Aktualizacja 1.2 – lista zmian

+
Odpowiedz masz na priv (Edit, nie moge wyslac, poblokowales sie :p)
Wybacz jestem "aspołecznym" typem, nie mam żadnego konta społecznościowego, FB, itp, zaś na forach publicznych zawsze blokuje się przed hejterami... to nie było Ciebie oczywiście ;) więc odblokuję sie.
 
Wybacz jestem "aspołecznym" typem, nie mam żadnego konta społecznościowego, FB, itp, zaś na forach publicznych zawsze blokuje się przed hejterami... to nie było Ciebie oczywiście ;) więc odblokuję sie.
Mam dokladnie to samo, info poszlo na priv to sie mozesz znow zablokowac :)
 
Niezła lista poprawek. Czytałem to chyba z pół godziny.
Jednak czy pamiętny tekst Johhnego "Nieźle tu golą frajerów. Ciekawe co na to właściciel." został naprawiony, bo nie widziałem tej zmiany w patch notes.
 

Guest 4470908

Guest
Ehhh, bez przesady, "problemy z policją" - fabularnie nieistotne - były głośno komentowane przez wąską grupę rozkrzyczanych jako wręcz "kluczowe i fundamentalne" i nie pozwalające się skupić na grze....
Z tej perspektywy żartobliwe info o poprawkach "policyjno-drogowych" było celne, takie post-sapkowskie poczucie humoru :)
Z punktu widzenia fabuły, fabularnie nieistotne jest ok 50% zawartości tej gry i cały otwarty świat. Z punktu widzenia grywalności oraz jako konsekwencja działań które gra pozwala graczowi podjąć, poprawnie działająca policja jest jak najbardziej istotna i samo zwiększenie odległości spawnu w moim przekonaniu nie naprawia jej wcale.
Ale na chwilę obecną naprawianie policji nie jest najistotniejszą sprawą do naprawy, można to zrobić na samym końcu ale warto i w moim odczuciu, trzeba.
Tak poza tym sądząc po opisie, spoko patch.
 
Jesli chodzi o spawnujacych sie znikad gliniarzy wystarczylo ich zastapic poki co spawnujacymi sie policyjnymi dronami i juz by to mialo jaki-taki sens, dopracowanie mozna zostawic na pozniej - ale to juz nieistotne.
 

Guest 4470908

Guest
Tak naprawdę to wystarczy napisać funkcję która sprawdzi pole widzenia (i pole wykrywania i oznaczania wrogów) gracza i zespawnuje gliny za najbliższym rogiem, poza jego polem widzenia (lub poza obszarem wykrywania wrogów przez wszczep), nawet po stronie w którą patrzy, gracz odniesie wrażenie że policja nie bierze się "z dupy" a i obciążenie sprzętowe które wygeneruje ta funkcja będzie znikome, dodatkowo przed spawnem puścić komunikat w stylu " bandzior namierzony, ścigamy go czy coś takiego" i już to wszystko będzie inaczej wyglądało i będzie przyjemniejsze i naturalniejsze w odbiorze. Można to jeszcze rozwijać, jak Redzi nie wiedzą jak zapraszam na priv, ja wiem, chętnie podpowiem, gratis jako fan gry i studia w sumie też. Jednak podejrzewam że wiedzą, tylko nie czas na to, także zmiana policji w tym patchu to:
- niepotrzebna robota bo na dobrą sprawę nic nie zmienia,
- kpina z graczy dla których ten element jest istotny
Tego w tym patchu być nie powinno.
 
Netrunner może i był za mocny może i nie był ale rzeczą która muszą poprawić to stackowanie modów do ubrań tak żeby dały się uzyskać 100% crit chance. Dodatkowo bronie typu power i smart są za silne w balansie na wysokim poziomie szansy na crit i wartości obrażeń krytycznych przy headshotcie. Snajperki są wstanie wykręcić wartości typu 1M obrażeń przy trafieniu w głowę.
Dodatkowo zastanawiam się jak rozwiążą problem z zarabianiem pieniędzy, gdyż z tego co widzę glitch z obrazem i kopiowaniem przedmiotów ma być usunięty. Jest metoda na zarabianie w wytwarzaniu i pozyskiwanie materiałów z maszyn z jedzeniem ale zajmuje to zdecydowanie za dużo czasu. Co z osobami które nie idą w zdolności techniczne? Mam wrażenie ze są musem po tym patchu bo nie wiem jak miałbym zarobić około 1,5-2M gdyż tyle jest potrzebne na wszystkie samochody i wszczepy i legendarne schematy . Legendarne bronie ikoniczne zadają chore obrażenia nie porównywalne z niczym innym.
 
Tak naprawdę to wystarczy napisać funkcję która sprawdzi pole widzenia (i pole wykrywania i oznaczania wrogów) gracza i zespawnuje gliny za najbliższym rogiem, poza jego polem widzenia (lub poza obszarem wykrywania wrogów przez wszczep), nawet po stronie w którą patrzy, gracz odniesie wrażenie że policja nie bierze się "z dupy" a i obciążenie sprzętowe które wygeneruje ta funkcja będzie znikome, dodatkowo przed spawnem puścić komunikat w stylu " bandzior namierzony, ścigamy go czy coś takiego" i już to wszystko będzie inaczej wyglądało i będzie przyjemniejsze i naturalniejsze w odbiorze. Można to jeszcze rozwijać, jak Redzi nie wiedzą jak zapraszam na priv, ja wiem, chętnie podpowiem, gratis jako fan gry i studia w sumie też. Jednak podejrzewam że wiedzą, tylko nie czas na to, także zmiana policji w tym patchu to:
- niepotrzebna robota bo na dobrą sprawę nic nie zmienia,
- kpina z graczy dla których ten element jest istotny
Tego w tym patchu być nie powinno.
Teoretycznie tak, masz rację. W praktyce to mamy rok 2077 i wszechobecną inwigilację (która notabene jest w sprzeczności z tym że NC jest przedstawiane jako miasto bezprawia). Inwigilacja ta objawia się już w tym ze samo mierzenie z broni do cywili jest obaczone komunikatem iż "policja stwierdziła że WŁAŚNIE robisz coś niezgodnego z prawem"... to nie dziw sie że policja pojawia się natychmiast na miejscu przestępstwa. Choć oczywiście pojawienie policjanta tuż za plecami w ślepej uliczce zakrawa na "cudowne objawienie". Mnie nie przeszkadza aktywność policji ile nonsensowność tego że policja ani pies z kulawą nogą nie reagują jak bandziory mnie atakują... odnoszę wrażenie że cała policja NC jest tylko i wyłącznie po to żeby mnie pilnować.
 
Zawsze wydawało mi się, że patch notes /change log wydaje się równocześnie z patchem, albo podaje się kiedy patch ma wyjść. CD Projekt ma ewidentnie problem z komunikacją.
 
Zawsze wydawało mi się, że patch notes /change log wydaje się równocześnie z patchem, albo podaje się kiedy patch ma wyjść. CD Projekt ma ewidentnie problem z komunikacją.
Sami napisali wcześniej, że changelog zostanie podany przed samą aktualizacją. Jak coś to właśnie wjechała <3
 
Zawsze wydawało mi się, że patch notes /change log wydaje się równocześnie z patchem, albo podaje się kiedy patch ma wyjść. CD Projekt ma ewidentnie problem z komunikacją.
odszczekuję
32,5 GB na steamie
 
Netrunner może i był za mocny może i nie był ale rzeczą która muszą poprawić to stackowanie modów do ubrań tak żeby dały się uzyskać 100% crit chance. Dodatkowo bronie typu power i smart są za silne w balansie na wysokim poziomie szansy na crit i wartości obrażeń krytycznych przy headshotcie. Snajperki są wstanie wykręcić wartości typu 1M obrażeń przy trafieniu w głowę.
Dodatkowo zastanawiam się jak rozwiążą problem z zarabianiem pieniędzy, gdyż z tego co widzę glitch z obrazem i kopiowaniem przedmiotów ma być usunięty. Jest metoda na zarabianie w wytwarzaniu i pozyskiwanie materiałów z maszyn z jedzeniem ale zajmuje to zdecydowanie za dużo czasu. Co z osobami które nie idą w zdolności techniczne? Mam wrażenie ze są musem po tym patchu bo nie wiem jak miałbym zarobić około 1,5-2M gdyż tyle jest potrzebne na wszystkie samochody i wszczepy i legendarne schematy . Legendarne bronie ikoniczne zadają chore obrażenia nie porównywalne z niczym innym.
Tu jest problem - jezeli chcemy miec legendarne ikoniczne graty, to jestesmy niejako skazani na rozwijanie zdolnosci technicznych (Co mozna by zastapic bardzo latwo dodaniem technikow, ktorzy mieliby swoje warsztaty tu i owdzie i by ten sprzet upgrade'owali za kase). Zarabianie sporych pieniedzy nie jest chyba jedynie problemem dla netrunnera. Na marginesie - po co Ci wszystkie samochody? I tak ich nie uzywasz (chyba ze chcesz achievement).
 
1617034624846.png

Panie i Panowie. Mamy to! :cool:
 
Top Bottom