Aktualizacja 1.1 — lista zmian

+
Chciałbym abyście naprawili dostęp do windy w misji "Kontrakt: Dopóki śmierć nas nie rozłączy" Jest to ostania misja która mi się wyświetla i nie mogę jej zrobić dla tego, że nie mam dostępu do windy. Screen jak to wygląda poniżej
 

Attachments

  • Cyberpunk 2077 Screenshot 2021.01.23 - 03.22.08.87.png
    Cyberpunk 2077 Screenshot 2021.01.23 - 03.22.08.87.png
    3.8 MB · Views: 147
Mi się wydaje, i w sumie to jest przeczucie graniczące z pewnością, że to co jest teraz to jest jakaś zaślepka, nie wyrobili się z systemem policji na premierę ale on istnieje i jest pewnie dokańczany. Nie posądzałbym Redów o taką fuszerkę, to nie mogło być nic innego niż gaszenie pożarów. Przecież oni doskonale widzieli jak to wygląda, i jeśli nie są obłąkani to doskonale sobie zdają sprawę że to co jest obecnie to jest system rodem z gier na steama za dolara zrobionych w tydzień.

A mi się wydaje, że nie było w planach robić lepszego AI policji bo niby po co mieliby je ukrywać? Zresztą ta gra to nie jest GTA tylko RPEg jedziesz od misji do misji. Twórcy nie zdawali sobie sprawy z faktu, że tak wiele osób oczekuje jakiegoś tam AI policji, zresztą ja sam tego nie oczekuję ale jestem w stanie zrozumieć, że wasze lata spędzone z GTA zbudowały jakieś minimalne standardy, które tutaj nie zostały spełnione.

Patche 1.1 i 1.2 to tylko patche i naprawianie kraszy i stabilności nie oczekiwałbym rewolucji w systemie policji, ubraniach, kustomizacji aut itp to wszystko czego oczekujecie bo mieliście to w GTA to macie dalej w GTA ale nigdy nie było planowane w Cyberpunku. Bo w grach RPG to jedynie zbędny balast i nikt nie urządza pościgów.

No i dlaczego by tego teraz nie dorobić? Momi zdaniem jest to szansa dla CD Projektu na zwiększenie bazy klientów ale warto zawuażyć, że takie GTA które też jest robione latami to jedynie te systemy i kaprawa historyjka dla dzieci. Tzn CD Projekt teraz musiałby włożyć bardzo, bardzo dużo pracy aby zrobić chociażby cień sandboxa gta.
 
Ja mam takie pytanko. kiedy wersja 1.1 będzie dostępna w usłudze Nvidia Gforce Now? to świetna alternatywa dla słabszych kompów z dobrym netem (jak u mnie). A tak w ogóle to dobra robota i oby tak dalej.

Btw. Ja w grze mam 140h wyczyszczoną mapę do momentu "bez powrotu" w fabule i policja goniła mnie może ze 2 razy. Także psychole lubujący się w sianiu chaosu zamiast grania w rpg... pomyliliście gry.
 
Last edited:
A mi się wydaje, że nie było w planach robić lepszego AI policji bo niby po co mieliby je ukrywać? Zresztą ta gra to nie jest GTA tylko RPEg jedziesz od misji do misji. Twórcy nie zdawali sobie sprawy z faktu, że tak wiele osób oczekuje jakiegoś tam AI policji
Nie no, trochę nie doceniasz REDów, taki "system" policji to jest do napisania przez jedną osobę w kilka godzin. Takich rzeczy się nie wstawia do gry AAA bo to wstyd. Redzi nie "ukrywają" tylko to co mieli nie działało jak trzeba/bugowało się i nie zdążyli tego naprawić do premiery i najwidoczniej nie zdążyli do teraz.
 
Naprawione błędy które ma może 10% użytkowników, a te o których mowa na każdym kroku nadal leży i robi pod siebie... Szczerze mówiąc to bardzo czekałem na tego patcha.. A błędy które zostały poprawione, nawet nie wiedziałem, że istnieją.
Prosty przykład - przedmioty wypadające z dronów i robotów (powszechne i poziom wyżej) nadal są niemożliwe do zebrania
 
Po 2 godzinach prób zainstalowania pacha poddałem się, jednak zrobię to samo co z wiedźminem, poczekam rok, dwa, zainstaluje grę i pogram w pełnoprawny produkt w miejsce alfy-bety, widocznie taka jest nasza nowa, świecka tradycja, wypuszczanie niedokończonych produktów, nakręcenie machiny marketingowej i jakoś to będzie. Szkoda, widocznie nauka na własnych błędach nie jest możliwa.
 
Z grą na GOG w wersji 1.06 nie miałem żadnych problemów. Nawet nie wiedziałem, że takie błędy występują. Zainstalowałem aktualizację 1.1 i teraz mam same problemy.

Największy to taki, że teraz po wczytaniu zapisu (a mam do zrobienia akurat tę misję z Takemurą o której mowa w liście zmian) dzwoni Takemura i się nie odzywa. Nie można nie odebrać. Telefon zablokowany, nie można zapisać gry, nie można podróżować.

Poza tym coś dziwnego stało się z ramionami V - jakby wyrastały z jednego punktu - zwłaszcza przy bieganiu z ostrzami modliszkowymi.

Wyciągnięcie broni. Czasami po wyciągnięciu broni w ogóle nie widać modelu broni a same ręce V, które trzymają niewidzialną broń.




Aktualizacja była pobierana w trakcie grania jeśli ma to jakieś znaczenie.

Ogólnie z mojej perspektywy: gra chodziła cacy, a teraz jest zepsuta.

Aktualizacja 1.1 powoduje kompletną niegrywalność, na anglojęzycznym są ludzie z takim samym doświadczeniem.

Mam nadzieję, że powrót do 1.06 to naprawi.


A tak poza tym, GOG krzyczał, że na aktualizację chce 60 GB, zwolniłem miejsce, a on pobrał 1.1 GB - tak ma być?



CDPR nadal jestem waszym fanem ale musicie coś z tym zrobić, nie może tak być, że aktualizacja pogarsza sprawę :(



EDIT:

Po reinstalce 1.06 wszystko znów śmiga, a Takemura zadzwonił i odzywał się normalnie.
 
Last edited:
Misji ze śpiącą kobietą 8UG8EAR i płynem chłodzącym nadal nie naprawili. Tyle razy zgłaszane przez różnych ludzi i nadal nic. Czekam więc na kolejne patche i odkładam grę na luty.
 
i się chyba nie doczekam zmiany z wyborem zabrania przedmiotu jak są obok siebie 2-3 to nie ma możliwości wybrania tego co się chce trzeba zabrać wszystkie po kolei ;) ... aby np podnieść drzazgę

brakuje również w trakcie zakupów kupna jednoklikiem całego pakietu np 50szt amunicji bez ręcznego przewijania paskiem ile ...

BTW...
też macie "...?" przez cały czas widoczny gdzieś tam w tle ;)
 
Last edited:
Ja bym chciał, żeby w kolejnym patchu, wszczep tabula e-rasa resetował nie tylko atuty, ale także atrybuty. Żebyśmy mogli się zresetować, przenieść wszystkie punkty na zdolności techniczne, wytworzyć legendarny ekwipunek i potem zresetować się znowu do buildu jaki chcieliśmy mieć uprzednio.
 
Dobra czekam na kolejny patch. Mam nadzieje że tym razem z AI :)
A co do tych poprawek to chyba tych błędów nawet nie zauważyłem no ale naprawione i to się liczy.
 
Last edited:
Niech sie wypowie ktoś kto ukonczył tą grę robiąc wszystkie zadania poboczne plus kontrakty,zeby mozna było obiektywnie ocenic tą gre,bo coraz wiecej osób wytyka że gra jest krótka(skonczylem w ciągu 25h , to napisze że słaba i odłoże na półke) a nie poznali swiata gry nawet w ułamku procenta.
Wątek główny to jedno,poboczne zadania,plus eksploracja to drugie,ale dopiero po (wyczyszczeniu) mapy można wypowiedziec sie w miarę obiektywnie.
Ja grałem na razie tylko korposem i na liczniku miałem 200h. Od momentu odblokowania eksploracji calej mapy fabułę odstawiłam na koniec i zająłem się czyszczeniem mapy ze wszystkiego do zera i udało mi się, a jednocześnie grało mi się wybornie. W między czasie sporo czasu poświęciłem na samą eksploracje (wypas). Na AI policji nie zwracałem w ogóle uwagi od samego początku i traktowałem tylko jak niepotrzebny dodatek. W fabule nie miałem również problemu z "wieszczem", "Takemurą" i "Delamainem", z żadną misją. Oczywiście zdążały się jakieś drobne wpadki wizualne, ale bardziej chciało mi się śmiać z nich no i bie miały wpływu na moją grę. Jedyny większy problem to wypłaszczanie gry 1-2 razy w czasie kilkugodzinnej rozgrywki do momentu wypuszczenia 1.05. Ja jestem osobiście zachwycony grą, ale to pewnie dlatego, że nie miałem żadnych tych błędów o których niektórzy piszą.
 
No to teraz kurła czekamy na HOTFIX misji z Takemura i gluchym telefonem od niego! Slyszycie REDZI? Oby sie pojawil dzis, najdalej jutro, bo gra inaczej gra idzie do kosza. ;P

Aaaa.. Ten blad wystepuje tylko, jak sie mialo etap misji "Stary znajomy" na "Zaczekaj dzien na telefon od Takemury". Kiedy cofnalem save do poczatku "Stary znajomy" czyli spotkania z Odą, a pozniej Wakako i bylo czekanie dzien Takemura dzwoni i wszystko jest ok. Tylko u mnie niestety jak na zlosc powrot do poczatku "starego znajomego" cofa mnie 13 godzin grania, czyszczenia mapy itp.
 
Last edited:
Może to co napiszę dla większości nie ma znaczenia, ale mnie strasznie wkurzyła. Po tym patchu nie ma możliwości "przerolowania" znalezionych na mapie legendarnych ciuchów. Próbowałem z 10 razu wchodzić za zapis gry i ciągle są te same mody i liczba slotów. W tej grze jest ogromny problem jeśli chodzi o ciuchy bo zazwyczaj wygląda się jak menel, a randomowi przechodnie wyglądają lepiej niż my. Jak każdy widzi gra boryka się z wieloma problemami i przynajmniej bieganie po mapie i zbieranie itmków jeszcze trzymało mnie przy CP, ale nawet to spiepszyli...
 
1.1 z GOG ( ale pobrane manualnie i updejt ręczny z racji tego że wolę mieć pliki w razie co .. ) - nie było problemu nawet szybko się zrobił ....
aktualnie jestem na początku fabuły gram teraz męskim V z uwagi na romans z Panam czego mimo zmian w sejvach i identyfikacji kobiecej V jako w pełni męska ;) nie udało się tego ogarnąć ... coś gdzieś jeszce musi być że mimo zmiany wyglądu i "płci" w zapisie gry grając żeńską V to nadal Panam traktuje po zmianach jako przyjaciółkę nawet brakuje opcji dialogowych które są inne dla męskiego V ...

robię epizod z Panam i AVką , przed spotkaniem z Panam miałem telefon od Takemury aby spotkać się w dokach z jego "przyjacielem" rozmowa była ok ,
 
A mi się wydaje, że nie było w planach robić lepszego AI policji bo niby po co mieliby je ukrywać? Zresztą ta gra to nie jest GTA tylko RPEg jedziesz od misji do misji. Twórcy nie zdawali sobie sprawy z faktu, że tak wiele osób oczekuje jakiegoś tam AI policji, zresztą ja sam tego nie oczekuję ale jestem w stanie zrozumieć, że wasze lata spędzone z GTA zbudowały jakieś minimalne standardy, które tutaj nie zostały spełnione.

Patche 1.1 i 1.2 to tylko patche i naprawianie kraszy i stabilności nie oczekiwałbym rewolucji w systemie policji, ubraniach, kustomizacji aut itp to wszystko czego oczekujecie bo mieliście to w GTA to macie dalej w GTA ale nigdy nie było planowane w Cyberpunku. Bo w grach RPG to jedynie zbędny balast i nikt nie urządza pościgów.

No i dlaczego by tego teraz nie dorobić? Momi zdaniem jest to szansa dla CD Projektu na zwiększenie bazy klientów ale warto zawuażyć, że takie GTA które też jest robione latami to jedynie te systemy i kaprawa historyjka dla dzieci. Tzn CD Projekt teraz musiałby włożyć bardzo, bardzo dużo pracy aby zrobić chociażby cień sandboxa gta.
Oczywiście, że tak jest, Jeśli chodzi o istniejący system NPC to co powinni doszlifować to:
- ich znikanie pojawianie się po szybkim obrocie kamery
- dodać trochę skryptów, bo część NPC mają swój zasięg i jak dojdą do któregoś miejsca to zwyczajnie zawracają
- ładowanie się innych modeli NPC po wgraniu zapisu
- przy systemie policji, powinni poprawić spawnowanie się zaraz za plecami gracza, raczej coś takiego jak spawnowanie ich "line of sight" ale w odniesieniu do budynków ukształtowania terenu byłoby dużo lepsze.
Zresztą jak grasz i nie bawisz się w przejeżdzanie przechodniów albo strzelanie do nich to tego systemu tak jakby nie było w grze. Dla mnie to nie jest żaden problem, bo jakoś naturalnie mi wychdzi granie w wielkim mieście, gdzie nie zaczepiam przechodniów ani policji (czyli tak jak w prawdziwym życiu). Co do innych? Może to nie jest gra dla nich. Ja też mógłbym zagrać sobie w takie GTA i wymagać fabuły i dialogów dla dorosłych, nieliniowych misji, 20 stylów gameplaya itd. tylko wiem, że to nie jest taka gra, to w nią nie gram...proste.
No to teraz kurła czekamy na HOTFIX misji z Takemura i gluchym telefonem od niego! Slyszycie REDZI? Oby sie pojawil dzis, najdalej jutro, bo gra inaczej gra idzie do kosza. ;P
No to możesz wyrzucić grę do kosza, bo żadna aktualizacja się dzisiaj albo najdalej jutro nie pojawi. 100%.
 
robię epizod z Panam i AVką , przed spotkaniem z Panam miałem telefon od Takemury aby spotkać się w dokach z jego "przyjacielem" rozmowa była ok ,

Bo ten blad wystepuje, jak jestes po dokach i po Wakako. Na etapie "Zaczekaj dzien na telefon od Takemury"
 
Poza tym jest jeszcze kwestia optymalizacji, czy konsole są w stanie uddźwignąć złożone miasto wraz z złożonym system NPC generującym się na ekranie? Wątpię. Gdzieś muszą być priorytety i nie jest nim system NPC, który tak jak w W3, miał po prostu funkcjonować.
 
Top Bottom