Aktualizacja 1.1 — lista zmian

+
Potężny downgrade grafiki w cyberpunk 2077 wraz z nowym patchem. Liczę że ktoś z programistów zajrzy i chociaż sprawdzi o co w tym chodzi

Nie no jak napisał to wykop to musi być prawda. Gościu posiada wszystkie możliwe komputery na świecie w każdych możliwych konfiguracjach.Ja przykładowo takich problemów nie mam a z ciekawości sprawdziłem o co mu biega. I u mnie nie występują te błędy, co wymieniał w filmiku. (...)
Najlepsze jest to, ze kolo napisał cytuję "Rozumiem potrzebę dostosowania silnika graficznego pod różne konfigurację i systemy ale nie rozumiem czemu ma to służyć równanie w dół? To po co jest opcja ultra i psycho w ustawieniach, skoro sprzęt ma zapas mocy a silnik gry potrafi wygenerować cuda, co widać było w poprzednich wersjach gry. Czemu jest to zabierane graczom z mocniejszymi konfiguracjami? "
Zapomniał dodać, że jego konfiguracja na dzisiejsze czasy jest średnia, a nie mocna ;)

W każdym również tak, jak ty nie mam problemów.
 
Co za tragedia znowu... Naprawdę tak ciężko poprawić DEBILNĄ mini mapę przez którą nie da się normalnie grać bez irytacji??? I czy tak ciężko poprawić ciągłe dropy i freezy przy każdym praktycznie autosave??? Ta gra była i wciąż jest TRAGEDIĄ.
 
Ale AI działa dobrze w tej grze RPG. Może źle w nią grasz?
O czym ty piszesz? Przecież w tej grze tak na prawdę nie ma AI. Rozumiem że obrales sobie za cel obronę tego tytułu, bo to Redzi(?) czy coś. Ale pisanie czegoś takiego jest trochę nie na miejscu. Idąc twoim tokiem rozumowania, skoro to jest gra rpg przede wszystkim, to system policji i przechodniów w takiej wielkiej i drogiej grze z 2020 roku, wyglądający jak w produkcjach za dolara, robionych przez dwie osoby, to coś jak najbardziej akceptowalnego i należy tego bronić? No oczywiście, bo przecież to nie Gta! U Rockstara gra z 2003 roku miala lepsze AI, ale to przecież gta, tam fabuła nie istnieje! Redzi dostali spore dofinansowanie na stworzenie żyjącego i spektakularnego świata przyszłości. Ale to nie gta przecież, ważne że da się robić misję i oglądać pięknie zaprojektowane budynki, w końcu to nie żadne gta dla dzieci. Ważne że fabuła jest taka dobra. W sumie to po co tutaj ten caly gameplay i jakieś głupie strzelanki jak dla dzieci od gta? Fabuła wymiata. Jaka ta fabuła genialna.
 
Poczekaj poczekaj czy ty przypadkiem tu nie trolujesz bez sensu?
1. twierdzisz że źle że nie miałeś interakcji z Jackim i że dostałeś tylko filmik i że to jest złe
2. ja twierdzę że dostaniesz to w DLC
3. teraz twierdzisz że no dobra dostanę interakcję z Jackim ale to też jest bez sensu

tzn nie ma rzeczy która cię uszczęsliwi i dalej będziesz narzekał vel trolował?

Jest coś co by cię uszczęśliwiło?
Post automatically merged:


Jak to Action Adventure? Zobacz sobie w sklepie co tam kupiłeś :)
Jezu, człowieku xD Gdyby nie zrobili wielkiego skoku na kasę na święta to mogliby skończyć grę i wydać skończoną zamiast wypuszczać wyciętą zawartość jako DLC. Gra po 40h nie ma zbyt wiele do zaoferowania, nie wiem kiedy do niej wrócę, a oceniam na podstawie tego co jest w niej teraz, a nie może kiedyś będzie w DLC.
 
O czym ty piszesz? Przecież w tej grze tak na prawdę nie ma AI. Rozumiem że obrales sobie za cel obronę tego tytułu, bo to Redzi(?) czy coś. Ale pisanie czegoś takiego jest trochę nie na miejscu. Idąc twoim tokiem rozumowania, skoro to jest gra rpg przede wszystkim, to system policji i przechodniów w takiej wielkiej i drogiej grze z 2020 roku, wyglądający jak w produkcjach za dolara, robionych przez dwie osoby, to coś jak najbardziej akceptowalnego i należy tego bronić? No oczywiście, bo przecież to nie Gta! U Rockstara gra z 2003 roku miala lepsze AI, ale to przecież gta, tam fabuła nie istnieje! Redzi dostali spore dofinansowanie na stworzenie żyjącego i spektakularnego świata przyszłości. Ale to nie gta przecież, ważne że da się robić misję i oglądać pięknie zaprojektowane budynki, w końcu to nie żadne gta dla dzieci. Ważne że fabuła jest taka dobra. W sumie to po co tutaj ten caly gameplay i jakieś głupie strzelanki jak dla dzieci od gta? Fabuła wymiata. Jaka ta fabuła genialna.

Zgadzam się w 100%. W tej grze w ogóle jest jakieś AI??? Sorry ale nie mam zamiaru bronić tego. Pomysł na grę - SUPER, potencjał - OGROMNY. Jaka wyszła gra? - TRAGICZNA. Gniot jakich mało. Sorry ale dla mnie nie da się w to grać. Naprawdę próbowałem. Gdybym przysiadł do tej gry kilka lat temu to może bym te niedoróbki przełknął, ale w 2021 na tle innych gier wychodzących obecnie, ta produkcja jest skopana, jakby robiona na kolanie. Ogrywam GEARS 5 z Gamepassa, i sorry ale graficznie i technicznie ta gra miażdży CP77 w każdym momencie. Wiem, że to inna gra, inny typ gry itp itd. Ale nie o to tu chodzi. Chodzi o to że Redzi skopali tą grę niemiłosiernie, a nas OSZUKALI. To co się wyprawia w CP77 woła o pomstę do nieba. Nigdy nie żałowałem bardziej wydanych pieniędzy.
 
O czym ty piszesz? Przecież w tej grze tak na prawdę nie ma AI. Rozumiem że obrales sobie za cel obronę tego tytułu, bo to Redzi(?) czy coś. Ale pisanie czegoś takiego jest trochę nie na miejscu. Idąc twoim tokiem rozumowania, skoro to jest gra rpg przede wszystkim, to system policji i przechodniów w takiej wielkiej i drogiej grze z 2020 roku, wyglądający jak w produkcjach za dolara, robionych przez dwie osoby, to coś jak najbardziej akceptowalnego i należy tego bronić? No oczywiście, bo przecież to nie Gta! U Rockstara gra z 2003 roku miala lepsze AI, ale to przecież gta, tam fabuła nie istnieje! Redzi dostali spore dofinansowanie na stworzenie żyjącego i spektakularnego świata przyszłości. Ale to nie gta przecież, ważne że da się robić misję i oglądać pięknie zaprojektowane budynki, w końcu to nie żadne gta dla dzieci. Ważne że fabuła jest taka dobra. W sumie to po co tutaj ten caly gameplay i jakieś głupie strzelanki jak dla dzieci od gta? Fabuła wymiata. Jaka ta fabuła genialna.
No nie wiem np grałem nawet wczoraj w Legend of Grimrock i to drugą część jest to RPG podgatunek Dungeon Crawler i tutaj jest nawet gorsze AI. Zobacz sobie na Youtube jak chcesz a gra obecnie kosztuje 84,99 na Steam co stanowi 42% ceny Cyberpunka.
Masz jakieś oczekiwania, które nie zostały spełnione i tyle. CP to kolejna gra i możesz docenić to co dostałeś albo np stwierdzić że coś nie spełnia twoich oczekiwań bo np nie interesuje cię historia Johnego Silverhanda, nie interesuje cię świat Cyberpunka, nie interesuje cię 100 stron dżazg których nie przeczytałeś, bohaterowie tej dramy w przyszłoci też cię nie interesują... może ciebie tylko AI policji interesuje? Więc od razu jak to czytam to robię skrót myślowy i stwierdzam ok gościu to ty chcesz grać w Sandboxa gdzie masz to dopracowywane przez Rockstar od 20 lat. No to graj w GTA
 
Zgadzam się w 100%. W tej grze w ogóle jest jakieś AI??? Sorry ale nie mam zamiaru bronić tego. Pomysł na grę - SUPER, potencjał - OGROMNY. Jaka wyszła gra? - TRAGICZNA. Gniot jakich mało. Sorry ale dla mnie nie da się w to grać. Naprawdę próbowałem. Gdybym przysiadł do tej gry kilka lat temu to może bym te niedoróbki przełknął, ale w 2021 na tle innych gier wychodzących obecnie, ta produkcja jest skopana, jakby robiona na kolanie. Ogrywam GEARS 5 z Gamepassa, i sorry ale graficznie i technicznie ta gra miażdży CP77 w każdym momencie. Wiem, że to inna gra, inny typ gry itp itd. Ale nie o to tu chodzi. Chodzi o to że Redzi skopali tą grę niemiłosiernie, a nas OSZUKALI. To co się wyprawia w CP77 woła o pomstę do nieba. Nigdy nie żałowałem bardziej wydanych pieniędzy.
graj w sandboxy proste - prosta uczciwa rada - graj w gta
Post automatically merged:

Pograłem 3h z nowym patchem.
  1. Gra wygląda gorzej, antyaliasing słabo wyglada, krawedzie
  2. Oswietlenie wolumetryczne, kurz, mgiełki gorzej wygladaja
  3. Gorsza płynność
Mam wrazenie ze patch wypuszczony tylko po to by byc slownym, bo prezes obiecał patcha w ciagu 10 dni no i UOKIK patrzy na rece.
U wszystkich innych działa lepiej
 
Dla przypomnienia: na forum zakazane jest atakowanie się nawzajem i ad persony. Poprzednie ostrzeżenie zostało przez niektórych zignorowane, więc zgodnie z obietnicą poleciały kolejne posty i pierwsze oficjalne kary.

Dalsze ignorowanie regulaminu i poleceń moderacji będzie skutkowało oficjalnymi karami i usuwaniem treści.

Szanujcie się.
 
No nie wiem np grałem nawet wczoraj w Legend of Grimrock i to drugą część jest to RPG podgatunek Dungeon Crawler i tutaj jest nawet gorsze AI. Zobacz sobie na Youtube jak chcesz a gra obecnie kosztuje 84,99 na Steam co stanowi 42% ceny Cyberpunka.
Masz jakieś oczekiwania, które nie zostały spełnione i tyle. CP to kolejna gra i możesz docenić to co dostałeś albo np stwierdzić że coś nie spełnia twoich oczekiwań bo np nie interesuje cię historia Johnego Silverhanda, nie interesuje cię świat Cyberpunka, nie interesuje cię 100 stron dżazg których nie przeczytałeś, bohaterowie tej dramy w przyszłoci też cię nie interesują... może ciebie tylko AI policji interesuje? Więc od razu jak to czytam to robię skrót myślowy i stwierdzam ok gościu to ty chcesz grać w Sandboxa gdzie masz to dopracowywane przez Rockstar od 20 lat. No to graj w GTA
Chcę grać w świetną grę, w której miasto jest chociaż trochę immersyjne, npc nie znikają, kiedy na sekundę odwrócę wzrok, a auta potrafią ominąć małą przeszkodę na drodze. To nie jest coś niemożliwego do zrobienia, a w tak wielkiej i drogiej grze powinno być wymagane. Nie mówię tu o jakichś zaawansowanych systemach dobowych każdego NPC. Ale oczywiście, Ty wiesz lepiej, że tylko AI policji mnie interesuje... I chciałem kolejnego GTA... No, system jak z gier za dolara, przy tak ogromnej i drogiej produkcji to coś normalnego, bo ważne że fabuła fajna. ;) To nadal gra, a nie interaktywny film. Zresztą sami Redzi uznali to za bug, więc o czym my tu dyskutujemy? ;)
 
Wg ciebie jak powinna działać taka policja? Napisz nam konkretnie reguły co się ma dziać.
Okej więc:
Przy jednej gwiazdce: okoliczna policja która Cię widzi powinna zacząć cię gonić i do Ciebie strzelać. (gonić, nie teleportować się do Ciebie). Powinno być łatwo pozbyć się jednej gwiazdki, bo gracze często przypadkowo coś zrobią (np wjadą w budynek czy samochód) i to nie powinno byc dla nich uciążliwe. Jeśli w pobliżu nie ma policji to praktycznie nic się nie dzieje.

Przy dwóch gwiazdkach: tu już trzeba troszkę przewinic, np potrącić człowieka, albo uderzyć go. Tu jeśli niedaleko byli policjanci to przybiegają (nawet jeśli go nie widzieli ale byli w obrębie kilkuset metrow) i strzelają do V. Dwóch gwiazdek jest się troszkę ciężej pozbyć niż jednej ale też nie jest to aż tak uciążliwe żeby się jej pozbyć, wystarczy poczekać dłuższą chwilę, wtedy gwiazdki redukują się do 1 a potem do 0.

3 gwiazdki: tu już trzeba kogoś zamordować, to poważne przewinienie, radiowozy w obrębie około kilometra zaczynaja jechać w stronę V żeby finalnie wysiąść z samochodu i zacząć się z nim strzelać. 3 gwiazdek już się trochę ciężej pozbyć bo policja będzie próbowała Cię złapać samochodami
Ale tak jak w przypadku 2 gwiazdek, gwiazdki się będą stopniowo redukować jeśli uda nam się unikać przez jakiś czas kontaktu z policją.

Przy czterech: tu już trzeba kilkukrotnie zabić. Jest się uznawanym za groźnego przestępcę. Radiowozy z obrebu 3 kilometrów próbują Cię złapać, pojawiają się blokady policyjne,
Pojawia się max tac. Tu od tego momentu jeśli nie zapłacimy wysokiej grzywny/nie zapłacimy komuś kto by mógł się wlamac do systemu policji i usunąć nasze dane stamtąd to nawet jeśli stracimy wszystkie gwiazdki gdy policja nas zobaczy to zacznie do nas strzelać.

5 gwiazdek, wszystko to co w 4 tylko więcej więc przeżyć to graniczy z cudem.
 
Fajnie że są te aktualizacje jednak przynajmniej ja nie spotkałem się chyba z żadnym z tych błędów a przechodzę już drugi raz. Zamiast nich dalej miałem to co za pierwszym czyli:

Podczas zadania w którym po odzyskaniu samochodu Panam trafiam do kryjówki raffenów przy czym za każdym razem po wczytaniu zapisu trafiam na miejsce kierowcy i przenikam Panam widok modelu gałek ocznych w powietrzu nie należy do przyjemnych.

Następnie w czasie zadania w którym zestrzeliwujemy avkę nie pojawia się trzymana przez Panam wyrzutnia rakiet, a zamiast tego pojawia się w scenie pościgu kiedy wychodzi przez dach naprawić karabin.

Dalej jest szlafrok Kerrego podczas pierwszego spotkania w jego willi który jakby żyje własnym życiem, nie opada właściwie, tylko wykrzywia się we wszystkie strony.

Poza tym jest duża liczba problemów z teksturami przynajmniej tymi na niektórych dachach nie doczytują się i wygląda to tak jakby były zbudowane przy użyciu minecrafta.

Ostatnia rzecz to nie do końca błąd ale wkurzająca mechanika podczas tworzenia komponentów trzeba za każdym jednym razem wciskać przycisk odpowiadający za stworzenie przedmiotu. Kiedy do stworzenia jest powiedzmy 60 epickich komponentów trzeba 60 razy wciskać ten przycisk nie wspominając że wcześniej trzeba stworzyć odpowiednią ilość rzadkich i niezwykłych, wciskanie przez pół godziny jednego przycisku raczej nie jest najwspanialszym momentem gry. Czemu nie można po prostu oznaczyć suwakiem ilości do wytworzenia tak jak jest podczas rozmontowywania i sprzedaży przedmiotów?
A i jeszcze jest oczywiście koszmarny motyw policji która pojawia się z nikąd ale to już chyba wszyscy pisali.
 
Jak na 'patch' który tworzono miesiąc, bo miał być 'gruby', to jest słabo.... mega słabo.... żenująco słabo...

Błędy na X1X jak były, tak są, nadal nie odpalają się kwestie dialogowe z zadaniach przez co nie można ukończyć rozpoczętych zadań.

Rozumiem że graficznie i wydajnościowo cudów się nie uzyska na sprzęcie przed prawie dekady (mówię o PS4 i XO) ale podstawowe błędy w mechanice gry.....?.....
 
Jak dla mnie to jazda autami to bardzo niedopracowany element który musi się zmienić natychmiast. Doszło do tego że wolę poruszać się punktami szybkiej podróży. Auta nie hamują dosłownie, poza tym minimapa przy zwiększaniu prędkości powinna zwiększać obszar wyświetlania a gdy zwalniamy znowu wracać do bazowej wielkości. Mówię o tym dlatego że jazda często do punktu prowadzącego przy pomocy gps nagle każe skręcać i nie da się zareagować na czas bo minimapka pokazuje mały wycinek mapy . W wytwarzaniu, przedmioty do zadawania obrażeń mają przedstawione obrażenia na sekundę. Po wytworzeniu, broń ma obrażenia zmniejszone, a gdy ją włożymy wzrastają, po czym znowu spadaja gdy wyjdziemy z menu wyboru broni. Tłumiki bugują wyświetlanie wlaściwości broni i nie da się porównać już broni do tej z tłumikiem. Uważam że te dwa problemy powinny być naprawione bo bardzo to psuje odbiór jako całość. A jeszcze dialogi.... W misji pobocznej z automatem do napoi który rozmawiał z V. Często jego kwestie są ucinane. Tak samo tyczy się wielu innych dialogów ale ten zapamiętałam

Gram na wersji PC
 
Chcę grać w świetną grę, w której miasto jest chociaż trochę immersyjne, npc nie znikają, kiedy na sekundę odwrócę wzrok, a auta potrafią ominąć małą przeszkodę na drodze. To nie jest coś niemożliwego do zrobienia, a w tak wielkiej i drogiej grze powinno być wymagane. Nie mówię tu o jakichś zaawansowanych systemach dobowych każdego NPC. Ale oczywiście, Ty wiesz lepiej, że tylko AI policji mnie interesuje... I chciałem kolejnego GTA... No, system jak z gier za dolara, przy tak ogromnej i drogiej produkcji to coś normalnego, bo ważne że fabuła fajna. ;) To nadal gra, a nie interaktywny film. Zresztą sami Redzi uznali to za bug, więc o czym my tu dyskutujemy? ;)

Ja nie wiem lepiej ale trzeba się zmierzyć z rzeczywistością. Dali to co mieli. Tak miała wyglądać ta gra i tyle. Trochę dziwne jest oczekiwanie, że nagle zaczną zmieniać jej obraz jeśli mają jeszczę tonę prawdziwych bugów do poprawienia. Być może uwzględnią aspekt sandboxowy w przyszłości bo jak widać wiele osób by go oczekiwało ale to co jest produktem mamy przed oczami. Pisanie postów na forum i narzekanie nic nie zmieni. Albo to pokochamy albo zamienimy się w golumy.

Po CP77 przeszedłem heavy rain, beyond two souls, wolf among us ... tą ostatnią gorąco polecam ale CP77 bije wszystkie te tytuły a one są oceniane na ponad 90% jest jakby doskonałym rozwinięciem ideii zaczerpniętych z tych gier. Pod tym względem mogę śmiało go nazwać next gen ... no i scenariusz, grafa, muza, aktorzy itd itd

dostajesz to co dostajesz to jest finalny produkt - wcześniej w gameplayach miałeś napis to nie jest finalna wersja i może się różnić i się różni
 
Nie ma szans na zmianę AI. To jest nowy Feature nie Bug. Ktoś musiałby podjąć decyzję dobra tutaj jest zespół 10 ludzi, którzy robią nowy system policji w wersji 2.0. Macie czas 2 tygodnie na pierwsze efekty. Tutaj jest osoba odpowiedzialna za zaplanowanie lepszego systemu. Patchowanie to łatanie istniejących bugów. Poprawki stabilności to niskopoziomowa walka z engine i testowanie co powoduje określone problemy z wydajnością, optymalizacja engine.
Nowy system policji 2.0 to jest jakby DLC
No chyba nie myślisz że REDzi reklamowali żyjące realistyczne miasto jako największy atut gry i jednocześnie od początku planowali by policja się respila przed graczem gdziekolwiek jest.
 
Top Bottom