Aktualizacja 1.1 — lista zmian

+
Z choinki się urwałeś jeśli uważasz, że AI jest zależne od gatunku... który swoją drogą nie jest czymś hermetycznym, tym bardziej w Cyberpunku, który tak samo jak przykładowa seria GTA jest między innymi grą gatunku action-adventure. Sami Redzi zapowiadali wysoko rozbudowane AI, które z opisów miało stać na równi z tym co dzisiaj widzimy w RDR2.
Podaj linki, w których Redzie to zapowiadali... system NPC z zaprezentowany w demie z 2018, był rozwinięciem tego z Wiedźmina 3, wystarczyło się przyjrzeć. GTA to gra dla dzieci i nastolatków, może dlatego preferuje inne akcenty w rozgrywce, takie jak tratowanie przechodniów i zabawa w policjantów i bandytów.
Rozumiem, że ludzie mają potrzebę zagrania w nowe GTA, ale Cyberpunk nigdy nie miał nim być i nigdy nim będzie, radzę poczekać na następną grę Rockstara.
 
ustawienie: Odbicia w przestrzeni ekranu
u mnie na AMD jest tak samo jak było przed patchem - wygląda epicko
faktycznie jak wylaczylem całkiem ta opcje to tego nie ma. Tyle ze przed patchem z wlaczona opcja nie bilo tak w oczy.
Pozdrowienia od Smaszkinsa
1611400369000.png
 
Numeracja tych patchu jest z dupy. Najpierw 1.04, 1.05, 1.06 to logicznie powinno być 1.10, a nie 1.1, jakby cofnęli się z numeracją. Skoro jest 1.1 to wcześniejsze powinny być 1.0.4 czy 1.0.6.

Ale 1.04, 1.05, 1.06 to jest mniej niż 1.1. A i 1.1 to jest to samo co 1.10. Więc kolejność numeracji jest zachowana prawidłowo.
I tak jak ktoś już napisał gdyby to był zwykły hotfix to by miał numerek 1.07. Ale że potraktowali to jak aktualizację to przeskoczyli kilka numerów do 1.1.

@yosh1no - w innym wątku prosiłem cię już o podanie więcej informacji ale w ogóle nie odpowiedziałeś. Wklejenie tego zapisu błędu to nie wszystko. Zrób oddzielny wątek na ten temat i będziemy szukać rozwiązania.
 
Z choinki się urwałeś jeśli uważasz, że AI jest zależne od gatunku... który swoją drogą nie jest czymś hermetycznym, tym bardziej w Cyberpunku, który tak samo jak przykładowa seria GTA jest między innymi grą gatunku action-adventure. Sami Redzi zapowiadali wysoko rozbudowane AI, które z opisów miało stać na równi z tym co dzisiaj widzimy w RDR2.
GTA to sandbox, CP77 to cRPG - w sandboxach dajesz graczowi jakiś system do zabawy np policję z którą się strzelasz i to na tyle jesli chodzi o sandbox - w cRPG doświadczasz historii. Widzisz teraz różnicę?
Jak projektant GTA siadał do deski kreślarskiej to zaczynali od listy systemów którymi mają się bawić gracze.
Jak CD Projekt siadał do deski kreślarskiej to pierwsze co zrobili to nawiązali współpracę z Mikiem Pondsmithem i scenarzystami.

Rozumiesz różnicę ziomuś?
 
W systemie craftingu przydałaby się opcja masowego tworzenia komponentów do ulepszeń. Już mnie palec boli od tworzenia osobno 400 przedmiotów.
 
Mimo update nadal nie da się jej uruchomić :(
Registered crash info file...

To jest wina konfiguracji Twojego komputera lub windowsa, a dokladnie smietnika w nim. Polecam reinstall windozy. Ewentualnie gruntowne porzadki, analize programow dzialajacych w tle itp.
 
Patch powinien się nazywać hotfix 1.07, bo 2 pierwsze hotfixy naprawiały więcej niż ten PATCH, a dopóki nie naprawią AI nawet nie odpalam znowu tego gniota. Gra za 200zł na 40h (odkryte 3 zakończenia 50% osiągnięć na gogu), nigdy więcej nie kupię gry w ciemno i głupio mi za to, że tak chwaliłem to studio. Ta gra to najlepsze podsumowanie roku 2020, kwintesencja bym powiedział.

Podaj linki, w których Redzie to zapowiadali... system NPC z zaprezentowany w demie z 2018, był rozwinięciem tego z Wiedźmina 3, wystarczyło się przyjrzeć. GTA to gra dla dzieci i nastolatków, może dlatego preferuje inne akcenty w rozgrywce, takie jak tratowanie przechodniów i zabawa w policjantów i bandytów.
Rozumiem, że ludzie mają potrzebę zagrania w nowe GTA, ale Cyberpunk nigdy nie miał nim być i nigdy nim będzie, radzę poczekać na następną grę Rockstara.
Gościu, chodzi o minimum logiki w zachowaniach przechodniów. Jak można mówić o udanym AI, kiedy po upadku z wysokości wszyscy na ulicy zaczynają uciekać, policja zaczyna do Ciebie strzelać i pojawiać się za plecami kiedy atakujesz bandytów, którzy są w strefie "wrogiej" ze strefy "bezpiecznej" (notabene policja sama daje Ci zlecenie na tych ludzi), po rzuceniu granatu w samochody wszyscy wysiadają i zaczynają kucać, no to jest absurd po prostu. Całe życie gram głównie w erpegi, gra była zapowiadana jako RPG, a dostaliśmy dziwnego frankensteina i nie podoba mi się to. Od miesiąca czekam na dokończenie tej gry, albo zwrot i chyba jeszcze sobie poczekam, bo GOG się nie spieszy ze zwrotami a poprawki wychodzą jak widać
 
Last edited:
Raczej 1.06a...
Nie to nie powinien być ewentualnie "1.06a", mógłby być ewentualnie "1.06b"., gdyby "1.06" nazwać "1.06a.", na dodate musiałby byc nazwany "hotfix" a nie "patch".
Ludzie...

Patch powinien się nazywać 1.07, bo 2 pierwsze hotfixy naprawiały więcej, a dopóki nie naprawią AI nawet nie odpalam znowu tego gniota. Gra za 200zł na 40h (odkryte 3 zakończenia 50% osiągnięć na gogu), nigdy więcej nie kupię gry w ciemno i głupio mi za to, że tak chwaliłem to studio. Ta gra to najlepsze podsumowanie roku 2020, kwintesencja bym powiedział.
Doszliśmy już do momentu, że graczom nie podoba się sposób nazewnictwa poprawek...
Redzi róbcie swoje.
 
GTA to sandbox, CP77 to cRPG - w sandboxach dajesz graczowi jakiś system do zabawy np policję z którą się strzelasz i to na tyle jesli chodzi o sandbox - w cRPG doświadczasz historii. Widzisz teraz różnicę?
Jak projektant GTA siadał do deski kreślarskiej to zaczynali od listy systemów którymi mają się bawić gracze.
Jak CD Projekt siadał do deski kreślarskiej to pierwsze co zrobili to nawiązali współpracę z Mikiem Pondsmithem i scenarzystami.

Rozumiesz różnicę ziomuś?

Czyli z Twojego toku rozumowania można wysnuć taką teorię. Mam dom i mam mieszkanie. W jednym mogę położyć dywan ale w drugim nie. Ciekawe.
Gatunek nie ma tu nic do rzeczy. Kwestia tylko na co jest nastawiona gra i na jaki odbiór. Bo sandbox też może mieć ciekawą fabułę którą się ciągnie. Można by rzecz że CP też jest sandboxem. Masz otwarty świat po którym się poruszasz, masz różnego rodzaju misyjki które możesz ale nie musisz robić.
 
Czyli z Twojego toku rozumowania można wysnuć taką teorię. Mam dom i mam mieszkanie. W jednym mogę położyć dywan ale w drugim nie. Ciekawe.
Gatunek nie ma tu nic do rzeczy. Kwestia tylko na co jest nastawiona gra i na jaki odbiór. Bo sandbox też może mieć ciekawą fabułę którą się ciągnie. Można by rzecz że CP też jest sandboxem. Masz otwarty świat po którym się poruszasz, masz różnego rodzaju misyjki które możesz ale nie musisz robić.

To ty nie rozumiesz, że kupiłeś cRPG a nie Sandbox. CP77 nigdy nie będzie GTA. Bo jeśli deweloper ma jakąś określoną liczbę zasobów, roboczogodzin, programistów i grafików i kasy to musi je na coś przeznaczyć. CD Projekt przeznaczył kasę na scenarzystów, historię i aktorów a Rockstar przeznaczył kasę na budowanie elementów sandboxa.

Historia w GTA jest jak AI policji w Cyberpunku. Tak jak Rockstar nie poprawi historii tak CD Projekt nie poprawi policji.
Post automatically merged:

btw dlatego też gta v leży u mnie na epiku i kwiczy no bo nigdy tego g... nie zainstaluję a cp77 przeszedłem w 3 dni bez spania
 
GIG od Wakako - The Shrine Defiled. Zamknięte drzwi i nie mogę dostać się do środka gdzie mam umieścić podsłuch. Ktoś też ma ten problem?
 
@klaus_mitffoch
definicja "sandboxu".
Otwarty świat, piaskownica lub sandbox – jeden z typów projektowania gier komputerowych. Termin ten służy też do określania gier, w których graczowi jest udostępniany świat, będący do odkrycia w stosunkowo dowolny sposób, bez sztucznych ograniczeń środowiska gry, z możliwością integracji z tym światem i bez liniowości rozgrywki.

Więc CP można zaliczyć do sandboxów, czy ci się to podoba czy nie. Sandbox to nie jest gatunek gier.
 
@klaus_mitffoch
definicja "sandboxu".
Otwarty świat, piaskownica lub sandbox – jeden z typów projektowania gier komputerowych. Termin ten służy też do określania gier, w których graczowi jest udostępniany świat, będący do odkrycia w stosunkowo dowolny sposób, bez sztucznych ograniczeń środowiska gry, z możliwością integracji z tym światem i bez liniowości rozgrywki.

Więc CP można zaliczyć do sandboxów, czy ci się to podoba czy nie. Sandbox to nie jest gatunek gier.
Napisałeś definicja "sandboxu" i wkleiłeś definicję "otwartego świata" https://pl.wikipedia.org/wiki/Otwarty_świat
FACEPALM ale pewnie zrobiłeś to nieumyślnie

Masz tu jeszcze po angielsku
- sandbox https://en.wikipedia.org/wiki/Sandbox_game
- open world https://en.wikipedia.org/wiki/Open_world

Jedno ma się nijak do drugiego a nawet w definicji Open World jest wyraźnie napisane:
"The mechanics of open-world games are often overlapped with ideas of sandbox games, but these are considered different terms. Whereas open world refers to the lack of limits for the player's exploration of the game's world, sandbox games are based on the ability of giving the player tools for creative freedom within the game to approach objectives, if such objectives are present."
tzn np jak grałem w gta 1, gta 2, gta 3, gta vc, gta 4... mogłem być taksówkarzem taka mini gierka - to jest sandbox
 
W 1.1 dalej występuje błąd z misją poboczna Czerwony Wieszcz.

 
Top Bottom