Aktualizacja 1.60 ze wsparciem dla Xbox One X jest już dostępna! Dodatkowa aktualizacja dla PS4™ Pro wkrótce!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
Aktualizacja 1.60 ze wsparciem dla Xbox One X jest już dostępna! Dodatkowa aktualizacja dla PS4™ Pro wkrótce!



Gra Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymała właśnie aktualizację wprowadzającą wsparcie dla Xbox One X, która wzbogaca techniczną warstwę gry korzystając z dodatkowych możliwości konsoli. Konsola PS4™ Pro otrzymała podobną aktualizację kilka tygodni temu.

Aktualizacja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon dla konsoli Xbox One X wprowadza możliwość rozgrywki w jednym z dwóch trybów graficznych — 4K lub Wydajność.


Grając w Trybie 4K, obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 4K i maksymalnie 30 klatkach na sekundę. W przypadku gry na ekranie, który nie wspiera rozdzielczości 4K, grafika ulepszana jest poprzez skalowanie obrazu do faktycznego rozmiaru ekranu (tzw. supersampling). W Trybie Wydajności, rozdzielczość wyświetlanego obrazu skaluje się dynamicznie (minimalna rozdzielczość to 1080p, maksymalna to 4K) by umożliwić rozgrywkę nawet w 60 klatkach na sekundę. Oba tryby obsługują HDR.

Aby zmienić tryb należy wejść w “Opcje” > “Wideo”.



W sekcji “Zaawansowane” jest możliwość przełączenia się pomiędzy Trybem 4K i Trybem Wydajności.





Wkrótce ukaże się dodatkowa aktualizacja gry w wersji na PS4™ Pro, wprowadzająca obsługę technologii HDR.

Lista zmian dla konsoli Xbox One X:
  • 2 nowe tryby graficzne: Tryb 4K i Tryb Wydajności;
  • obsługa rozdzielczości 4K;
  • obsługa HDR;
  • wyższej jakości cienie, filtrowanie tekstur i efekty cieniowania (ambient occlusion);
  • tekstury wyższej rozdzielczości ;
  • dynamiczne skalowanie rozdzielczości (od 1080p do 4K).
 
Fajnie jako dodatek (to podbicie rozdzielczości) do nowej konsoli ale zostawienie wyższej jakości cieni, obsługa HDR oraz wyższa rozdzielczość tesktur (paskudnych w niektórych przypadkach w podstawowej wersji) dla zabawki Microsoftu to już lekka przesada.

Gdzie łatka na PC* dodająca lepsze tekstury, cienie, tesselację oraz efekty cząsteczkowe?

*wiem, taka łatka dla PC nigdy nie była zapowiedziana - jednak tak samo było z konsolami (aż do połowy tego roku) - albo traktujcie wszystkich równo, albo dajcie to na co pozwala dana platforma, albo ostatecznie olejcie rynek PC i przenieście się na konsole.
 
Last edited by a moderator:
O... czyżby Sony (PS4 Pro) miało się doczekać kolejnej aktualizacji - stąd zmiana nazwy newsa (chyba, że taka nazwa była od początku, a ja już jestem "ślepy" ).

Przy okazji, nie chcąc być nieskromnym, chyba niechcący okazałem się "prorokiem" pisząc - niemal miesiąc wstecz - w wątku (https://forums.cdprojektred.com/for...ion-4/9722721-problemy-po-patchu-1-51-ps4-pro) o problemach łatki pod PS4 Pro :smile:...

I_w_a_N;n9876231 said:
P.S. Mam pewną mocno spiskową teorię - RED'zi specjalnie "zepsuli" W3 na krótko przed premierą nowej maszynki Microsoftu aby zabawka Amerykanów wyglądała lepiej. W świetle powyższego (co jest tylko moim wymysłem bez ŻADNYCH dowodów, ale może nieświadomie w coś trafiłem ;) ) najlepszy scenariusz to łatka do PS4 Pro po premierze łatki na Xbox One X, a najgorsza możliwość to kompletne olanie sprawy.
 
I_w_a_N A czy czasem te 'wyższej jakości cienie' i 'tekstury wyższej rozdzielczości' to po prostu nie są ustawienia high czy coś takiego z wersji PC, a nie coś, co zostało stworzone pod nowe konsole? Na filmikach z tej wersji ja nic szczególnego nie widzę, czego nie widziałbym na swoim PC od dwóch lat.
 
Dwa miesiące grania na Xbox one. Dzisiaj próbuję uruchomić grę. Nie idzie. Instaluje się aktualizacja... Jakieś 500 MB. Spoczko. Nie prosiłem, ale ok. Zeżre mi nieco limitu LTE, historia wciągnęła, przeboleję. Aktualizacja po pięciu minutach dochodzi do 360 MB. Pojawia się tekst "można uruchomić". Uruchamiam. "Kontynuuj". "Poczekaj na przygotowanie zawartości"... Czekam.... Czekam... 10 minut - 0%, 20 minut 0%, 30 minut - 0%... Coś jest nie tak myślę... Sprawdzam aktualizację. Dalej 360 MB. Od 40 minut nadal 0%... Limit LTE się skończył? Nie, wciąż jest sporo. Wszystko inne działa, prócz aktualizacji. To wcisnę "anuluj" i zacznę raz jeszcze pomyślałem i tak też zrobiłem. Błąd!!! Błąd!!! Błąd!!! Anulowanie instalacji aktualizacji skasowało całego Wiedźmina z konsoli. Coś mi mówi, że save'y z dwóch miesięcy też... Że o pieprzonym LTE nie wspomnę. Znowu 40 GB na nową instalację, a każde 3GB w plusie to 25 zł. Jakieś 300 zł za ponowną instalację gry... Wqr... na max. Dzięki za super aktualizację. Zrobiliście mi wieczór, a pewnie i całe święta... :(
 
Nie działa gra po aktualizacji. Wskazuje, że do wczytania zapisu potrzebna jest dodatkowa zawartość, która została już zainstalowana! Już działa po restarcie konsoli.
***
Niestety wciąż bardzo często pojawia się ten błąd!!!
 
Last edited:
I_w_a_N;n10054991 said:
Gdzie łatka na PC* dodająca lepsze tekstury, cienie, tesselację oraz efekty cząsteczkowe?

*wiem, taka łatka dla PC nigdy nie była zapowiedziana - jednak tak samo było z konsolami (aż do połowy tego roku) - albo traktujcie wszystkich równo, albo dajcie to na co pozwala dana platforma, albo ostatecznie olejcie rynek PC i przenieście się na konsole.

Łatka poprawiająca bugi byłaby bardziej mile widziana :D I na nią naiwnie wciąż liczę xD

 
Dlaczego przełącznik wraca domyślnie do opcji 4K po wstrzymaniu konsoli ? Kilkukrotnie wypróbowane zarówno przy zmianie podczas gry jak w menu przed grą.
 
Tak... i mamy (ponad) trzy miesiące od publikacji łatki na Xbox One X, przy okazji zapowiedzi rychłej poprawki również na konsole Japończyków.... a tutaj Redzi częstują nas takim newsem:

PS4 Pro HDR patch is still very much in development. Due to the fact that we've discovered some additional bugs along the way, we need more time to finish it. We don't want to compromise the quality of the update, so we would like to ask you for a bit more patience.

Przypomnę, że na konsole Microsoftu się dało jakoś zrobić bez problemu (przypominam, że w obu konsolach - pomimo pewnych oczywistych różnic - siedzi układ graficzny od tego samego producenta, czyli AMD).

Oj, coś mi się wydaje, że to opóźnienie nie ma w cale podłoża technicznego. Zbyt wiele tutaj nieoczekiwanych zbiegów okoliczności (niezapowiedziane - czy wręcz zaprzeczane wcześniej - wsparcie dla ulepszonych konsol; wydanie łatki "psującej" wersję na PS4 Pro; wydanie bardziej dopracowanej łatki na Xbox One X; zapowiedź wydania poprawek na maszynę Sony i przeciąganie sprawy "w nieskończoność").

Chociaż to wszystko może tylko być przypadkiem... jednak czy aby na pewno przypadek?


 
Top Bottom