Aktualizacja 1.3

+
Sierpien 2015 to bylo 4 miesiace po premierze gry, wtedy jeszcze nawet skrzyni na ekwipunek nie bylo... i tryb plus pojawil sie wraz z Krwia i Winem, mozemy sie zalozyc. I na bank nie bylo to jedno z darmowych 14 DLC, mniej wiecej pamietam, co w nich bylo (pozniej staly siue integralna czescia, byly to nowe fryzury, alternatywny wyglad Yennefer, Triss i Ciri, zestaw wilka, dwa male poboczne questy - kazdy oddzielnie, natomiast nie system plus). Zwlaszcza, ze czesc contentu KiW byla stworzona z mysla o plusie wlasnie (poglebione mutacje i Aerondight).
 
Last edited:
Sierpien 2015 to bylo 4 miesiace po premierze gry, wtedy jeszcze nawet skrzyni na ekwipunek nie bylo... i tryb plus pojawil sie wraz z Krwia i Winem, mozemy sie zalozyc. I na bank nie bylo to jedno z darmowych 14 DLC, mniej wiecej pamietam, co w nich bylo (pozniej staly siue integralna czescia, byly to nowe fryzury, alternatywny wyglad Yennefer, Triss i Ciri, zestaw wilka, dwa male poboczne questy - kazdy oddzielnie, natomiast nie system plus). Zwlaszcza, ze czesc contentu KiW byla stworzona z mysla o plusie wlasnie (poglebione mutacje i Aerondight).
Nie.
@MegaStorm ma rację.



Proszę, oficjalny news, w dwóch wersjach językowych. Masz nawet odniesienie do wątku na forum.
Spójrz sobie na datę. NG+ było ostatnim, szesnastym DLC z tych mniejszych, początkowo zapowiedzianych i wyszło przed obydwoma dodatkami.
 
Fakt, popieprzylo mi sie z 2014 - czas leci i robi swoje. Racja, w 2015 W3 mial juz GOTY Award. Co nie zmienia wcale istoty rzeczy - tryb plus przed wszystkimi rozwinieciami nie ma najmniejszego sensu.
 
Fakt, popieprzylo mi sie z 2014 - czas leci i robi swoje. Racja, w 2015 W3 mial juz GOTY Award. Co nie zmienia wcale istoty rzeczy - tryb plus przed wszystkimi rozwinieciami nie ma najmniejszego sensu.
Wersja GOTY zawiarała już oba dodatki fabularne i ukazała się rok później w sierpniu.
 
Niestety ale nie mogę grać no nie mogę. Jestem z tych co strasznie mnie irytują takie bugi. Kurde naprawdę ponad pół roku po premiere i gra wygląda min. tak.

Czas odstawić na dłuższy czas tą grę
photomode_25082021_235035.png
 
Będzie może Hotfix niedługo ? Błagam. Chociaż te nieszczęsne przeładowanie broni naprawić. Naprawdę półtora minutowe przeładowanie broni nie jest zabawne. A to nie jest popierdółka w stylu glitch, wchodzenie w ścianę czy lewitowanie.Perki które zwiększają przeładowanie działają odwrotnie też ale na pewno już większość zauważyła. Każda walka jest masakrą przy tak długim oczekiwaniu na przeładowanie broni. Mam już powyżej 500 h na liczniku i do reszty człowiek się przyzwyczaił , ale do mechanik która jest fundamentem gry i ktore nie działają :(:(. Rozumiem też że naprawa tak skomplikowanej gry jest wyzwaniem i wiele elementów jest powiązanych ze sobą ale to jest pilne.
 
Przeszedłem grę w kwietniu po pierwszym dużym patchu. Wróciłem teraz do wersji 1.3 i moim zdaniem w złą stronę to wszystko idzie.

Xbox Series X
- graficznie gra jest o wiele brzydsza niż była. Gram w trybie jakości 1800p/30fps.
- POP-up'y obiektów są o wiele bardziej uciążliwe. Podczas jazdy elementy otoczenia dosłownie doczytują mi się przed oczami, a jeszcze jakiś czas temu tego nie było.
- Tryb jakości na XSX miewa dziwne przycinki spadki klatek. Problem ten był na premierę, zniknął po patchu 1.2 i teraz znów się pojawił.
- Po włączeniu "kropki" na środku ekranu jest ona na stałe, nie znika po wejściu do dsamochodu. Nie znika nawet gdy wyłączy się tą opcję w menu. Ponowne uruchamianie gry nic nie daje, tak samo reinstall.
- Rozpocząłem grę na nowo street kid'em i po rozmowie z Dex'em cała policja w NC atakuje mnie jak tylko pojawię się w okolicy. Bez różnicy czy idę czy jadem autem a oni stoją gdzieś na chodniku. Nie mam jak wejść do mieszkania, bo w tamtej okolicy jest sporo policji a ta od razu mnie atakuje. Wczytywanie wcześniejszych zapisów, resetowanie gry, reinstalacja nic nie dały. 3h grania poszły....
-
 
Wersja GOTY zawiarała już oba dodatki fabularne i ukazała się rok później w sierpniu.
Nie mialem na mysli wersji gry GOTY, tylko GOTY Award, sama nagrode - wersja "nagrodzona" musiala ukazac sie po przyznaniu nagrody, to chyba logiczne. Poza tym, nie ma to zbytniego zwiazku ze spekulacjami na temat ewentualnego wypuszczenia trybu plus w CP (jakby 6-7 lat pozniej). Tu kwestia jest pytanie, czy ma sens umozliwianie trybu plus przed wydaniem koncowego dodatku, wg mnie nie ma najmniejszego. Przyklad z Wiedzmina to potwierdza. Sam bylem swiecie przekonany, ze w W3 plus stal sie mozliwy dopiero wraz z wydaniem KiW - bo dopiero wtedy mialo to sens.
Naprawdę półtora minutowe przeładowanie broni nie jest zabawne.

??? O^O ??? Jakie poltoraminutowe przeladowanie broni? Specjalnie zrobilem postac od zera na patchu 1.3, chodzi jak burza. Nawet pomimo zlikwidowaniu glitcha udalo sie wbic rep 50 na lv postaci 20. Chociaz fakt - tez tak mi sie samochod zaparkowal, jak na screenie powyzej (tylko dla mnie to nie jest powod aby odstawiac CP w diably).
 
Last edited:
Dalej kiepsko jak było tak jest. Policja ciągle respawnuje się za plecami i gdzie tylko może. Wprowadzono tylko kosmetyczne poprawki. Brak pościgów policyjnych które są dużym smaczkiem w tego typu grach. Policja powinna miec jakiś pojazd latający do ścigania gracza. Przypuszczam, że nie doczekamy się rozwiązania tych ewidentnych niedoróbek w grze. Widać, że problem AI tudzież jej braku jest nie do przeskoczenia dla "programistów" CDPR. Gra jest cukierkowatą makietą bez wyrazu.
 
Niestety ale nie mogę grać no nie mogę. Jestem z tych co strasznie mnie irytują takie bugi. Kurde naprawdę ponad pół roku po premiere i gra wygląda min. tak.

Czas odstawić na dłuższy czas tą grę
View attachment 11248690
Ten bug jest dosyć częsty w 1.3. dotyczy wielu pojazdów, szczególnie tych, które znajduje się na terenie, który nie jest płaski.Powinny coś z tym zrobić w hotfixie. Wcześniej tego nie było. Problem jest również, czasami z przyzwaniem pojazdu, ktory potrafi zespawnować się w powietrzu, tak, że nawet nie można na niego wsiąść (szczególnie motocykle).
Jakość większości elementów się podniosła, ale dodano masę kwiatków, tak jakby ktoś nie przetestował wszystkich zadań przed wydaniem patcha, albo zrobił to po łebkach.
U mnie bugi są mimo wszystko sporadyczne, ale cała linia fabularna z Nomadami miała, u mnie liczne (nowe) babole, które, pojawiały się prawie w każdym zadaniu, co powoduje pewną irytację, bo wcześniej tego nie było.
Przykładowo:
photomode_26082021_184644.png

Ognisko się nie pali, twarze postaci są oświetlone, postaci łącznie z V chwytają butelki z piwem, ale na tym się to kończy, bo potem "piją" bez tych butelek . To nawet mógłbym zignorwać (jako jednostkowy przyadek), ale to jest prawie w każdym zadaniu z Nomadami:
- Saul despawnujący się podczas sceny końcowej na stacji benzynowej
- Panam jadąca 3 metry nad własnym motorem, i tak zablokowana przez całą akcję na stacji benzynowej
- V "wyrzucona" z auta Panam po misji Riders of Storm, Panam wychodząca z samochodu, bez animacji wychodzenia z samochodu
- Mitch w formie centaura zespolonego z samochodem w zadaniu z pogrzebem Scorpiona
- no i ten nieszczęsny nomadzki samochód z zadania gdzie możesz go odzyskać, nie spawnuje się, przez co nie można zakończyć tego zadania.

Na koniec jeszcze taki wredny nitpick (niekoniecznie zwiazany z samym patchem). :D Rozumiem, że Księżyc jest przez całą grę w pełni, ze względów artystycznych, żeby robić atmosferę i wyróżniać się na tle miasta, ale do cholery może czas jednak na jakiś szybki kurs astronomii - nie tak wygląda położenie Gwiazdy Polarnej względem Wielkiej Niedźwiedzicy...Ona powinna ja przedłużeniu tyłu "wozu" nie jego przodu.... No chyba, że nie chodzi o Gwiazdę Północną, to posypuje pokornie głowę popiołem.
photomode_26082021_184743.png


Dalej kiepsko jak było tak jest. Policja ciągle respawnuje się za plecami i gdzie tylko może. Wprowadzono tylko kosmetyczne poprawki. Brak pościgów policyjnych które są dużym smaczkiem w tego typu grach. Policja powinna miec jakiś pojazd latający do ścigania gracza. Przypuszczam, że nie doczekamy się rozwiązania tych ewidentnych niedoróbek w grze. Widać, że problem AI tudzież jej braku jest nie do przeskoczenia dla "programistów" CDPR. Gra jest cukierkowatą makietą bez wyrazu.
Kolego, gra ani nie jest cukierkowa, ani nie jest to coś do nie przeszkoczenia dla programistów CDPR (bo pościgi są w plikach gry), i to nie jest "tego typu gra" - bo chyba chodzi o GTA - wydaję teraz remastery wszystkich części GTA, więc proponowałbym, przyjacielsko, aby zaspokoić swoją żądzę tego typu rozrywki właśnie w tych tytułach.
 
[...] nie tak wygląda położenie Gwiazdy Polarnej względem Wielkiej Niedźwiedzicy...Ona powinna ja przedłużeniu tyłu "wozu" nie jego przodu...[...]

Prawidłowe położenie Gwiazdy Północnej, zwanej również Gwiazdą Polarną:

photomode_26082021_184743.png


Na przedłużeniu "tylnej osi" Wielkiego Wozu po jego prawej stronie w odległości równej pięciokrotności "rozstawu kół" (mierzonej od gwiazdy będącej "prawym tylnym kołem").
 
przyjacielsko, aby zaspokoić swoją żądzę tego typu rozrywki właśnie w tych tytułach.
Dokładnie, jak ktoś w cyberpunku będzie chciał sobie postrzelać to w tym momencie powinien wyłączyć grę, włączyć sobie battlefielda, coda, albo csa, pograć sobie tam chwile a potem wrócić. A jeśli pojeździć samochodami to w momenciue wsiądnięcia do auta powinien wyłączyć cyberpunka, włączyć sobie jakąś forze/grida/gran turismo/moto gp jeśli ktoś lubi motocykle pograć sobie tam i jak już zaspokoi swoją potrzebę jeżdżenia to wrócić do Cyberpunka, podobnie z policją, jeśli chce się uczestniczyć w pościgach policyjnych, to gracz powinien zdobyć kilka gwiazdek z cyberpunku, w tym momencie szybciutko alt + F4, kupić GTA a następnie włączyć, zdobyć tyle samo gwiazdek w GTA i pościgać się z policją próbując sobie wyobrazić sobie że to się dzieje w cyberpunku.

Generalnie jak ktoś chce doświadczać gameplayu to nie w cyberpunku, bo jeśli ktoś oczekuje gameplayu to ewidentnie nie rozumie tego świata, nie rozumie czym jest prawdziwy Cyberpunk, cyberpunk nie może mieć gameplayu a jak tego nie rozumiesz no to trudno, to wtedy znaczy że to nie jest gra dla Ciebie i powinieneś sobie pograć w coś co zrozumiesz.
 
Dokładnie, jak ktoś w cyberpunku będzie chciał sobie postrzelać to w tym momencie powinien wyłączyć grę, włączyć sobie battlefielda, coda, albo csa, pograć sobie tam chwile a potem wrócić. A jeśli pojeździć samochodami to w momenciue wsiądnięcia do auta powinien wyłączyć cyberpunka, włączyć sobie jakąś forze/grida/gran turismo/moto gp jeśli ktoś lubi motocykle pograć sobie tam i jak już zaspokoi swoją potrzebę jeżdżenia to wrócić do Cyberpunka, podobnie z policją, jeśli chce się uczestniczyć w pościgach policyjnych, to gracz powinien zdobyć kilka gwiazdek z cyberpunku, w tym momencie szybciutko alt + F4, kupić GTA a następnie włączyć, zdobyć tyle samo gwiazdek w GTA i pościgać się z policją próbując sobie wyobrazić sobie że to się dzieje w cyberpunku.

Generalnie jak ktoś chce doświadczać gameplayu to nie w cyberpunku, bo jeśli ktoś oczekuje gameplayu to ewidentnie nie rozumie tego świata, nie rozumie czym jest prawdziwy Cyberpunk, cyberpunk nie może mieć gameplayu a jak tego nie rozumiesz no to trudno, to wtedy znaczy że to nie jest gra dla Ciebie i powinieneś sobie pograć w coś co zrozumiesz.
No w dużym skrócie jak ktoś oczekiwał, ze Cyberpunk będzie połączeniem CSa, GTA i Gran Turismo, to raczej nic poza rozczarowaniem nie otrzyma i żaden patch tego raczej nie zmieni.
Jeśli dla Ciebie "gameplay" to tylko strzelanie i pościgi z policją, to owszem - nie jest to gra dla Ciebie.
Dla mnie to przede wszystkim gra RPG i oczekuję od niej ciekawego świata, wciągającej fabuły i ciekawych postaci - i tu jak dla mnie Cyberpunk dostarcza to wszystko jak mało która gra.
No i dużo jestem w stanie zrozumieć jeśli chodzi o krytykę, ale mówienie o Cyberpunku, że jest "cukierkowy" to jest już naprawdę grubo poniżej pasa. Bardzo wiele można o tej grze powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest cukierkowa.
 
Najgorzej, kiedy zarówno gorliwi zwolennicy, jak i zadeklarowani przeciwnicy gry w części albo w całości zaczynają cisnąć po skrajnych argumentach i po sobie nawzajem.

Ani nikogo nie przekonacie do swojej racji, ani nie zmiażdżycie argumentem. Dajcie już spokój.
 
Dobra, odpaliłem zupełnie nową historię i powiem tak. Poprawa jest widoczna praktycznie na każdym kroku gołym okiem, ale wciąż nie jest idealnie.

To co najbardziej rzuca się w oczy, to fakt, iż na nieco słabszym sprzęcie (procesor, ram, dysk NVMe absolutnie z górnej półki, ale karta graficzna jest wąskim gardłem) gra wygląda O NIEBO lepiej niż wcześniej. Nie ma chamskiego efektu śnieżenia, NPCów jest więcej przy tej samej liczbie klatek (można podnieść ustawienia graficzne), FPSów jest sporo więcej dzięki czemu można się nieco ambitniej pobawić ustawieniami graficznymi.

Poprawiono całą rzeszę drobnych błędów, których nie awizowano osobno jako osobne punkty w zestawieniu poprawek. Chodzi przede wszystkim o przedmioty, których nie dawało sie podnieść, co po premierze doprowadziło do sytuacji, w której zacząłem je ignorować, bo częstotliwość trafiania na brak możliwości kliknięcia była przytłaczająco wielka. W tej chwili WCIĄZ TAKIE PRZEDMIOTY ZNAJDUJĘ (np. w apartamencie V na podłodze leży karta, której nie mogę podnieść), ale jest to na tyle rzadkie, że dla mnie osobiście akceptowalne. Gratów do zebrania jest tak dużo, ze jedna karta w tę czy tamtą stronę nie robi różnicy.

Po drugie, co mnie dość mocno dziwi bardzo fajnie usprawniono ruch uliczny. AI kierowców zaczęło być zdecydowanie bardziej immersywne, starają się omijać przeszkody. Ja wiem, że dla wielu to będzie drobiazg, ale kiedy wczesniej podjeżdżałem do jakiejś misji, zostawiałem samochód na 20 cm poza krawężnikiem tworzył się korek, co po prostu wyglądało żałośnie. W tej chwili taka zawalidroga nie stanowi dla ruchu ulicznego problemu.

Po trzecie ZNACZĄCO zmniejszyła się ilość klonów obecnych na ekranie, choć wciąż się to niestety zdarza. Jest to efekt na tyle rzadki, że powiedzmy, iz mozna to traktować w kategoria umowności świata przedstawionego jako akceptowalne.

Naprawiono mnóstwo misji, których w ten lub inny sposób nie dało się przejść lub przechodziło się z wadami. Przykład: pisałem o bagu, który powodwał, że po wczytaniu gry V była umieszczana w miejscu Panam i dwójka kierowców się przenikała, teraz jest poprawnie. I ja wiem, że to pierdoły, ale ich ilość była tak wielka, że trafiał mnie... no :)

No i wyraźnie lepiej pracuje AI sztucznego tłumu. W tej chwili, na ten moment jest to już dla mnie akceptowalne. Nie jest idelanie, nie można mówić o rewolucji, ale poprawili to na tyle, bym an każdym kroku nie trafiał na karykaturalne zachowania NPC.

Mogę więc powiedzieć, że w tej chwili gra nadal zawiera błędy, nadal pewne rzeczy nie grają, ale ilość elementów, które mnie osobiście notorycznie wybijały z pełnego wczuwania się w świat została na tyle zminimalizowana.

I tu piję do wszystkich, którzy bezmyślnie twierdzili, że to co pisałem było oczekiwaniem, by CP77 stał się kolejnym GTA V. J anie strzelam do tłumu, odpaliłem nową historię i jeszcze ani razu nie naraziłe msię policji, bo nie mam takiej potrzeby. To co piszę powyżej dotyczy po prostu porusznaia się po świecie.

Jest lepiej i jeśli pojawią sie jeszcze 1-2 patche tego kalibru, które tak bardzo będę realizowały obietnicę jakości to jestem o tę grę spokojny. Wiem, że to zjamie dużo czasu, ale już na ten moment przyjemnosć płynąca z rozgrywki jest o niebo większa względem gry po premierze.

Ja wiem, że malkontentom to nigdy nie wystarczy i że oni wciąż będą mówili, że to za mało, że CDP nic nie zrobił> Zrobił. Tylko że nie zrobił JESZCE wszystkiego co zrobić się da i zapewne do tego punktu kolejny patch nas zblizy.
 
Dobra, odpaliłem zupełnie nową historię i powiem tak. Poprawa jest widoczna praktycznie na każdym kroku gołym okiem, ale wciąż nie jest idealnie.

To co najbardziej rzuca się w oczy, to fakt, iż na nieco słabszym sprzęcie (procesor, ram, dysk NVMe absolutnie z górnej półki, ale karta graficzna jest wąskim gardłem) gra wygląda O NIEBO lepiej niż wcześniej. Nie ma chamskiego efektu śnieżenia, NPCów jest więcej przy tej samej liczbie klatek (można podnieść ustawienia graficzne), FPSów jest sporo więcej dzięki czemu można się nieco ambitniej pobawić ustawieniami graficznymi.

Poprawiono całą rzeszę drobnych błędów, których nie awizowano osobno jako osobne punkty w zestawieniu poprawek. Chodzi przede wszystkim o przedmioty, których nie dawało sie podnieść, co po premierze doprowadziło do sytuacji, w której zacząłem je ignorować, bo częstotliwość trafiania na brak możliwości kliknięcia była przytłaczająco wielka. W tej chwili WCIĄZ TAKIE PRZEDMIOTY ZNAJDUJĘ (np. w apartamencie V na podłodze leży karta, której nie mogę podnieść), ale jest to na tyle rzadkie, że dla mnie osobiście akceptowalne. Gratów do zebrania jest tak dużo, ze jedna karta w tę czy tamtą stronę nie robi różnicy.

Po drugie, co mnie dość mocno dziwi bardzo fajnie usprawniono ruch uliczny. AI kierowców zaczęło być zdecydowanie bardziej immersywne, starają się omijać przeszkody. Ja wiem, że dla wielu to będzie drobiazg, ale kiedy wczesniej podjeżdżałem do jakiejś misji, zostawiałem samochód na 20 cm poza krawężnikiem tworzył się korek, co po prostu wyglądało żałośnie. W tej chwili taka zawalidroga nie stanowi dla ruchu ulicznego problemu.

Po trzecie ZNACZĄCO zmniejszyła się ilość klonów obecnych na ekranie, choć wciąż się to niestety zdarza. Jest to efekt na tyle rzadki, że powiedzmy, iz mozna to traktować w kategoria umowności świata przedstawionego jako akceptowalne.

Naprawiono mnóstwo misji, których w ten lub inny sposób nie dało się przejść lub przechodziło się z wadami. Przykład: pisałem o bagu, który powodwał, że po wczytaniu gry V była umieszczana w miejscu Panam i dwójka kierowców się przenikała, teraz jest poprawnie. I ja wiem, że to pierdoły, ale ich ilość była tak wielka, że trafiał mnie... no :)

No i wyraźnie lepiej pracuje AI sztucznego tłumu. W tej chwili, na ten moment jest to już dla mnie akceptowalne. Nie jest idelanie, nie można mówić o rewolucji, ale poprawili to na tyle, bym an każdym kroku nie trafiał na karykaturalne zachowania NPC.

Mogę więc powiedzieć, że w tej chwili gra nadal zawiera błędy, nadal pewne rzeczy nie grają, ale ilość elementów, które mnie osobiście notorycznie wybijały z pełnego wczuwania się w świat została na tyle zminimalizowana.

I tu piję do wszystkich, którzy bezmyślnie twierdzili, że to co pisałem było oczekiwaniem, by CP77 stał się kolejnym GTA V. J anie strzelam do tłumu, odpaliłem nową historię i jeszcze ani razu nie naraziłe msię policji, bo nie mam takiej potrzeby. To co piszę powyżej dotyczy po prostu porusznaia się po świecie.

Jest lepiej i jeśli pojawią sie jeszcze 1-2 patche tego kalibru, które tak bardzo będę realizowały obietnicę jakości to jestem o tę grę spokojny. Wiem, że to zjamie dużo czasu, ale już na ten moment przyjemnosć płynąca z rozgrywki jest o niebo większa względem gry po premierze.

Ja wiem, że malkontentom to nigdy nie wystarczy i że oni wciąż będą mówili, że to za mało, że CDP nic nie zrobił> Zrobił. Tylko że nie zrobił JESZCE wszystkiego co zrobić się da i zapewne do tego punktu kolejny patch nas zblizy.
Miło wiedzieć, że gra zaczyna nabierać ładniejszych kształtów od strony technicznej (y)
Wspomniałeś o poprawie AI tłumu. Mógłbyś przytoczyć przykłady co konkretnie jest poprawione? Pytam z ciekawości, bo sam już nie gram w Cyberpunka (powrót pewnie dopiero w przyszłym roku), a był to element, który bardzo mi się w grze nie podobał.
 
@incomingdamage zdywersyfikowano zachowania pod wpływem "strachu", NPC nie wysiadają masowo z samochodów, nie kucają tak często w idiotycznych sytuacjach, jeden kucnie, drugi ucieknie w jedną, trzeci w drugą, kolejny w ogóle nie wysiądzie itd. A z racji lepszych algorytmów losowania masz w danej lokalizacji więcej różnorodnych zachowań NPC. W starszych wersjach CP77 na porzadku dzienny było np. 2 a nawet 3 npc wykonujących symultanicznie te samą czynność np. zmiana nogi na ngoę.
 
Dokładnie, jak ktoś w cyberpunku będzie chciał sobie postrzelać to w tym momencie powinien wyłączyć grę, włączyć sobie battlefielda, coda, albo csa, pograć sobie tam chwile a potem wrócić. A jeśli pojeździć samochodami to w momenciue wsiądnięcia do auta powinien wyłączyć cyberpunka, włączyć sobie jakąś forze/grida/gran turismo/moto gp jeśli ktoś lubi motocykle pograć sobie tam i jak już zaspokoi swoją potrzebę jeżdżenia to wrócić do Cyberpunka, podobnie z policją, jeśli chce się uczestniczyć w pościgach policyjnych, to gracz powinien zdobyć kilka gwiazdek z cyberpunku, w tym momencie szybciutko alt + F4, kupić GTA a następnie włączyć, zdobyć tyle samo gwiazdek w GTA i pościgać się z policją próbując sobie wyobrazić sobie że to się dzieje w cyberpunku.

Generalnie jak ktoś chce doświadczać gameplayu to nie w cyberpunku, bo jeśli ktoś oczekuje gameplayu to ewidentnie nie rozumie tego świata, nie rozumie czym jest prawdziwy Cyberpunk, cyberpunk nie może mieć gameplayu a jak tego nie rozumiesz no to trudno, to wtedy znaczy że to nie jest gra dla Ciebie i powinieneś sobie pograć w coś co zrozumiesz.

Każdy gracz będzie miał inną percepcję jeśli chodzi o samą grę. Nie możesz oczekiwać od innych, że będą się przejmować brakiem pościgów policyjnych tak jak Ty.
Wg mnie system policji w takiej formie jak jest nie pasuje do swiata gry i psuje zabawę, ale z innych powodów niż brak pościgów policyjnych.
1) na kazdym kroku w NC można spotkać jakieś przestępcze praktyki: zabójstwa, rabunki, napady, a tylko gracz jest molestowany przez policję z jakiegoś powodu, jak postrzeli ( i to przypadkowo) bezdomnego ma na karku policję; ta nawet nie próbuje go aresztować - to burzy obraz gry, gdzie policja w NC jest właściwie nieobecna (ignoruje właściwie wszystko -są jakieś sporadyczne strzelaniny pomiędzy gangami a NCPD- oprócz działań gracza).
2) za bardzo takie rozwiązanie jest zbliżone do rozwiazań typowo RPGowych: Bloodlines, gry Bethesdy tj. Skyrim, Wiedźmin, gdzie działania "policyjne", sprowadzają sie do tego, żeby karać gracza za działania, których sama gra nie jest w stanie ograniczyć. Strażnik zabijający ujeżdzacza smoków bo ten ogłuszył kurczaka, łachudra strażnik nokautujący Geralta, bo ten zamchnął się na wieśniaczkę itd.itp. kopalnia paradoksów, w Cyberpunku świat jest zbyt dopieszczony, gra zbyt duża na tego typu rozwiązania
3) obraz policji nie pasuje do lore samego swiata przedstawionego w grze, o czym już napisałem w punkcie nr 1: w Rancho C., masz kilka interwencji policji, gdzie zabito policjantów, co wskazuje, że do takiej dzielnicy raczej nie powinni się zapuszczać, a jak już sie zapuszczają to ryzykują życiem, tak samo jest z dużą częścią miasta, mimo to gracz będzie napastowany przez NCDP, w takich lokacjach jeśli tylko coś przeskrobie
4) problemy narracyjne w związku z zadaniami w samej grze: główną poboczną akywnością są zadania zlecane przez policję, jest też duże zadanie, w którym współpracujesz z policjantami (questline Rivera), jeśli zabiłbyś jakiegoś policjanta przed tym zadaniem, to powinnieneś być spalony, River, wg mnie, nigdy nie współpracowałby z kimś kto zabił policjanta. tak samo jakbyś był spalony u NCPD, i roboty policyjne nie powinny być wtedy dostępne.
5) pościgi policyjne byłyby niepotrzebnym dodatkiem do tego trochę nonsensownego systemu, który kłóci się z resztą gry, przede wszystkim po co komu pościgi policyjne, jeśii masz do dyspozycji drony , nikt nikogo nie ściga po ulicach NC (co w sumie jest przyjazane lore do pewnego stopnia) i znowu tylko gracz miałby być ścigany (pomińmy już formę tego ścigania czy miałyby być to drony, czy samochody)
6) w grze jest jedno zadanie, w którym gracz jest ścigany na serio przez policję ( w tym przypadku Militech), zadanie z samochodem na polu minowym - i powiem szczerze wszystko tam działa jak należy, ale jakoś po tym zadaniu wcale nie odczułem : o fajnie, żeby więcej było takich zadań w grze - po prostu takie zadanie wypada słabo, blado (napisałbym nawet, że przestarzale) w porównaniu do pieczołowicie zaprojektowanych misji i lokacji, które możesz wykonać na dziesiątki różnych sposobów. Czy misje nie powinny być na tym samym wysokim poziomie? nawet byłbym za jakimiś misjami pościgowymi, gdyby nie ograniczało się to zadań w stylu przejedź z punktu A do punktu B i zgub pościg. Jak jechałem z Kerrym to akurat ścigająca policja była najnudniejszym fragmentem tego zadania.
 
Dalej kiepsko jak było tak jest. Policja ciągle respawnuje się za plecami i gdzie tylko może. Wprowadzono tylko kosmetyczne poprawki. Brak pościgów policyjnych które są dużym smaczkiem w tego typu grach. Policja powinna miec jakiś pojazd latający do ścigania gracza.

Serio? to ciekawe, co robil ten policyjny dron zapieprzajacy za mna przez pol NC i walacy do mnie ze smarta (mialem akurat powolny motocykl i cholernik byl szybszy ode mnie, ciezko bylo mu uciec).
 
Top Bottom