Aktualizacja 1.1 — lista zmian

+
...
Czy to prawda, że zmieniliście jakość wypadających przedmiotów nie informując o tym graczy?
Jeśli tak to jaki w tym cel skoro to nie jest gra sieciowa i nie ma potrzeby balansowania co i rusz broni i map jak to jest w typowo sieciowych strzelankach.
...
Czy nie powinniście skierować każdego wolnego zasobu ludzkiego do szukania i eliminacji bugów?
Nikt nie zmniejszył jakości. Wcześniej był bug który polegał na tym, że jak widziałeś leżący na ziemi przedmiot i wczytałeś grę to jego statystyki były losowane od nowa więc oszuści nadużywali tego buga i losowali sobie najlepsze możliwe przedmioty wczytując np 20 razy grę.

Prawdopodobnie 95% bugów mają już zgłoszone od roku tylko nie mają czasu aby ogarnąć wszystkie platformy jednocześnie, produkcję DLC i dopracować bugi.
 
oszuści nadużywali tego buga i losowali sobie najlepsze możliwe przedmioty wczytując np 20 razy grę.
no dobra, no i? w grze single player. to co to za różnica. jak im się chciało bawić we wczytywanie gry po 20 albo więcej razy, to niech sobie wczytują. to nie online, żeby tym komuś psuli grę
 
Kolejnym irytującym i nieprofesjonalnym błędem jest fakt, że często na ekranie nie widać akcji wykonywanej przez postać, tj. podłączanie się portem osobistym pod jakieś urządzenie na ekranie nie jest rejestrowane i wykonywana jest tylko pusta akcja, a bez efektu wykonywanej czynności nie ma efektu. Tą grę czeka dłuuuuga droga do stanu grywalnego ;) Przykład załączam na screenie ;) U Hellmana nie widać podłączenia się łączem osobistym przez co wygląda to idiotycznie jak w grze niby się podłącza, a w efekcie końcowym widać tylko wystawioną do kamery dłoń.
 

Attachments

  • Cyberpunk2077_l2SczgP5Sw.jpg
    Cyberpunk2077_l2SczgP5Sw.jpg
    263.7 KB · Views: 114
U Hellmana nie widać podłączenia się łączem osobistym przez co wygląda to idiotycznie jak w grze niby się podłącza, a w efekcie końcowym widać tylko wystawioną do kamery dłoń.

Bo łączy się przez bezprzewodowy chip, który mu wszczepili wraz ze szczepionką na Covid. A dłoń ma otwartą żeby był lepszy zasięg. :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Sorry, taki żart. Nie mogłem się oprzeć. Ale fakt, ten kabelek w animacjach podłączania się do urządzeń bardzo często znika przez co faktycznie dziwnie to wygląda.
 
Nikt nie zmniejszył jakości. Wcześniej był bug który polegał na tym, że jak widziałeś leżący na ziemi przedmiot i wczytałeś grę to jego statystyki były losowane od nowa więc oszuści nadużywali tego buga i losowali sobie najlepsze możliwe przedmioty wczytując np 20 razy grę.

Prawdopodobnie 95% bugów mają już zgłoszone od roku tylko nie mają czasu aby ogarnąć wszystkie platformy jednocześnie, produkcję DLC i dopracować bugi.

To nie był bug, tylko mechanika gry. Losowy loot był według mnie całkiem spoko opcją, a jego usunięcie było prawdopodobnie błędem. Z tego co się orientuję, to usunięcie tej mechaniki strasznie wkurzyło bardzo dużą ilość graczy, przyznaję, że mnie również. W grze single player jak ktoś sobie nawet wczytuje grę, aby wylosować lepsze parametry to żadne oszustwo. A biorąc pod uwagę, że w grze jest faktyczny błąd polegający na tym, że schematy legendarne u sprzedawców mogą pojawić się wyłącznie przy pierwszych odwiedzinach, to jeśli ktoś nie chce biegać jak pajac w losowych ubraniach byle by tylko miały odpowiednią ilość slotów, to zmienny loot był w zasadzie jedyną opcją, aby zdobyć dobre ubranie z pożądanymi statystykami. Dla mnie usunięcie tej mechaniki, tym bardziej że nie wymieniono jej w liście zmian, to zwykła pomyłka REDów i bardzo duży minus dla samej gry i czekam aż to naprawią.
 
Nadal nie można ukończyć kontraktu odmienne stany świadomości gdzie trzeba zniszczyć sprzęt wykorzystywany do produkcji błyszczyku. Strzelanie i granaty nic nie robią
 
Z wypuszczonych do tej pory hot fixów i patcha wynika, że niedziałające questy działają tylko w przypadku wczytania wcześniejszego zapisu gry (całkowicie sprzed rozpoczęcia misji) lub w gorszych przypadkach od rozpoczęcia gry na nowo, czytaj: naprawy nie działają z mocą wsteczną, czytaj: mnie też to bardzo boli. ;)
 
Z wypuszczonych do tej pory hot fixów i patcha wynika, że niedziałające questy działają tylko w przypadku wczytania wcześniejszego zapisu gry (całkowicie sprzed rozpoczęcia misji) lub w gorszych przypadkach od rozpoczęcia gry na nowo, czytaj: naprawy nie działają z mocą wsteczną, czytaj: mnie też to bardzo boli. ;)

Niestety muszę obalić Twoją tezę u mnie co najmniej 2 misje odblokowało które były zbugowane bez cofania się w zapisach
 
Nie wiem jak u innych ale do patch 1.1 dwa razy zdażyłem przejsc gre bez wiekszych utrudnien - pewnie był latające radiowozy i zaciete animacje ale nic co by bylo na tyle irytujace zeby przestac grac.
Po aktualizacji 1.1 na XSX jest tragedia - nie ma wiekszości dźwięków pojazdów itp. podczas dialogów słychać tylko V, kilka razy po hakowaniau albo telefonie postać zacięła się w miejscu do mometu aż ją ktoś zabije (jesli masz szczesci, jesli nie to savy).
Podsumowujac, ostatania aktualizacja to straszna wtopa, nie naprawila dla mnie nic ale za to popsuła!
 
Wersja 1.1 poprawiła u mnie stabilność ale popsuła obraz i fps:

1. FPS -10 tak średnio (miałem 40-50, mam 30-40), na reddit sporo osób napisało o tym samym.
2. Rysowanie obiektów, np po zablokowaniu jezdni, odwracam się od samochodów, obracam i patrzę ponownie, na czasami już inne auto :) , a tekstury są rysowane / doczytywane na moich oczach (tylko bryła nie).
3. NPC wyglądają słabo przy RTX, wcześniej mnie to nie raziło, teraz rozważam grę bez rtx i dlss quality, samo rtx (bez dlss) nie poprawia odczucia.
4. Wzywane pojazdy często są porozwalane, na 1.06 miałem tak od czasu do czasu, teraz 2-3 razy częściej.


Co do FPS przy RTX po 1.1 na reddit znalazłem poradę:

1. Reset ustawień graficznych do domyślnych.
2. Powrót do gry.
3. Ustawienie grafiki po staremu.
4. Powrót do gry.

Sprawdzę wieczorem czy to działa u mnie ale nie sądzę by poprawiło to sam obraz, gra z RTX po 1.1 moim zdaniem prezentuje się nie tak dobrze jak wcześniej, a patrzyłem na NPC od premiery i mnie nic nie raziło do czasu 1.1.

Konfiguracja: Intel i7 10th gen, RTX 2070S, 16GB RAM, lapek.

P.S.
Wish list, jeśli ktoś na to patrzy z Redów:

1. Lepsze AI przeciwników, netrunner ma z nimi bardzo łatwo a przy legendarnych hackach to często 1-2 ataki wirusowe, twardszym wystarczy Reset Systemu lub Zwarcie albo samoubicie :) , sam sobie zaczynam utrudniać bo zero zabawy po 30stce ;) .
2. Interakcja z przechodniami - obecnie brak, czasami można posłuchać jak gadają ale skomentować się nie da, można tylko utłuc.
3. Model jazdy, im mocniejszy silnik tym łatwiej wpaść w poślizg zamiast skręcić po ruszeniu, nie da się dobrze dawkować przyśpieszenia (full gaz albo nic).
4. Craft wielu przedmiotów na raz.
5. Ruch uliczny i kolizje: kolizje to jakiś kosmos, pojazdy niczego nie omijają nawet w misjach jeden miał problem, a trup w bagażniku :D .
W Pacyfice jak patrzyłem na autostradę to było gęsto ale w pewnym miejscu zero aut, ruch znika, zoom na autostradę, auta z kartonu :/ (przykro na to patrzeć w grze AAA).
6. Poprawa wyglądu NPC, postacie z zadań wyglądają super, reszta trochę pięknieje po zmroku (jakie to życiowe :) ).
7. Życzę Redom aby dali radę z poprawkami i ruszyli z ulepszaniem szybciej niż w rok.
8. Nowa gra + , inaczej pozostaje czekać na multi.
 
Last edited:
To nie był bug, tylko mechanika gry. Losowy loot był według mnie całkiem spoko opcją, a jego usunięcie było prawdopodobnie błędem. Z tego co się orientuję, to usunięcie tej mechaniki strasznie wkurzyło bardzo dużą ilość graczy, przyznaję, że mnie również. W grze single player jak ktoś sobie nawet wczytuje grę, aby wylosować lepsze parametry to żadne oszustwo. A biorąc pod uwagę, że w grze jest faktyczny błąd polegający na tym, że schematy legendarne u sprzedawców mogą pojawić się wyłącznie przy pierwszych odwiedzinach, to jeśli ktoś nie chce biegać jak pajac w losowych ubraniach byle by tylko miały odpowiednią ilość slotów, to zmienny loot był w zasadzie jedyną opcją, aby zdobyć dobre ubranie z pożądanymi statystykami. Dla mnie usunięcie tej mechaniki, tym bardziej że nie wymieniono jej w liście zmian, to zwykła pomyłka REDów i bardzo duży minus dla samej gry i czekam aż to naprawią.
Zainstaluj sobie czity. Bugiem jest to co nie było planowane - jak widać twórcy gry nie planowali tej "mechaniki" tak jak twórcy Diablo też takiej "mechaniki" nie planowali. Ale zawsze możesz sobie czity zainstalować.
 
Muszę odszczekać swoje wcześniejsze marudzenie. Misje Delamaina jednak zostały naprawione! Trzeba tylko pamiętać, żeby przed podjechaniem do danego auta, zaznaczyć jego misję jako aktualnie aktywną.
 
U mnie dodatkowo doszły "podróżujące" NPCe xD W poprzednim paczu tego nie miałem. Wrzuce w spojler, bo to miejscówka z zakończenia. Nic tam znaczącego nie widać, ale na wszelki wypadek. W każdym razie. Ochroniarz, który miał stać zaraz przy windzie, stoi sobie "w barze". Po czym tyłem wraca na swoje miejsce (przy windzie). I idzie do kolejnego, gdzie miał się znaleźć. W między czasie głowa mu "ucieka" z ciała xD
 
Mam ważne pytanie...
Czy u kogoś kto ma win10, gra po aktualizacji się nie uruchamia ?

Bo nie wiem czy zaktualizować system czy czekać na CdR
 
@sarmad3 U mnie od samego początku, niezależnie od aktualizacji, gra działa bez problemu.

A zanim zaczniesz aktualizować system czy zaczniesz robić innego rodzaju drastyczne kroki an kompie, to zaktualizuj sobie sterowniki karty graficznej. Zieloni wczoraj wydali nową wersję sterownika (461.40). Jednemu użytkownikowi to pomogło (a gra nie startowała mu od samego początku).
 
@sarmad3 U mnie od samego początku, niezależnie od aktualizacji, gra działa bez problemu.

A zanim zaczniesz aktualizować system czy zaczniesz robić innego rodzaju drastyczne kroki an kompie, to zaktualizuj sobie sterowniki karty graficznej. Zieloni wczoraj wydali nową wersję sterownika (461.40). Jednemu użytkownikowi to pomogło (a gra nie startowała mu od samego początku).

Ze sterownikami jestem na bieżąco ale żadnej poprawy nie mam,
 
Mam ważne pytanie...
Czy u kogoś kto ma win10, gra po aktualizacji się nie uruchamia ?

Bo nie wiem czy zaktualizować system czy czekać na CdR
jakieś mody masz? czasami to one stwarzają problem i gra się nie włącza. bo nie są zaktualizowane do obecnej wersji gry
 
Top Bottom