Aktualizacja 1.07 już niebawem na wszystkich platformach!

+
VITAM.
Podoba mi się to, że REDzi pracują nad "udoskonaleniem" gry, jednak mam wrażenie, że po patchu 1.07 gra tak naprawdę powinna mieć nr 1.00
Została wydana zbyt wcześnie, i dopiero teraz dodają/naprawiają to czego nie zdołali przed premierą...
Co do skrzynek dla "śmieciarzy/zbieraczy" nie sprawdzałem dokładnie, ale wystarczy zapewne wszystko co się chce pozostawić w dowolnym (sensownym) miejscu i sobie będzie tam leżeć na wieki - więc akurat to nie jest aż tak ważne dla mnie jak zrobienie porządku z interfejsem ekwipunku (bo aktualnie aż nie chce mi się go otwierać)

Mam też cichą nadzieję, że ten tryb sterowania wieśka będzie znacząco poprawiony:) Panowie z RED :) Co stało na przeszkodzie by Geralt obracał się w miejscu jak normalny człowiek ? a nie "tańcował" w kółko :D. Czasem ciężko trafić w drzwi ! :D Kilka razy spadłem z urwiska, bo Geralt chyba widział tam rondo, a stał bokiem 1m od przepaści :D

Nie pamiętam już gdzie, ale gdzieś na początku gry (Ludzie w opałach) w lesie mam kupca w klatce, bandyci mieli klucz, ale niestety ma zły kod w skrypcie :( - czyli nie da się otworzyć klatki...

Sam pomysł z "woreczkowym = konsolkowym" pozostawianiem ekwipu na ziemi jest mierny jak na taaaką naprawdę wybitną produkcję... Czasem np. bandyta upuszcza miecz i widać model z teksturami na ziemi.., a jak Geralt zostawia, to wielki miecz leży w woreczku 10-co kilowym po ziemniakach :(

Brakuje mi też samego "podziwiania" ekwipunku w meni, tak jak to jest np. w Skyrim. To mi zalatuje DA:I czyli znów konsolkowatość...
Ta wyżej i wiele innych opcji mogło by być na wersji dla PC bo nie jest to tajemnicą, ze PC może i zwykle ma znacznie lepsze parametry niż konsolki dla dzieciaków...

Gra ma zbyt duuuże nasycenie kolorów i zbyt duży "poblask/poświata... zamiast bloom (był w TES III) nie bedzie bloom zmieniony na HDR ?
Szanuje decyzje, bo muszę się z nimi zgadzać, ale dzięki temu co wyżej opisałem 99% graczy gra ze SweetFx lub Preshade - by zmniejszyć nasycenie:)
*A może by tak suwaki od nasycenia w grze??? Piszę o tym bo 99% konfigów do W3 SweetFx to pomyłka, o ile dobrze niwelują przesycenie barw, to partaczą całkowicie oświetlenie (zbyt jaskrawe) oraz chmury !!!

Okrąg rysowania detali i szczegółów cieni jest zbyt mały (z wszystkim na uber. widzę dokładnie jak cienie się zmieniają na dokładne zbyt blisko mnie, i jak się pojawiają z bliska, tam gdzie z daleka ich nie ma - może da się coś z tym zrobić ?? lub co zmienić w .ini?

Panowie noszący skrzynie np. w portach chodzą jak Michael Jackson :D czyli animacja kończyn dolnych jak by działała od tyłu :D zostali z ALFA testów ?:D
Czemu nie można w interfejsie postaci obracać Geraltem by dokładnie go "oblukać" ?

Sam system rozwoju postaci w moim odczuciu jest Bardzo Ubogi, aż wygląda jak by był z gry na PS1 !!! sam dizajn oraz mnogość opcji, a raczej ich brak...CZy to już tak zostanie ?
Szybkość animacji walki hmm machanie wielkimi mieczami jak by ważyły po 2 kilogramy?:( rodem z gier konsolowych:(
Cięższy miecz powinien być "obsługiwany" z nakładem większej siły, czyli wolniej nim "machać" ?
podam przykład. DA 1 rewelacyjnie zbalansowane prędkości animacji broni. A DA II już zbyt szybko, bo konsolki sie doczekały:/

Sama gra zdeklasowała w moim odczuciu konkurencję, ale niestety co rusz widzę w niej detale (nie graficzne - tu jest pięknie) rodem z konsoli np. całokszałt meni postaci... w Skyrim siedziałem i zmniejszałem prędkość animacji dla ciężkich broni dodając im więcej "damage" w zamian, tu puki co takiej opcji nie mam. Poza tym wolał bym tego nie robić, tylko mieć...

Na koniec gra oczywiście działa na kartach AMD Radeon znacznie lepiej niż wynikało by to z Waszych sugestii które zapewne miały na celu cichą reklamę "wypocin" od "zielonych" To akurat totalnie mi i wielu graczom sie niespodobało. sterownik beta AMD i na R9 270 z lekim OC śmigam w fHD na uber wszystko + własny "preshade" średnio 40 fps z vsync (by nie zrywało obrazu) on...+ AA oczywiście = optymalizacja gry naprawdę dobra:)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że mój post zostanie odczytany i zrozumiany prawidłowo, czyli nie marudzę, tylko zwracam uwagę na to co akurat dla mnie jest istotne dla komfortowego grania.
P.S.
Mój syn aktualnie ma juz tyle lat, ze zdecydowałem pozwolić mu zagrać w całą sage Wiedzmina. Zainstalowałem kilka dni temu więc W1 i co?? No zgadnijcie Panowie z RED... Gry nie da sie ani zarejestrować ani zalogować :( a patch który usuwa zabezpieczenia to chyba 1.5, grę ma pudełkową chyba 1.2 i żadnego update nie zainstaluje, bo pisze, ze najpierw muszę zarejestrować... Jakieś sugestie??? i czy z W2 też tak będzie???
 
Last edited:
Dodałbym do tego pop-in który, nie wiem jak u Was ale u mnie jest absurdalny do tego stopnia ze NPCe pojawiają mi sie praktycznie metr kilka od postaci.
 
@vito74m

"machanie wielkimi mieczami jak by ważyły po 2 kilogramy" - miecz Ciri waży 40 uncji, czyli 1,14 kg.

"w lesie mam kupca w klatce, bandyci mieli klucz" - masz pecha. U mnie bez problemu dało się otworzyć wszystkie klatki z ludźmi w opałach.

"kartę Zoltana Chivaya pod ciałem profesora pod drzewem wisielców naprawiliście?" - kartę Zoltana to trzeba było od razu wygrać w Bałym Sadzie. Patrzcie go - nie wygrał, a chce achievmenta. Typowa mentalność konsolowca :)
 
Typowa mentalność konsolowca
Proszę darować sobie tego rodzaju uwagi.
Oraz prosiłam, żeby trzymać się tematu.

---------- Zaktualizowano 10:22 ----------

@whitewarrior.194
Prosiłam o trzymanie się tematu. Post poleciał, kolejne kontynuujące dyskusję będą już nagradzane warnami.
 
Ja nie pisałem o aspektach gry, tylko o błędach na które chciałem zwrócić uwagę..
Co do tego klucza, mam go w ekwipunku, ale mialem go juz przed patchem 1.05 więc pewnie jego skrypty nie zostaly naprawione poprawnie, bo już był w ekwipunku:( A nie chce zaczynać gry co patch od początku :/

To można tu pisać w końcu o błędach w grze ? czy jedynie możemy pisać "cieszymy sie na nadejście next update i jesteśmy niezmiernie wdzięczni" ?

AndrewXRW - dziękuję za namiar, sprawdzę to później :)
kmieciu napisałeś "miecz Ciri waży 40 uncji, czyli 1,14 kg." a czy ja coś pisałem o Ciri?? Prosił bym Cię o nie komentowanie moich postów skoro masz problemy z ich zrozumieniem :)
 
Last edited:
Postuluję umożliwienie przy okazji któregoś z patchy przewijania retrospekcji obowiązkowo odpalanych przy wczytywaniu gry. Owszem, są ładne i nawet fajnie się je ogląda - za pierwszym razem. Oglądając je po raz kilkudziesiąty bez możliwości pominięcia spacją czy innym klawiszem ma się ochotę rzucić kamieniem w monitor.
 
Postuluję umożliwienie przy okazji któregoś z patchy przewijania retrospekcji obowiązkowo odpalanych przy wczytywaniu gry. Owszem, są ładne i nawet fajnie się je ogląda - za pierwszym razem. Oglądając je po raz kilkudziesiąty bez możliwości pominięcia spacją czy innym klawiszem ma się ochotę rzucić kamieniem w monitor.
Nie po to Kopczyński nagrywał, żebyś ty przewijał, hultaju!

A tak serio:
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/66/?
 
Postuluję umożliwienie przy okazji któregoś z patchy przewijania retrospekcji obowiązkowo odpalanych przy wczytywaniu gry. Owszem, są ładne i nawet fajnie się je ogląda - za pierwszym razem. Oglądając je po raz kilkudziesiąty bez możliwości pominięcia spacją czy innym klawiszem ma się ochotę rzucić kamieniem w monitor.
Potwierdzam. Po jakimś czasie słuchanie tego samego zaczyna nieludzko denerwować.
 
Idą zmiany. Miejmy nadzieję, że na lepsze i sporo zostanie poprawione.
Ostatnio się mocno ograniczyłem w graniu, bo czekam na te poprawki ;-)
 
ta retrospekcje - wydumali to po to by na konsolkach UKRYĆ czas wczytywania lokacji, na PC co ciekawe w trakcie tego czegoś nic się nie wczytuje a dopiero po tym czymś, poza tym samo wczytywanie jest super szybkie.
Najgorsze jest to jak miałem opowieść o baronie i tym co robi, dla Ciri - a już się mi chłopina powiesił, ale wielkie BRAWA dla pana który się wcielił w rolę barona (krwawego) REWELACYJNY dubbing !!! moim skromnym zdaniem najlepszy w grze !!!
 
ta retrospekcje - wydumali to po to by na konsolkach UKRYĆ czas wczytywania lokacji, na PC co ciekawe w trakcie tego czegoś nic się nie wczytuje a dopiero po tym czymś, poza tym samo wczytywanie jest super szybkie.
Wczytuje równolegle z tymi animacjami, nie martw się.
 
Przy okazji.
@Marcin Momot
Mógłbyś zasugerować Waszym ludziom, żeby tylko wciśnięcie spacji lub ESC pokazywało "Pomiń" podczas dialogów i przerywników? Większość moich screenów ma przez to okropny napis na dole.
 

siwy9

Forum veteran
@SMiki55
Jeżeli gra mi się załadowała, to wciskając dwa razy Spację retrospekcja zostaje pominięta. Możesz spróbować.
 
Top Bottom