Aktualizacja 1.1 — lista zmian

+
I nie, nie twierdzę, że Redzi nie powinni wcześniej czy później pochylić się nad AI w swojej grze. Powinni. Nie mogę jednak zgodzić się na nazywanie gry gniotem, tylko dlatego że pewne systemy w niej nie działają, jak powinny. Nie tylko jednak AI stanowi o dobrej grze. Dla jednych ważne są systemy sandboxowe, dla innych fabuła i interakcja z postaciami wątków, elastyczność rozgrywki, możliwość rozwoju postaci itd. itp. Stąd tak różne opinie w ocenie gry.
Ja też się nie mogę zgodzić z nazywaniem gry gniotem przez brak AI i nigdzie jej tak nie nazwałem. Właśnie dlatego brak tego mnie tak denerwuje, bo to mogła być genialna gra (lepsze AI jest nawet w niskobudżetowej grze LEGO, a to już trochę śmieszne.) Denerwuje mnie tylko takie pisanie, że AI nie ważne bo rpg, bo nie gta, blabla. Kiedy nawet sami Redzi uznają to za błąd ;)
 
Tak, kupiłem grę, dlatego że UWIERZYŁEM w zapewnienia Redów, że wszystko jest okej. Dlatego czuję się oszukany.

Skoro czujesz się oszukany przez redów tym, że wydali niedopracowaną grę, to dlaczego jej nie zwróciłeś do 21 grudnia?
Odzyskałbyś swoje pieniądze i nie musiałbyś już poświęcać czasu temu forum tylko ew. artykułom, które przybliżałyby stan gry na dany moment :)
 
Ale wersje to nie ułamki dziesiętne. Poczytaj sobie o wersjonowaniu semantycznym i dopiero wróć do dyskusji o wersjonowaniu. Wszędzie stosuje się wersjonowanie semantyczne, gdzie masz major czyli w tym wypadku 1 i minor który w tym wypadku jest 1. A wcześniejszy minor był 06, zero z przodu możesz pominąć. Czyli wygląda na to że wydali wersje 1.6, a potem 1.1. Jeśli już się chcieli bawić w zera wiodące to trzeba wersjonować 1.0.6 (czyli major 1, minor 0, patch 6). Wtedy to miało by sens, skoro z wersji 1.0.6 do 1.1 jest update'm. Wersje to nie ułamki dziesiętne, choć nawet jakby tak było to i tak ten ich update to cofnięcie się w wersji.
Post automatically merged:


Ale czemu 1.1 to 1.10, a nie na przykład 1.100, albo 1.1000? Wersje to nie ułamki dziesiętne.
Co?
Sytem oznaczeń ustala sobie każdy programista jak chce.
REDzi zastosowali ułamki dziesiętne (z kropką jak w notacji angielskiej czy komputerowej) i nic nikomu do tego.
W matematyce nie zapisuje się zbędnych zer.
Sprawdź jak zapisuje się ułamki dziesiętne. W Polsce stosuje się przecinek, w notacji komputerowej kropkę.
1.06 to nie to samo co 1.6, a 1.1 jest mniejsze od 1.6.
 
@QkiZ_Mx
Gratuluję udowodnienia swoich tez :)

Zwracam honor i tarzając się w błocie swojego upokorzenia czmycham w cień wątek wersji zamknięty...
 
Cześć, podrzucam jednego buga do naprawienia w "Matter of time" "Kwestia czasu" nie idzie wyjśc z braindensu
 

Attachments

  • Cyberpunk 2077 Screenshot 2021.01.20 - 22.34.44.75999.png.jpg
    Cyberpunk 2077 Screenshot 2021.01.20 - 22.34.44.75999.png.jpg
    321.6 KB · Views: 94
Skoro czujesz się oszukany przez redów tym, że wydali niedopracowaną grę, to dlaczego jej nie zwróciłeś do 21 grudnia?
Odzyskałbyś swoje pieniądze i nie musiałbyś już poświęcać czasu temu forum tylko ew. artykułom, które przybliżałyby stan gry na dany moment :)

Temu że Kupilem w styczniu... Po tym patchu na ps4 to teraz twarze postaci to wyglądają jak z Nintendo 64... Gra straciła ostatnie resztki godności czyli grafikę. Judy to wygląda jak ten plastuś z bajki "Sasiedzi"... Weźcie to cofnijcie, tego patcha, grać się nie da bo aż w oczy kole. @Cd projekt red WTF???
 
Ja też się nie mogę zgodzić z nazywaniem gry gniotem przez brak AI i nigdzie jej tak nie nazwałem. Właśnie dlatego brak tego mnie tak denerwuje, bo to mogła być genialna gra (lepsze AI jest nawet w niskobudżetowej grze LEGO, a to już trochę śmieszne.) Denerwuje mnie tylko takie pisanie, że AI nie ważne bo rpg, bo nie gta, blabla. Kiedy nawet sami Redzi uznają to za błąd ;)

Wcześniej ktoś pisał o "gniocie", więc moją odpowiedź potraktowałam jako ogólną, nie tylko do Ciebie. To koronny argument tych, którzy uznają CP za grę słabą (delikatnie mówiąc). Wybacz, jeśli to było mylące.
Tak, mi też w pewnym stopniu jest przykro, że pewne mechaniki w grze Redów nie są tak dopracowane, jakby mogły być, bo byłaby to wtedy gra lepsza, genialna. Teraz w pewnych aspektach ociera się o geniusz.
Ale taka refleksja mi przyszła do głowy. Stworzenie gry totalnej, łączącej elementy otwartego świata, elastyczności rozgrywki, RPG i świetnej fabuły to nie jest łatwe zadanie. Śmiem twierdzić, że studio musiałoby zatrudnić kilka razy tylu pracowników, by mu w pełni sprostać, a w portfolio ma właściwie jedną porządną markę (Wiedźmin) i nieco niszową karciankę. Nie wiem, czy mogliby sobie pozwolić na tak wielkie poszerzenie zespołu.
Co będzie dalej, zobaczymy.
 
Wcześniej ktoś pisał o "gniocie", więc moją odpowiedź potraktowałam jako ogólną, nie tylko do Ciebie. To koronny argument tych, którzy uznają CP za grę słabą (delikatnie mówiąc). Wybacz, jeśli to było mylące.
Tak, mi też w pewnym stopniu jest przykro, że pewne mechaniki w grze Redów nie są tak dopracowane, jakby mogły być, bo byłaby to wtedy gra lepsza, genialna. Teraz w pewnych aspektach ociera się o geniusz.
Ale taka refleksja mi przyszła do głowy. Stworzenie gry totalnej, łączącej elementy otwartego świata, elastyczności rozgrywki, RPG i świetnej fabuły to nie jest łatwe zadanie. Śmiem twierdzić, że studio musiałoby zatrudnić kilka razy tylu pracowników, by mu w pełni sprostać, a w portfolio ma właściwie jedną porządną markę (Wiedźmin) i nieco niszową karciankę. Nie wiem, czy mogliby sobie pozwolić na tak wielkie poszerzenie zespołu.
Co będzie dalej, zobaczymy.

GRA WSZYSTKICH GIER - TEGO ŻĄDAMY.
Post automatically merged:

Ale wersje to nie ułamki dziesiętne. Poczytaj sobie o wersjonowaniu semantycznym i dopiero wróć do dyskusji o wersjonowaniu. Wszędzie stosuje się wersjonowanie semantyczne, gdzie masz major czyli w tym wypadku 1 i minor który w tym wypadku jest 1. A wcześniejszy minor był 06, zero z przodu możesz pominąć. Czyli wygląda na to że wydali wersje 1.6, a potem 1.1. Jeśli już się chcieli bawić w zera wiodące to trzeba wersjonować 1.0.6 (czyli major 1, minor 0, patch 6). Wtedy to miało by sens, skoro z wersji 1.0.6 do 1.1 jest update'm. Wersje to nie ułamki dziesiętne, choć nawet jakby tak było to i tak ten ich update to cofnięcie się w wersji.
Post automatically merged:


Ale czemu 1.1 to 1.10, a nie na przykład 1.100, albo 1.1000? Wersje to nie ułamki dziesiętne.
To jest jakaś alternatywna odmiana matematyki jakiej mnie uczono.
 
A jak to w końcu jest z pozyskiwaniem quickhacków z terminali? Czy ping'i z zadań w ekwipunku nadal powodują, że hacki pojawiają się tylko przy próbie sprzedaży a normalnie nie są dostępne?
 
Po tym żałosnym patchu broń mi znika, i widać same rece, i w niektórych miejscach ekran się robi biały i wszystko znika. CD Projekt... Zawsze propsowalem że światowy poziom prezentujecie ale jednak nie. 100% cebulka. Jest gorzej niż przed patchem. Reklamowali pyszne, piękne brzoskwinki a dostaliśmy zgniłe, zepsute cebulę. Zwykłe oszustwo i wyłudzenie. Ta gra jest warta max 9zł Skoro Deus Ex: Rozłam Ludzkości kosztuje 18zł.
 
Na samym początku gry w misji "Ostatnia taka robota" Jackie przechodzi przez drzwi windy, Na samym początku gdy zaczynasz grać korpo pieniądze które dostajesz od szefa latają, kolo niosący robota w misji z Dum Dumem (robot lewituje), Lewitujące pałeczki Jackiego podczas jedzenia itp. itd. Ja rozumiem, że to pierdoły, ale strasznie irytujące i wybijające z imersji. Także ten patch wg mnie nic nie naprawił z mojego punktu widzenia. Ilość błędów i bugów jest tak ogromna, że wątpie czy połataja wszystko. Jak pamiętam To Wiedźmin był mniej "zepsuty"
 
Patch 1.05 który miał poprawić wykorzystanie procesora wielordzeniowego w grze Cyberpunk2077 nie działa. W tej chwili mam wersję gry 1.1 i dalej część rdzeni/wątków nie jest wykorzystywana w grze tak jak w wersji 1.04.
Zrzut ekranu (9)-1.png
 
Nawiązując w opisie patcha chyba nie było napisane że właśnie te błędy są naprawiane.

Porównam tylko gry do oprogramowania... Wszystkie programy światowej renomy jak i mniejszej np oprogramowanie do obsługi produkcji w korporacjach są rozwijane i naprawiane cały czas każdy boi się wdrożenia np na nowy system bo wiedzą że znowu lata będą ogarniać różne newanse... Im więcej ludzi korzysta z softu tym więcej optymalizacji poprawek i błędów i nikt nie oczekuje idealnego rozwiązania bo takiego nie ma czasami wdrożenia trwają 5 lat kdzie można liczyć w tysiącach hotfixy... Przede wszystkim ci którzy zamawiają soft mają jakieś założenia (Zarząd itd np giełda) i tu planuje się główny szkielet i nikt wtedy nie bierze pod uwagę najniższego szczebla używającego danego softu to się robi dopiero wdrażając ten szkielet... Można się irytować to nic nie zmieni im rzetelniej opisujemy błędy lub optymalizację tym łatwiej będzie CDR naprawić ta grę... Płaczę i żale zaśmiecają obraz i pogarszają możliwość wyszukiwania prawidłowych treści...
 
Miałam do czynienia z dwoma dużymi błędami w grze (gram na PS4) i nie widzę, by zostały one wymienione w opisie patcha. Chodzi mianowicie o to, że po spotkaniu z Dexem w Afterlife ("Skok na głęboką wodę"), kiedy zostałam zapytana, czy zacząć misję od razu i zdecydowałam, że chcę odłożyć to na później, po wyjściu z klubu zobaczyłam koziołkującą taksówkę Delamaina - tę, którą wraz z Jackiem miałam pojechać na misję do Konpeki Plaza. Do taksówki nie dało się już wsiąść, bo dachowała, nie można było też zamówić następnej. Kontynuacja głównego wątku fabularnego nie była możliwa i musiałam wczytać wcześniejszy zapis gry - w międzyczasie wykonałam dużo zadań dodatkowych i wszystkie te osiągnięcia zostały utracone.

Drugi problem to konkurs strzelecki u Wilsona ("Cel,pal!"). Kiedy zajmuję stanowisko i wyciągam pistolet, konkurs powinien się rozpocząć, tymczasem nic się wtedy nie dzieje, utykam w martwym punkcie i misja jest zablokowana.

Dodam też, że gra często zawiesza się i samoistnie wychodzi do systemu - sytuację ratują wówczas jedynie częste, automatyczne zapisy dokonywane przez grę (za to duży plus).
 
Słuchajcie, wystarczy już tych matematycznych rozkmin, naprawdę. Ile można.

Numeracja zgodna z zasadami części setnych i dziesiętnych, bo taki system przyjęto i nie ma tematu.
 
Drugi problem to konkurs strzelecki u Wilsona ("Cel,pal!"). Kiedy zajmuję stanowisko i wyciągam pistolet, konkurs powinien się rozpocząć, tymczasem nic się wtedy nie dzieje, utykam w martwym punkcie i misja jest zablokowana.

Dodam też, że gra często zawiesza się i samoistnie wychodzi do systemu - sytuację ratują wówczas jedynie częste, automatyczne zapisy dokonywane przez grę (za to duży plus).
Prozaiczne pytanie, ale użyłeś oczywiście przycelowania? Bo bez tego zadanie nie ruszy ;)
 
Top Bottom