Aktualizacja 1.2

+
Ok, komponenty dalej mozna przerabiac tylko po 1 sztuce, w dalszym ciagu nie da sie ani sprzedac ani wywalic ani rozbic na czesci zbednego cyberware, nadal niemozliwe jest wyciaganie zwyklych komponentow ze zniszczonych przeciwnikow mechanicznych, mechanika zdobywania skill exp ciagle jest bardzo niezbalansowana. Przynajmniej durne npce nie wrzeszcza juz ze jestem cyberpsycho i nie skacza mi pod maske samochodu jesli tylko lekko zahacze kolem chodnik.

Przy czym warto dodać, że zmieniono ekonomię gry.
Komponentów jest u handlarzy dużo i są znacznie tańsze, a ulepszenia też kosztują mniej komponentów. Mamy też różne ceny alkoholi, a nawet jedzenia. Trzeba by to sprawdzić, ale może się okazać, że teraz będzie się opłacało sprzedawać sporą część towaru i po prostu ulepszać sprzęt bez mocnego pójścia w drzewko techniczne, a przynajmniej w perk przerabiania komponentów. Ten perk byłby już dla zapaleńców. Ale takie rzeczy należy testować tak naprawdę na nowej grze, by stwierdzić, na ile ma to sens i nie blokuje gracza.
 
Chyba wolałem poprzedni styl jazdy samochodem xbox one

Macie tam suwak czułości?
Może trzeba poeksperymentować, by przywrócić poprzedni stan? Moje wrażenia z PC są mieszane, ale tu trzeba dłuższych testów.
Poza tym wszystkim nie dogodzisz ;)
 
nie rozumiem sensu hamowania pojazdów, kiedy zbliżasz się do celu misji, np do wejścia do klubu Elizabeth, czy chatki Judy - jest to strasznie irytujące
W przeciwnym razie miałbyś takie akcje:

Kosmetyk: W zadaniu pobocznym "Ekstremalne Wrażenia" da radę najechać autem na Stefana i czasami rozpocząć z nim rozmowę nie wysiadając z auta.


bez mocnego pójścia w drzewko techniczne, a przynajmniej w perk przerabiania komponentów
Przed patchem ten perk się całkowicie nie opłacał. Zamiast przerabiać komponenty ( z tego co pamiętam 6 za 1 ), lepiej było wytworzyć z nich broń, sprzedać ją i kupić od handlarzy takie komponenty, jakie potrzebujemy. Najbardziej opłącalną bronią była Tsunami Nekomata.
Sprzedając Nekomaty byłem w stanie sfinansować zakup wszytskich pojazdów w grze ;-)
 
W przeciwnym razie miałbyś takie akcje:





Przed patchem ten perk się całkowicie nie opłacał. Zamiast przerabiać komponenty ( z tego co pamiętam 6 za 1 ), lepiej było wytworzyć z nich broń, sprzedać ją i kupić od handlarzy takie komponenty, jakie potrzebujemy. Najbardziej opłącalną bronią była Tsunami Nekomata.
Sprzedając Nekomaty byłem w stanie sfinansować zakup wszytskich pojazdów w grze ;-)

W sumie racja, tez je kupiłam, choć warunkiem było rozbieranie puszek jednak, co było nudne i żmudne.

Tak czy inaczej zmiany w ekonomii są, trzeba by je prześledzić dłużej grając.
 
W sumie racja, tez je kupiłam, choć warunkiem było rozbieranie puszek jednak, co było nudne i żmudne.
Właśnie sprawdziłem że puszek już nie można rozbierać... ani żadnych innych napojów. Co najwyżej granaty i medykamenty.
Do tego Epicki granat EMP ma już prawidłowy koszt craftu, przez co nie można już wytwrzać nieskończonej liczby komponentów poprzez craftowanie i rozkładanie go.
 
Moje podsumowanie patcha 1.20

Z mojej strony teraz czekam tylko na:
1. Powiększenie minimapy
2. Jeszcze lepszą optymalizację na PS4 (chociaż jest już duuużo lepiej)
3. Dalsze prace nad pojawiającymi się NCPD, trzeba to jednak dalej dopracowywać, wciąż potrafią pojawić się zaraz za plecami

Niemniej uczciwe zaznaczam:
1. Na PS4 gra chodzi dużo płynniej
2. Znacznie mniejsza częstotliwość glitchy, na wczorajsze +/- 6h grania raz widziałem "zdublowanego" NPC i raz po wypaleniu synaps NPC wciąż stał na nogach, poza tym wszystko w porządku
3. Niedziałające wcześniej wszczepy - teraz działają
4. Nie działał mi na jednym z zapisów quest "Czerwony wieszcz" i jeden kontrakt od Reginy - teraz działają
5. Kilka drobiazgów, m.in.: wcześniej jak wsiadałem na motor mój V stawał się na chwilę łysy - teraz jest ok
6. Wcześniej jak poprowadziłem w specyficzny sposób rozmowę telefoniczną z Rouge, ta pojawiała się obok mnie na niewidzialnym krześle, teraz jest wszystko w porządku
7. Korzystna zmiana wyglądu itemów, bardziej przejrzysta mapa (zmiana ikon pojazdów do kupienia), lepiej wyposażeni sprzedawcy broni i ubrań

Podsumowując:
1. Fabuła tak jak była arcydziełem, tak wciąż nim jest. ;-)
2. Gra na PS4 jest w zupełności grywalna, oczywiście wciąż można kilka rzeczy znaleźć do poprawienia, mam nadzieję że to nie koniec patchy i fixów, ale na miłość..., we współczesnym rynku gier, rozmachowi w produkcjach, ilości graczy na świecie i stałemu dostępowi do sieci umożliwiającego naprawę - błędy, glitche i niedoróbki są NORMALNE i z pewnością zostaną dopracowane. Teraz - w mojej ocenie - CP77 nawet na PS4 jest grą niewyróżniającą się nadmierną ilością bugów i glitchy od innych wielkich produkcji. Tyle i aż tyle. :)
Na ps4 pro grasz? Nie przeszkadza Ci martwy świat, mały ruch na ulicy, mało ludzi na chodnikach?
 
Ok, to tak, wersja PC. Przeinstalowałem CP, uruchomiłem nową grę. Glitchy jakby mniej.
Plusy:
- Jackie już mi do windy przez drzwi nie wszedł.
- Tekstury doczytują się szybciej
- Płynniejsza rozgrywka, choć tutaj poczekam do dalszych etapów.
- Zdecydowanie lepsze prowadzenie pojazdów
- V w mieszkaniu nie jest już łysy

Minusy:
- Gra zmienia mi nasycenie kolorów na pulpicie po zakończeniu rozgrywki, opcje w apce AMD od tego wyłączone.
- w prologu w czasie powrotu do mieszkania V, Jackie nadal nie potrafi skręcić kierownicy ;-)
- poprawcie tą animację kładzenia się spać, małe, ale wkurza (albo przekręćcie wyrko żeby V kładł głowę na poduchę.
- wywaliło mnie raz przy ładowaniu prologu.

Najważniejszy minus dla mnie:
- Mam monitor Ultra Wide 2560x1080 i nadal do kroćset mam ucięty interfejs w photomode. Myszka dochodzi do 16:9 i dalej jak niewidzialna ściana.
- oprócz tego zdarza się, że po wyjściu z photo mode mam 2 piękne czarne pasy, brak połowy interfejsu i 16:9

Ogólnie, jest nieźle, ilość poprawek przytłacza, kolejne patche będą pewnie mniejsze, ale jeszcze sporo pracy przed wami. Powodzenia CDP Red

A to dziwne. U mnie Jackie jak przechodził przez drzwi tak dalej przechodzi.
Post automatically merged:

Ok, widzę poprawe w płynności rozgrywki i teraz juz gra się przyjemnie. Doceniam też inne usprawnienia jak DUM DUM w końcu mający kontakt z niesioną skrzynią, ale....
  • Po instalacji patcha na starą wersję nie mogłem uruchomic nowej gry, bo sie wypłaszczała po edytorze postaci.. 3 razy z rzędu, a nie cierpię edytorów postaci.. odinstalowałem grę, zainstalowałem od zera i zadziałało.
  • Katana wywala przeciwników na jakieś 15m (ta, która jest w bonusowy dlc, może inne działają ok, nie wiem, jeszcze innej nie mam)
  • widac jak ulice sa zapełniane npcami kiedy np nagle sie odwrócisz
  • nie rozumiem sensu hamowania pojazdów, kiedy zbliżasz się do celu misji, np do wejścia do klubu Elizabeth, czy chatki Judy - jest to strasznie irytujące
  • czemu gra nie pozwala na pełną nagość poza menu? spodnie nadal można łatwo zgliczować i chodzisz i fotografujesz się z gołym zadkiem bez żadnych modów, więc naprawdę nie rozumiem - PO CO?
  • Kiedy spotykamy Jackiego po wstępie pod swoim blokiem on je i jego pałeczki nadal sie rozdwajają - raz są dwie, raz cztery.
  • podczas zejścia z Elizabeth do piwnicy klubu cały czas za głową słysze dwie plotkujące kobiety, a przechodząc przez jakąś garderobę kobiety się kryły , kucały jak przy ostrzale, a żadnego ostrzału nie było.
Mam kilka słów do CD Projektu. Może do nich kiedys dotrą. Tej gry nie naprawicie w miesiąc, dwa, raczej nawet nie pół roku. Nie oczekujcie, że wydając wielki 32GB patch wszyscy nagle przestaną widziec błędy bo będą oślepieni jak rewolucyjne kroki poczyniliście. Błędów jest za dużo żeby je wyłapać w miesiąc i wsadzić w jeden patch.
Uważam, że nie potrzebujemy 'rewolucyjnych patchy' jak ten 1.2, który zajął parę miesięcy na skompilowanie.
Uważam, że potrzebujemy Waszej ciagłej pracy nad błędami i aktualizacji w małych patchach np co tydzień. Naprawiliście klika błędów? super, wrzucajcie na serwery. Pokażcie, że pracujecie nad tym i szybko reagujecie na zgłaszane niedociągnięcia. Nie każcie czekać kolejnych miesiecy na naprawę błędów, których patch 1.2 nie pokrył i tych które spowodował.

PS. Uważam, też, że patch 1.2 rewolucyjny nie był, a policja nadal jest bezużyteczna.
No u mnie z pałeczkami jest ok. Kurde dziwne to, u jednych ok u innych nie. Tak samo jak z Jackiem na początku gry co jednym tak jak mnie przechodzi przez drzwi windy u innych już nie :p
 
Last edited:
po dniu testów....
- gra działa na moim leciwym lapku zdecydowanie płynniej...
- ciekawe zmiany kosmetyczne - ikonek granatów...
- prowadzenie pojazdów na +

co wciąż jest do zrobienia:
- w dalszym ciągu nie pokazuje statystyki na broniach w bagażniku!
- z robotów w dalszym ciągu nie zbierzemy zwykłych rzeczy
- w paru lokacjach bronie czy zwykłe śmieci niemożliwe do zebrania...
- przy szybkich ruchach kamery wciąż dogrywa pojazdy i przechodniów
- aż się prosi o oddalenie kamery przy szybkiej jeździe pojazdem!
 
Last edited:
Witam wszystkich. Chciałbym poprosić o możliwość tworzenia wielu przedmiotów na raz nie tylko w odniesieniu do granatów, ale do wszystkich przedmiotów. Czy jest jakieś uzasadnienie, że nie zostało to zrobione od razu? Wytwarzam ze Zwykłych komponentów te o wyższym poziomie i nerwica mnie bierze, bo mam ich 10000.
Edit. Bardzo dziękuję za patcha. Ja nie spotkałem się z prawie żadnym błędem, które ten patch naprawia. Bardziej czekałem i czekam nadal na usprawiedliwienia rozgrywki typu możliwość tworzenia wielu przedmiotów na raz, więc ucieszyłem się widząc to na liście zmian. Ale czekam też na NG+. Na Xbox One S ograłem raz - ok. 120h, teraz gram drugi raz na Series S. Ogólnie nie rozumiem niezadowolenia ludzi, którzy oczekiwali po Cyberpunku czegoś pokroju GTA i strasznie są zawiedzeni działaniem policji, ruchu drogowego, czy przechodniów. Jedni chcieliby zrobić pościgi jak w NfS, inni symulację życia miejskiego jak GTA, a może w Simsach. Gra jest taka, jaka miała być. Jest doskonałym RPG. Do tych bezsensownych z mojego punktu widzenia żądań zmian w rozgrywce, dokładam swoje. Niczego nie zmieniajcie. Gra jest tym, czym miała być, a CDPR to w mojej opinii to mistrzowie gatunku.

Pozdrawiam i czekam na kolejne usprawiedliwienia w rozgrywce.
 
Last edited:
To ja posmęcę na ostatnie zadanie które zostało mi do zrobienia:
Zadanie: Ciepło cieplej...

Sytuacja jest następująca:
1) Tigersi zostali wystrzelani wcześniej (zadanie nie startowało w poprzednich wersjach gry)
2) Teraz (patch 1.2) zadanie startuje, ale nie można schłodzić ciała
3) Mam 2x środki chłodzące w ekwipunku, kolejnych z umywalki nie da się podnieść (nie da się też wyrzucić starych)
4) Przy próbie odłączenia netrunnerki zawiesza się panel (nie można zrobić nic - ani wyjść ani kontynuować)
5) Save wczytywany kilkukrotnie, efekt ciągle ten sam.

 
Dzięki za Patcha, ale Sandevistan dalej nie działa z ostrzami modliszkowymi i z snajperką(a to psuje mi build), dlaczego granaty i medkity da się stworzyć więcej niż jeden, a ulepszenia do ubrań już nie, do tego nie stackują się. Również doceniam zmianę ikonek aut na sprzedaż, ale dlaczego nie da się ich ukryć, na dniach sprawdzę perki i wszczepy które nie działały :)
 

Mi się też już nie chce z tym bawić. Trzeba pewnie poczekać z pół roku, może dłużej. Cdpr boleśnie odczuje tą wpadke. Szkoda bo W3 to majstersztyk i wszyscy oczekiwali takiej jakości po Cyberpunku.

Miałem ten sam problem po aktualizacji do 1.2 ale w końcu udało mi się go rozwiązać.
Odpalam grę bezpośrednio z pliku wykonywalnego (\bin\x64) z włączonym trybem administratora i działa.
Wszystko wskazuje na to że problem jest w launcherze GOG Galaxy.
 
Super ten patch nie ma co, ciekawe ze gra mi chodzila calkiem znosnie na 1.04 a pozniej to juz tylko gorzej, szkoda slow...
 
Mi dalej nie dziala quest krwawy rytuał, dalej nie moge zeskanowac/zebrać informacji. Chyba odpuszcze i zostawie sobie to na NG+
 
A auta obserwowane z daleka nadal są pojawiającymi się znikąd teksturami 2d. To jest tak żałosne 😒 uwielbiam tą grę ale to jak widzę to mi ręce opadają. Dlaczego oni tego nie naprawiają !?
 
Lista zmian naprawdę imponująca ale czy ktokolwiek jest w stanie zweryfikować co rzeczywiście zostało naprawione. Szczerze mówiąc mnie się nawet nie chce tego czytać, a co dopiero testować. Część skilli ciągle nie działa lub nie działa prawidłowo, crafting to żart, a rozwój postaci polega głównie na wymaksowaniu jednej cechy używanej w walce ale to nie jest RPG więc chyba ok. W temacie AI nawet się nie wypowiadam, bo to przecież nie GTA.
 
Top Bottom