Aktualizacja 1.2

+
- mod Osłabiacz - nerf, przeciwnikom zabiera 10% celności na 10 sec, zamiast 20%,
- mod Przeciwwaga, ten od niwelowania pionowego odrzutu - zginął ze sklepów z bronią, był przed patchem prawie wszędzie - teraz nie ma go prawie nigdzie ....
- mod Sharp (Fortuna), szanse na obrażenia krytyczne zwiększa o 12%, a nie o 15%

W ogóle jakoś mi się wydaje, że mam słabszą postać, albo gangusy silniejsi, a może to złudzenie? ...
Gram na najwyższym poziomie trudności i o dziwo odnoszę jakieś obrażenia, nie jestem do tego przyzwyczajony .... :)
Ktoś tu chyba przy czymś majstrował ....
 
Last edited:
Ok, widzę poprawe w płynności rozgrywki i teraz juz gra się przyjemnie. Doceniam też inne usprawnienia jak DUM DUM w końcu mający kontakt z niesioną skrzynią, ale....
  • Po instalacji patcha na starą wersję nie mogłem uruchomic nowej gry, bo sie wypłaszczała po edytorze postaci.. 3 razy z rzędu, a nie cierpię edytorów postaci.. odinstalowałem grę, zainstalowałem od zera i zadziałało.
  • Katana wywala przeciwników na jakieś 15m (ta, która jest w bonusowy dlc, może inne działają ok, nie wiem, jeszcze innej nie mam)
  • widac jak ulice sa zapełniane npcami kiedy np nagle sie odwrócisz
  • nie rozumiem sensu hamowania pojazdów, kiedy zbliżasz się do celu misji, np do wejścia do klubu Elizabeth, czy chatki Judy - jest to strasznie irytujące
  • czemu gra nie pozwala na pełną nagość poza menu? spodnie nadal można łatwo zgliczować i chodzisz i fotografujesz się z gołym zadkiem bez żadnych modów, więc naprawdę nie rozumiem - PO CO?
  • Kiedy spotykamy Jackiego po wstępie pod swoim blokiem on je i jego pałeczki nadal sie rozdwajają - raz są dwie, raz cztery.
  • podczas zejścia z Elizabeth do piwnicy klubu cały czas za głową słysze dwie plotkujące kobiety, a przechodząc przez jakąś garderobę kobiety się kryły , kucały jak przy ostrzale, a żadnego ostrzału nie było.
Mam kilka słów do CD Projektu. Może do nich kiedys dotrą. Tej gry nie naprawicie w miesiąc, dwa, raczej nawet nie pół roku. Nie oczekujcie, że wydając wielki 32GB patch wszyscy nagle przestaną widziec błędy bo będą oślepieni jak rewolucyjne kroki poczyniliście. Błędów jest za dużo żeby je wyłapać w miesiąc i wsadzić w jeden patch.
Uważam, że nie potrzebujemy 'rewolucyjnych patchy' jak ten 1.2, który zajął parę miesięcy na skompilowanie.
Uważam, że potrzebujemy Waszej ciagłej pracy nad błędami i aktualizacji w małych patchach np co tydzień. Naprawiliście klika błędów? super, wrzucajcie na serwery. Pokażcie, że pracujecie nad tym i szybko reagujecie na zgłaszane niedociągnięcia. Nie każcie czekać kolejnych miesiecy na naprawę błędów, których patch 1.2 nie pokrył i tych które spowodował.

PS. Uważam, też, że patch 1.2 rewolucyjny nie był, a policja nadal jest bezużyteczna.
 
Last edited:
Błąd w zadaniu pobocznym, którego łatka nie rozwiązała: Automat Brendan przestaje się odzywać do V i nie można ukończyć zadania pobocznego jeśli odejdzie się z obszaru gdy rozmawiała z nim Theo (przyklad z yt:
)

Jak widać ze screenshota z łatką 1.20 jeszcze nie zalatane - Brendan cały czas ignoruje V.

Dzięki za wszystkie poprawki - gra działa znacznie płynniej.

Nie zaliczyło wstecz wszystkich osiągnięć na Epic Store po wczytanu zapisu gry więc pewnie trzeba będzie kompletować brakujące ładując zapisy gry sprzed kluczowych momentów.
 

Attachments

  • Brendan.png
    Brendan.png
    3.2 MB · Views: 49
Last edited:
Albo ja jestem slepy, albo.... Czy jest mozliwosc wylaczenia automatycznego sortowania przy sprzedazy? Kiedy w koncu bedzie mozna sprzedac kilka rzeczy naraz? Powtarzane tej samej czynnosci w krotkich odstepach czasu jest tak irytujace, ze czasami grac sie odechciewa...
 
może mi ktoś wyjaśnić gdzie jest niby zaznaczona opcja bo za cholerę nie wiem
Wystarczy przytrzymać dłużej przycisk Wytwórz ale działa to tylko dla zużywalnych (apteczki, amunicja itp.) oraz granatach - tylko dla nich pojawia się okno ilości.

Nie działa na elementach ubioru, modyfikacjach, broni ani komponentach :(

@CDPR Przydałoby się jeszcze multi-wytwarzanie dla komponentów do ulepszeń bo wytwarzanie epickich po jednej sztuce to męka.
 

Attachments

  • multi-wytwarzanie.png
    multi-wytwarzanie.png
    2.3 MB · Views: 90
Szkoda, że na radeonach Raytracing nie istnieje... tzn. jest, ale niegrywalny.

Bez DLSS na kazdej karcie pelne RT jest niegrywalne. Albo przynajmniej irytujace. Ale wystarczy zostawic same odbicia, ktore wizualnie robia najwiecej roboty i fps skacza do gory o 20-30.
 

Guest 4470908

Guest
Jako że wywaliłem grę z dysku po jednym z pierwszych fixów, postanowiłem przed ponowną instalacją poczytać co ten patch 1.2 zmienia w grze, bo patchlista była imponująca, (oprócz zmian w systemie policji, bo to, jak często podkreślam, kpina z graczy) co psuje itp. Tak więc poczytałem sobie o odbiorze przez graczy tego patcha w sieci, poczytałem tutaj, obejrzałem parę filmików, w tym i powyższy, napisał bym coś na ten temat ale nie będę już kopał leżącego.
Pomimo faktu że jestem w stanie poczekać na załatanie gry i do końca roku, pomimo dużego kredytu zaufania dla studia, zaczynam się bać, że poza w miarę bezproblemowym przejściem fabuły, ta gra przez mnogość niedorobionych mechanik, wszelkiego rodzaju błędów i nielogiczności nie zaoferuje nic więcej, żadnej dobrze zrealizowanej aktywności w tym otwartym świecie, w tym "żyjącym mieście" która by na każdym kroku nie przypominała, hej, koniec "wczuwki", grasz przecież w przereklamowanego średniaka. To tyle jeżeli chodzi o klimat, immersję itp, itd. Przykre.
 
Piękna lista. Po aktualizacji 1.2 widać dużo zmian. Gra chodzi dużo lepiej.
Chociaż nie obyło się bez problemów. U mnie na Xboxie Series X, za pierwszym uruchomieniem gra się zawiesiła. Za drugim zadziałała. Misja "Osobista odpowiedzialność" nadal nie działa. Jak widać na screenie poniżej.

1875ddf4-87a9-4052-a67a-28ec641bca62.png
 
Moje podsumowanie patcha 1.20

Z mojej strony teraz czekam tylko na:
1. Powiększenie minimapy
2. Jeszcze lepszą optymalizację na PS4 (chociaż jest już duuużo lepiej)
3. Dalsze prace nad pojawiającymi się NCPD, trzeba to jednak dalej dopracowywać, wciąż potrafią pojawić się zaraz za plecami

Niemniej uczciwe zaznaczam:
1. Na PS4 gra chodzi dużo płynniej
2. Znacznie mniejsza częstotliwość glitchy, na wczorajsze +/- 6h grania raz widziałem "zdublowanego" NPC i raz po wypaleniu synaps NPC wciąż stał na nogach, poza tym wszystko w porządku
3. Niedziałające wcześniej wszczepy - teraz działają
4. Nie działał mi na jednym z zapisów quest "Czerwony wieszcz" i jeden kontrakt od Reginy - teraz działają
5. Kilka drobiazgów, m.in.: wcześniej jak wsiadałem na motor mój V stawał się na chwilę łysy - teraz jest ok
6. Wcześniej jak poprowadziłem w specyficzny sposób rozmowę telefoniczną z Rouge, ta pojawiała się obok mnie na niewidzialnym krześle, teraz jest wszystko w porządku
7. Korzystna zmiana wyglądu itemów, bardziej przejrzysta mapa (zmiana ikon pojazdów do kupienia), lepiej wyposażeni sprzedawcy broni i ubrań

Podsumowując:
1. Fabuła tak jak była arcydziełem, tak wciąż nim jest. ;-)
2. Gra na PS4 jest w zupełności grywalna, oczywiście wciąż można kilka rzeczy znaleźć do poprawienia, mam nadzieję że to nie koniec patchy i fixów, ale na miłość..., we współczesnym rynku gier, rozmachowi w produkcjach, ilości graczy na świecie i stałemu dostępowi do sieci umożliwiającego naprawę - błędy, glitche i niedoróbki są NORMALNE i z pewnością zostaną dopracowane. Teraz - w mojej ocenie - CP77 nawet na PS4 jest grą niewyróżniającą się nadmierną ilością bugów i glitchy od innych wielkich produkcji. Tyle i aż tyle. :)
 
Pograłem trochę i ten patch dla mnie niczego nie zmienia i nie będę dokańczał gry w tym stanie.
Gra już wcześniej miała problem z "martwym" miastem. Teraz jest jeszcze gorzej. Zaczynasz jeździć samochodem, nagle cały ruch uliczny i wszystkie NPC znikają, zaczynasz strzelać, to samo, nie zobaczysz żadnego NPCa nigdzie. Na tym mają polegać poprawki AI?
Większość statystyk w grze dalej nie ma żadnego przełożenia na gameplay. Serio, przecież to już nawet nie ma co patrzeć na te durne itemy tylko założyć cokolwiek z najwyższą liczbą obrażeń albo pancerza, bo chyba tylko to działa. Zakładam item, w karcie postaci nie ma żadnej zmiany w statystykach. W praktyce też nie ma żadnej różnicy czy mam item wyposażony czy nie. Ta gra to żart.
 
Ok, komponenty dalej mozna przerabiac tylko po 1 sztuce, w dalszym ciagu nie da sie ani sprzedac ani wywalic ani rozbic na czesci zbednego cyberware, nadal niemozliwe jest wyciaganie zwyklych komponentow ze zniszczonych przeciwnikow mechanicznych, mechanika zdobywania skill exp ciagle jest bardzo niezbalansowana. Przynajmniej durne npce nie wrzeszcza juz ze jestem cyberpsycho i nie skacza mi pod maske samochodu jesli tylko lekko zahacze kolem chodnik.
 
Pograłem trochę i ten patch dla mnie niczego nie zmienia i nie będę dokańczał gry w tym stanie.
Gra już wcześniej miała problem z "martwym" miastem. Teraz jest jeszcze gorzej. Zaczynasz jeździć samochodem, nagle cały ruch uliczny i wszystkie NPC znikają, zaczynasz strzelać, to samo, nie zobaczysz żadnego NPCa nigdzie. Na tym mają polegać poprawki AI?
Większość statystyk w grze dalej nie ma żadnego przełożenia na gameplay. Serio, przecież to już nawet nie ma co patrzeć na te durne itemy tylko założyć cokolwiek z najwyższą liczbą obrażeń albo pancerza, bo chyba tylko to działa. Zakładam item, w karcie postaci nie ma żadnej zmiany w statystykach. W praktyce też nie ma żadnej różnicy czy mam item wyposażony czy nie. Ta gra to żart.

Ale to znikanie jest dziwne. Gra na PC czy konsoli?
Jeśli to komputer, to jednak jakiś rzadki błąd. U mnie na PC w ogóle nie występuje. Jak były w centrum tłumy, tak są.
Może coś jest nie tak z plikami gry? Zweryfikować albo zainstalować raz jeszcze?
Albo przejrzeć opcje, czy coś nie jest włączone.
 
Czy ktoś z osób grających na PS4 którzy mieli do czynienia wcześniej z takimi błędami, może mi odpowiedzieć czy po 1.2:

- widać karty tarota kiedy Misty go nam stawia w dowolnym momencie w trakcie gry?
- widać krew na dłoni V w momentach w których kaszle i patrzy na dłoń? U mnie ani razu...
- czy dzwoniąc do Kerryego słychać jego głos przy powitaniu i odpowiedzi na pierwsze pytanie? U mnie nawet nie ruszał ustami...
- czy da się rozmawiać z Riverem przez telefon? U mnie dało się do niego zadzwonić raz, po czym po jego pierwszym słowie rozmowa się urywała i nie dało się więcej do niego dodzwonić.
 
Top Bottom