Aktualizacja 1.2 – lista zmian

+
1. Mam nadzieję, że zrobicie w przyszłości pełny rework systemu policji, bo naprawdę zawaliście byłoby się ścigać po Night City z policją
2. Czekam na usprawnienie minimapki podczas jazdy samochodem, żeby w końcu dało się wyrabiać na zakrętach xd
Ale ogólnie szacun za ten patch. Chcę wierzyć że to nie koniec, i jak naprawicie błędy w zadaniach, rozgrywce itd. dodacie kolejną zawartość, jakieś aktywności na mieście (nie mówię o kontraktach), może jakiś poker, czy coś.
Fajnie byłoby już powoli się czegoś dowiedzieć o tych dodatkach, czy planujecie je wydać na PS4/XONE czy nie, bo obecnie to ciężko mieć taką gwarancję.
 
Ok, cała kawa zeszła mi na czytanie Waszej listy zmian, także ten... WOW! Dzięki! Niech chociaż 80% z tych poprawek działa poprawnie, a warto było tyle czekać na ten patch.

PS:
"Wprowadzono szereg poprawek związanych z cenami wykupu oraz poprawki wydajności w panelu sprzedawcy" - jeżeli ktoś ma w swoim ekwipunku pewien tajemniczy obraz, polecam szybko "namnożyć" sobie gotówy bo po aktualizacji może już nie być okazji. :D
 
Niedawno psioczyłem na CDP, że nie opublikował nawet listy zmian patcha...

Teraz muszę przyznać, że rozumiem powód. Wymienienie wszystkich zmian, poprawek, napraw itd. musiało chwilę potrwać :)
Jeżeli te wszystkie zmiany faktycznie będzie można odczuć podczas rozgrywki to kawał dobrej roboty :)
Jestem pod wrażeniem.
 
Dodaliśmy mózg do tłumu i cykl nocy i dnia. Nie wiem może mi umknęło czy dodali bo tyle tego, że mogłem przeoczyć tą najważniejszą zmianę ;) oprócz Policji.
 
No dobra robota teraz w końcu będę mógł zagrać z satysfakcją a jak w tych i wiele więcej będzie jeszcze oddalenie mapy podczas jazdy samochodem i odbicie V w różnego rodzaju powierzchniach które na to pozwalają będę wniebowzięty.
 
Niedawno psioczyłem na CDP, że nie opublikował nawet listy zmian patcha...

Teraz muszę przyznać, że rozumiem powód. Wymienienie wszystkich zmian, poprawek, napraw itd. musiało chwilę potrwać :)
Jeżeli te wszystkie zmiany faktycznie będzie można odczuć podczas rozgrywki to kawał dobrej roboty :)
Jestem pod wrażeniem.
Ja tam nadal uważam, że zapowiedź 4 poprawek i to niezbyt istotnych, kiedy ma się w zanadrzu 2077 poprawek, było strzałem w sam środek stopy. Wystarczyłoby, żeby zadbali o jakiś przeciek, że "łał, tyle zmian, naprawiają GPS i załatali zadania, ale nie dam rady wszystkiego spisać bo tak duzo tego jest" i to by mialo lepszy odbiór niż te oficjalne szczątkowe zapowiedzi. A wszyscy wiemy jak się mają ostatnio zapowiedzi Redów w stosunku do tego co dowożą. No ale ten change log wygląda imponująco. I miejmy nadzieje, ze ta wersja gry przywróci zaufanie do CD Projektu :) ja czekam na patcha, bo zamierzam przejść grę trzeci raz :)
 
Ja tam nadal uważam, że zapowiedź 4 poprawek i to niezbyt istotnych, kiedy ma się w zanadrzu 2077 poprawek, było strzałem w sam środek stopy. Wystarczyłoby, żeby zadbali o jakiś przeciek, że "łał, tyle zmian, naprawiają GPS i załatali zadania, ale nie dam rady wszystkiego spisać bo tak duzo tego jest" i to by mialo lepszy odbiór niż te oficjalne szczątkowe zapowiedzi. A wszyscy wiemy jak się mają ostatnio zapowiedzi Redów w stosunku do tego co dowożą. No ale ten change log wygląda imponująco. I miejmy nadzieje, ze ta wersja gry przywróci zaufanie do CD Projektu :) ja czekam na patcha, bo zamierzam przejść grę trzeci raz :)

Moim zdaniem odbiór zajawki tego patcha byłby pozytywniejszy gdybyśmy nie musieli czekać na pełną listę zmian tak długo...
 
Nareszcie jakieś dobre zmiany, chciałbym jeszcze, aby poprawiono animację tych pojazdów jadących z daleka, bo to dziwnie wygląda, gdy jedzie ich cała masa, jeden za drugim, a za chwile z tej ogromnej ilości pojazdów wjeżdżających na daną ulice, wjeżdżają 3-4 maksymalnie, w dużym odstępie od siebie i na ulicach to powoduje uczucie pustki, jeszcze autostrady, pojazdy zatrzymują się nagle, tak jakby było ograniczenie przed zbyt dużą ilością pojazdów, gdyż po ominięciu tych pojazdów dalej są widoczne kolejne pojazdy, które normalnie się przemieszczają, a tamte nadal stoją. Taka moja drobna uwaga.
Dokładnie, z pojazdami jest ogromny problem. Boli też to, że w niewielkiej odległości zamieniają się w 2d bitmapy. Ponadto w nocy pojazdy które są daleko mają włączone światła, ale gdy się do nich zbliżamy i przejeżdżamy obok to... wyłączają światła - w nocy! Nie ma to żadnego sensu.
 
Jeżeli przecieki ostatnie dotyczące DLC okażą się prawdą, a dodatkowo dadzą animacje różnych drinków/posiłków to będę bardzo zadowolony. A w przyszłości fizyka wody/spadania z wysokości/pełnych pościgów/cykl dnia i nocy i będzie całkiem kosmos. Poza tym wydaje mi się, że dobrym pomysłem oprócz pisania naszych uwag na forum, byłoby pisanie maili. Zawsze może to zwrócić uwagę na pewne aspekty, które zawsze mogą być poprawione w przyszłości.
 
Ja tam nadal uważam, że zapowiedź 4 poprawek i to niezbyt istotnych, kiedy ma się w zanadrzu 2077 poprawek, było strzałem w sam środek stopy.

1.
Ehhh, bez przesady, "problemy z policją" - fabularnie nieistotne - były głośno komentowane przez wąską grupę rozkrzyczanych jako wręcz "kluczowe i fundamentalne" i nie pozwalające się skupić na grze....
Z tej perspektywy żartobliwe info o poprawkach "policyjno-drogowych" było celne, takie post-sapkowskie poczucie humoru :)
Brak zaadresowania dużo ważniejszych spraw: trudno powiedziec inaczej, niż to, że był całkowicie celowy.

2.
Mnie cieszy to, że nie sprawdziły się skrajne opinie, że "porzucą grę", bo takowe były, dla mnie zupełnie nieprawdopodobne, no ale były, i to nie tylko po polsku.

3.
Gra w grudniu, a do marca pełen patch .... Suma-sumarum nie będzie to wyglądło źle, biorąc pod uwagę rozmach produkcji i za dużą ilość platform, na których ma działać.
CDPR miał pecha, bo w końcu wymuszona premiera CP77 zastała większość graczy ze starymi konsolami, a przecież gra musi zabłysnąć i na nowej generacji, bo ta już jest ...
Jakby byli gotowi rok temu, to pewnie wyprostowaliby grę w miesiąc, mając potem rok na wersję na nowe konsole.

4.
Ciekawe, jaki będzie rozmiar aktualizacji?
30 GB? 50 GB? 100 GB?
 
Zobaczymy po wgraniu patcha jak z tą poprawą wydajności na słabszych konfiguracjach jest naprawdę, zresztą jak i z całą resztą... kolejne patche psuły grę, także moje zaufanie spadło.
 
1.
Ehhh, bez przesady, "problemy z policją" - fabularnie nieistotne - były głośno komentowane przez wąską grupę rozkrzyczanych jako wręcz "kluczowe i fundamentalne" i nie pozwalające się skupić na grze....
Z tej perspektywy żartobliwe info o poprawkach "policyjno-drogowych" było celne, takie post-sapkowskie poczucie humoru :)
Brak zaadresowania dużo ważniejszych spraw: trudno powiedziec inaczej, niż to, że był całkowicie celowy.

2.
Mnie cieszy to, że nie sprawdziły się skrajne opinie, że "porzucą grę", bo takowe były, dla mnie zupełnie nieprawdopodobne, no ale były, i to nie tylko po polsku.

3.
Gra w grudniu, a do marca pełen patch .... Suma-sumarum nie będzie to wyglądło źle, biorąc pod uwagę rozmach produkcji i za dużą ilość platform, na których ma działać.
CDPR miał pecha, bo w końcu wymuszona premiera CP77 zastała większość graczy ze starymi konsolami, a przecież gra musi zabłysnąć i na nowej generacji, bo ta już jest ...
Jakby byli gotowi rok temu, to pewnie wyprostowaliby grę w miesiąc, mając potem rok na wersję na nowe konsole.

4.
Ciekawe, jaki będzie rozmiar aktualizacji?
30 GB? 50 GB? 100 GB?

Pełna zgoda co do 1. i 2.
To raptem ich druga marka i w samej grze naprawdę widać sporo pracy, którą musieli włożyć choćby w dostosowanie silnika do mechanik gry. Porzucenie tego projektu byłoby też biznesowym samobójstwem. A tak jest szansa, że po doprowadzeniu gry do odpowiedniego stanu i dobrych DLC gra będzie się nadal sprzedawać, może nie tak jak preordery, ale powiedzmy w miarę dobrze.
Anthem czy Andromeda można było porzucić, bo to tylko dwie gry jednego ze studiów EA - molocha, który bardzo nie lubi tracić finansów na nieudane projekty.

Tak na marginesie. Gram sobie w Valhallę i to nie jest zła gra, ale na jej tle coraz bardziej doceniam CP77, nawet pod względem technicznym. ;)
Gram i tak sobie nieco tęsknie do NC. Ale nie ruszę przed skończeniem gry Ubi (a ponoć jest długa). :)

Ad 4. Pewnie na PC z 50, a na konsolach ze 100. ;)
 
Ciekawe co się kryie pod pojęciem "i wiele więcej" :D ? Coś czym nie warto się chwalić czy coś czym się wstyd chwalić 😅?
 
łoł, no no imponująca lista, aczkolwiek adekwatna do stanu gry na premierę. Oby sam patch za dużo nie napsuł ,ale tak czy siak jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
 
Top Bottom