o zagrywanie powerów w r1, drypass r2 i starać się dobrac gromy, obrońców i hawierzy na r3. Rozstawić hawierzy na 1 rzut, potem obrońcow w tylnym rzedzie, gromy i na koniec radą wyjąć Aglais i wzmacniać poprzez 3 x umiejkę wzmocnioną obrońcami.

Tyle teoria. Praktyka niestety zweryfikowała szybko mój pomysł i pierwsza lepsza talia SK rozmontowała mi grę :p
Post automatically merged:

Jeśli nie zmienią Allgoda to Aglais ma szansę dostać nieco nowego życia. Może nie tyle by stać się zaraz finiszerem. Ale w połączeniu z rada Isengrima to już będzie 4 pkt wzmocnienia x 2 = 8. Sumarycznie mamy zatem 10 za 10. Czekamy na dodatek Pana Lusterko, zobaczymy czy Aglais wróci do gry ;)
 
Last edited:
Ja się dzisiaj bawiłem Aglais i jest w tym jakiś tam potencjał. Mety to raczej nie zawojuje, ale pobawić się już można.
 
Top Bottom