Aktualizacja 1.31

+

Vattier

CD PROJEKT RED


Aktualizacja 1.31 dla Cyberpunka 2077 jest już dostępna na PC, konsolach i w usłudze Stadia. Oto lista zmian wprowadzonych wraz z aktualizacją.

Należy zwrócić uwagę, że poniższe problemy nie dotyczyły wszystkich graczy.

Rozgrywka
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że w momencie ulepszenia przedmiotu ze znacznikiem zadania podstawowa wersja tego przedmiotu nie znikała z ekwipunku.
  • Naprawiono błąd, przez który atuty szybkości przeładowywania broni spowalniały czas przeładowania.
  • Poprawiono wysokość skoku ładowanego.
  • Dostosowano szybkość, z jaką wrogowie wykrywają skradanie się w zależności od poziomu trudności gry.
  • V nie będzie się już zacinać w animacji spadania w trakcie wypadku motocyklowego, posiadając atut „Jak skała”.
Zadania i otwarty świat
Bezład
  • Naprawiono błąd, przez który Judy nie pojawiała się w swojej furgonetce na Jig-Jig Street.
Wyboista droga
  • Thorton Galena „Rattler” nie będzie już niewrażliwy na obrażenia po wykonaniu zadania.
Do krwi
  • Naprawiono błąd, przez który zadanie odnawiało się na celu cel „Udaj się na finałową walkę” w zapisach zrobionych na wersji 1.22.
Nie mów Saulowi
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego cel „Poczekaj na nomadów” wyświetlał się na ekranie jeszcze długo po przybyciu na skrzyżowanie.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego nie można było porozmawiać z nomadami w celu ustalenia planu.
Zawsze wiatr w oczy
  • Naprawiono błąd, przez który samochód gracza blokował się między blokadą a barierką, co uniemożliwiało powrót do samochodu i blokowało postępy.
Efekty wizualne
  • Naprawiono błąd, przez który drogi po opadach deszczu nie wyglądały na mokre, co było wynikiem trwających prac nad systemem mokrych nawierzchni. W 1.31 mokre powierzchnie powinny wyglądać bardziej szczegółowo niż przed wystąpieniem problemu.
  • Usunięto włosy i/lub brwi w przypadku, gdy wyłączono ich widok we wcześniejszych wersjach gry.
  • Naprawiono błąd, przez który strzał z broni typu Tech wywoływał chwilowe oślepiające światło.
  • Nie mów Saulowi – naprawiono błąd, przez który Carol brakowało tabletu lub siedziała w powietrzu podczas scenki.
Interfejs
  • Przywrócono brakujące opisy Przegrzania i Krótkiego spięcia we wskazówkach hacków.
  • Przywrócono brakujące opisy modyfikacji ubioru: Backpacker, Resist!, Osmosis i Tancerz.
Inne
  • Naprawiono błąd, przez który gracze nie mogli odebrać w grze nagrody za rejestrację w związku z problemem: „Wystąpił problem z połączeniem sieciowym. Spróbuj później”.
Konsole
  • [PlayStation] Optymalizacja pamięci kart graficznych.
 
Last edited:
Czy będzie możliwe uruchomienie Fidelity CAS FX z włączonym ray tracingiem na kartach AMD? Niestety RX6700XT z uruchomionym RT bez CAS wykręca poniżej 30 klatek :I
 
Last edited:
Pierwsze co mi przyszło na myśl to wbić na wieżowiec aby wywołać deszcz w miejsce wiadome -Tears in the Rain - Blade Runner ❤
To co zrobiliście teraz z odbiciami od mokrej powierzchni mnie powaliło!! Genialnie to wyszło mam wrażenie że jest o wiele lepiej niż było! Coś pięknego, brawo! Do tego chyba doszły nowe wiadomości w radio, miło :)
 
Super! Miałem do pobrania 4,9 GB na steam ale musiałem na chwile wstrzymać aktualizację a gdy wznowiłem nagle mi pokazało, że do pobrania jest 49,8 GB. Poddaję się już, leci uninstall i czekam na pierwszy dodatek.
 
  • Naprawiono błąd, przez który drogi po opadach deszczu nie wyglądały na mokre, co było wynikiem trwających prac nad systemem mokrych nawierzchni. W 1.31 mokre powierzchnie powinny wyglądać bardziej szczegółowo niż przed wystąpieniem problemu.

Bardzo mnie cieszy ta informacja, a w szczególności fragment "(...) co było wynikiem trwających prac nad systemem mokrych nawierzchni". Osobiście to interpretuję (lub chcę to tak interpretować), że Redzi w kwestii wizualnych problemów np. zachowania wody, czy problemów z otwartym światem nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Powodzenia!
 
Orientuje się ktoś jak to zrobić, żeby za każdym razem z każdą poprawką, nie resetowały się ustawienia klawiszy ? W związku z tym, że na stałe są zablokowane możliwość zmiany niektórych klawiszy i jedyne co można zrobić to ręczna edycje plików(.*xml). Po każdej poprawce ciągle trzeba użerać się z tym plikiem.
 
Bardzo mi się podoba że pracujecie nad problemami !!! Jeżeli przeczytacie mój komentarz to mam sporo momentów na które chcę zwrócić uwagę )
A konkretnie :
1 . Drony - mają w sobie często części do ulepszania ale po ich zabijaniu na przykład u delameina , wiszą w powietrzu a nie padają do ziemi i jest niemożliwe zabrać z nich przedmioty bo są za wysoko ! ( lepiej by było żeby padali niedaleko od graczy na ziemię z małym wybuchem )
2 . Widoczność w autach - Zbyt niskie położenie kamery wewnątrz auta , nie mogę normalnie zobaczyć pasy drogi i jezdzić na wzniesienia w takich autach jak :
2.1 Zbyt jaskrawo w aucie - co powoduje że jeździć im da się z widokiem wewnątrz auta tylko w nocy
  • Thorton Colby "little mule"
3 . Przy zabijaniu przeciwników - zdarza się że ciało jest nieaktywne i trzeba szukać pozycji z której można zabrać rzeczy z ciała
4 . Przy zabijaniu przeciwników - zdarza się że broń wisi w powietrzu albo leży na ziemi i nie da sie ten przedmiot zabrać chociaż widać że jest fioletowy kwadrat i ewentualnie można go podjąć ( z przedmiotami jak pieniądze czy kostki od gitary albo karty do gry też się staje ) w przypadku broni po prostu by poradził przypisać broń wroga do ciała npc-ów podobnie jak w wiedzminie żeby w przypadku kiety mamy bag , poprostu można zabrać przedmiot z ciała npc .
5 . Nowa gra + była by mile widziana , na przykład część broni i aut mamy tylko pod sam koniec gry za mało czasu na otrzymanie z nich frajdy naprzykład z Ba Xing Chong
6 . Wiecej aut typu turbo R mizutani i porsche ))))
 
Jako, że GOG postanowił u mnie ściągać od nowa całą grę, czyli 50 GB, zamiast obiecanych 800 MB, to z nudów postanowiłem napisać komentarz. Myślałem, że ten problem został już rozwiązany, bo ostanie łatki pobierało normalnie. Panowie i Panie z CDPR, weźcie się w końcu w garść, bo to już przestaje być zabawne. Przestało być już dawno. Jak nie bugi w grze, to w kliencie GOG.
 
Ja się tak bardzo podpisuję pod problemem ze ściąganiem „całości”…
Mam stałe łącze, owszem, ale internetowa Polska bardziej C niż B i niewiele alternatyw, w tym żadnej ze światłowodem, bo rzekomo się „nie da”.
I tak kwitnę tu 6-tą godzinę, 17%… od któregoś momentu to przysieszy, zwykle tak jest, i przeleci ze 20% w sekundę, ale nie wiem, w czym rzecz, i średnio mnie to. Chyba nie tak to powinno wyglądać przy paczach małej wagi.

Ed. via GOG, tak do protokołu.
 
O ile sam nie mam problemow z predkoscia lacza czy limitem GB to jednak fakt jest taki, ze wielu graczy na swiecie ma w jakims stopniu ograniczony dostep do aktualizacji po 50GB i jest to problematyczne.
 
Do narzekających że po nowym patchu gra na nowo się ściąga,nie jest to ogromny problem i kupcie sobie lepszy internet,jak widać ciągle coś jest naprawiane i to się chwali ale dajecie więcej nowej muzyki i wiadomości w radiu bo już trochę nudno jest,albo dodania możliwość włączenia radia z zewnątrz po dodaniu odpowiedniej stacji
 
Top Bottom