Aktualizacja 1.23

+
Po aktualizacji wszystkie przywołane auta zostają na mapie i dochodzi do sytuacji kiedy jadę autostradą i spotykam moje auto które zostawiłem kiedyś i mam na mapie ponad 100 moich aut. Dodatkowo mam bug z autem i nie mogę do niego wejść a z innym autem mam problem że nie mogę jeździć. Także XD :sad:
 
Dlaczego usunięto striptiserki z Afterlife? czy to tylko u mnie.? Chyba dodano jedną loże, grupy najemników są hmm ciekawsze po patchu, ale jakim kosztem? :cry:
 
Pograłem trochę z nowym "paczem". Wydaje mi się, że gra chodzi zauważalnie gorzej, szczególnie ma tendencję do okresowych "zacinek" (zainstalowana na szybkim SSD m2) czego poprzednio nie uświadczyłem. No i zawiesiła mi się "totalnie" blokując komputer, poprzednio tylko "wypłaszczała się" nie powodując zawieszenia kompa.
 
Pograłem trochę z nowym "paczem". Wydaje mi się, że gra chodzi zauważalnie gorzej, szczególnie ma tendencję do okresowych "zacinek" (zainstalowana na szybkim SSD m2) czego poprzednio nie uświadczyłem. No i zawiesiła mi się "totalnie" blokując komputer, poprzednio tylko "wypłaszczała się" nie powodując zawieszenia kompa.
Mi się wydaje, oczywiście to jest subiektywne odczucie, że gra wygląda lepiej, ale faktycznie po patchu 2 razy na kilka godzin gry miałem podobnie tzn. nic się nie stało, ale myślałem, że trzeba zrestartować kompa. Po chwiliw jednym przypadku krótszej w drugim trochę dłuższej wracało to do normy, ale wcześniej tego nie uświadczyłem w grze, a mam wbite kilkaset godzin.
Nie wiem co się stało po paczu, ale np. zauważalne jest zamulanie gry, w okolicach tego Blossom Market w Japantown, czego u mnie nie było przed paczem.
 
Na RTX 2060 i i7-9700k zauważalny wzrost płynności w centrum po włączeniu ray tracingu. W Śródmieściu nie tnie, mimo dość wysokich opcji graficznych i rt na średnich (odbicia i oświetlenie włączone). Jak na taką kartę graficzną to naprawdę jest nieźle.
Lepiej działa DLSS, nie rozmywa aż tak obrazu. Grafika jakby znowu lekko poprawiona, ale to może być złudzenie.
Może następne przejście gry będzie jednak z ray tracingiem, bo jednak nieźle to teraz już wygląda.
Brak zamulania, również w okolicach Japantown. Co do stabilności muszę pograć dłużej.

Zauważyłam jeden nowy błąd - powielają się za często te same postacie NPC-ów na ulicach. Zobaczę w wolnej chwili, czy tak samo jest na nowym save'wie. Nie poprawiono wyświetlania statystyk broni z czterema wypełnionymi slotami na modyfikację.

@maniak6767

Afterlife wygląda u mnie tak samo, jak zawsze. Sa striptizerki w tubach.
Za to przy Blassom Market nie załadowała się striptizerka. Pojawiła przy zapisaniu gry i ponownym jej wczytaniu. Może to tego typu błąd. W tym samym lokalu był zwykle NPC w pozie T wtopiony w kanapę. Już go tam nie ma, choć postacie siadają na kanapie w nieco dziwny, niepłynny, jakby skokowy sposób.
 
Witam wszystkich.
Mam pytanko. Do pacza 1.23 miałem na liczniku 100 godzin, i kilka crashy, a po 1.23 i 4.5 godziny grania gra wywaliła mi się więcej razy niż w przeciągu tych 100 godzin. Czy maże ktoś zauważył coś podobnego ?
 
No to te zapewnienie jakości. Czytając opinie to mam wrażenie, że dobrze zrobiłem ogrywajac grę w grudniu i styczniu.
 
Zainstalowałem grę odnowa. Pomyślałem, że tak będzie najlepiej i...
Jest gorzej, gra nawet się nie wczytuje, a jak już się wczyta to zaraz "krasz".
Myślę zagram od nowa (byłem przed ostatnią misją "Komu bije dzwon...".
Spotkałem Jacka podaliśmy sobie ręce (z iguaną na kolanach) i... gra się wysypała bez komunikatu.
Ech... "pacz" poprawkowy, a jest gorzej niż było, gra mi przynajmniej stabilnie działała, a teraz sypie się z byle okazji...
Ej, REDzi, REDzi... Teraz to będę czekał pół roku na nowego "pacza", by pograć...
No nic spróbuję jeszcze wrócić do 1.22 (miałem starszą grę) może to coś da...
 
Jak tak czytam niektóre wypowiedzi, że np. po aktualizacji jest gorzej niż przed to nasuwa mi się pytanie:
Czy przy reinstalacji gry czyścicie wszystkie (wszystkie, dosłownie) pozostałości po starej instancji? Ustawienia, wszelkie XML, configi, AppData, ProgramData, Rejestr itd? Przed reinstallem, zrobić kopię samych save'ów, resztę wyrzucić. Samo odinstalowanie gry często, a w zasadzie zawsze nie usuwa wszystkich plików, które potencjalnie mogą stanowić przyczynę dziwnych sytuacji typu gorsze działanie po aktualizacji.
 
Ja chyba nie mogę się zgodzić. Ciężar usunięcia "na czysto" wszystkich kluczowych dla danej wersji programu plików powinien spoczywać na twórcy programu, nie na odbiorcy. Ja jako odbiorca nie muszę koniecznie znać się na takich rzeczach i wiedzieć, gdzie dokładnie w systemie mam grzebać i wyłuskiwać takie pozostałości. To raczej obowiązek producenta programu, by ten zaktualizował się jak należy i zastąpił to co trzeba nowymi wersjami. Jeżeli tak się nie dzieje, i ja sam muszę szukać jakichś przestarzałych "resztek" do usunięcia, to coś jest trochę nie tak. Pod warunkiem, że to faktycznie przyczyna tych "pogorszeń" po patchu.
Ja akurat tak to widzę, ale przyznaję, że "nie umiem" za bardzo w sprzęt.
 
Zainstalowałem wersję 1.22, gra śmiga bez zająknięcia (na razie).
Także jeśli ktoś ma na PC problemy z wersją 1.23 niech wróci do wersji 1.22.
Może, pomoże...
Post automatically merged:

Ja chyba nie mogę się zgodzić. Ciężar usunięcia "na czysto" wszystkich kluczowych dla danej wersji programu plików powinien spoczywać na twórcy programu, nie na odbiorcy. Ja jako odbiorca nie muszę koniecznie znać się na takich rzeczach i wiedzieć, gdzie dokładnie w systemie mam grzebać i wyłuskiwać takie pozostałości. To raczej obowiązek producenta programu, by ten zaktualizował się jak należy i zastąpił to co trzeba nowymi wersjami. Jeżeli tak się nie dzieje, i ja sam muszę szukać jakichś przestarzałych "resztek" do usunięcia, to coś jest trochę nie tak. Pod warunkiem, że to faktycznie przyczyna tych "pogorszeń" po patchu.
Ja akurat tak to widzę, ale przyznaję, że "nie umiem" za bardzo w sprzęt.
Dokładnie, jeśli wybieram opcję 'usuń wszystko' to deinstalator powinien usunąć wszystko, łącznie z wpisami do rejestru (jeśli takowe zrobił). To nie powinno być zmartwienie użytkownika czy zostały gdzieś jakieś stare wpisy, pliki itp.
 
Afterlife wygląda u mnie tak samo, jak zawsze. Sa striptizerki w tubach.
Za to przy Blassom Market nie załadowała się striptizerka. Pojawiła przy zapisaniu gry i ponownym jej wczytaniu. Może to tego typu błąd. W tym samym lokalu był zwykle NPC w pozie T wtopiony w kanapę. Już go tam nie ma, choć postacie siadają na kanapie w nieco dziwny, niepłynny, jakby skokowy sposób.

Z ta nową lożą to mi się przewidziało, a striptiserki się pojawiły.

Ja chyba nie mogę się zgodzić. Ciężar usunięcia "na czysto" wszystkich kluczowych dla danej wersji programu plików powinien spoczywać na twórcy programu, nie na odbiorcy. Ja jako odbiorca nie muszę koniecznie znać się na takich rzeczach i wiedzieć, gdzie dokładnie w systemie mam grzebać i wyłuskiwać takie pozostałości. To raczej obowiązek producenta programu, by ten zaktualizował się jak należy i zastąpił to co trzeba nowymi wersjami. Jeżeli tak się nie dzieje, i ja sam muszę szukać jakichś przestarzałych "resztek" do usunięcia, to coś jest trochę nie tak. Pod warunkiem, że to faktycznie przyczyna tych "pogorszeń" po patchu.
Ja akurat tak to widzę, ale przyznaję, że "nie umiem" za bardzo w sprzęt.
Nie wydaje mi się, żeby to była normalność - po deinstalacji czegokolwiek prawie zawsze zostają jakieś "resztki": foldery, zapisy w rejestrze, zabłąkane pliki.
 
Pograłam dwie godziny. Jedną na starym save'ie, druga na nowym. Crashu żadnego na Win 10, RTX 2060 i i7 9700k.
Może wyjdzie coś, gdy pogram jeszcze dłużej. Zobaczę i doniosę. :)

Tym, którzy mają duże problemy, radziłabym, prócz przeinstalowania gry sprawdzenie, czy mają świeże stery od grafiki, czy nie gryzie się też jakiś program pracujący w tle z grą. Tak miałam w przypadku Valhalli, która wyskakiwała do pulpitu bardzo często, a winnym był konflikt z Afterburnerem (program do podkręcania karty graficznej).
Do tego warto sprawdzić temperatury karty, procesora, szczególnie tych podkręconych. Jest gorąco.
No i ogólny stan naszego sprzętu i sytemu, w tym wszelkie wirusy itp.

Nawet konsola z warstwami kurzu będzie po prostu działać gorzej niż ta nowa. Z naleciałościami w systemie jest analogicznie.
 
Pisze że pobrało 600MB na 600MB a pobiera się tak długo jakbym pobierał 50GB co jest? I nie pierwszy raz mam tak. Co aktualizację strasznie długo się pobiera. Są jakieś niewidoczne pliki jak w Linux czy co?
Pewnie Twój procesor i dysk mielą tak długo dane.
Mnie sie pobrało normalnie i nie miałem żadnego oczekiwania po pobraniu.
 
Przydała by się poprawka w związku z przedmiotami z zadań (oznaczone wykrzyknikiem). Do tej pory nie mogę jednego pistoletu powiesić na ścianie i wrzucić do schowka chociażby spodni Silverhanda pomimo ukonczenia misji z tymi przedmiotami.
 
Nie wiem czy ten pach ma z tym coś wspólnego, ale nie mogę ukończyć gry. W zadaniu nocturne op55n1 kiedy kończę rozmowę z Hanako i wstaję od baru gra się wykrzacza. Próbowałam kilka razy i za każdym razem wywala mi grę. W zadaniu z Kerrym, kiedy jesteśmy z nim w knajpie na kawie jest to samo, z tym, że tak było już przed pachem.
 
Witam, na wstępnie powiem, że nie znalazłem odpowiedzi na moje pytani, które zadam. Zakupiłem niedawno gre i po włączeniu i zaczęciu grania ścieżka punk wywala mnie z gry w momencie jak jade autem z Padre a w drugim przypadku jak zaczynam gre nomadem po ucieczce przez granice z garazu po przerywniku. Gram na xbox one s. Czy ja mam ten tylko błąd czy cos robie nie tak. Czekam na info. Pzdr
 
Do tej pory wszystko mi działało super na XONE i XSX. Teraz po aktualizacja gra co chwilę mi się wywala do menu startowego. Czy da się wrócić do poprzedniej wersji na XSX?
 
Nie wiem czy ktoś wstawiał...


Ogólnie widać, że wielkiej rewolucji na konsolach nie ma, ale zyskują nieco starsze maszyny i gra jest bardziej stabilna.
 
Równamy w dół, tak wygląda optymalizacja. Tak czytam sobie wasze komentarze i nie wyobrażam sobie że po każdym patchu musiałbym ściągać grę od nowa, a mam jeszcze póki co mobilny. Toż to pachnie fuszerką, takie patchowanie
 
Top Bottom