Aktualizacja 0.8.25 już dostępna

+

Burza46

CD PROJEKT RED
Aktualizacja 0.8.25 już dostępna



Aktualizacja 0.8.25 jest już dostępna na PC oraz Xbox One!

 
Ludzie zróbcie coś z warstwą sieciową, ludzie w realu mają kilkusekundowe przerwy w połączeniu i jest to normalne zjawisko w dobie WiFi, nie jest to powód aby natychmiastowo gra uznawała to za problem, w innej znanej karciance jest opcja, która pozwala na powrót do rozgrywki gdy się całkiem aplikacja wysypie i uruchomi się ją od nowa w ciągu rozsądnego czasu…
 
Jaskier - totalny bezsens.

Rozumiem, że zmieniono mechanikę tej karty, nie mam nic przeciwko. Nie rozumiem jednak dlaczego działa ona na obydwie strony stołu. Jednocześnie skierowano wiewiórki w stronę Neofitów, których Jaskier boostuje. Rozumiałbym takie coś, gdyby Nobilitacja działała na starych zasadach, czyli ustanawiała nową siłę bazową, wtedy byśmy mogli wykorzystywać Bombę Dwimerytową na swoją korzyść i miałoby to jakiś sens. Tak jednak nie jest i przeciwnik jedną kartą może dokonać resetu. Myślę, że błędem było zmiana w mechanice Nobilitacji, problemem nie było ustawianie ich siły bazowej w momencie ozłocenia, a to że karty pozostawały złote. Automatyczne odzłacanie kart w momencie ściągnięcia ze stołu rozwiązywało problemy. Obecny nerf jest za silny.
 
Zgadzam się, że Jaskier w obecnej postaci jest kartą zbędną. Jedynie pod Adeptów mógłby się przydać, ale oni nie zawsze lądują w odpowiedniej ilości na stole. Zbyt to karta ryzykowna. W zestawieniu z nową Nobilitacją i tym, że bomba jest też dla KP kartą problematyczną, to rzeczywiście jest to karta wręcz niegrywalna.
Już tak było z Filippą. Ale się zastanawiam, czemu takie błędy w ocenie kart KP i wrzucanie zmian, które powodują niegrywalność? Postuluję nieco większą ostrożność wobec Królestw.
 
Tak, zgadza się. Jaskier był zmieniony najprawdopodobniej z myślą o adeptach. W połączeniu z henseltem, elitą i nobilitacją wychodzi ladne kombo.
 
Tak, może zadziała w 2 na 5 gier. Musisz mieć na ręce Margaritę, Jaskiera, Elitę, Posiłki i liczyć na to, że przeciwnik Ci tego nie ściągnie ze stołu. Więc jeśli taki jest zamysł, to jest to bardzo słaby zamysł.
 
Pograłem trochę talią opartą na dobieraniu, wyciąganiu, wskrzeszaniu i kopiowaniu kart i właśnie Jaskier był tam kartą ważną i powiem tak- da się wokół niego złożyć fajny deck, ale to raczej taki fun to play, nie na jakiś wyższy poziom. Za łatwo skontrować, za dużo odpowiedzi na to. Gra się przyjemnie, nawet jeśli Jaskra nie dobierzemy. Sami Neofici to nie jest wielki problem dla takiej talii, gorzej jak już wyjdzie Isengrim, bo grając Foltestem możliwości do ściągnięcia tej karty ze stołu są dość ograniczone.

http://www.gwentdb.com/decks/7970-jaskier

Talia wygląda nieco inaczej, przede wszystkim 2 dodatkowe Pioruny Alzura w miejsce Rozdarć i Natalis w miejsce Filippy. Całkiem przyjemny w graniu, ale raczej nie do szybkiego wbijania poziomów.
 
Jaskier w obecnym stanie nie ma szans znalezc sie "top tier" talii, bedzie on po prostu bardzo niestabilnym elementem. Uzywajac Jaskra w decku skazujemy sie na posiadanie martwej karty, jesli zdazy sie nam grac na inne decki potrafiace namnozyc jednostki na stole. Poza tym hrabia Julian to swoj chlop, nie wiem jak skutecznie, ale zdarzalo mu sie tez dzialac, szpiegowac na rzecz Polnocy, wiec jaki ma sens to, ze zagrzewa tez do walki przeciwnikow? :p
 
Dostępna ale nie wszystkie zmiany są wprowadzone ;D


Skellige może wskrzeszać kapłanki Frei chociaż są nieuleczalne, Sigridę można wskrzesić bodajże tą kartą "Odnowa"?

Jest to nagminnie stosowane u graczy Skellige :)

Ostatnia tura > Ostatnia karta (Odnowa) > Sigfrida > Kapłanka > Druga Kapłanka > Jakaś jednostka


U wiewiórek można zagrać swój róg dowódcy dzięki darowi natury. Czy tak miało być? :D
 
Pożoga też powinna być chyba ulotna, a jednak Agleis może ją wskrzesić.

Nie wiem też czy zamierzonym efektem jest dwukrotna aktywacja umiejętności Isengrima Darem Natury. :)
 
Hekwit;n7233100 said:
Nie wiem też czy zamierzonym efektem jest dwukrotna aktywacja umiejętności Isengrima Darem Natury.

To akurat chyba tak, bo dar natury to jedna karta specjalna, a potem użycie kolejnej dzięki darowi to jakby 2 karty specjalne, więc według mnie tak ma być.

Co więcej według mnie Dar Natury > Brzask > Elfi najemnik > Brzask > Elfi najemnik > Brzask > Elfi najemnik > Jaskółka powinno spowodować odpalenie umiejętności Isengrima 5x w jednej teoretycznie możliwej turze :D

To prawie nie możliwe ale w teorii jest szansa na takie zagranie.

Czyli Isengrim (6) + Elfi najemnik (3) + Elfi najemnik (3) + Elfi najemnik (3) + Jaskółka (8) + Dwóch Neofitów od Isengrima (4) + Dwóch Neofitów od Isengrima (4) +Dwóch Neofitów od Isengrima (4) + Dwóch Neofitów od Isengrima (4) + Dwóch Neofitów od Isengrima (4) = 43 pkt w jednym zagraniu ;D
 
Last edited:
Draagoon To wcale nie jest takie mało prawdopodobne. Już widziałem kilka razy deck oparty o tą kombinację. W talii z brązowych jednostek są tylko Elfi najemnicy i Komandosi dzięki czemu zagranie Brzasku zawsze kończy się zagraniem kolejnej karty specjalnej.
 
Gram tylko Scoiatel i wiem, że to nie niemożliwe bo nie raz 3/4 tego łańcucha mi się odpala :)

Potem jeszcze grom i jest mega wynik, ale na szczęście nie jest to nie ryzykowne bo wiele kontr jest na taki łańcuch: jad mantikory, epidemia, Harald Chromy, trzęsienie ziemi, Draug, sporo kontr jest nawet na tak wykręcony wynik ;D
 
Draagoon;n7233370 said:
Potem jeszcze grom i jest mega wynik, ale na szczęście nie jest to nie ryzykowne bo wiele kontr jest na taki łańcuch: jad mantikory, epidemia, Harald Chromy, trzęsienie ziemi, Draug, sporo kontr jest nawet na tak wykręcony wynik ;D

I całe szczęście, bo ponownie byłby przegięty Isengrim, jak to było w poprzednim patchu. Niemniej to nadal bardzo silna karta i wymaga planowania i przygotowania aby sobie z nią poradzić (albo Radowida ;) )
 
Top Bottom