Aktualizacja 1.2 – lista zmian

+
nie ma cyklu dnia i nocy? wydawało mi się, że podróżowałem zarówno w ciąg dnia JAK i nocy :smart:
Chodziło mi bardziej o taki cykl dnia i nocy, gdzie w określonych godzinach możesz korzystać z określonych miejsc np. sklepy z ubraniami, bronią w ciągu dnia, a w ciągu nocy ludzie kumulują się w klubach, chodzą pijani, sklepy są zamknięte. Jeśli chcesz dowiedzieć się o co bardziej mi chodzi, to polecam mój wpis o mechanikach, które chciałbym widzieć :)
 
Wprowadzanie zmian w balansie bez sensu. Po co transmigracja na 20 poziomie? Wtedy już ma się tyle innych skilli, że te 50% do czasu hakowania nie jest potrzebne. Tym bardziej, że podobny skill był jakoś na początku i było to chyba nawet 100%.
Nie podoba mi się też zablokowanie możliwości używania resetu systemu na cyberpsychopatach i minibossach. Po to szedłem w hakera żeby hakować - na tym polega rpg. Teraz będę musiał na siłę rozwijać broń palną lub białą żeby "obijać im mordy" do nieprzytomności. Bez sensu.
Człowieku! Nic tylko składaj CV w CD Projekt Red, i życzę Ci aby Cię przyjęli do pracy! Widzę że się marnujesz, bo wiesz i chcesz więcej niż sami pracownicy CD Projekt Red.
 
Osobiście mnie wszystkie questy udało się zrobić bez tego patcha, więc mnie ten patch dużo nie zrobi. Nadal boli brak oddalającej się kamery, albo chociaż by GPS na drodze się wyświetlał.
A naprawili chociaż to że jak jechałeś z Panam do tunelu i zginąłeś, to autosave cię ładował za kierownicą i clipowało się przez nią, czy nada?
Czy Judy nadal jest w apartamencie po tym jak się jej wątek skończyło i miała wyjechać?
 
Chodziło mi bardziej o taki cykl dnia i nocy, gdzie w określonych godzinach możesz korzystać z określonych miejsc np. sklepy z ubraniami, bronią w ciągu dnia, a w ciągu nocy ludzie kumulują się w klubach, chodzą pijani, sklepy są zamknięte. Jeśli chcesz dowiedzieć się o co bardziej mi chodzi, to polecam mój wpis o mechanikach, które chciałbym widzieć :)
A może chciałbyś żeby na ulicach były sprzedawane skarpety bawełniane i precle?
Post automatically merged:

Niby imponujące, ale osobiście mnie wszystkie questy udało się zrobić bez tego patcha. Nadal boli brak oddalającej się kamery, albo chociaż by GPS na drodze się wyświetlał.
A naprawili chociaż to że jak jechałeś z Panam do tunelu i zginąłeś, to autosave cię ładował za kierownicą i clipowało się przez nią, czy nada?
GPS na drodze? Masz problem z podzielnością uwagi? Ludzie złoci... To może niech ktoś siądzie obok Ciebie i Ci mówi gdzie masz skręcić.
 
Wow, naprawdę lista zmian jest spora. Trochę zajęło mi przeczytanie wszystkiego :D
Brawa dla całego zespołu za te ciężką pracę. Nie ukrywam jednak, że byłoby naprawdę super gdyby w przyszłości pojawiła się opcja New Game+.
Trzymam za Was kciuki, oby tak dalej! :D
 
A może chciałbyś żeby na ulicach były sprzedawane skarpety bawełniane i precle?
Post automatically merged:


GPS na drodze? Masz problem z podzielnością uwagi? Ludzie złoci... To może niech ktoś siądzie obok Ciebie i Ci mówi gdzie masz skręcić.
Mam problem z tym że jak jadę szybkim autem, to chciałbym zobaczyć już z daleka gdzie skręt jest, a nie jak już go ominę.
Jakoś nie było problemu by się trasa podczas wyścigu wyświetlała.
 
Ciekawe, jaki będzie rozmiar aktualizacji?
30 GB? 50 GB? 100 GB?
Zdziwiłbym się jakby ważyła więcej niż 5 GB. Większość to są zmiany skryptowe. Nic co uzasadniałoby tak dużą ilość danych. No chyba, iż pliki gry popakowane są w taki sposób, iż de facto trzeba będzie pobrać prawie całą grę od nowa.

Chciałbym tutaj ostudzić zapał co niektórych na których to wrażenie zrobiła dłuuuuga lista poprawek. Większość z nich to poprawki konkretnego błędu w konkretnej sytuacji w konkretnym zadaniu, nic co w skali globalnej poprawiałoby jakiś mechanizm gry. I nic z czym obcowanie dawałoby wrażenie obcowania z nową jakością względem premierowej wersji gry. Trochę odrobaczyli grę, bugów będzie nieco mniej, ale to tyle. Wg mnie większym problemem CP2077 niż typowe bugi były źle zaprojektowane mechaniki rozgrywki. Wspominałem interfejs, nieoddalającą się minimapę przy jeździe autem, są też i wyścigi, gdzie rywale teleportują się za nami, jeśli znacząco ich wyprzedzimy. Liczę, że przy okazji dodatków też będą poprawki. W W3 dopiero Krew i Wino wprowadził ostateczną zmianę interfejsu.

Jak widać da się zrobić pościgi policji w Night City:

 
Powiem szczerze że po 15 minutach czytania nie jestem jeszcze w połowie, jeśli tak samo będzie to działało w grze to OGROMNY szacun!
Choć ja i tak zawsze byłem podjarany Cyberpunkiem! Zabieram się za dalsze czytanie i MEGA SIĘ JARAM!
 
Wprowadzanie zmian w balansie bez sensu. Po co transmigracja na 20 poziomie? Wtedy już ma się tyle innych skilli, że te 50% do czasu hakowania nie jest potrzebne. Tym bardziej, że podobny skill był jakoś na początku i było to chyba nawet 100%.
Nie podoba mi się też zablokowanie możliwości używania resetu systemu na cyberpsychopatach i minibossach. Po to szedłem w hakera żeby hakować - na tym polega rpg. Teraz będę musiał na siłę rozwijać broń palną lub białą żeby "obijać im mordy" do nieprzytomności. Bez sensu.
Mam podobne zdanie w temacie blokowania "Resetu Systemu" na cyberpsychopatach i minibosach. To będzie kaleczyło rozwój klasy netranera. A w ogóle co to są "minibosowie"? W każdej niemal grupie gangsterskiej jest jakiś "minibos" co oznacza że niemal żadnej potyczki nie da się skończyć grając "czystą klasą" netranera - trzeba będzie dodatkowo rozwijać inne zdolności walki. Grałem zawsze netranerem (w trzech postaciach) - wymaksowanie tej zdolności pochłania około 30 perków i powoduje bardzo ubogi rozwój innych zdolności co mocno utrudnia grę w miejscach gdzie trzeba się wykazać innymi zdolnościami... dotychczas tylko w nielicznych przypadkach była taka potrzeba, zaś teraz może się okazać że non-stop będzie potrzeba używania broni w uzupełnieniu do zdolności netranerskich.
A propos "obijania mord" - nigdzie nie znalazłem informacji na temat rozwijania zdolności... szczególnie w zakresie "atletyki". Rozwijanie tych zdolności "siłowych" to istna gehenna - żadnymi ćwiczeniami choćbym je wykonywał tysiące razy nie sposób nabić więcej niż czwartego lub piątego poziomu atletyki. Rozwijanie atletyki przy rozwijaniu zdolności netranera w ogóle nie jest możliwe, Trzeba zainwetować od początku maksimum punktów w budowę ciała i rozwój siły, więc atletyka i netranerstwo wykluczają się wzajemnie... zatem "obijanie mord" jako netraner nie wchodzi w rachubę.
Poza tym ilość "napraw błędów" przyprawia o ból głowy. Ja skończyłem 4 razy grę (w sumie 435 godzin) i nie spotkałem dziesiątej części opisywanych problemów, ale może miałem szczęście lub po prostu wykonywałem dokładnie polecenia gry, nie powodując konfliktów w grze.
Doliczyłem się blisko 200 razy słowa "błąd", "błęd" ... więc suma poprawek jest naprawdę imponująca, można by pomyśleć że nie ma misji czy zadania który nie byłby pozbawiony błędu :) To naprawdę ogrom pracy - choć przyznam szczerze że bardziej od błędów liczyłem z zmiany w mechanice i logice gry, choć jak widać powyżej opisywana zmiana logiki walki netranera nie przypadła mi do gustu :shrug:
 
Last edited:
A może chciałbyś żeby na ulicach były sprzedawane skarpety bawełniane i precle?
Niepotrzebny sarkazm. Po prostu uważam, że dałoby to dużo większą wiarogodność w świecie i tyle. Nie musisz się z tym zgadzać. Tak samo jak uważam, że większość knajp mogłaby być otwarta w ciągu dnia, natomiast kramy w systemie mieszanym
Zdziwiłbym się jakby ważyła więcej niż 5 GB. Większość to są zmiany skryptowe. Nic co uzasadniałoby tak dużą ilość danych. No chyba, iż pliki gry popakowane są w taki sposób, iż de facto trzeba będzie pobrać prawie całą grę od nowa.

Chciałbym tutaj ostudzić zapał co niektórych na których to wrażenie zrobiła dłuuuuga lista poprawek. Większość z nich to poprawki konkretnego błędu w konkretnej sytuacji w konkretnym zadaniu, nic co w skali globalnej poprawiałoby jakiś mechanizm gry. I nic z czym obcowanie dawałoby wrażenie obcowania z nową jakością względem premierowej wersji gry. Trochę odrobaczyli grę, bugów będzie nieco mniej, ale to tyle. Wg mnie większym problemem CP2077 niż typowe bugi były źle zaprojektowane mechaniki rozgrywki. Wspominałem interfejs, nieoddalającą się minimapę przy jeździe autem, są też i wyścigi, gdzie rywale teleportują się za nami, jeśli znacząco ich wyprzedzimy. Liczę, że przy okazji dodatków też będą poprawki. W W3 dopiero Krew i Wino wprowadził ostateczną zmianę interfejsu.

Jak widać da się zrobić pościgi policji w Night City:

Skoro mod wprowadził taką możliwość, to wydaje mi się, że studio pracuje nad tym, żeby zrealizować to tak jak powinno działać od samego początku. Obecnie uważam, że niech Redzi robią wszystko w swoim tempie, bez poganiania, bo nic dobrego z tego nie wyniknie (tym bardziej że praca zdalna nie jest dobra w branży gier, o czym świadczą opóźnienia oraz przesunięcia premier wielu gier na przyszły rok).
Poza tym warto wspomnieć może o bilansie tej zdolności "Resecie systemu" na minibossach oraz cyberpsychopatach. Sam z tego nie korzystałem, ale osoby które tworzyły taką klasę powinny zwrócić uwagę, że to może być zbyt duży NERF dla netrunnerów oraz może obniżenie poziomu na którym zdobywana jest Transmigracja, jeżeli to dobry perk, lub jego zastąpienie?
 
Last edited:
Człowieku! Nic tylko składaj CV w CD Projekt Red, i życzę Ci aby Cię przyjęli do pracy! Widzę że się marnujesz, bo wiesz i chcesz więcej niż sami pracownicy CD Projekt Red.
bez sensu jest ta Twoja wypowiedź... typowo hejterskie zachowanie
przecież CD Project RED nie robi tej gry dla siebie, ino dla graczy, i to satysfakcja graczy na istotny wpływ na notowania firmy... więc wyluzuj, gdyby gra była bezkrytycznie wspaniała (choć to utopia) to nikt lub prawie nikt by jej nie krytykował.
 
Powiem szczerze że po 15 minutach czytania nie jestem jeszcze w połowie, jeśli tak samo będzie to działało w grze to OGROMNY szacun!

Szybkie copy-paste do Excela i ... lista poprawek obejmuje .... 504 pozycje ... "I wiele więcej" ...
.... a zaczyna słowami: lista najważniejszych zmian
Kilka razy pada sformulowanie w stylu "Wprowadzono szereg poprawek ..."
 
Chodziło mi bardziej o taki cykl dnia i nocy, gdzie w określonych godzinach możesz korzystać z określonych miejsc np. sklepy z ubraniami, bronią w ciągu dnia, a w ciągu nocy ludzie kumulują się w klubach, chodzą pijani, sklepy są zamknięte. Jeśli chcesz dowiedzieć się o co bardziej mi chodzi, to polecam mój wpis o mechanikach, które chciałbym widzieć :)
zarzuć linka jak byś mógł :)
 
zarzuć linka jak byś mógł :)
Przedostatni wpis i mogę z radością powiedzieć, że punkt o tworzeniu wielu rzeczy jednocześnie już można odznaczyć:beer:
 
Fiuuuuuuuuu.... sporo tego. Ale czegos takiego wlasnie nalezalo chyba oczekiwac. Jeszcze sie przez wszystko nie przebilem :p
Mam podobne zdanie w temacie blokowania "Resetu Systemu" na cyberpsychopatach i minibosach. To będzie kaleczyło rozwój klasy netranera.

Tez tego nie rozumiem, ale nie kaleczy to netrunnera zbytnio. Co najwyzej bede musial cyberpsychola wyciac dwoma-trzema zwarciami, a nie jednym kasowaniem, zajmie mi to jakies 5-10 sekund dluzej.
 
Top Bottom