Aktualizacja 1.10 - lista błędów

+
Ten pach to chyba największy niewypał jak dotąd
jestem w białym sadzie i tragedia :
-wiele postaci niezależnych nie ma wogóle textur widać tylko głowy i buty
- w kilku domach jest masa textur zbugowanych
- gra zaczyna wywalać częściej
- nieśmiertelny piroman z zdania zabawy z ogniem
- po każdej rozmowie z npcem grafika się rozmywa na kilka sekund
- znikające postaci
i to wszystko dopiero białym sadzie nawet nie chce wiedzieć co będzie dalej
najgorsze to chyba to że nie da się grac w dodatek bez pacha 1.10
no to zwaliliście sprawe redzi na całej linii liczę na szybkie fixy naprawiąjące błędy bo aktualnie to odechciewa się grać
 
Ciekawe jest to że, ze strony Redów echo..... Szkoda..... Grunt że dodatek się dobrze sprzedaje....szkoda ze zagrać się nawet w podstawkę nie da.... Brawo Patch 1.10
 
Znaczy jeśli chodzi o takie błędy glitche graficzne braki tekstur, chodzące głowy to polecam reinstalacje w Gogu całej gry, Wiem, że słabe łącza mogą mieć z tym problem ale to pomaga przynajmniej u mnie zadziałało. Oczywiście są pewne błędy, które nadal występują ale grać się względnie da.

I te pochwy na miecze. Żaden bug mnie aż tak nie zakuł w oczy jak to ;/
 
Zauważyłem że przy graniu w gwinta przeciwko talii potworów pojedynczy krabopająk (ten z 4) wzywa inne krabopająki z 4 a nie wzywa olbrzymiego krabopajaka z 6. Ale jak przeciwnik dał olbrzymiego krabopająka to ten wezwał swoich 3 mniejszych kompanów. Błąd wystąpił dopiero po wgraniu patcha 1.10.
 
Naprawa w GOG nic nie da, dalej jest tak samo, nawet dom aukcyjny jest widmem gdzie wszystko w oczy kuleje ;)

Ja mówię o całkowitej reinstalacji :) czyli usunąć grę i wszystko ściągać od nowa. Ja tak zrobiłem i przynajmniej gra jest w miarę grywalna. Chodź pochwy na miecz nie wróciły i nadal jakieś kwadraciki w menu grafiki zamiast napisów -.-
 
Ogólne:
Glitche graficzne (w niektórych jaskiniach trójkątne obiekty czarne, skrzydła wiatraka czarne)
Nie mogę wchodzić/schodzić na drabiny... <facepalm>
Kwadraciki w ustawieniach

Z dodatku:

Róża na czerwonym polu - przy badaniu obozowiska brak rycerzy, potem przy wejściu do jaskini nagle zadanie znika wszystko na zielono i nieukończone.
Przy wejściu do kanałów, wokół studni pusta przestrzeń, widać "spód"

Wszystko to się u mnie powtarza. Dodatkowo mam dziwny problem z Nieodkrytymi znacznikami z dodatku. Obozowiska bandytów, czy gniazda potworów są puste.
Po prostu mogę podjeść, wrzucić petardę, albo (jeśli chodzi o obozowisko bandytów) otworzyć odpowiednie skrzynie i koniec. Na początku myślałem że to kwestia tego że zaczynam dodatek od starego zapisu gry, ale spróbowałem potem odpalić grę "Nowa Gra Serca z Kamienia" (czy jakoś tak to się nazywa) i jest to samo.. pustka w lasach
 
Ja na razie zetknąłem się głównie z problemem podczas scenek w dialogach. Obraz podczas nich zrobił się bardzo ciemny, postać z którą rozmawiamy jest bardzo mało szczegółowa (dotyczy to głównie Yennefer z tych z którymi rozmawiałem), no i to parosekundowe rozmycie grafiki na koniec każdej rozmowy.
 
Ja dodam od siebie
- kwadraty zamiast nazw niskie, średnie, wysokie, uber w menu opcji
-Brak obrazka Geralta w menu medytacji
-Cała czarna płotka (powinna mieć brązowo białe umaszczenie) nie posiadająca grzywy
- Miejscami błędy graficzne w postaci czarnych trójkątów na ziemi
-Brak pochew na miecze u Wiedźminów
- Zabugowane dźwięki podczas trafień mieczem

Sporo ten patch namieszał, od premiery nie miałem w tej grze tylu błędów jak teraz...
 
W zadaniu ,,Teraz albo nigdy'' Triss znika.
W zadaniu ,,Ostrze Berengara'' po podniesieniu schematu etap zadania nie zmienia się, nadal wymagając szukania tego diagramu po jaskini.
W zadaniu ,,Wieża znikąd'' pogoda nie zmienia się po rozwiązaniu misji.
Brak pochew na miecze u wiedźminów (Ciri i Geralt są tu wyjątkami i wszystko u nich jest jak być powinno).
Bandyci atakujący Zdenka i sam Zdenek są nieśmiertelni. Zdążyłem wbić 15 poziomów przy kilku posiedzeniach a ich epicka walka pod karczmą nadal trwa jak trwała.
 
Last edited:
Brak pliku .exe w folderach gry. W3 można odpalic tylko z GOG Galxy, chociaż nie wiem jak bo pliku exe nigdzie w folderach gry nie ma.... a jednak działa. Normalnie magia.
 
Mam ten sam problem co Yakin. Tylko że ja zetknąłem się z nim podczas rozmowy z Triss w jej pokoju w Kameleonie podczas wykonywania zadania ze statuetkami. Pokój w którym dekompresowaliśmy gości też był zaciemniony. Aż sprawdziłem w ustawieniach obrazu czy czegoś nie przestawiłem.
 
Last edited:


---------- Zaktualizowano 05:16 ----------

W zadaniu ,,Teraz albo nigdy'' Triss znika.
W zadaniu ,,Ostrze Berengara'' po podniesieniu schematu etap zadania nie zmienia się, nadal wymagając szukania tego diagramu po jaskini.
W zadaniu ,,Wieża znikąd'' pogoda nie zmienia się po rozwiązaniu misji.
Brak pochew na miecze u wiedźminów (Ciri i Geralt są tu wyjątkami i wszystko u nich jest jak być powinno).
Bandyci atakujący Zdenka i sam Zdenek są nieśmiertelni. Zdążyłem wbić 15 poziomów przy kilku posiedzeniach a ich epicka walka pod karczmą nadal trwa jak trwała.

Jeśli Ciri nie jest aktualnie kierowaną postacią, to również nosi nagi miecz.
Co do zadania "Ostrze Berengara" to ja w ogóle nie mogę aktywować tego questu mimo przeczytania listu.

---------- Zaktualizowano 05:22 ----------

A tak trochę z innej beczki. Zauważyłem, że niektóre miecze inaczej wyglądają w grafikach w ekwipunku a inaczej w 3D. Ale tak było chyba od początku.

---------- Zaktualizowano 05:29 ----------

Poszukaj w katalogu z grą: GOG Games -> The Witcher 3 Wild Hunt -> bin -> x64. Tam jest plik witcher3.exe

---------- Zaktualizowano 05:31 ----------

Brak pliku .exe w folderach gry. W3 można odpalic tylko z GOG Galxy, chociaż nie wiem jak bo pliku exe nigdzie w folderach gry nie ma.... a jednak działa. Normalnie magia.

Poszukaj w katalogu z grą: GOG Games -> The Witcher 3 Wild Hunt -> bin -> x64. Tam jest plik witcher3.exe
 

Attachments

  • Nagie miecze.jpg
    Nagie miecze.jpg
    189 KB · Views: 30
Last edited:
Po tych wszystkich "poprawkach" dochodzę do wniosku, że najlepiej grało mi się na patchu premierowym gdzie wszystko działało jak należy, mogłem ukończyć grę i cieszyć się niesamowitą przygodą jaką mi zafundowała. A teraz.... z każdą kolejną aktualizacją stan tej wspaniałej gry się pogarsza...
 
Po tych wszystkich "poprawkach" dochodzę do wniosku, że najlepiej grało mi się na patchu premierowym gdzie wszystko działało jak należy, mogłem ukończyć grę i cieszyć się niesamowitą przygodą jaką mi zafundowała. A teraz.... z każdą kolejną aktualizacją stan tej wspaniałej gry się pogarsza...

Dokładnie, ja pierwszy raz ukończyłem grę na patchu 1.03, z każdym patchem było coraz gorzej... kolejne zbugowane questy, gorsza wydajność i crashe co pare minut.
 
u mnie weryfikacja plików na gog naprawiła wiele problemó postacie w białym sadzie które nie miały textur teraz się naprawiły i juz normalnie mają textury:D na dodatek vesemir odzyskał pochwe na miecze:D więc weryfikacja troszkę pomogła ale nadal płotka wygląda dziwnie: mianowicie ma czarny kolor, nie ma grzywy i ma czerwone oczy wygląda trochę jak ten demoniczny koń z zadania z szepczącym wzgórzem??
w każdym razie po weryfikacji plików jest trochę już lepiej ale nadal niektóre błędy zostały, ale pewnie za jakiś czas wyjdą łatki które naprawią błędy po pachu 1.10 ale pewnie zepsują coś innego:) no niestety jak tak dalej pójdzie to wiedxmin będzie łatany bez końca

jedyne co wkurz to to że patch 1.10 jest wymagany by zagrać w dodatek serce z kamienia co jak dla mnie jest absurdem:(
 
Last edited:
Dziwne, że patch jest wymagany. Bo mógł bym przysiąc, że oglądałem filmiki na you tube jak np. Rock grał w wersję niespatchowaną (brak czterech slotów na mikstury np.) Chyba, że była to wersja 1.10 nie posiadająca wszystkich zaimplementowanych jeszcze zmian. Tak czy inaczej ten patch wiele poprawił i bardzo dużo popsuł. U mnie weryfikacja plików nie wpłynęła na powrót pochew na miecze, ze znikającymi teksturami nie miałem problemów, a czarna, bez grzywiasta płotka to już w ogóle majstersztyk. Kurcze kto sprawdza te patche do licha? Ja rozumiem różne specyfikacje sprzętów itd.. ale te błędy występują chyba u każdego, to jest jakaś kpina, na razie odkładam Wieśka na półkę i czekam na kolejne łatki.
 
Dokładnie to samo robię chociaż z wielką niechęcią. Zadziwiające jest to, że taka firma pozwala sobie na kiepskiej jakości zagrywki. Skoro coś działa, to czemu po patchu przestaje? Lista poprawek 1.10 będzie chyba dwukrotnie dłuższa niż do 1.08.
 
Dziwne, że patch jest wymagany. Bo mógł bym przysiąc, że oglądałem filmiki na you tube jak np. Rock grał w wersję niespatchowaną (brak czterech slotów na mikstury np.) Chyba, że była to wersja 1.10 nie posiadająca wszystkich zaimplementowanych jeszcze zmian. Tak czy inaczej ten patch wiele poprawił i bardzo dużo popsuł. U mnie weryfikacja plików nie wpłynęła na powrót pochew na miecze, ze znikającymi teksturami nie miałem problemów, a czarna, bez grzywiasta płotka to już w ogóle majstersztyk. Kurcze kto sprawdza te patche do licha? Ja rozumiem różne specyfikacje sprzętów itd.. ale te błędy występują chyba u każdego, to jest jakaś kpina, na razie odkładam Wieśka na półkę i czekam na kolejne łatki.

jest wymagany próbowąłem zainstalować dodatek na patchu 1.08 i wyskoczył komunikat że wymagany jest patch 1,10:( textury płotki mi jakoś bardzo nie przeszkadzają ja obawiam się że tego że znowu patch popsuje niektóre zadania jeszcze chyba nigdy nie udało mi się zakończyć wszystkich zadań bo co nowy patch to automatycznie w dzienniku pare zadań wcześniej ukończonych zmienia się na nieukończone tak było z pachem 1.07, 108 a teraz z 1.10 żenada normalnie

patrzyłem u Rocka i normalnie ma 4 sloty na mikstury więc gra na patchu 1.10
 
Last edited:
Dokładnie to samo robię chociaż z wielką niechęcią. Zadziwiające jest to, że taka firma pozwala sobie na kiepskiej jakości zagrywki. Skoro coś działa, to czemu po patchu przestaje? Lista poprawek 1.10 będzie chyba dwukrotnie dłuższa niż do 1.08.

Bardzo prosta odpowiedź. Normalna kolej rzeczy, że jak coś chcesz naprawić, to coś innego psujesz. Tak jest i w patchowaniu gier i w życiu. ;)
 
Top Bottom