Aktualizacja 1.07 już niebawem na wszystkich platformach!

+
Jeżeli macie problem z tym kodem na wejściu i wywaleniu do pulpitu wywalcie debug konsolę oraz czekać jak zrobią dla tej wersji i będzie grało ;) Co do Patcha... kolejny raz składam pokłon REDom. Robicie fantastyczną robotę. Co raz mniej trzeba łatać a to dobry znak. Jeśli chodzi o mnie zauważyłem znaczną poprawę i mogłem sobie podwyższyć teren i textury na uber-chodzą teraz bez lagów. Ale faktycznie Novigrad teraz swoim ogromem potrafi przyciąć zwłaszcza w porcie gdzie ludzie chodzą jak w niesławnym AC:Unity :p .Generalnie wielki plus mimo początkowymi problemami z aktualizacją,ale to był po prostu efekt nowości plus wykrzaczone serwery.Nie mniej jednak doszukałem się paru bugów, jak na przykład zsiadanie z płotki czasem Geralt akrobata zrobi to w powietrzu... A tak na tą chwilę jest bardzo dobrze. Kolejna łatka załata Wieśka jeszcze bardziej :) REDzi oby tak dalej.
 
Last edited:
@rootsrat W GOG Galaxy > Configure jest opcja roolback do 1.06.....(nie używałem, nie aktualizuje automatyczne, nie znam się ;) )
 
Last edited:
Ja mam pytanko czy da się jakoś zmusić by GOG Galaxy rozpoznawał poprawnie grę zaktualizowaną patchem ze strony gog.com (tym ważącym 2.1 Gb) bo na chwilę obecną mimo wszystko usilnie chce ściągać mi wszystkie pliki (ponad 7,5 Gb choć gra jest już zaktualizowana ) dodam że tak było w przypadku wszystkich patchy tylko że pobierał tylko kilkaset mega to mi nie przeszkadzało ale teraz to by ściągał to przez tydzień

PS. Wiadomo już dlaczego DLC musiało czekać na patcha 1.07 bo to właśnie z nim instaluje się większość plików tego dodatku nie wiem kto na to wpadł ale jest to beznadziejne rozwiązanie
 
Last edited:
super latka ! 2pliki 2Gb wybor jezyka i jazda. podczas instalacji długo stoi w miejscu, pewnie rozpakowuje dane do 7Gb po czym pach i wszystko smiga az milo. jest poprawa plynnosci rozgrywki. latke pobralem z innego zrudla bo bylo szybciej.
 
@rootsrat

Mamy bardzo zbliżoną konfigurację (W3 i tak nie korzysta z tych 4 dodatkowych wątków mojego i7 oraz więcej niż 8GB RAM) i u mnie z płynnością nie ma żadnych problemów. Gram na Uber w Full HD (z blokadą na 30 fps) z włosami nVidia (z wygładzaniem włosów ustawionymi na 4) i wszystkimi postprocesami (włącznie z HBAO+) i gra nie ma żadnych przycięć ani spadków poniżej zablokowanych przedziałów (przy odblokowany FPS skacze od 40-45 do 48-57 fps).
Tak samo było wcześniej jak i teraz na łatce 1.07.

Testy przeprowadzałem szwendając się po wyspach jak i po kontynencie (w tym Novigradzie) oraz przerywnikach (końcowym i wstępie).
 
ja łatką jestem troszkę zawiedziony oczywiście wszystko działa tylko poprawy wydajności nie mam wręcz odwrotnie wykorzystanie GPU wzrosło z stabilnego przedziału 55-65% do szaleństwa w skali od 45% do 90% (i bez względu na złożoność sceny) co ciekawe zmiana ustawień graficznych zupełnie nie wpływa na to tak zarówno jest na pełnych niskich jak i na uber.
Cieszy mnie jednak masa poprawek w ekwipunku i ciekawi mnie dlaczego nie mogło to wyglądać tak od początku, no i nareszcie można wykorzystywać w rzemiośle znalezione glify i runy. Co do alternatywnego systemu responsywności to jedna wielka ściema ze strony REDÓW (na szczęście opcjonalna). Co do Płotki to jest dalej skopana z tym że teraz gdy na nią gwizdam spawnuje się i stoi w miejscu przed patchem starała się podejść bliżej gracza, ogólnie jest jakaś taka bardziej apatyczna potrafi stać sobie spokojnie koło potwora i nic. AI potworów dalej nie zostało usprawnione. Patch 107 był duży sporo poprawił ale niestety zostało jeszcze dużo do zrobienia
 
Czy mi się wydaje, czy też zmieniona została czcionka na mniej czytelną, używam pod scroll lockiem toggle do ESFX a dokladnie 1.000 Times Better mod usywający te cukierkowe kolory.
Ponadto nie działa pod lewym Shift bieg Płotki, w kontrolsach po przebindowaniu na inny key i z powrotem na Shift cały czas nie działa bieg tylko ten szybszy chód
 
No i tak jak myślałem. Z jednej skrajności w drugą. Teraz normalnie grając ciężko jest osiągnąć maksymalny udźwig. Czy nie dało się tego zrobić jak w Wiedźminie 2, gdzie składniki trzeba było przechowywać w schowku bo swoje ważyły? Teraz Geralt nosi setki rud i dla niego to mniej niż piórko. Albo dajemy system z ograniczeniami albo bezdenny ekwipunek. A i jestem zawiedziony ponowną konfiguracją ustawień. Miałem wszystko ładnie zrobione pod siebie, a tu bum gra cofnęła ustawienia do stanu początkowego.
 
Rozumiem, że gracze PS4 w Polsce mogą zapomnieć o jakichkolwiek zmianach. Wygląda na to, że wszyscy wokoło już grają, a my *** czekamy. Brawo. Polskie studio z amerykańską flagą w tle. gg
 
Last edited by a moderator:
A ja jestem zadowolony. Oczywiście niezrozumiały jest dla mnie brak wagi przedmiotów do craftingu - tę zmianę wywaliłbym od razu. Ale poza tym wszystko pięknie. Znów mogłem nieco podkręcić ustawienia grafiki i na średniej jakości kompie wszystko śmiga mi już na wysokich zamiast na średnich.
 
działa wam sprint Płotki po wcisnieciu Shift ?? obecnie na 1.07 jest tak że biegnąć sprintem Geralt przemieszcza się szybciej niż na koniu
 
GOG pracuje nad rozwiązaniem problemu z serwerami. Przyglądamy się też problemowi niedostępności patcha na PSN.

Patch jest już dostępny na Steamie oraz na Originie.

Nosz... Już galaktyki się szybciej tworzą niż wy wydajecie tą poprawkę. Nie macie kontaktów z Sony, czy co? Znowu zamkniecie się w biurach bez odpowiedzi i będziecie siedzieć jak cieć przy hałdzie żwiru i czekać na cud?
 
Wydaje mi sie, czy poza dodaniem opcji dla responsywnosci Geralta, sama domyślna została też poprawiona, bo jak by normalniej reaguje:)
@whitewarrior.194 - wydanie patcha oznacza, że tu się kończy rola CDP, reszta zależy od serwisów które go udostępniają :) Więc gdy Ty beczysz, patcha CDP juz dawno wydało, a "grzebią" się inni...
 
Last edited:
Zauważyłem dwa błędy po nowym patchu, o których jeszcze nikt nie wspomniał...Podczas rozmowy z rzemieślnikiem z rynku w Novigradzie w pewnym momencie pokazuje się na cały ekran czerwona flaga, a w przypadku rozmowy z mobilnym kupcem przemieszczającym z miejsca na miejsce nie mogłem wymusić na nim by pokazał towary...

Ma ktoś taki problem...Inne zmiany są na plus...

edit: Błąd z rzemieślnikiem sam się usnął...Może to była kwestia save-u...
 
Last edited:
Sooooory.
Coś mi się na pewno pokiełbasiło. :facepalm2:
Co nijak nie zmienia wydźwięku twojego posta #575
No oczywiście, że nie zmienia, bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego...

@rootsrat W GOG Galaxy > Configure jest opcja roolback do 1.06.....(nie używałem, nie aktualizuje automatyczne, nie znam się ;)

Dzięki, mój mało sokoli wzrok ominął jakoś tę opcję :D

@rootsrat
Po co grzebanie w configu od początku? U mnie nie ma takich problemów. Spróbuj obniżyć dystans wyświetlania roślinności.

Po updacie gra zresetowała ustawienia do domyślnych, a backupu nie mogłem wgrać, bo zmienił się plik user.settings.

@rootsrat

Mamy bardzo zbliżoną konfigurację (W3 i tak nie korzysta z tych 4 dodatkowych wątków mojego i7 oraz więcej niż 8GB RAM) i u mnie z płynnością nie ma żadnych problemów. Gram na Uber w Full HD (z blokadą na 30 fps) z włosami nVidia (z wygładzaniem włosów ustawionymi na 4) i wszystkimi postprocesami (włącznie z HBAO+) i gra nie ma żadnych przycięć ani spadków poniżej zablokowanych przedziałów (przy odblokowany FPS skacze od 40-45 do 48-57 fps).
Tak samo było wcześniej jak i teraz na łatce 1.07.

Testy przeprowadzałem szwendając się po wyspach jak i po kontynencie (w tym Novigradzie) oraz przerywnikach (końcowym i wstępie).

Nie poddałem się wczoraj i siedziałem nad tym do późna. W akcie desperacji zrobiłem update sterownika do najnowszego hotfixa nVidii (który wcześniej powodował u mnie problemy) i wstępne testy wypadły pomyślnie. Dzisiaj będę testował dalej, dam temu sterownikowi jeszcze jedną szansę :)
 
Szkoda, że po łatce 1.07 spada wydajność na konsolach, a na XO już wogóle. Było dobrze, a jest gorzej. Czekam na poprawkę 1.08, która naprawi tragiczny framerate na bagnach.
 
Wydaje mi sie, czy poza dodaniem opcji dla responsywnosci Geralta, sama domyślna została też poprawiona, bo jak by normalniej reaguje:)
@whitewarrior.194 - wydanie patcha oznacza, że tu się kończy rola CDP, reszta zależy od serwisów które go udostępniają :) Więc gdy Ty beczysz, patcha CDP juz dawno wydało, a "grzebią" się inni...
Co nie zmienia faktu, że producent powinien brać odpowiedzialność za swój twór i wyjaśniać wszelkie nieścisłości, a nie siedzieć cicho jak mysz pod miotłą. Poza tym, jak całe forum beczało nad patchem na GOG to było dobrze?
 
Nie chciałem narzekać, bo generalnie patch mi się podoba. Ale kto tam u Was wymyślił, żeby skrzynie Geralta pierdzielnąć na scenie w knajpie Jaskra? Mało tam pokoi?

 
Top Bottom