Akt III

+
Status
Not open for further replies.

arczi

Forum veteran
Rozdział III, bagna. Hierofant kaze mi znaleźć grzyby w jaskini. dlaczego w tej jaskini nie podswietla mi się żaden grzyb ? nic tam nie moge wziac/podniesc. co mam zrobic, o co chodzi? prosze o pomoc, nie mam już siłmam zielarstwo, roślinki moge zbierać.
 
Wiesz ja już w 2 akcie zbierałam z tych zielonych-świecących w jaskini składniki...A mam takie pytanko: czy ktoś już ulepszał miecze runami? Chciałabym sobie coś takiego sprawić, ale nie bardzo wiem jak...albo kowala odpowiedniego nie spotkałam...Jakieś sugestie?
 
Ulepszałem stalowy taką pseudo-runą własnoręcznie, co daje tymczasowy efekt, srebrny można ulepszyć u kowala, nie wiem czy każdego, na pewno u wąsatego w Wyzimie Handlowej.
 
arczi said:
Rozdział III, bagna. Hierofant kaze mi znaleźć grzyby w jaskini. dlaczego w tej jaskini nie podswietla mi się żaden grzyb ? nic tam nie moge wziac/podniesc. co mam zrobic, o co chodzi? prosze o pomoc, nie mam już siłmam zielarstwo, roślinki moge zbierać.
Grzyb rośnie głęboko w jaskini, za Kręgiem Żywiołów. Spróbuj klikać na wszelkie krzaki z grzybkami. Na pewno jesteś w stanie go zerwać. Może w ferworze zbieractwa już go zebrałeś? Sprawdź w przegródce na przedmioty questowe.Iwona: Każdy kowal da radę przekuć srebrny miecz. Tylko upewnij się, że masz właściwe runy - nie te jednorazowo ulepszające miecze. Permanentne od jednorazowych różnią się kształtem, pomocnę są również tooltipy. Do przekucia miecza potrzebujesz trzech run.
 
U krasnoludzkiego handlarza mozna kupic mieczyk stalowy przekuty bodajze dwoma czerwonymi i jednym niebieski meteorytem. Potem, chyba na wyspie wiwyern jest inny calkiem fajny mieczek (30 do obrazen, jakas szansa na bol i bodajze krytyka ;) ) poza gotowcami mozna oczywiscie stworzyc swoj wlasny ;)
 
Nigdzie nie mogę znaleźć Velerada. Chcę odebrać nagrody za zlecenia pojawia się on jedynie w questach, a podczas nich nie mogę odebrać żadnej nagrody za zabicie potworów...
 
mauszek said:
Nigdzie nie mogę znaleźć Velerada. Chcę odebrać nagrody za zlecenia pojawia się on jedynie w questach, a podczas nich nie mogę odebrać żadnej nagrody za zabicie potworów...
Jest albo w ratuszu, albo na posterunku straży (przy bramie do Klasztornej). Nie pamiętam dokładnie. Na pewno w Wyzimie Handlowej.
 
theta said:
Jest albo w ratuszu, albo na posterunku straży (przy bramie do Klasztornej). Nie pamiętam dokładnie. Na pewno w Wyzimie Handlowej.
Dzieki. Ten sam problem miałam... nawet w karczmie go szukałam skoro się rozpił...
 
EgonBondy said:
Wystarczy kliknąć przy danym zadaniu śledzenie na mapie ;)
Możesz rozwinąć bo nie zrozumiałam...A co do problemu - nie umiem znaleźć Kalkstreina w 3 akcie. W domu go nie ma - o różnych porach tam chodzę i nie ma go. Ktoś wie gdzie się szlaja?
 
Witam :]Ja mam problem innej natury - zastanawia mnie czy można jakoś zdobyć sierść wilkołaka kończąc pomyślnie quest Piękna i Bestia ? Można było zabić Vincenta i po prostu zabrać od niego sierść, ale wolałem załatwić to w bardziej 'humanitarny' [jakkolwiek by to nie brzmiało w zastosowaniu do wiedźmina :p] sposób. W poradniku nie ma nic o nagrodzie i powoli zaczynam wątpić czy jeszcze sobie 'łyknę' trochę tego cudownego mutagenu =pEDIT:BTW. Gdzie w panelu mogę znaleźć opcje ustawienia posiadacz gry ;p ?EDIT2:Jak masówka to masówka :> Kolejne pytanie tym razem a propo misji z przynoszeniem zębów :> - Otóż akt się kończy a misji ciągle nie zakończyłem. Podobno nie bedę mógł w przyszłości powrócić do wyzimy więc zastanawia mnie jak zakończyć to zadanie o_O? Brakuje mi zębów zjadarki i oczywiście boksera.I odpowiedź na pytanie wyżej, wcześniej nie zauważyłem =] Siedzi w wierzy na bagnach.
 
Iwona said:
Iwona said:
Wystarczy kliknąć przy danym zadaniu śledzenie na mapie ;)
Możesz rozwinąć bo nie zrozumiałam...
W Dzienniku po kliknięciu na zadanie na dole jest opcja "zaznacz na mapie" czy coś w tym stylu. Możliwe też, że po akcji w banku Velerad czeka pod nim na sprawozdanie.
 
SPOILEROstrzeżenie o błędzieNatrafiłem na błąd który namieszał mi w jednym z questów. Po zakończeniu Aktu II, Akt III zaczyna się w mieszkaniu Triss, po rozmowie z nią jednak nie opuściłem domu frontowymi drzwiami ale skorzystałem z teleportu i przeniosłem się do wieży na bagnach a następnie do Wyzimy Klasztornej, później udałem się do Wyzimy Handlowej przechodząc przez bramę miejską. Po wejściu do dzielnicy zaczepił mnie patrol straży żądając glejtu (tu nastąpiło uaktualnienie questa "wszyscy ludzie Foltesta"), następnie udałem się do Nowego Narakortu na przyjęcie, po wyjściu z owego przyjęcia byłem świadkiem dziwnej sceny: grupa gwardzistów kogoś zaatakowała (nie było przy tym żadnego dialogu czy innej informacji o co chodzi) i zabiła, nastąpiło kolejne uaktualnienie zadania "wszyscy ludzie Foltesta" i to wszystko. Po paru godzinach gry przeglądałem sobie spis zdań w dzienniku i okazało się że zabitym osobnikiem był Talar, zdziwiłem się że zginął on tak zupełnie bez żadnych wyjaśnień i zajrzałem do solucji - okazało się że pierwsze uaktualnienie questa "wszyscy ludzie Foltesta" najwyraźniej kluczowe dla tego zadania następuje gdy po rozpoczęciu III Aktu wychodzi się z domu Triss frontowymi drzwiami, gra nie uwzględnia (a powinna) możliwości wyteleportowania się na zewnątrz i wejścia do Wyzimy Handlowej inną drogą. Nie wyświetlenie pierwszej scenki uniemożliwia podjęcie decyzji dotyczącej ewentualnego ratowania Talara.EDIT: W dzienniku przy zadaniu "wszyscy ludzie Foltesta" mam wpis że byłem świadkiem jak Talara na rozkaz de Wetta zabija milicja, natomiast w opisie postaci ostatni wpis dotyczący Talara mówi że to ja go zabiłem na polecenie de Wetta. Skąd się bierze ta rozbieżność?I co najważniejsze: Biorąc pod uwagę że jest to kluczowe zadania, czy coś takiego może uniemożliwić ukończenie III Aktu?
 
Mati236 said:
BTW. Gdzie w panelu mogę znaleźć opcje ustawienia posiadacz gry ;p ?
Nigdzie ;) Trzeba zarejestrować oryginalną grę :p
Mati236 said:
I co najważniejsze: Biorąc pod uwagę że jest to kluczowe zadania, czy coś takiego może uniemożliwić ukończenie III Aktu?
Raczej nie ;) Przejrzyj tę książeczkę dokładniej... Choć ja ocaliłam Talara to oprócz informacji żadnego z niego pożytku, więc...żadna strata... ja dokańczam co się da skoro do Wyzimy już się nie wróci....Tak z ciekawości - jaki mniej więcej macie poziom kończąc ten akt 3? Ja mam 23(jeszcze ze 1-2 się zrobi) i się zastanawiam czy to dużo czy mało...
 
Iwona said:
Tak z ciekawości - jaki mniej więcej macie poziom kończąc ten akt 3? Ja mam 23(jeszcze ze 1-2 się zrobi) i się zastanawiam czy to dużo czy mało...
Po wypełnieniu całego questu z Triss i Alvinem, wykoszeniu Salamandry w kanałach i znalezieniu lutni Jaskra mam 20. Też nie wiem czy to dużo/mało...
 
To tak, kalkstein siedzi w wiezy maga (warto sie zglosic do niego bo dostajemy 1000 za questa) co do lvli... hmm ja mniej wiecej tak jak powyzej (teraz mam zamiar isc na bagna) i ok 23... czyli wydaje mi sie ze to norma
 
Czy ten wielki Wilk i samica wiwerny (trofea dla łowczego) to się kręcą jakoś po bagnach?Duży + dla tego kto wkaże okolice.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom