Aktualizacja 1.2 – lista zmian

+

Guest 4410317

Guest
Tak więc przedmioty dalej wiszą jak wisiały, ruch uliczny jeździ po dziwnych torach i wciąż z uporem maniaka przejeżdża przez stałe przeszkody, detekcja kolizji kuleje, a tłum na ulicy to dalej bezmózgie zombie znikające i pojawiające się losowo, sporadycznie brakuje też niektórych dźwięków.
Faktem jest to, co napisałeś(aś), dodam tylko do tego samoczynnie wybuchające auta oraz błędy z zadaniami. Jednak i tak mimo wszystko Redzi poprawili w pewnym stopniu grę, szkoda tylko, że najpierw nie naprawili najbardziej rzucających się w oczy błędów. Ale może to wynikać z wielu powodów, więc wstrzymam się w komentowaniu tego.

Niestety jednak muszę przyznać, że dodając nowe patche i hotfixy, Redzi przy okazji stworzyli więcej nowych bugów, które już nie wpływają na samą rozgrywkę czy otwarty świat, a na sam wątek fabularny. Niektórych zadań po prostu nie da się skończyć, gdyż w trakcie bądź po ich wykonaniu bugują się. Pisałam o tym w poście trochę wyżej. Wyraziłam w nim także swoją opinię na temat całej gry.
 
Rewelacyjny patch, twarze przypadkowych ludzi nie doczytują się prawidłowo jakbym miał grę odpaloną na PS1 a mam na dysku NVMe.
 
Rewelacyjny patch, twarze przypadkowych ludzi nie doczytują się prawidłowo jakbym miał grę odpaloną na PS1 a mam na dysku NVMe.

Dawno, dawno temu, Assassin’s Creed: Brotherhood (w porcie PC - wydanym dekadę wstecz :eek: ) wykorzystywało dysk SSD. Objawiało się to możliwością galopu przez bardziej zaludnione okolice Rzymu. Było to możliwe gdyż dysk zapewniał szybszy streaming danych i assetów niż jego talerzowy odpowiednik.


U RED'ów przewagę SSD widać chyba jedynie w szybkości ładowania się samej gry.

Cóż... może przy łatce NextGen coś zmieni się w tej materii.
Post automatically merged:

UPDATE:

I chyba jedna z największych (nie powiem, że najistotniejszych) bolączek, czyli mini-mapa, która wciąż nie oddala się podczas jazdy :facepalm:...

Pomyśleć, że moderom skorygowanie mapy zajęło 20 dni od premiery gry, a RED'zi potrzebowali prawie czterech miesięcy aby dodać dźwięki do craftingu :cry:. Z tą "zabójczą prędkością" podstawowe bolączki gry będą łatane jeszcze długo w 2022 roku.
 
Last edited:
Moderzy jedyne co zrobili to oddalenie mapy a nie jej naprawienie. Korzystam z tego moda bo jest wygodniejszy, ale gdyby CDP cos takiego zrobilo to polecialyby w ich strone kamienie jak mozna tak niedopracowana minimape wydac.

Glowny problem minimapy jest taki, ze wyrysowuje otoczenie na tej samej elewacji co V i w modzie to swietnie widac gdy drogi, ktore maja jakis kat nachylenia i sa na innym poziomie znikaja, dopoki odpowiednio sie do nich nie zblizymy. Wszystko wiec z niej ma tendencje do pojawiania sie i znikania i nie mozna powiedziec ze jest to cos "naprawionego" oprocz niewatpliwego ulatwienia w poruszaniu sie.

Nie wiem jak CDP bedzie chcial to poprawic. Boje sie ze niestety tak to zostawia. Ale problem jest wiekszy niz zwykle zoom out i zoom in.
 
Nie wiem jak CDP bedzie chcial to poprawic. Boje sie ze niestety tak to zostawia. Ale problem jest wiekszy niz zwykle zoom out i zoom in.

Ja nie wiem, czy w ogóle jest tu coś do poprawiania...

* Zgubienie drogi, jak się jedzie 200 mph przez miasto zdarza się i w realu, więc jest to element tak pożądanej imersji.
** Nawigacje samochodowe też doskonałe nie są, można się zgubić w prostych sytuacjach, kto używał, ten wie, a więc mamy element tak pożądanej imersji po raz drugi.
*** Zawrócenie na autostradzie, pojechanie pod prąd, zamiana zjazdu na inny - to przecież żaden problem w CP77 - a skłanianie graczy do takich kozackich manewrów dodaje im "wrażeń", jakich w realu nie mają, a więc mamy element tak pożądanej imersji o raz trzeci.
**** Nauczenie się miasta lepiej sprawia, że gracz tej minimapy potrzebuje mniej, jeżdzi "na pamięć", a więc mamy tu pewien rozwój "skila" i imersja po raz czwarty.
***** Gapienie się mniej na minimapę, a więcej na otoczenie i oznakowanie, i zjazdy z drogi, też dodaje więcej realizmu - nikt w realu nie jeździ wpatrzony w małe okienko na pulpicie auta, a rozglądanie się wokoło dodaje więcej wrażeń z gry, a przynajmniej teoretycznie: jak już finalnie dostaniemy więcej fps-ów, lepsze tekstury itd.
****** CP77 traktuję tak jak Wiedźmina 1, jako pewien wstęp do rozwoju funkcjonalności, które potem w kolejnej odsłonie dopiero zabłyszczą - super minimapę dostaniemy dopiero w kolejnym CP Nr 2, aby było co doceniać: "Ale super minimapę dali, widać poprawę" .... itd itd ...
******* Nie znam gry, co do której gracze finalnie nie mieliby zastrzeżeń do funkcjonalności - zawsze coś mogłoby być lepiej, bo zawsze znajdzie się jakaś grupa graczy, której coś przeszkadza i chcieliby, aby to było zrobione inaczej. CDPR zapewne zdaje sobie z tego sprawę i optymalizuje swoje działania wg. własnych sił i priorytetów, a w zasadzie to musi. Pół-procentowa baza graczy nie jest targetem żadnych działań dla żadnej firmy.
******** I na koniec - pomylić skręty zdarza mi się raz na 20 skrętów, może więc nauczcie się lepiej grać :)
"Piłeś - nie jedź" :)

========== ============ =========== =========

Mnie "imersję" psują:
* porozrzucane po całym mieście granaty różnych typów... Rozumiem, że przy zwłokach gangusów - ale jako wyposażenie mieszkań: walające się po półkach, stołach, podłogach, przy śmietnikach i w knajpach? Coś nie halo z tym :)
Ktoś z Was trzyma granaty przeciwpancerne na regale?
** Te wszędzie leżące zwitki z pieniędzmi ... W życiu nie widziałem, żeby w takiej ilosci gdziekolwiek leżało tyle kasy "na wierzchu" A podobno jest tam wielkie rozwarstwienie społeczne, bieda itd.
Po co te zwitki po 30-90 eddies, kiedy strzelbę sprzedajesz za 2000, a kasy potrzeba ze 2-3 miliony ....
 
Last edited:
Wspominałem tu że straciłem broń ikoniczną na misję ostatnią w Arasace to też się pochwalę że ją odzyskałem tym samym dołączając do niezadowlonych z rozwiązania co po zakończeniu 😤 (n):ROFLMAO:😂
 
Cześć, u mnie misja "Dym na molo" nadal nie chce się zakończyć. Wersja GOG 1.2 Czy coś trzeba zrobić by wymusić zakończenie zadania?
 
Co trzeba zrobić w tym zadaniu to masz np. tutaj. Może nie znalazłeś jednej wiadomości. Jak to nie pomaga to nie wiem co.
 
Last edited:
Ja nie wiem, czy w ogóle jest tu coś do poprawiania...

* Zgubienie drogi, jak się jedzie 200 mph przez miasto zdarza się i w realu, więc jest to element tak pożądanej imersji.
** Nawigacje samochodowe też doskonałe nie są, można się zgubić w prostych sytuacjach, kto używał, ten wie, a więc mamy element tak pożądanej imersji po raz drugi.
*** Zawrócenie na autostradzie, pojechanie pod prąd, zamiana zjazdu na inny - to przecież żaden problem w CP77 - a skłanianie graczy do takich kozackich manewrów dodaje im "wrażeń", jakich w realu nie mają, a więc mamy element tak pożądanej imersji o raz trzeci.
**** Nauczenie się miasta lepiej sprawia, że gracz tej minimapy potrzebuje mniej, jeżdzi "na pamięć", a więc mamy tu pewien rozwój "skila" i imersja po raz czwarty.
***** Gapienie się mniej na minimapę, a więcej na otoczenie i oznakowanie, i zjazdy z drogi, też dodaje więcej realizmu - nikt w realu nie jeździ wpatrzony w małe okienko na pulpicie auta, a rozglądanie się wokoło dodaje więcej wrażeń z gry, a przynajmniej teoretycznie: jak już finalnie dostaniemy więcej fps-ów, lepsze tekstury itd.
****** CP77 traktuję tak jak Wiedźmina 1, jako pewien wstęp do rozwoju funkcjonalności, które potem w kolejnej odsłonie dopiero zabłyszczą - super minimapę dostaniemy dopiero w kolejnym CP Nr 2, aby było co doceniać: "Ale super minimapę dali, widać poprawę" .... itd itd ...
******* Nie znam gry, co do której gracze finalnie nie mieliby zastrzeżeń do funkcjonalności - zawsze coś mogłoby być lepiej, bo zawsze znajdzie się jakaś grupa graczy, której coś przeszkadza i chcieliby, aby to było zrobione inaczej. CDPR zapewne zdaje sobie z tego sprawę i optymalizuje swoje działania wg. własnych sił i priorytetów, a w zasadzie to musi. Pół-procentowa baza graczy nie jest targetem żadnych działań dla żadnej firmy.
******** I na koniec - pomylić skręty zdarza mi się raz na 20 skrętów, może więc nauczcie się lepiej grać :)
"Piłeś - nie jedź" :)

========== ============ =========== =========

Mnie "imersję" psują:
* porozrzucane po całym mieście granaty różnych typów... Rozumiem, że przy zwłokach gangusów - ale jako wyposażenie mieszkań: walające się po półkach, stołach, podłogach, przy śmietnikach i w knajpach? Coś nie halo z tym :)
Ktoś z Was trzyma granaty przeciwpancerne na regale?
** Te wszędzie leżące zwitki z pieniędzmi ... W życiu nie widziałem, żeby w takiej ilosci gdziekolwiek leżało tyle kasy "na wierzchu" A podobno jest tam wielkie rozwarstwienie społeczne, bieda itd.
Po co te zwitki po 30-90 eddies, kiedy strzelbę sprzedajesz za 2000, a kasy potrzeba ze 2-3 miliony ....
Mam ponad 500 godzin w grze, i nawet godziny nie używałem minimapy. Nie wiem po co komu minimapa jak są znaczniki.
Post automatically merged:

Jeśli chodzi o 1.2. to wydaje mi się, że usunięto perk dający możliwość korzystania z żywej tarczy i jednoczesnego używania pistoletu. Nigdzie nie mogę znaleźć tego perka, a stare postacie już tego nie mogą robić. Czy to wróci czy to jakieś przeoczenie, czy zamierzenie?
 
Last edited:
Wczoraj zaczalem na nowo grac w CP po przeczytaniu calej listy zmian w patchu 1.2. Wydawalo sie ze wszystkie bledy ktore mi przeszkadzaly w grze zostaly naprawione. Niestety. Zaczalem gre od poczatku nomadem i po odejsciu od lustra na samym poczatku nie bylo mozliwosci skanowania otoczenia. Myslalem ze moze to specjalnie taka zmiana ze wzgledu na samouczek czy cos ale nie, dopiero po wczytaniu punktu kontrolnego mozna bylo skanowac. Moj V ma typ zarostu numer 1 ale w photo mode nadal nie jest to naprawione i moj V nie ma zadnego zarostu. Jesli jest w pojezdzie to w photo mode ma zarost. Czytalem w liscie z patcha 1.2 ze naprawiono nakladanie sie opisu Budowa Ciala na gorne sekcje menu wiec wlaczylem menu postaci zeby to sprawdzic i niestety nadal jest tak samo ( w zapisie w ktorym mam ponad 70h wydaje sie ze jest to naprawione ale grajac od poczatku ten blad nadal istnieje). Zakladajac jakas czapke czy opaske na glowe nadal dostaje w gratisie dodatkowe wlosy (przez to sie nie chce zmieniac czasami ubran, szkoda). W statystykach V ma rewolwer na poczatku w rece a obrazenia pokazuja 0 jako wartosc obrazen. Szkoda tez ze nie ma opcji w statystykach zmiany broni na jedna z naszych 3 wyposazonych aby sobie porownac. Obecnie trzeba wyjsc z menu recznie zmienic bron trojkatem na PS4 i wejsc spowrotem do statystyk. Nadal jest blad w wiadomosciach od innych postaci jesli jest to jedna wiadomosc lub kilka nie zajmujacych calego ekranu to po ponownym nacisnieciu "iksa" na danej wiadomosci, tresc przeskakuje na dol ekranu.... Dodatkowo na starym zapisie gry pojawily sie inne bledy graficzne jak brak wyswietlanej broni, czy ikon broni w plecaku (po wyjsciu, wejsciu z menu naprawia sie). Zauwazylem tez ze niektore dlugie opisy przedmiotow czasami sie nie mieszcza na ekranie.
Cyberpunk 2077_20210404015754.jpg
Cyberpunk 2077_20210404020221.jpg
Cyberpunk 2077_20210404151220.jpg
Cyberpunk 2077_20210404151433.jpg
Cyberpunk 2077_20210404151444.jpg
Cyberpunk 2077_20210404151719.jpg
Cyberpunk 2077_20210404152107.jpg
Cyberpunk 2077_20210404152114.jpg


Naprawde szkoda. Mialem kupiona kolekcjonerke na premiere i bylem jak wiele osob bardzo napalony na ten tytul po tych opisach gry i trailerach. Pod koniec stycznia zostawilem gre czekajac na nastepnego patcha bo ogolnie gra jest wspaniala, wielka i z ogromnym potencjalem ale te drobne bledy psuja zabawe i czasami odrzucaja od gry. Pare dni temu po przeczytaniu listy patcha 1.2 znow bardzo zachcialem zaczac grac ale coz dalej tak samo. Wiele rzeczy napewno naprawionych i ludzie w CDprojekt napewno ciezko pracuja i jako ze wchodze do swiata IT jako programista wyobrazam sobie ze te niby proste do usuniecia bledy czasami nie sa takie proste i powoduja inne komplikacje w innych sferach gry. Szkoda. Poczekam na nastepne patche albo pod koniec roku sprobuje na PS5 jak wyjdzie aktualizacja na next gen a teraz chyba bede kontynuowal Wiedzmina 3 GOTY i droge do kolejnej platyny bo to Wam naprawde wyszedl majstersztyk. Trzymam kciuki za CP i do nastepnego razu.
Cyberpunk 2077_20210404015454.jpg
Cyberpunk 2077_20210404015524.jpg

Post automatically merged:

Dodatkowe screenshoty, nie zmiescily sie w poprzednim poscie.
Cyberpunk 2077_20210404152141.jpg
Cyberpunk 2077_20210404152323.jpg
Cyberpunk 2077_20210404152342.jpg
Cyberpunk 2077_20210404152359.jpg
 
Powinni mieć od razu przygotowana listę błędów jakie obecnie są w grze z nowym patchem. Co naprawili co zepsuli bo jest trochę.
 
Jeszcze jedna rzecz ktora podniesie jakosc obslugi menu a mianowicie tak jak w Wiedzminie mozliwosc zwiniecia listy zadan glownych, pobocznych, opisow elementow gry, swiata z dziennika za pomoca jednego przycisku (w W3 trojkat) zamiast najezdzania kursorem na dana zakladke.
 
Mam ponad 500 godzin w grze, i nawet godziny nie używałem minimapy. Nie wiem po co komu minimapa jak są znaczniki.
Post automatically merged:

Jeśli chodzi o 1.2. to wydaje mi się, że usunięto perk dający możliwość korzystania z żywej tarczy i jednoczesnego używania pistoletu. Nigdzie nie mogę znaleźć tego perka, a stare postacie już tego nie mogą robić. Czy to wróci czy to jakieś przeoczenie, czy zamierzenie?
Perk nadal jest w zakladce Body (trzeba miec chyba 12 poziom).
 
Perk nadal jest w zakladce Body (trzeba miec chyba 12 poziom).
Sprawdzę to.

Zauważyłem, że w patchu 1.2. w zadaniu z Big Pete na na Badlandach, dodano alternatywną ścieżkę dojścia do celu, ale to nie działa jak powinno.

photomode_05042021_211634.png

photomode_05042021_211748.png

Po likwidacji czy dogadaniu się z Petem (hihi), można tam dojść przez drzwi , gdzie przed 1.2. była toaleta. Od dołu przejdziesz przez ten właz, ale z góry już nie.
photomode_05042021_212030.png
photomode_05042021_212030.png

photomode_05042021_211955.png

photomode_05042021_212007.png
 
Cyberpunk jest za krótki i za mocno poobcinano content. Jak to nowa gra gorsza od starej ?! Podstawowe założenia bezsensowne, gdzie DLC pytam, co mnie obchodzą błędy jakie ludzie mają, te na stadii to już w ogóle abstrakcja. Miesiąc po premierze gra ważyła 63,7 GB, teraz leci aktualizacja 62 GB - czyli ja rozumiem że zepsuto 97% gry? Czemu tak mało tej gry zrobiliście za 200 złotych powinna mnie zaskoczyć jeszcze za 8 lat - jak Wiedźmin, a tu po 100h zajrzane pod niemal każdy kamień. Oddajcie pieniądze, dostaniecie jak dokończycie grę ***. Następnym razem zamiast telebimu w Nowym Yorku zainwestujcie w podniesienie grywalności.

Rzekłem.
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom