Aktualizacja 1.5 i ulepszenie dla konsol nowej generacji – lista zmian

+
Na PS4 gra się znacznie lepiej, generalnie cały patch w mojej ocenie bardzo na +. Jeden mały upierdliwy problem pozostał: ubrania Johnnego! Po 1.5 zacząłem je widzieć w ekwipunku po otwarciu schowka, ale wybranie ich nie przenosi ubrań do schowka - jest "dźwięk" przeniesienia ciuchów Johnnego, ale nie znikają one z ekwipunku, wykrzyknik wciąż przy nich widnieje. ;) Byłoby pięknie, gdyby w końcu można było je z siebie "zrzucić" i odciążyć postać.
 
Nie defragmentujcie dysków SSD.To całkowicie inna metoda zapisu plików niż w przypadku HDD.
To tak jakbyście ROM defragmentowali,czysty nonsens.
 
Dodali nową opcję do RT, zwie się "local shadows" zmienili też klawiszologię- z tego co wyczytałem na reddit.
A patch notes jak nie ma tak nie ma, pozostaje czekać na komunikat.

Subtelne, ale teraz można zmienić te Screen Space Shadows na cienie RT:

Przykład 1.

OFF:

ON:


Przykład 2:

OFF:




ON:





Przykład 3:

OFF:



ON:




Niekiedy jest to ledwie zauważalne jak poniżej (zwróćcie uwagę na cień na fotelu za Judy):

OFF:



ON:

 
Czyli musze pobierać grę od nowa, bo dodali jakieś cienie których i tak nie włączę? Cudownie.
Teraz nie włączysz.. ale za kilka lat, któż wie ;).

P.S. U mnie to chyba pobierało się jakoś w tle, bo nawet nie zauważyłem.
 
Dziwne ,że wczoraj zacząłem pobierać patch 1.5 i było 47GB a dziś chciałem dokończyć i już jest 66GB do pobrania, to te dodatkowe ustawienia RT o którcyh ktoś pisał? Czy dlaczego tak się zwiększyła objetość tego pliku?
 
Teraz nie włączysz.. ale za kilka lat, któż wie ;).

P.S. U mnie to chyba pobierało się jakoś w tle, bo nawet nie zauważyłem.
Teraz to na pewno nie włączę. Muszę czekać do przyszłego miesiąca bo nie mam transferu, a pierniczę dokupywać 60gb gdzie 10gb kosztuje 10zł (internet mobilny Play). Zresztą pobranie tego zajmie mi ~15 godzin... Trzeba było kupić grę na steamie, bo to jakieś kpiny są, że muszę pobierać grę od nowa.
Czy mam przez tą sytuacje rozumieć, że jakakolwiek zmiana (aktualizacja) będzie na mnie wymuszać pobieranie gry od nowa?
Czy da się to jakoś ogarnąć, żeby nie pobierać i móc grać w 'starej' wersji?

EDIT/
Dobra ogarnąłem. Jakby ktoś potrzebował to wystarczy wejść w "zarządzaj instalacją" => "konfiguruj..." i wybrać wersje 1.5 oraz odznaczyć "automatycznie aktualizuj do najnowszej wersji".
Gra śmiga także poszło. :)
 

Attachments

  • cp 3.png
    cp 3.png
    35.9 KB · Views: 35
@Wlodi89LCT

Tak po prawdzie to obecnie większość dużych gier to ogrom danych. Takie RDR 2 to ok 120 GB. Asasyn ostatni też ponad 100 GB.
Steam kompresuje pliki, więc jeśli masz duże ograniczenia transferowe, to chyba tylko tam...
 
Dobra jestem już po dłuższej posiadówce z grą w wersji 1.5 i podtrzymuję to, co napisałem wcześniej. Ogromne gratulacje dla CDP za kawał fantastycznej roboty - i piszę to jako osoba, która wytykała najmniejsze nawet błędy tej produkcji uznając ją za w tej postaci niegrywalną. Błędy, które spowodowały, że po wgraniu Silverhand'a do swojej głowy nie posunąłem fabuły ani o milimetr - czasem tylko zaglądałem do miasta, by poczuć klimat. Uznałem, że jeśli CDP nie kłamie, doczekam się kiedyś porządnej łatki, która sprawi, że dla kogoś takiego jak ja, ta gra stanie się czystą przyjemnością, a jeśli kłamią, głowa mi z karku nie spadnie jeśli zagram rok, czy półtora później.

I muszę przyznać, że się nie zawiodłem. Podobnie jak Wiedźmina 3 przechodziłem dopiero w wersji GOTY tak CP77 przejdę dopiero na łacie 1.5 i o ile wcześniej utyskiwałem o tyle teraz jestem zachwycony.

Żeby była jasność wiem, że dla wielu gra wciąż nie spełnia oczekiwań, a dla innych już dawno je spełniła i łatka 1.5 jest niepotrzebnym liftingiem. Mówię o swoich odczuciach.

Dla mnie immersywność świata przedstawionego to absolutna podstawa. Im więcej jest drobiazgów, które zaburzają poczucie uczestniczenia w świecie tym gorzej. Po premierze gra mnie kompletnie zniesmaczyła. NOTORYCZNIE natrafiałem na babole które wrzeszczały z ekranu: ta gra to niedokończony gniot.

Teraz jest zupełnie inaczej. Rozpocząłem nową przygodę i:

A) nie natrafiłem na żaden przedmiot, którego nie dałoby się podnieść (co powoduje, że mam wielką ochotę myszkowąć w każdym kącie - wcześniej w ogóle zacząłem olewać znajdźki bo śmiec było mnóstwo i non stop czegoś się nie dało podnieść)
B) nie natrafiłem na żadne drzwi przez które widać było lewą stronę mapy (oustide map)
C) ruch uliczny responsywnie reaguje na moje poczynania (żeby była jasność ja nie napitalam przechodniów z karabinów, chodzi o zwykłe, normlane poruszanie się po ulicach - samochody omijają przeszkody, przechodnie reagują jak powinni, nic mi nie znika i nie pojawia sie przed oczami, jesli przypadkiem kogoś potrącę / zastrzelę tłum reaguje jak należy - jest naprawdę DOBRZE)
D) nie natrafiłem na NPCów chodzących po barkierkach, przenikających przez ściany
E) siedząc jako pasażer w pojeździe nie czułem jakbym wsiadał do mydelniczki - nawet tutaj poprawiono fizykę i to wyraźnie
F) fizyka azdy zdecydowanie została poprawiona
G) dodanie pierdoły w postaci wolnego chodu w końcu sprawiło że idąc z rozmawiającą przed nami inną postacią możemy płynni iść obok / za nią a nie podbiegać stawać podbiegać stawać
H) w końcu nie napiernicza mnie sto tysięcy połączeń telefonicznych - dostaję smsy i odbieram kiedy chcę
I) w końcu moge odrzucać połączenia
J) w końcu autostradami można jeździć normalnie - brak korków i bezsensownego zachowania kierowców

Ciekawostka. Wielu ludzi narzeka na wydajność tymczasem ja na full detalach z włączonym RT (na średnich) na RTX 2060 + DLSS na jakość obrazu na gamingowym laptopie w rozdzielczości 1080 p mam stabilne 30-40 klatek - za żadne skarby takiego wyniku wcześniej nie osiągałem. Wiem, że to dla wielu niewystarczająco dużo klatek - dla mnie ok bo cieszę się wodotryskami graficznymi tak że niemal no stop spaceruję zamiast jeździć / biegać. Serio. Tu się w końcu wszystko trzyma kupy, nic mnie nie wytrąca z chłonięcia atmosfery miasta.

I nie nie potrzebuję pościgów policyjnych, oraz mam w nosie to że nadal fizyka zderzeń woła o pomstę do nieba - bo korzystam z gry tak że nie dostrzegam tych mankamentów.

To co mnie boli:

A) duży spade FPS po otworzeniu mapy (WTF?)
B) podczas wychodzenia z mapy ekran rozświetla się na biało - nie mam pojęcia czemu

Suma summarum, może i dla niektórych zmiany są drobnicą, ale dla mnie są tym, co sprawiło że z wypiekami na twarzy sięgam po kolejne misje.
 
B) podczas wychodzenia z mapy ekran rozświetla się na biało - nie mam pojęcia czemu
To chyba zasługa aktywnego RT - co prawda mam radeona 6800xt, to te zjawisko nasila się przy aktywnym raytracingu - zwłaszcza przy otwieraniu drzwi prowadzących na zewnątrz - ładne oślepienie :)
 
Teraz jest zupełnie inaczej. Rozpocząłem nową przygodę i:

D) nie natrafiłem na NPCów chodzących po barkierkach, przenikających przez ściany
Ja już trafiłem na kilku, którzy się zacinali albo wchodzili w obiekty, ale dzieje się to naprawdę sporadycznie (powszechne jest za to przenikanie stóp przez schody i wszelkie nierówności terenu). Z raz, czy dwa zdarzył się lewitujący obiekt (jak chociażby kij ochroniarki MOX'ów).

J) w końcu autostradami można jeździć normalnie - brak korków i bezsensownego zachowania kierowców

Na autostradach też zdarzy się, że coś się zatnie albo zniknie (auto dojedzie do jakiegoś punktu i się, ni z tego nie z owego zatrzyma). Ale znowu, dzieje się to sporadycznie.

Ciekawostka. Wielu ludzi narzeka na wydajność tymczasem ja na full detalach z włączonym RT (na średnich) na RTX 2060 + DLSS na jakość obrazu na gamingowym laptopie w rozdzielczości 1080 p mam stabilne 30-40 klatek - za żadne skarby takiego wyniku wcześniej nie osiągałem. Wiem, że to dla wielu niewystarczająco dużo klatek - dla mnie ok bo cieszę się wodotryskami graficznymi tak że niemal no stop spaceruję zamiast jeździć / biegać. Serio. Tu się w końcu wszystko trzyma kupy, nic mnie nie wytrąca z chłonięcia atmosfery miasta.

Według mnie o ile z samym streamingiem polepszyli oraz menu (i wczytywanie/zapis chodzi znacznie lepiej) to w samej grze coś się sypie z czasem grania - tak od 60-50 fps, spada do 30 kilku, a w ekstremalnych przypadkach do 20 paru - wcześniej takiego rozrzutu nie miałem, a jak przymuliło to gdy było spokojnie wracało do normy.
Post automatically merged:

P.S. Jest też jakiś błąd z jasnym odbiciem światła (jakaś taka dziwna flara) w rogu ekranu, czego wcześniej nie było.
 
Ja podobnie jak powyżej - zmiany po patchu bardzo pozytywne, zarówno pod kątem darmowych DLC, poprawy rozgrywki i fizyki, a co za tym również idzie - immersji. Niemniej czytam różne komentarze dotyczące ew. bugów itd., i tak się zastanawiam: czy tylko ja wciąż nie mogę schować tych pierdzielonych łachów Johnnego do schowka? xd
 
@I_w_a_N a widzisz :) przenikanie stóp przez schody zauważyłem schodząc po pierwszy Braindance (ten przed przejęciem chipa z Johnym), ale jak sam piszesz - sporadycznie - do tego stopnia, że o tym zapomniałem pisząc powyższego posta, a to dużo mówi o aktualnym stanie technicznym gry, bo przy takiej skali produkcji (w moim mniemaniu) jakieś pojedyncze glitche nie rażą aż tak strasznie.

Wiesz, w teorii na autostradzie (w takim normalnym życiu) może komuś wysiąść samochód i zatrzyma się ni z tego z owego i jeśli zdarza się to raz na ileś tam czasu grania, to mnie to mierzi. Wcześniej natrafiałem na jakiś idiotyczny kwiatek dosłownie co 3-5 minut gry, a to coś się zablokowało, a to immersja się sypnęła, a to algorytm nie zadziałał, a to czegoś podnieść nie można itd.

Kwestii klatek ja nie mam okazji odczuć, bo u mnie cała gra generalnie pracuje w 30-40 klatkach. Podejrzewam, że zdarzają się jakieś chrupnięcia, ale należę do tzw. niedzielnych graczy, którym to nieszczególnie przeszkadza.

Ciekawy opad szczęki natomiast zaliczyłem przez tę pracę na baterii, bo wiesz ;) odpalam CP a tu 24 klatki z wyłączonym RT.. poobniżałem detale i jakoś tam osiągnąłem 24 klatki czasem 28, ale nadal słabo :). Potem coś mnie tknęło i odłączyłem zasilacz od prądu, a potem podłączyłem ponownie i nagle zrobiło mi się 80 klatek :) było z czego ściągnąć :) i po włączeniu wszystkiego zostałem na 30-40 ale z taką grafiką, że chodzę i liżę posadzki :p
 
Top Bottom