Aion

+

Keth

Ex-moderator
Aion

Polecicie jakieś dobre MMO z rozgrywką w stylu GW2/Black Desert/Archeage tylko żeby Łucznik był łucznikiem, a nie tak jak w GW2 bez peta się nie da grać? ;)

Ps. WoW odpada - odpycha mnie na każdym kroku.

Aion - IMO najlepsze i najbardziej zbalansowane MMO, w jakie grałem - a grałem w sporo. Od jakiegoś czasu jest free to play, ściągasz i grasz. Tylko trzeba mieć trochę cierpliwości na początku. Świetne, zróżnicowane klasy postaci, ogromny świat, masa przedmiotów, instancji (dungeonów), fajne systemy współpracy - system mentorów, party, alliance itp. Dwie całkowicie zróżnicowane rasy, możliwość latania i walki powietrznej. Fajne PVP, dużo trybów, od 1vs1, przez sporo drużynowych, po siege. Dobra grafika (CryEngine) i ogólny klimat, świetny design świata, przedmiotów, postaci. Minus? Wciąga ;)

Ed: albo GW1, o całe nieba lepsze od drugiej części. Jest to "ułomne" MMO, ale dla mnie to był duży plus. Poza tym ma najlepsze PvP w historii gier sieciowych ;) Obecnie do kupienia za grosze ;)
 
Last edited:
Jeśli dobrze pamiętam jak o tym czytałem, to w Aion jest grind na grindzie grindem poganiany, żeby nie było za kolorowo :p
 

Keth

Ex-moderator
Jeśli dobrze pamiętam jak o tym czytałem, to w Aion jest grind na grindzie grindem poganiany, żeby nie było za kolorowo :p

End-game jest, jak najbardziej. Ale nie ma problemu, by grać spokojnie i dla relaksu, przynajmniej do osiągnięcia max lvl, co trochę zajmie i tak ;)

I dlatego jest o niebo lepszy od GW2, bo tam end-game nie istnieje (a przynajmniej nie istniał) :p
 
Wszystko pięknie tylko ograniczenia straszne ograniczenia nakładane są na nowych graczy. :/ No ale spróbuje. :p
 

Keth

Ex-moderator
Wszystko pięknie tylko ograniczenia straszne ograniczenia nakładane są na nowych graczy. :/ No ale spróbuje. :p

No niestety. Ale Aion ma ten plus, że "gold packa" możesz kupić za pieniądze z gry, nie musisz wydawać normalnych.
 
No niestety. Ale Aion ma ten plus, że "gold packa" możesz kupić za pieniądze z gry, nie musisz wydawać normalnych.

No cóż, zawsze to jakiś plus. :p
Hmmm ciekawo czy to kolejna gra w stylu "Ranger jest fajny, ale dopiero na endgame z pro eq...". :)
 
Aion

@Keth i inni którzy grali w Aion - jak to jest z łukami? Wszystkie są tak potwornie wolne? Bo póki co to masakra... Co mi po dystansie jak szybkość ataku jest masakrycznie wolna. :/
 

Keth

Ex-moderator
Masz statystykę "attack speed", którą można zwiększać na wiele sposobów, skillami, wyposażeniem, scrollami itp. Jest to w sumie najważniejsza statystyka dla większości klas. Przykładowo, łuk z +19% attack speed, rękawiczki z +8%, skill +25%, scroll +10% itp. Maksymalna szybkość ataku wynosi 50% z bazowej, jeśli dobrze pamiętam, łuki mają 2.4, więc maks będzie 1.2 (o ile czegoś nie zmienili przez ostatni rok). Ranger jest najlepszą klasą w walce 1vs1, czy to w PvP czy PvE.

W sumie ranger długi czas był OP, a pewnie dalej jest. Ma dużo skilli spowalniających, usypiających, uciszających (silence), stunnujących przeciwnika i do tego sporo z unikami. Przy dobrym attack speedzie jest nie do pokonania. I w przeciwieństwie do innych klas nie wymaga bardzo dobrego EQ, a dobrego wyczucia kiedy co używać. Jeśli dobrze pójdzie, to sorcerer/spiritmaster nawet z najlepszym gearem może paść w parę sekund bez użycia ani jednego skilla.

Spowolnienie -> silence > stunn -> dmg -> sleep, w razie potrzeby recharge skilli i od nowa. Jakbyś widział, że próbuje coś castować, to instant evade i jedziesz dalej.

Moją główną postacią był sorcerer z najlepszym możliwym gearem, a i tak bałem się trafić na ogarniętego rangera na arenach 1vs1, bo mimo wygrywania w 90% i tak było bardzo ciężko. Później zrobiłem rangera, który obiektywnie miał bardzo dobry gear, ale do mojego sorca się mimo wszystko nie umywał i mam wrażenie, że swoim rangerem bym bez problemu pokonał swojego sorca ;)

Oczywiście nie oczekuj czegoś takiego na początku gry, zwłaszcza przy casualowym graniu, ale ranger naprawdę jest świetną klasą. Łatwą do grania, ale bardzo ciężką do perfekcji.
 
Aion

Temat o najlepszym MMO!

(Które obecnie ma najgorszego możliwego wydawcę).

Ed: coś się kolejność posypała przy przenoszeniu postów.
 
Skoro tak. :p Bo tak patrzę, że póki co to Ranger ma lipny AS (nie licząc tego skilla co trzy strzały można szybko wypuścić), dmg też słaby, a do tego survi z pupy. :p Czyli AS póki co będę się musiał męczyć... Cóż - musi być ciężko by później było dobrze. ;) Jeszcze takie niepoważne pytanie ale do kompletnie casualowej gry głównie PvE, od święta pvp kogo polecisz? ;)
 
Trochę przesadzasz IMO, ranger od samego początku jest jedną z lepszych klas. Łuki nie są zbyt szybkie, ale masz praktycznie od początku spowolnienie i stosunkowo spory dmg. Na dodatek możesz atakować podczas biegu, a większość skill jest instant. Spowalniasz przeciwnika i biegasz dookoła strzelając i zadając dmg, pilnując, żeby za blisko nie podszedł. Nawet elity idzie bić samemu (pierwsza są koło 15-16 lvl).

Do PvE ranger jest jak najbardziej ok. Jeśli chodzi o czysty dmg, to biją go tylko sorcerer i assassin. Ale ten drugi potrzebuje bardzo dobrego gearu.
 
Nie wiem... Może moje odczucia może wiążą się z tym, że z tego typu MMO na poważnie to miałem z 4 lata przerwy więc newbie totalnym jestem. :) Btw. Póki co 2/4 skile pod łuki wymagają stania w miejscu. :)
 
Graj, graj, to później nawet end-game bossowie będą tak padać:


Btw, grasz w wersję EU czy NA?
 
Czy się rejestrowałeś na eu.aion (uk.aion) czy na.aion? Bo wersja europejska i NA są zupełnie rozdzielne, mają innych wydawców, ba, nawet same gry są w różnych wersjach, na NA szybciej implementują patche i dodatki itp. Jak chcesz grać solo, to lepsza będzie NA, jak mimo wszystko planujesz z ludźmi, to lepiej EU z oczywistych względów.
 
Więc europejski. Wydawcą na EU od jakichś dwóch lat jest gameforge, w NA został NC Soft.
 
Z Asmodianami Ci nie pomogę, bo jestem w 100% Elyosem ;) ale NPC od ulepszania powinien być w głównym mieście w okolicach storage właśnie.
 
Top Bottom