Aktualizacja 1.1 — lista zmian

+
#daskore " Odmienne stany swiadomosci " - mi granatami sie udało zniszczyć prawy zbiornik co zakończyło zadanie
 
graj w sandboxy proste - prosta uczciwa rada - graj w gta
Post automatically merged:


U wszystkich innych działa lepiej

Oczywiście, gram w to co na mam ochotę. Gra w uniwersum CP byłoby super i też bym chciał w to pograć. Chciałbym zapłacić za produkt który był obiecany przez producenta a nie za kupę chłamu i gniota. Każdy gra w to co lubi i nikt nikogo nie zmusza do niczego. To nie jest tak jak piszesz do końca - nie pasuje Ci to graj w co innego. Chodzi o to jak Redzi skopali sprawę i jakiego gniota wydali. Jeżeli komuś taki chłam pasuje - to super niech gra. Jest też, jak widać cała masa ludzi którzy uważają że ta gra to po prostu zwykła porażka, czują się oszukani. Mamy w Polsce wolność słowa i każdy może wyrazić swoją opinię, ale nie każdy musi się z nią zgadzać. Twoja opinia może być taka, że gra jest super, ponadczasowa z mega grafiką i super AI. Moja jest taka, że taka kupa chłamu i niedopracowany gniot. Gra miała potencjał i mogła być super a wyszło jedno wielkie G.
 
Oczywiście, gram w to co na mam ochotę. Gra w uniwersum CP byłoby super i też bym chciał w to pograć. Chciałbym zapłacić za produkt który był obiecany przez producenta a nie za kupę chłamu i gniota. Każdy gra w to co lubi i nikt nikogo nie zmusza do niczego. To nie jest tak jak piszesz do końca - nie pasuje Ci to graj w co innego. Chodzi o to jak Redzi skopali sprawę i jakiego gniota wydali. Jeżeli komuś taki chłam pasuje - to super niech gra. Jest też, jak widać cała masa ludzi którzy uważają że ta gra to po prostu zwykła porażka, czują się oszukani. Mamy w Polsce wolność słowa i każdy może wyrazić swoją opinię, ale nie każdy musi się z nią zgadzać. Twoja opinia może być taka, że gra jest super, ponadczasowa z mega grafiką i super AI. Moja jest taka, że taka kupa chłamu i niedopracowany gniot. Gra miała potencjał i mogła być super a wyszło jedno wielkie G.
to jest takie proste w świecie gamingu - nie pasuje - to graj w coś innego masz tysiące tytułów do wyboru
albo godzisz się na to co dostajesz albo grasz w coś innego - nikt jeszcze nie grał w jakieś tam obietnice

mi cp pasuje a tobie nie? to graj w gta
 
Oczywiście, gram w to co na mam ochotę. Gra w uniwersum CP byłoby super i też bym chciał w to pograć. Chciałbym zapłacić za produkt który był obiecany przez producenta a nie za kupę chłamu i gniota. Każdy gra w to co lubi i nikt nikogo nie zmusza do niczego. To nie jest tak jak piszesz do końca - nie pasuje Ci to graj w co innego. Chodzi o to jak Redzi skopali sprawę i jakiego gniota wydali. Jeżeli komuś taki chłam pasuje - to super niech gra. Jest też, jak widać cała masa ludzi którzy uważają że ta gra to po prostu zwykła porażka, czują się oszukani. Mamy w Polsce wolność słowa i każdy może wyrazić swoją opinię, ale nie każdy musi się z nią zgadzać. Twoja opinia może być taka, że gra jest super, ponadczasowa z mega grafiką i super AI. Moja jest taka, że taka kupa chłamu i niedopracowany gniot. Gra miała potencjał i mogła być super a wyszło jedno wielkie G.

Trafiasz w sedno, tylko czemu sam nie stosujesz się do swoich rad? Opinię każdy ma prawo mieć, ale jej nie narzucaj innym, bo to niefajne. Dla Ciebie gniot? Twoje prawo tak oceniać, ok, nie graj. Innym się podoba - i ma prawo się podobać

Ale nie pisz, że innym podoba się chłam, bo nie masz monopolu na Jedyną Słuszną Rację, a tylko psujesz na tym forum dyskusję.

Nie - innym nie pasuje granie w chłam. Innym pasuje granie w spoko - jak dla nich - grę. I to uszanuj.
A wolność słowa to jest bardzo, bardzo oklepany argument tych, którzy chcą się przejechać po innych, i się nim tak nie zasłaniaj. Nadal obowiązuje netykieta i regulamin.
 
to jest takie proste w świecie gamingu - nie pasuje - to graj w coś innego masz tysiące tytułów do wyboru
albo godzisz się na to co dostajesz albo grasz w coś innego - nikt jeszcze nie grał w jakieś tam obietnice

mi cp pasuje a tobie nie? to graj w gta

Zgadzam się z Tobą. Mi nie pasuje i nie gram - to jest BARDZO proste. Gram w co innego. Ale to nie powstrzyma mnie przed powiedzeniem tego co myślę i co uważam o tej produkcji. Tu nie chodzi o to żeby Ciebie odciągnąć od tej gry, naprawdę. Jeżeli Ci się podoba to graj. Ja tylko chciałem wyrazić swoje zdanie na temat tego co się stało, jaka jest gra MOIM zdaniem i jak MOIM zdaniem gracze zostali potraktowani. Ty możesz mieć zdanie inne o 180 stopni i naprawdę to szanuję. W nocy mi się ściągnął i zainstalował patch, postanowiłem go sprawdzić i napisać co myślę.
 
Faktycznie naprawili zadanie z Takemurą. Teraz dzwoni i milczy. Stare save'y nie pomagają. Czy ktoś posiada rozwiązanie jakże tej wspaniałej poprawki ?

Mam tez ten sam problem, pomogło zresetowanie zadania, tj. wczytanie/cofniecie się do rozmowy w knajpie z Takemurą i "wystartowanie" zadania od nowa. Oczywiście, jeśli ktoś posiada wcześniejszy save... u mnie to było jakies 5h i pare lvli. Zadania "starzy znajomi" nie może być w dzienniku w momencie wejścia aktualki. Ewentualnie czekanie aż to naprawią...
 
Trafiasz w sedno, tylko czemu sam nie stosujesz się do swoich rad? Opinię każdy ma prawo mieć, ale jej nie narzucaj innym, bo to niefajne. Dla Ciebie gniot? Twoje prawo tak oceniać, ok, nie graj. Innym się podoba - i ma prawo się podobać

Ale nie pisz, że innym podoba się chłam, bo nie masz monopolu na Jedyną Słuszną Rację, a tylko psujesz na tym forum dyskusję.

Nie - innym nie pasuje granie w chłam. Innym pasuje granie w spoko - jak dla nich - grę. I to uszanuj.
A wolność słowa to jest bardzo, bardzo oklepany argument tych, którzy chcą się przejechać po innych, i się nim tak nie zasłaniaj. Nadal obowiązuje netykieta i regulamin.


PRZEPRASZAM, może trochę źle wcześniej napisałem. To że gra jest chłamem i gniotem to MOJE i tylko MOJE zdanie. Ktoś może się ze mną zgadzać a dla kogoś innego gra może być super. Rozumiem, że ktoś może być grą zachwycony i niech się bawi przy niej najlepiej.
 
PRZEPRASZAM, może trochę źle wcześniej napisałem. To że gra jest chłamem i gniotem to MOJE i tylko MOJE zdanie. Ktoś może się ze mną zgadzać a dla kogoś innego gra może być super. Rozumiem, że ktoś może być grą zachwycony i niech się bawi przy niej najlepiej.
no ze 20 milionów osób już zadowolone
 
Nie wiem przy czym dłubaliście przez te prawie 1.5 miesiąca, ale chyba nie przy tej aktualizacji. Zmian mało i praktycznie niezauważalne. To co woła o pomstę do nieba dalej to robi. Jeśli lutowa aktualizacja będzie podobna, to najbliższe duże DLC pojawi się za 5 lat, bo przy takiej organizacji to ja nie wróżę niczego dobrego.
 
https://cdn.discordapp.com/attachments/786382103280615444/802508542287413258/auta.png
https://cdn.discordapp.com/attachments/786382103280615444/802508550605504532/ludzie.png

coś tu po aktualizacji mocno nie zagrało xD zmniejszyli szybkość renderowania, czy jak? RTXon na 3070, gra na ssd. i9 10gen

aa, no i misja "skóra, której potrzebuję" dalej u mnie zbugowana. nie mogę się autoryzować, żeby mieć dostęp do Vana


Hmm, to wygląda nawet gorzej niż u mnie na XSX
 
https://cdn.discordapp.com/attachments/786382103280615444/802508542287413258/auta.png
https://cdn.discordapp.com/attachments/786382103280615444/802508550605504532/ludzie.png

coś tu po aktualizacji mocno nie zagrało xD zmniejszyli szybkość renderowania, czy jak? RTXon na 3070, gra na ssd. i9 10gen

aa, no i misja "skóra, której potrzebuję" dalej u mnie zbugowana. nie mogę się autoryzować, żeby mieć dostęp do Vana
to chyba nowe karty Nvidii sa przerekalamowanie bo gram na GTX 1050 ti i taki cudów nie mam
nie wspominając o jakości grafiki
 
Chcę grać w świetną grę, [...] No, system jak z gier za dolara, przy tak ogromnej i drogiej produkcji to coś normalnego, bo ważne że fabuła fajna. ;) To nadal gra, a nie interaktywny film. Zresztą sami Redzi uznali to za bug, więc o czym my tu dyskutujemy? ;)

Niekoniecznie jak w grach za dolara. Otwartego świata i jakichkolwiek systemów z nim związanych nie ma w wielu grach, które są świetne, mimo iż są liniowe, korytarzowe czasem. Mają za to świetną fabułę. Taki jest choćby Mass Effect (cała trylogia, nawet mimo archaiczności części 1).
Najlepszy sandbox bez fabuły jest niewiele wart, chyba że mówimy o trybach online, ewentualnie bardzo dobrze zrobionym systemie nemezis, ale to rzadkość i udało się w sumie tylko dwóm grom. Próba czegoś podobnego w Watch Dogs Legion było już porażką. Zresztą ta ostatnia gra dowodzi, że mimo działających systemów NPC, AI gra może być nudna i bardzo średnia, bo np. rozmywa fabułę, jest niespójna i brakuje jej odpowiedniego protagonisty.

Tak, fabuła jest ważna, bez niej nie ma dobrej gry singlowej. Rzecz gustu, czy bardziej zależy nam na niej czy na systemach sandboxowych.

I nie, nie twierdzę, że Redzi nie powinni wcześniej czy później pochylić się nad AI w swojej grze. Powinni. Nie mogę jednak zgodzić się na nazywanie gry gniotem, tylko dlatego że pewne systemy w niej nie działają, jak powinny. Nie tylko jednak AI stanowi o dobrej grze. Dla jednych ważne są systemy sandboxowe, dla innych fabuła i interakcja z postaciami wątków, elastyczność rozgrywki, możliwość rozwoju postaci itd. itp. Stąd tak różne opinie w ocenie gry.
 
Last edited:
Potężny downgrade grafiki w cyberpunk 2077 wraz z nowym patchem. Liczę że ktoś z programistów zajrzy i chociaż sprawdzi o co w tym chodzi

Nie no jak napisał to wykop to musi być prawda. Gościu posiada wszystkie możliwe komputery na świecie w każdych możliwych konfiguracjach.Ja przykładowo takich problemów nie mam a z ciekawości sprawdziłem o co mu biega. I u mnie nie występują te błędy, co wymieniał w filmiku. Nie wiem do czego on pije. Chyba nie ma pojęcia jak wygląda naprawa błędów przy setkach konfiguracji. U mnie przykładowo Judy nie żyje co nie powinno się zdarzyć. Bo domyślnie NPC fabularni są nieśmiertelni, ale zdarzyło się i fabuła utknęła bo skrypt nie zaskakuje. I jestem tym 0,01% graczem który ma problem i nie płacze bo jest to granica marginesu.

No widzisz a ja mam dokladnie to samo co pisalem juz w jednym z komentarzy. Gram na xbox series x i do tej pory nie mialem zadnych problem a na liczniku mam 23 godziny. Po upgradzie do 1.1 mam totalny zjazd grafiki dokladnie taki sam jak opisany na wykopie i nie tylko ja co mozna poczytac chociazby na fb na Polskiej grupie cyberpunka.
 
Odpalilem dzisiaj w nocy gre na swoim ps4 fat , po graniu 2 h zrobilem pare misji z tym dalemianem czy jakos tak . Wydaje mi sie ze lekko poprawili grafike , ale po za tym to wszystko jest jak było , masa bugów glitchy. Chyba już nie bede czekal na kolejne patche zeby cos poprawili bo w takim tempie jak oni to poprawia musial bym czekac pare lat. Przejde gre na siłe jak najszybciej zeby ja sprzedac , chociaz i tak cena spadla mocno w dol , a nie moglem oddac swojej wersji gry poniewaz wyrzucilem paragon bo nie sadzilem ze bedzie mi potrzebny . Pierwszy raz taka sytuacja na 30 lat zycia zeby kupujac gre nie dało się w nia grac . ZAL.CD PROJEKT
 
Ok, a teraz napiszę coś od siebie - jako user, nie moderator. Jestem przecież również graczem... Moje zdanie.

1. Super, że jest patch, który naprawia wiele rzeczy - bo to też były błędy, a część udało się naprawić. Więc dla mnie to działanie "in plus, pro user".

2. Kiepsko, że niektóre rzeczy zdają się dalej nie działać ludziom, chociaż zastanawiam się, czy tu nie jest przypadkiem tak samo, jak we wcześniejszych fiksach? Że coś "nie działa wstecz", więc zepsuty quest się wstecznie nie naprawi i trzeba go rozegrać jeszcze raz od zera? Przydałoby się info.

3. Myślę realnie: nie ma najmniejszej nawet opcji, że Redzi błyskawicznie naprawią wszystko wszystkim. NIE MA. Działają wg jakiejś kolejności i możliwości, więc oczekiwanie, że MÓJ PROBLEM zostanie rozwiązany jako pierwszy bo, no, jest mój.... to jakby zbytek optymizmu. Nie czuję się pępkiem świata, wiecie. Dlatego czekam z nadzieją, że naprawią "Czerwonego Wieszcza" (z tą misją mam bloker, chlip), ale nie tupię nogami. Jaki to ma sens?

4. Kompletnie nie rozumiem oczekiwań, że CDPR poprawi całą mechanikę czegoś, np. krytykowane AI policji. Przecież to jest napisanie gry od nowa! Naprawdę ktoś uważa, że to da się rozwiązać paczem? Plus: ja sądzę, że to AI tak ma wyglądać, tak zostało zaprojektowane, mniej więcej. To rozwiązanie ma tu wielu głośnych przeciwników, a mnie akurat nie przeszkadza, bo dzięki temu łatwiej mi się gra. Dlatego wnioskuję, że "tak miało być". I naprawdę nie sądzę - jako gracz - że deweloper to naprawi (tzn. napisze od nowa i zaimplementuje). Skoro tak miało być?

5. I ogólnie nie rozumiem ogromu napaści, że ten pacz nie jest taki, jak by tego chciał jeden, drugi czy dwudziesty user. Jest, jaki jest - ale to nie czyni ze studia złodziei ani oszustów. Rzucający takimi słowami serio przekraczają granice wolności słowa i krytyki, ale nie jestem, niestety, ich matką ani żadnym autorytetem, żeby to tak wytłumaczyć, że zrozumieją. Niemniej jest we mnie potężny bunt, kiedy czytam takie wypowiedzi. Sama nigdy nie rzucałabym takimi oskarżeniami, niezależnie od poziomu frustracji. Bo frustracja niczego nie usprawiedliwia, a już na pewno nie ataków. Udowadnia bezradność i może niekiedy brak wychowania, pozwala spuścić ciśnienie, ale to w sumie tyle. Niczego nie wnosi.

To pisała Undomiel - gracz.

Wszystkim życzę, żeby gra sprostała w końcu ich oczekiwaniom, bo to ma być fun, a nie powód do atakowania się nawzajem i bezsilnej złości...
 
Top Bottom