Aktualizacja 1.1 — lista zmian

+

Vattier

CD PROJEKT RED


Aktualizacja 1.1 dla Cyberpunka 2077 jest już dostępna na PC, konsolach i Stadii!

Skupiliśmy się w niej na różnych poprawkach stabilności gry, które znajdziecie na liście zmian poniżej. Będziemy kontynuować prace nad stabilnością w aktualizacji 1.2 oraz kolejnych łatkach. Jednocześnie będziemy dalej naprawiać błędy na które natrafiacie oraz słuchać Waszych opinii jak poprawić ogólne wrażenia z gry.

Stabilność

Liczne poprawki stabilności, w tym:
  • Ulepszenie wykorzystania pamięci w różnych systemach wewnątrz gry: postaci, interakcji, nawigacji, filmów odtwarzanych w grze (telewizja, wiadomości, itp.), roślinności, efektów laserowych, minimapy, urządzeń, SI, ruchu ulicznego, obrażeń środowiskowych, związnych z kartą graficzną i innych.
  • Poprawki dotyczące zawieszania się gry (związane m.in. z ładowaniem zapisów gry, uruchamiania/zamykania gry oraz punktu bez odwrotu).
Zadania/Otwarty świat
  • Naprawiono błąd, który powodował, że telefony od Delamaina urywały się niespodziewanie i wyglądało, jakby nie można było ich odebrać, w zadaniu Readmisja.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że gracze nie otrzymywali telefonu od Delamaina, kiedy zbliżali się do właściwych pojazdów w zadaniu Readmisja.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że gracz mógł utknąć w punkcie „Odbierz telefon od Mr. Handsa” w zadaniu Witaj w Pacifice.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że Judy mogła teleportować się pod ziemię w zadaniu W topieli.
  • Naprawiono błąd, który uniemożliwiał rozmowę z mistrzem zen w zadaniu Dotyk żywiołów.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że Takemura nie dzwonił w zadaniu Stary znajomy.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że Jackie znikał w zadaniu Bilet wstępu.
  • Naprawiono błąd, który uniemożliwiał opuszczenie samochodu w zadaniu Szybka i wściekła: Wielki Wyścig.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że gracze mogli przestać otrzymywać telefony i wiadomości, jeśli zbytnio się oddalili od obszaru zadania Kto nie jest z nami.
  • Naprawiono błąd, gdzie otworzenie paczki nie aktualizowało zadania Przesyłka polecona.
  • Naprawiono wstecznie pliki zapisów dotknięte rzadkim błędem, gdzie rozmowa z Judy w zadaniu Dom lalek była niemożliwa ze względu na niewidzialną ścianę. Badamy przyczynę takiego stanu rzeczy.
  • Naprawiono błąd, który uniemożliwiał graczom odebranie nagrody w kontrakcie Czwarta bezwładza. Zadanie to zostanie zaliczone automatyczne u wszystkich graczy, którzy wcześniej nie mogli odebrać nagrody i zostanie im ona przyznana.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że Delamain milknął podczas zadania Readmisja, jeśli gracz z początku odmówił mu pomocy.
Interfejs
  • Naprawiono błąd, który powodował zniknięcie podpowiedzi dotyczącej wyjścia z braindansu.
  • Usunięto nieprawidłowy przedmiot z łupów.
Efekty wizualne
  • Naprawiono błąd, który umożliwiał wyświetlanie trajektorii granatu w trybie foto.
  • Naprawiono barwę cząsteczek, które wyglądały z bliska na różowe.
  • Samochody pojawiają się teraz prawidłowo w zadaniu Zgłoszenie przestępstwa: Witamy w Night City.
Osiągnięcia
  • Naprawiono błąd, przez który ukończenie jednego z rozbojów w toku w Santo Domingo nie liczyło się czasem do osiągnięcia Miasto, masa, maszyna, uniemożliwiając zdobycie go.
Inne
  • Naprawiono błąd odpowiedzialny za zbyt duże zapisy gry (związane z modyfikatorem oznaczającym, że przedmiot został wytworzony) i przycięto zbyt duże rozmiary już istniejących plików zapisu (uwaga: na PC nie naprawi to plików zapisu uszkodzonych przed wprowadzeniem aktualizacji 1.06).
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że gra mogła przestać rejestrować dane wejściowe sterowania po otworzeniu koła broni i wykonaniu akcji.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że przycisk „Kontynuuj” w menu głównym mógł załadować plik zapisu z końca gry.
PlayStation
  • Optymalizacja tłumów na konsolach PlayStation 4 Pro i PlayStation 5.
  • Liczne poprawki błędów na PlayStation 4.
Xbox
  • Poprawiono wykorzystanie pamięci przy tworzeniu postaci, używaniu luster, skanowaniu, zdalnym kontrolowaniu kamer oraz w menu (ekwipunek, mapa) na konsolach Xbox One, Xbox One X oraz Xbox One S.
PC
  • Możliwe jest teraz zdobywanie osiągnięć w trybie offline Steam. Uwaga: tryb offline należy włączyć przed rozpoczęciem gry. Ta zmiana nie działa retroaktywnie.
  • Zaadresowano problem z zawieszaniem się gry przy uruchamianiu, który miał związek z ładowaniem pamięci podręcznej w kartach graficznych NVIDIA.
Stadia
  • Odgłosy koncertu będą już słyszalne w zadaniu Never Fade Away.
  • Naprawiono błędne tekstury kilku rodzajów broni do walki wręcz.
  • Poprawiono domyślne ustawienia martwej strefy, by sterowanie było bardziej responsywne. Uwaga: ta zmiana nie wpłynie na ustawienia, jeśli nie są ustawione na domyślne.
 
Fajnie, że pojawiło się tyle poprawek. Cieszę się, że naprawy idą do przodu! Mam nadzieję niedługo wrócić na świeżo do tytułu :) Chciałbym też zaadresować błąd podczas skoku ze sprintu (shift+w -> spacebar) na obiekt posiadający krawędź pod kątem nachylenia skierowanym w dół. Skacząc na szeroką poręcz w taki sposób postać może zostać bardzo przyspieszona w kierunku poruszania się co może nawet postać zabić od impetu uderzenia w inny obiekt (np. samochód lub ściana). Nie wiem czy było to już naprawiane, ale po 1.06 nadal udawało mi się trafić na ten błąd.
 
No jestem trochę zawiedziony bo widzę że nie ma poprawy na misję "czerwony wieszcz" wiele jest o tym dyskusji na forach a tu nic nie zostało naprawione... Naprawcie to że można zeskanować ten router a nie ze trzeba wchodzić w stare save'y żeby misję zakończyć.....
 
Błąd z Dakotą nie poprawili. Dalej jak kontaktuje się z tobą to nie słychać co mówi tylko jak V odpowiada. Jest to w sytuacji jak jesteś w trakcie inne zadania i zadzwoni.
 
There is a bug with the eyes when you have RTX On. The eyes are sometimes very bright, sometimes very dark, sometimes they change colors, and sometimes they have a 'haze' on them. It's only with RTX on.
Jest błąd z oczami kiedy ma się włączony RTX. Oczy są czasami bardzo jasne, czasami całe czarne, czasami zmieniają kolor i czasami mają jakby efekt 'mgły'. Jest tak tylko z RTX.
 

Attachments

  • vlcsnap-2021-01-08-02h36m11s591.png
    vlcsnap-2021-01-08-02h36m11s591.png
    2.1 MB · Views: 2,093
  • vlcsnap-2021-01-08-02h36m31s987.png
    vlcsnap-2021-01-08-02h36m31s987.png
    1.4 MB · Views: 2,674
  • vlcsnap-2021-01-08-02h36m50s920.png
    vlcsnap-2021-01-08-02h36m50s920.png
    3.5 MB · Views: 2,791
  • vlcsnap-2021-01-08-02h37m30s814.png
    vlcsnap-2021-01-08-02h37m30s814.png
    2.9 MB · Views: 2,711
  • vlcsnap-2021-01-08-02h38m08s790.png
    vlcsnap-2021-01-08-02h38m08s790.png
    1.6 MB · Views: 2,330
  • vlcsnap-2021-01-08-02h38m29s706.png
    vlcsnap-2021-01-08-02h38m29s706.png
    2.8 MB · Views: 2,184
A kontraktu Odmienne stany swiadomosci nadal nie mozna ukonczyc. Wale w zbiorniki i nic sie nie dzieje
Post automatically merged:

No jestem trochę zawiedziony bo widzę że nie ma poprawy na misję "czerwony wieszcz" wiele jest o tym dyskusji na forach a tu nic nie zostało naprawione... Naprawcie to że można zeskanować ten router a nie ze trzeba wchodzić w stare save'y żeby misję zakończyć.....

Potwierdzam u nie na PC tez nie da sie tego przejsc
 
Nie ma się co napinać bo nawet wielkość poprawek - 1.1 GB Gog vs. 16 GB konsole - pokazuje co było priorytetem przy tym patchu. Pozostaje mieć nadzieję że przy patchu 1.2 REDzi zwrócą więcej na PC.
Patrząc jednak na ilość zgłoszeń z błędami wszelkiego rodzaju a tempo ich naprawy... trochę to potrwa.
 
A kontraktu Odmienne stany swiadomosci nadal nie mozna ukonczyc. Wale w zbiorniki i nic sie nie dzieje
Post automatically merged:



Potwierdzam u nie na PC tez nie da sie tego przejsc

Jest to juz denerwujące bo mi tylko to zostało żeby przejść cała grę...
 
Po ściągnięciu patcha muszę na nowo wgrać mody z Nexusa, czy czekać aż ich Twórcy przystosują je do wersji 1.1?
 
Ja tam misję ,,czerwony wieszcz" przeszedłem bezproblemowo na 1.06. Co do aktualizacji to szrzecze? Spodziewałem się większej bomby skoro zdecydowali się na przeskok z 1.06 na 1.1 a w szczególności wkurza mnie AI ruchu drogowego i stojące w pewnych miejscach na drodze auta np przy wjeździe na autostradę, jedzie jedzie jedzie i nagle staje dęba. Ogólnie to przeszedłem grę bez większych problemów (wypłaszczała mi się ale problemem okazały się być mody) ale niektóre tematy są iryrujące jak np zniknięcie w pewnym momencie możliwości biegu (po wciśnięciu shift) albo w ostatniej misji głównego wątku straciłem w pewnym momencie możliwość strzelania z jednej broni z przycelowania (trzymając PPM) i musialem strzelać do takiego jednego, wielkiego gościa bez przycelowania. No nic, zobaczymy co przyniesie luty i aktualizacja 1.2.
 
Top Bottom