AI i lokalny multiplayer

+

AI i lokalny multiplayer

  • Nie podobają mi się te pomysły, choć uważam, że mogą zostać zrealizowane.

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    16
AI i lokalny multiplayer

Wiemy już, że w grze pojawia się kampanie fabularne i sądzę, że to super sprawa. Ma też być, o ile wiem, tryb potyczki z AI - trening z AI jest już zaimplementowany w becie, ale mam nadzieje, że zostanie rozwinięty o możliwość np. Wyboru poziomu trudności oraz wybrania talii, którą AI ma się posługiwać.

Oprócz tego super opcją byłaby możliwość gry lokalnej na multi - albo w trybie hot-seat albo LAN (albo obie!). Móc rozegrać partyjke Gwinta ze znajomym gdzieś, gdzie nie ma internetu, byłoby naprawdę świetnie.

No i wreszcie, wisienka na torcie byłaby opcja budowy talii do trybów gry, które wymieniłem powyżej, że wszystkich kart dostępnych w grze, a nie tylko tych odblokowanych w kampanii/online.

Suma sumarum, wszystko, na co mam nadzieję, to funkcjonalność (przynajmniej jej część) obecna np. W starej karciance Etherlords 2 (może ktoś pamięta?), gdzie były:
-Kampanie single-player
-Lokalny multiplayer
-Multiplayer na LANie
-Potyczki z AI z wyborem talii oraz poziomu trudności
-Budowa talii ze wszystkich kart w grze

Mam nadzieje, ze to nie jest tylko moja dzika fantazja i ze CDP dopełni jakości gry przez dodanie tych feature'ow :)
Jeśli ma to być osobny od kampanii dodatek DLC, niech tak będzie, zapłacę nawet dwukrotnie!

Brakuje mi na rynku karcianki oferującej porządny single-player (hearthstone sir nie liczy, bo wciąż wymaga zalogowania) i lokalne bezinternetowe multi.

Gdyby to była jakakolwiek inna firma, to nie łudzilbym się, że może dodać do gry takie rzeczy, ale mówimy o CDP, więc mam nadzieję i to sporą.

Kto jest za taką funkcjonalnością? Kto uważa, że ma szansę się pojawić? :)
 
Last edited:
Nie liczyłbym na to bo kolekcja kart i wszystkie postępy są zapisywane na serwerze.

Dlatego zaproponowałem, żeby talie do potyczek z AI oraz lokalnego multiplayera mogły być układane ze wszystkich dostępnych w grze kart - byłyby przechowywane lokalnie (co zresztą i tak będzie miało miejsce dla talii w kampanii single-player, więc dlaczego nie tutaj) i nie można byłoby ich używać do multiplayera online. :)
 
Ale nie będziesz miał dostępu do wszystkich kart, bo nikt by wtedy nie kupował beczek :p

Dlaczego? Beczki wciąż będą potrzebne, żeby zdobywać nowe karty do trybu online, a zakładam, że to jednak będzie główna atrakcja dla znacznej większości graczy, tym bardziej, jak pojawią się gry rankingowe.

Tak jak wspomniałem, i tak będzie podział na karty dostępne w kampanii, a karty dostępne w online. Talią z kampanii nie będziesz mógł zagrać na multiplayerze i vice versa. Dlatego nie byłoby wielkim problemem dodać możliwość tworzenia talii, którymi grać można tylko w potyczkach z AI oraz np. w hot-seacie.

Natomiast to, że gracze będą mogli w trybie hot-seat zagrać dowolnymi ułożonymi przez siebie taliami nie osłabi sprzedaży beczek. :p
 
Last edited:
Dlaczego? Beczki wciąż będą potrzebne, żeby zdobywać nowe karty do trybu online, a zakładam, że to jednak będzie główna atrakcja dla znacznej większości graczy, tym bardziej, jak pojawią się gry rankingowe.

Tak jak wspomniałem, i tak będzie podział na karty dostępne w kampanii, a karty dostępne w online. Talią z kampanii nie będziesz mógł zagrać na multiplayerze i vice versa. Dlatego nie byłoby wielkim problemem dodać możliwość tworzenia talii, którymi grać można tylko w potyczkach z AI oraz np. w hot-seacie.

Natomiast to, że gracze będą mogli w trybie hot-seat zagrać dowolnymi ułożonymi przez siebie taliami nie osłabi sprzedaży beczek. :p
hot-seat to już wymarły tryb grania, więcej z tym zachodu niż graczy by tego używało. A potyczki z AI będą na pewno, chociażby w kampanii którą dodadzą pewnie po skończeniu bety i kto wie gdzie jeszcze.
 
hot-seat to już wymarły tryb grania, więcej z tym zachodu niż graczy by tego używało. A potyczki z AI będą na pewno, chociażby w kampanii którą dodadzą pewnie po skończeniu bety i kto wie gdzie jeszcze.

Komputerowa adaptacja gry przygodowej wiedźmina (oczywiście również stworzona przez CDPR) ma tryb hotseat pomimo oferowania multiplayera przez sieć. Dlatego sądzę, że argument, iż hotseat jest wymarły, jest tutaj słabiutki. ;)

Warto też zauważyć, że gra przygodowa (i jej adaptacja) były bardzo małym projektem, ze skalą Gwinta nie ma nawet porównania. Skoro w takiej małej "mini-grze" wręcz CDPR postanowiło zaoferować hotseat, to dlaczego nie mają go zaimplementować w takim dużym tytule jak Gwint?

Co do potyczek z AI, miałem raczej na myśli tryb w stylu obecnie zaimplementowanego w becie treningu, ale z lepszym AI, wybieranym poziomem trudności oraz możliwością wybrania komputerkowi talii, którą ma grać.

Wracając na moment do hotseata - nie widzę lepszego pomysłu na spędzanie czasu na nudnych wykładach niż strzelenie sobie parę partyjek gwinta z kumplem. :geraltthatsgood:Redzi, nie pozwólcie biednym studentom zanudzić się na śmierć! :cheers4:
 
Last edited:
A tak poza tym ta idea mogła by się sprawdzić na telefony. Możliwość grania na jednym telefonie w trybie offline z kolegą na przerwie. Ummm to by było dobre :)
 
Mam pytanie. Na co drążyć temat. Internet jest na każdym kroku :)

Z tych samych powodów, dla których ludzie cenią sobie polisę GOGa o sprzedawaniu gier bez DRM. ;) Jeśli internet nie jest do czegoś potrzebny z definicji (np. do gier MMORPG jest), to nie powinien być wymagany.

Patrzę na to dość dalekowzrocznie. Prędzej czy później - może za pięć lat, może za dziesięć, może za piętnaście - CDPR zamknie serwery Gwinta i szkoda byłoby, jakby miało to oznaczać całkowite usunięcie trybu multiplayer z gry, prawda?

Weźmy za przykład klasykę, jaką jest Heroes III of Might and Magic. Gra z 1999 roku, ma już 17 lat, studio za nią odpowiedzialne już dawno zniknęło, a ludzie jednak w H3 się zagrywają cały czas. Gra rzecz jasna straciła na popularności przez te lata, ale nie umarła. Dlaczego? Ano dlatego, że oferuje multiplayer niezależny od serwerów twórców. Oferuje tryb hotseat, oferuje tryb LAN, oferuje też multiplayer przez Direct Connect. Gdyby dawniej mentalność twórców była taka jak obecnie, to multiplayer w H3 byłby dostępny jedynie przez oficjalne serwery 3DO, które zniknęłyby wraz z upadkiem firmy... a razem z nimi zniknąłby multiplayer.

W dzisiejszych czasach coraz rzadsze są gry, które oferują multiplayer niezależny od serwerów producenta, ale takie serwery nie są wieczne. Zdamy sobie z tego sprawę w większym stopniu za 10-15 lat, kiedy większość tytułów wydawanych obecnie nie będzie w ogóle grywalna w trybie wieloosobowym. ;) Szkoda byłoby, gdyby Gwint miał również znaleźć się na liście gier, które kiedyś miały multiplayer.

Dlatego mam wielką nadzieję, że Redzi zabezpieczą przyszłość multiplayera w Gwincie przez zaoferowanie niezależnego trybu multiplayer - czy to będzie hotseat, czy LAN, czy Direct Connect - nieważne (choć im więcej opcji, tym lepiej).
 
Last edited:
Według mnie to mało kto by z tego korzystał. A nie ma co się rozwodzić co będzie za x lat.


Jak na razie ponad 60% głosujących pomysły się podobają.


Zaś rozwodzenie się nad tym, co będzie za X lat, jest jak najbardziej zasadne. Tak jak powiedziałem, szkoda byłoby, gdyby Gwint miał zostać dopisany do listy gier, które kiedyś miały multiplayer, gdy jego serwery przestaną działać.


To, co proponuję, to nie są jakieś niestworzone fantazje. Te rzeczy można znaleźć w prawie wszystkich starszych grach, nawet tych niskobudżetowych. Może obecnie hotseat jest rzadkością, ale dawniej trudno było sobie wyobrazić grę turową, która nie oferuje trybu "płonących pośladków". ;)
Obecnie większość twórców nie udostępnia multiplayera na LANie lub hotseat'cie w obawie przed piratami. Jest to de facto kolejny DRM. CDP pokazało już wielokrotnie, że DRMu nie lubi, więc nie sądzę, żeby też chcieli się w ten sposób zabezpieczać. A nawet gdyby, to Gwint jest grą darmową, więc ciężko tu mówić o piractwie.
 
Last edited:
Przecież w każdej większej grze mmo masz możliwość pogrania z botami, to czemu nie można tego wprowadzić do Gwinta? Oczywiście stałe połączenie z Internetem jest wymagane a kwestie zarobków są potrzebna do uzgodnienia.
 
Przecież w każdej większej grze mmo masz możliwość pogrania z botami, to czemu nie można tego wprowadzić do Gwinta? Oczywiście stałe połączenie z Internetem jest wymagane a kwestie zarobków są potrzebna do uzgodnienia.

Stałe połączenie z Internetem do gry single-player na pewno nie będzie wymagane w Gwincie. Powód jest prosty - Gwint będzie dostępny na GOGu, a GOG szczyci się tym, że gry nie mają zabezpieczeń takich jak wymóg połączenia z internetem do gry single-player. ;)

A skoro kampanie (które są potwierdzone) na pewno nie będą wymagać połączenia z Internetem, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tryb "luźnego" pojedynku z AI również był dostępny offline.
 
Last edited:
Potyczki z AI z wyborem talii oraz poziomu trudności i Budowa talii ze wszystkich kart jest w Wiedźminie 3 po co robić 2 raz to samo?

Kampania single-player będzie ale podobno nie ma mieć nic wspólnego z online więc będzię traktowana jako ciekawostka.

Multiplayer na LANie i hot-seat też jest w postaci fizycznych kart do gwinta :)

A tak w ogóle to nie wiem jak by miał wyglądać taki hot-seat na pc czy konsoli ....
 
Potyczki z AI z wyborem talii oraz poziomu trudności i Budowa talii ze wszystkich kart jest w Wiedźminie 3 po co robić 2 raz to samo?

Kampania single-player będzie ale podobno nie ma mieć nic wspólnego z online więc będzię traktowana jako ciekawostka.

Multiplayer na LANie i hot-seat też jest w postaci fizycznych kart do gwinta :)

A tak w ogóle to nie wiem jak by miał wyglądać taki hot-seat na pc czy konsoli ....

1. Gwint w W3 jest niezbalansowany, kręci się wokół używania szpiegów i nie ma w nim żadnego wyzwania po uzbieraniu kart. Trochę tak, jakby powiedzieć, że Redzi nie powinni byli tworzyć Wieśka 2, bo przecież już był dostępny RPG, w którym grało się Geraltem. Po co robić drugi raz to samo? ;)

2. Skąd wziąłeś tę ciekawostkę? :) Niektórych w ogóle nie interesuje gra multiplayer i kampanie są jedynym, co ich ekscytuje w Gwincie. Wystarczy poczytać wątek na forum GOGa o Gwincie stworzony po ogłoszeniu pracy nad nim - nie jedna i nie dwie osoby mówiły, że dadzą grze szansę, bo będzie oferować single-player. Może jest to więc ciekawostka dla Ciebie, ale nie dla wszystkich. ;)

3. Fizyczne karty do Gwinta cierpią na te same mankamenty, które opisałem w punkcie pierwszym odnośnie gwinta w W3, a do tego dochodzi fakt, że nie są produkowane, więc ci, którzy ich nie mają (w tym ja), musieliby kupić je z drugiej ręki i zapłacić jak za zboże.

4. Hot-seat miałby wyglądać tak samo jak wygląda w dziesiątkach innych gier turowych, w tym innych karciankach. :p
 
Last edited:
Lokalny multiplayer - rozwiązanie, którego brakuje mi w wielu obecnych grach. Uważam, że jest to praktycznie obowiązkowa opcja gry, która być może w przyszłości będzie kultowa. Nie czarujmy się - bez względu na popularność, serwery prędzej czy później zostaną zamknięte. Wiadomo, że % osób korzystających z tej funkcjonalności byłby niewielki, ale mimo to uważam, że warto tym się zająć. Co do trybów lokalnej rozgrywki - myślę, że LAN by wystarczył. Chociaż implementacja hotseatu też nie powinna chyba zająć stosunkowo wiele czasu.
Opcja rozgrywania normalnych partii z komputerem (poza trybem fabularnym) z możliwością używania wszystkich kart dostępnych w grze też jest dobrą opcją. Można byłoby przetestować różne taktyki, a ewentualne "przegrane" nie byłyby zapisywane w naszym profilu. Dodatkowo myślę, że możliwość używania wszystkich kart powiinna byc dostępna także w trybie LAN (o ile zostanie zaimplementowany). Wtedy moglibyśmy bez problemu rozegrać wymarzony mecz z koleżanką/kolegą/rodziną, z użyciem dowolnych kart.
 
Lokalny multiplayer - rozwiązanie, którego brakuje mi w wielu obecnych grach. Uważam, że jest to praktycznie obowiązkowa opcja gry, która być może w przyszłości będzie kultowa. Nie czarujmy się - bez względu na popularność, serwery prędzej czy później zostaną zamknięte. Wiadomo, że % osób korzystających z tej funkcjonalności byłby niewielki, ale mimo to uważam, że warto tym się zająć. Co do trybów lokalnej rozgrywki - myślę, że LAN by wystarczył. Chociaż implementacja hotseatu też nie powinna chyba zająć stosunkowo wiele czasu.
Opcja rozgrywania normalnych partii z komputerem (poza trybem fabularnym) z możliwością używania wszystkich kart dostępnych w grze też jest dobrą opcją. Można byłoby przetestować różne taktyki, a ewentualne "przegrane" nie byłyby zapisywane w naszym profilu. Dodatkowo myślę, że możliwość używania wszystkich kart powiinna byc dostępna także w trybie LAN (o ile zostanie zaimplementowany). Wtedy moglibyśmy bez problemu rozegrać wymarzony mecz z koleżanką/kolegą/rodziną, z użyciem dowolnych kart.

Jak gra umrze (jak każda) to i tak nic nie zrobimy. Chodzi o to żeby testować talie, bez przelicznika na staty.
 
Jak gra umrze (jak każda) to i tak nic nie zrobimy. Chodzi o to żeby testować talie, bez przelicznika na staty.
Ale jak umrze i nie będzie działać, bo producenci gry serwery zamkną to nikt już w tę grę wtedy nie zagra. Natomiast, jeśli będziemy mieli tryb LAN i możliwość gry bez połączenia z Internetem, to możliwość rozegrania partii będzie zawsze, nawet za 10 czy 20 lat.
 
Top Bottom