Aktualizacja 1.2

+
No fakt przegięte. To jest jedyne zadanie w CP którego nie zaliczyłem. Wszystkie inne walki tak, ale tą nie. Męczyłem się z nim z 40 minut i w końcu dałem spokój. Nie jestem masochistą. Problemem tej walki jest nie tylko to że on mocno wali ale też mała możliwość manewrowania (mały ring), przez co tak naprawdę nie idzie efektywnie unikać jego silnych ciosów. Ciosy po brzuchu odbierają mu 5% HP. Na zakończenie gry dostajesz legendarne pięści goryla. Jak masz opcję jeszcze jeden kontrakt to wejdź do ekwipunku i powinienieś mieć pięści goryla - legendarne. Chyba że już je masz. Najefektywniejszy dodatkowy efekt to jest moim zdaniem podpalenie. Możesz też spróbować modyfikacji - obrażenia od elektryczności. Wtedy masz szansę na oszołomienie, tylko nie za bardzo wiem czy to jest lepsze od podpalenia

Na normalnym zakup pięści goryla, obrażenia najlepiej od krwawienia. rozwinięcie perku blok. Przed walką łykamy coś na zdrowie i wytrzymałość. W samej walce gdy zaczyna atakować, robimy blok, nie unik. Ważne, by nie dać się uderzyć. Po bloku od razu uderzenie. I tak aż do skutku. Podkreślam, najważniejszy jest blok. Dwa razy go w ten sposób pokonałam, bo powtarzałam ten fragment.
Jak jest na wyższych poziomach, nie wiem.
 
Ja na najwyższym zabrałem mu 40% zanim mnie powalił. Co ciekawe pewien filmik pokazuje zabawny sposób na pokonanie Razora. Nie wiem czy ten trick dalej działa na patchu 1.2, ale spróbować nie zaszkodzi (link). Nie zmienia to faktu że koleś się lał z nim dobre 10 minut.
 
Chciałbym spytać o Wasz sposób na Razora Hugsa, walka z nim to najtrudniejsze zadanie w grze. Wydaje mi się, że trochę za trudno jest mimo iz mam 20 lvl budowy ciała, wyspotrowanie i walki uliczne perki wszystkie odblokowane. Juz prawie dwie godziny męczę sie z draniem, co jest??? Mam sandwvistana żeby krytyków walic wiecej ale i tak gdy zbliża sie 30% życia osiłka on rzuca się na mnie i kuniec-- trzeba od początku gadkę z Victorem. Przegięcie z tym Razorem jest....
Ja użyłem sposobu z bronią "ręczną" z linku powyżej. Trzeba rzucić ją na ring przed udaniem się do narożnika i przed samym rozpoczęciem walki podnieść. Jeżeli się to uda to w zależności od obrażeń kolo ginie prędzej czy później. Polecam broń szybką, gdyż w tym momencie Razor nie będzie się umiał ogarnąć pomiędzy ciosami. Używając katany (ok. 2500 obrażeń/sek) Hugs padł po ok. 10 sekundach. Oczywiście wcześniej z godzinę próbowałem go pokonać standardowo mimo, że nie mam postaci "bildowanej" w kierunku budowy ciała.
Przykład tej walki pokazuje jak gra jest słabo zbalansowana w tym zadaniu. Wszyscy inni przeciwnicy giną od 1 do paru ciosów tą kataną. Poziom trudności najwyższy.
 
Ponad 3 godziny walki i w końcu jest :p włączyłem nagrywanie żeby Wam pokazać jak mnie bije ten Razor i chyba publika pomogła \o/ bo udało się.

Tabula rasa teraz kosztuje 25tysi więc można się przygotować na walkę-- przedtem 105tysi.


2021.04.03-20.26.png



2021.04.03-19.46.png
 
Wniosek: da sie pokonać Razora postacią wymaksowaną w budowie ciała i ze wszystkimi (prawie) legenarnymi wszczepami. Moja postać, która była nastawiona bardziej na hakowanko i skradanie nie miała z nim szans. O dziwo inni (nawet ten gość z granatem) nie był tak ciężki do pokonania jak Razor. Powinni to jakoś zbalansować. Bo to jest trochę bullshit że aby zaliczyć tego konkretnego questa nie wykorzystując broni białej musisz mieć konkretny build.
 
Wniosek: da sie pokonać Razora postacią wymaksowaną w budowie ciała i ze wszystkimi (prawie) legenarnymi wszczepami. Moja postać, która była nastawiona bardziej na hakowanko i skradanie nie miała z nim szans. O dziwo inni (nawet ten gość z granatem) nie był tak ciężki do pokonania jak Razor. Powinni to jakoś zbalansować. Bo to jest trochę bullshit że aby zaliczyć tego konkretnego questa nie wykorzystując broni białej musisz mieć konkretny build.

Tak ale po jakim czasie i z jakim bólem d...y. Trzeba latać po riperach i patrzeć czy mozna dokupic cokolwiek co by pomogło. Przydatna jest ta Tabula Rasa i dostępna za w miarę dobre pieniądze a to, że go pokonałem to raczej przypadek bo miałem już odpuścić.

Po tym patchu więcej kasiorki wpada za misje, handel itd. i ceny niższe u handlarzy -- to dobre było posunięcie.

Zdrówka Wszystkim i Wesołego Alleluja :)
 
Chciałbym spytać o Wasz sposób na Razora Hugsa, walka z nim to najtrudniejsze zadanie w grze.

Możesz postarać się złapać szybki zapis między rozmową z Victorem a walką.

Wrzucenie dialogu w takim miejscu to nonsens, skoro prowadzić go masz z 50-100 razy.

Mały ring uniemożliwia pozycjonowanie się i manewr, no ale dodaje - uwaga, ważne słowo - dużo imersji, bo tak walki bokserskie wyglądają, nie toczy się ich na stadionie i w realu często jeden cios to nokaut :)

Złatwiłem go kataną ... po 1.2 to już chyba niemożliwe.
- Na wieść o zbliżaniu się 1.2 na każdej postaci V rozwaliłem kataną wszystkie walki bokserskie...

=======================

Z wnętrza Rayfielda Guinevere świat jest prześwietlony, czy mi się tylko tak wydaje?
Jasność taka, że prowadzić się nie da - i tak prowadzę w 3. osobie, więc no cares, ale zmieniając kamerę na środek auta doznałem szoku wizualnego ...
 
Last edited:
Ponad 3 godziny walki i w końcu jest :p włączyłem nagrywanie żeby Wam pokazać jak mnie bije ten Razor i chyba publika pomogła \o/ bo udało się.

Tabula rasa teraz kosztuje 25tysi więc można się przygotować na walkę-- przedtem 105tysi.

Tak się wtrącę, ale w tym nagraniu nie widzę bloku. Na niego naprawdę jest prosty sposób. Myślę, że na wyższych poziomach też to działa. Może nieco trzeba mieć wyższy poziom w rozwoju ciała. U mnie był raptem 12. Najadłam się specyfikiem na staminę i zdrowie. Trwało to trochę, ale było właściwie bezbolesne. A tu taki filmik, który mnie naprowadził na ten prosty sposób.

(1) Cyberpunk 2077 - How to Beat RAZOR HUGH Grand Champion (Beat on the Brat Side Job) - YouTube

Po 1.2 coś zmienili w blokowaniu Razora?
 
Tak się wtrącę, ale w tym nagraniu nie widzę bloku.

Próbowałem bloku ale to trzeba wyczuć doskonały moment i nie zawsze się udaje. Zgadzam się, że to może być kluczowe bo po bloku V wyprowadza kilka szybkich krytycznych ciosów.
Sposobem jest też odepchnięcie przeciwnika tak aby stracił równowagę- u mnie prawy przycisk myszy trzymam a potem klikam lewym.

Przy okazji chciałbym zwrócić uwagę na pewien błąd, który powoduje brak mozliwości zmiany kamery w pojeździe-- czasem to irytuje bo trzeba wczytać zapis i potem jest ok.

Znalazłem również błąd, który mało wpływa na rozgrywkę ale wprowadza lekkie zdziwienie. Chodzi o walkę z El Cesarem a dokładnie o to, że gdy wygramy możemy nie żądać od Cezara nic, ani auta ani kasy bo kobieta w ciązy itd. :) Później dostajemy wiadomość od Cezara, który się pyta jak nam auto się sprawuje i takie tam a przeciez nie wzieliśmy tego auta... no i to tak.

Jest jeszcze błędów sporo ale mnie mimo wszystko gra się bardzo przyjemnie, po ostatnim patchu gra graficznie wygląda piękniej i dla słabszych kart zdecydowanie optymalniej.
 
Nie rozumiem zachwytów nad nowym patchem. Te same bugi co miałem w wersji 1.12 mam dalej do tego coś namieszali z wydajnością bo na moim rtx 3080 z i9 10900 gra zdecydowanie gorzej działa. Do tego mam wrażenie że jak by grafika uległa pogorszeniu taki dziwny jak by filtr mniej wszystko ostre . Pograłem z 3 godziny wróciłem do wersji 1.12 oczywiście nie zrobiłem sobie save ręcznie i teraz nie mogę wczytać swoich postępów w grze. Co za kaszana nie wiem kto tam pracuje ale to są jakieś jaja zamiast lepiej z każdą łatką jest gorzej .
Post automatically merged:

Ja nie wiem, jako użytkownik PS4, który przegrał w CP77 blisko 250h, odnoszę wrażenie, że niektóre youtubowe kompilacje "bugów" "glitchy" turbo słabego renderowania itd. pochodzą z grudnia 2020, tylko tytuł filmiku zmieniają coby oglądalność podbić. Naprawdę, CP77 wygląda zdeeecydowanie lepiej niż na wielu "recenzjach", dlatego korzystniej jest albo oglądać naprawdę zaufanych youtuberów, albo samemu/samej sprawdzić jak wygląda gra. ;)
Znaczy że albo jesteś ślepawy albo masz duży próg na błędy i nie zauważasz tego co jest oczywiste. Mam 45 godzin i tyle błędów co w tej produkcji już dawno nie uświadczyłem średnio co 5 minut jestem atakowany jakimś bugiem . Na ziemniaku nie gram na ps4 widzialem jak ta gra dziala i sam nie jestem taki sadomaso by probować strzelać i celować w 20kl/s
 
Last edited:
Ja jestem zawiedziony najnowszą łatką. U mnie gra od początku działa dobrze (na dość mocnym sprzęcie, więc łaski nie robi), nie wywala jej do systemu, ale masa pomniejszych błędów psuje jednak radość z rozgrywki. W sumie brak inteligencji przechodniów i kierowców, to nie błąd, tylko feature. Niemniej, fajnie byłoby, jakby ktoś się nad tym pochylił w kolejnych łatkach, bo czasami wygląda to żenująco. GTA V sprzed 6 lat bije tutaj CP2077 na głowę. Do tego ciągłe znikanie i pojawianie się ludzi, samochodów i innych przedmiotów, czasami wręcz kilka metrów od gracza. No i jeszcze inne, pomniejsze rzeczy, które w dużej ilości potrafią zirytować.
 
Podsumowanie łatki 1.2 (w wersji konsolowej - na poprzednią generację) przez Digital Foundry:

 
A czego się spodziewać skoro lwia część użytkowników, patrzy na tą firmę jak w obrazek zbawiciela.

PS: Nawet jak napisali że dodali w końcu suwak do craftingu, to i tak go nie dodali, no bo po co?
Tak jak myślałem, nie ma sensu ściągać gry i patcha, bo to nadal nic nie dało.
Ale hej, może za 2 lata w końcu im się uda.
oglądałem GRY Online i widziałem, że można wiele na raz bo też sprawdzali, sam tego nie uzywałem, ale widzialem :) pewnie jakos z pupy trzeba wybrac
 
Mam kilka pytań, na temat błędów w grze, bo wróciłem ograć ostatnia klasą w wersji 1.2 i mam problem z błędami które wcześniej nie miałem. Chodzi mi o burze piaskową która trwa nieprzerwanie jak zacząłem grać, nigdy się nie kończy ? Trwa już bite 25 godzin. Wczytywanie zapisów nie pomaga ani instalacja czystej gry. Co zrobić żeby to naprawić ? W aktualizacji został zmieniony system jazdy. Super i jest lepiej , ale wygląda na to, że AI od tego zgłupiała i na drodze możemy spotkać pojazdy poruszające się w kółko oraz przenikające przez obiekty. U mnie 90% samochodów w mieście kręci się w kółko, czy o taką imersje chodziło autorom gry ? Co zrobić żeby samochody nie kręciły się w kółko ? I ostatnie pytanie. Redzi dodali efekty stroboskopowe na ubraniach(wszystko migocze zmienia kolory co sekundę) mam problem z padaczką fotogeniczną. I to naprawdę jest zły pomysł a nie ma opcji wyłączenia tego w menu ? Jak to cholerstwo wyłączyć.
 
Mam problem z zainstalowaniem patcha 1.2. Korzystam w domu z internetu z limitem danych i pobranie 30 GB na raz to dla mnie problem. Pobrałem więc patcha w wersji offline z innego komputera i przeniosłem do siebie na dysku zewnętrznym. I teraz okazuje się, że nie mogę zaktualizować gry, bo mam za mało miejsca.

obraz_2021-04-05_190237.png


To jakiś błąd, czy serio aktualizacja wymaga ponad 380 GB miejsca na dysku? Cała zainstalowana gra zajmuje niecałe 60 GB! Partycja, gdzie zainstalowałem Cyberpunka ma łącznie 390 GB. A jeśli rzeczywiście tyle miejsca jest potrzebne do rozpakowania plików, to mam ponad 500 GB wolnych na dysku zewnętrznym (gdzie mam pobranego patcha). Da się to jakoś wykorzystać?
 
Niestety nie mogę stworzyć nowego tematu odnośnie tego problemu więc wrzucam rzecz tutaj (ewentualnie proszę moderatorów o stworzenie nowego tematu).

Nie wiem ale może mi się wydaje dlatego postanowiłem zapytać innych graczy CP... Zrobiłem małe porównanie graficzne bo po łatce 1.2 strasznie zaczęło mnie drażnić wygląd postaci i miejsc w miejscach zacienionych. Generalnie RTX w CP przynosi kupę frajdy ale niestety coś zostało chyba zepsute? Ustawienia ultra + RTX (bez DLSS) i dla porównania bez RTX.

Ustawienia ultra RTX OFF
5b.jpg


Ustawienia ultra RTX ON (bez DLSS)
5c.jpg

Generalnie postacie na niższym screenie są totalnie wyprane z detali i dzieje się tak wyłącznie za dnia. W przypadku gdzie wejdziemy do budynku (niezależnie od pory dnia) to wszystko wygląda elegancko a przy włączonym RT. Wrzucam dla porównania zdjęcia z afterlife. Jak zobaczycie jakość postaci i ich tekstur praktycznie nie do odróżnienia.

Ustawienia ultra RTX ON (bez DLSS)
aa1.jpg

Ustawienia ultra RTX OFF
aa2.jpg


Dla porównania zrobiłem też test w miejscu gdzie zarówno przy włączonym jak i wyłączonym RT miejsce było zacienione.

Ustawienia ultra RTX ON (bez DLSS)
4a.jpg


Ustawienia ultra RTX OFF.
4b.jpg

Żeby było śmieszniej... To problem nie występuje wszędzie. Nie wiem od czego to zależy czy od ułożenia światła czy tego jak światło pada na obiekty... Trudno powiedzieć. Grałem trochę przed patchem 1.2 i nie jestem pewien ale chyba takich problemów na PC nie było. Teraz strasznie zaczęło mnie to kuć w oczy i chyba jednak jest coś na rzeczy? Co myślicie? Chciałem to zgłosić do obsługi technicznej ale niestety na CDP nie widzę możliwości zgłaszania błędów.
 
Ja niestety się nie wypowiem, bo dla mnie RTX to pieśń przyszłości, jako że przechodziłem CP2077 na PS4 FAT i zamierzam dopiero zbudować nowego PC, bo 11 letni staruszek już odmawia współpracy :giveup: Także czekam na Zen 4 i normalizację cen kart graficznych :giveup:
 
Nie wiem ale może mi się wydaje dlatego postanowiłem zapytać innych graczy CP... Zrobiłem małe porównanie graficzne bo po łatce 1.2 strasznie zaczęło mnie drażnić wygląd postaci i miejsc w miejscach zacienionych.

Ja nie widzę u siebie takiego problemu:

Dzień, zacieniona alejka, RTX off:



Dzień, zacieniona alejka, RTX on (ta sama pora co powyżej):



Różnica chyba zdecydowanie jest na korzyść RTX - postać nie "świeci" i jest dobrze umiejscawiana w środowisku, a same tekstury wyglądają lepiej.

W ciemnych wnętrzach efekt (na postaciach) jest mniej widoczny, ale jak się przyjrzymy to też dostrzeżemy różnicę.

Klub RTX off:



Klub RTX on:

 
Top Bottom