Aktualizacja 1.07 już niebawem na wszystkich platformach!

+
Aktualizacja 1.07 już niebawem na wszystkich platformach!



Jak zapewne wiecie, prace nad najnowszą łatką, oznaczoną numerem 1.07 są już na ukończeniu. Uaktualnienie wprowadzi szereg zmian, a do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • Nowy, alternatywny (opcjonalny) tryb responsywności poruszania się Geralta
  • Skrzynia dla gracza dostępna w różnych miejscach w grze. Lokacje skrzynki będą oznaczone na mapie.
  • Materiały potrzebne do wytwarzania przedmiotów oraz składniki alchemii nie będą już miały wagi.
  • Książki będą teraz umieszczane w specjalnej zakładce w ekwipunku, a pozycje przeczytane będą oznaczone graficznie.
  • Cała masa poprawek dotyczących zadań głównych oraz pobocznych
  • Rozmaite usprawnienia w zachowaniu konia
  • Dodano kilka metod sortowania przedmiotów w ekwipunku
  • Przepisy (alchemia oraz wytwarzanie przedmiotów) mogą być teraz przypinane, co będzie skutkowało odpowiednim zaznaczeniem potrzebnych do ich wykonania składników w panelu sklepu.
  • Usprawnienia dotyczące wydajności (efekty wizualne, cut-sceny, rozgrywka)

Jako że wszyscy pracujemy nad tym, aby aktualizacja 1.07 została ukończona i wydana na czas, chcemy poinformować iż w tym tygodniu nie zostanie udostępnione darmowe DLC (nie martwcie się - bezpłatna zawartość powróci już w przyszłym tygodniu). Mamy nadzieję, że rozumiecie naszą decyzję. Zebraliśmy od Was mnóstwo sugestii i uwag na temat tego, co moglibyśmy poprawić i pragniemy zaimplementować tyle, ile będziemy mogli. Pełna lista zmian jaką przyniesie ze sobą patch 1.07 zostanie opublikowana w tym tygodniu. Więcej informacji na temat dokładnej publikacji łatki zostanie udostepnionych niebawem.
 
Zapewne zmiana biegania konsolowego na normalne. Czyli bez tej dziwnej bezwładności i bezładności. Cieszy skrzynka i sortowanie. Dziwi, że dopiero teraz.
 
Kompletnie nie wiem co to ma być. Jakieś pomysły?

Trochę osób narzekało na to w jaki sposób Geralt się porusza, więc wprowadzamy alternatywny sposób w jaki postać będzie reagowała na komendy gracza. Każdy będzie mógł sobie wybrać preferowany przez siebie wariant. Jak zagracie, zobaczycie o co dokładnie chodzi.

Natomiast odnośnie całej reszty zmian, to będzie ich dużo więcej - już niedługo opublikujemy całą listę. A potem czas na samego patcha.
 
Jeden post, a już szykuje TV i kabel HDMI, by podpinać komputer :) Niedługo chyba Geralt przeżyje historię od nowa u mnie. Jednak nie było, jak wszyscy pisali. Ładnie, że studio wybiera najlepsze pomysły graczy i je dodaje. Wiele to zmienia.
Jedyne co będzie bolało to karanie za exploring, ale to jakoś przeżyje.
 

Ukash

Forum veteran
Materiały i składniki imo powinny mieć wagę, ( że 50 sztabek żelaza będzie ważyć 0 ? ) zmiana tego "detalu" wraz z wprowadzenie skrzynki trochę dziwi.. Reszta zmian cieszy. Oby ten patch był w miarę dobrze przetestowany przed wydaniem ;)
 
Last edited:
Podejrzewam, że odmienny model responsywności wyeliminuje "ślizganie się" Getalta i poruszał się on będzie wyłącznie wtedy, kiedy trzymamy klawisz.

Przydatna rzecz, kiedy gra się na klawiaturze.
 
Jest świetnie gdyby jeszcze naprawiono błąd ze sugerowanym poziomem to by było rewelacyjnie. Chodzi mi o momenty kiedy następne zadanie w wątku głównym ma znacznie niższy wymagany poziom niż poprzednie np: Stosy Novigradu - 11 i Sen w wielkim mieście - 7.
 
Jest świetnie gdyby jeszcze naprawiono błąd ze sugerowanym poziomem to by było rewelacyjnie. Chodzi mi o momenty kiedy następne zadanie w wątku głównym ma znacznie niższy wymagany poziom niż poprzednie np: Stosy Novigradu - 11 i Sen w wielkim mieście - 7.
To jest bodaj największy problem aktualnie, według mnie.
 
ja to mam pecha... jak sprzedalem kamienie runiczne to wprowadzili możliwość ich ulepszania, jak posprzedawałem składniki alchemiczne i rzemieślnicze (bo strasznie dużo ważyły) to teraz nie będą ważyć nic :D no ale dobrze dobrze ... zmiany cieszą, będę mógł zrobić wszystkie sety i na zmianę w nich chodzić :)
 
Skoro już wprowadzacie poprawki, które powinny być w grze od początku, ale na skutek dziwnych decyzji do niej nie trafiły, to chciałbym jeszcze zasugerować, że przydałaby się możliwość wyłączenia automatycznego wybierania celu, który znajdzie się akurat przypadkiem przed kamerą. Geralt powinien atakować w kierunku patrzenia ewentualnie w kierunku samodzielnie przez gracza zdefiniowanym przy użyciu klawiszy kierunkowych czy też gałki pada. Pseudointeligentne decyzje podejmowane przez grę są frustrujące i wprowadzają niepotrzebny chaos do walki.
 
Po co ja sprzedawałem te setki mieczy, zbrój, zielska i książek. A mógłbym tak ładnie wszystko zachomikować jak lubię, aby potem się cieszyć własnym magazynem i dziwić na co mi to wszystko :)

Bardzo cieszą mnie zmiany i już nie mogę się doczekać szczęśliwej "jeden zero siódemki"., chociaż trochę mnie dziwi, że niektóre przedmioty nie będą miały wagi, tym bardziej że przecież pojawi się skrzynka. Najbardziej mnie cieszy chyba wieść o oznaczeniu przeczytanych książkach, bo nieraz miałem deja vu, a nie chcę żadnej pominąć (ta o serze najlepsza :D), a jestem zbyt leniwy aby sobie np. na kartce papieru napisać co czytałem a co nie.

Mam nadzieję, że "samouzupełniająca się kawa" o której wspomniałeś panie Marcinie w jednym z Q&A się nie kończy, bo widać, że pracujecie na pełnych obrotach.

Dziękuję i pozdrawiam :)
 
A co z ulepszaniem kamieni runicznych i glifów? Nadal pomimo posiadania składników nie można nic z tym zrobić.
 
Top Bottom