Aktualizacja 10.7 — lista zmian

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Nadeszło Czarne Słońce, a wraz z nim 27 nowych kart!

Poniżej przeczytasz więcej o aktualizacji 10.7 i zmianach, które wprowadza.

Nowe elementy gry
  • Karty Czarnego Słońca – wieszcz nieuchronne nadejście Czarnego Słońca lub dołącz do Renfri, by dokonać zemsty na jego prorokach. Pojawią się po cztery nowe karty dla każdej frakcji oraz trzy karty neutralne.
  • Nowe słowo kluczowe: Nasycenie – status, który dodaje efekty lub kategorie do karty. Usunięcie tego statusu spowoduje również usunięcie wszystkich dodanych efektów i kategorii. Blokada dezaktywuje umiejętności nasycenia.
  • Nowe słowo kluczowe: Łaska – za pierwszym razem, gdy moc tej jednostki będzie równa lub wyższa od podanej wartości, uruchom tę zdolność. Jeśli warunek jest spełniony już w momencie wyłożenia karty na pole bitwy, uruchom tę zdolność natychmiast.
  • Nowe słowo kluczowe: Starcie – jednostki jednocześnie zadają sobie nawzajem obrażenia zgodne z ich siłą.
  • Nowy tryb sezonowy: Rozpoznanie bojem – ustaw się w kolejce z wybraną przez siebie frakcją – twoja talia zostanie zastąpiona gotową talią dla tej samej frakcji zawierającą karty z nowego dodatku!
Zmiany
  • Zmieniające się karty (Auberon, Uzurpator, Viraxas, Eithné, Harald An Craite i Jakub)... ewoluują! Oznacza to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych transformacji pancerz, statusy, nasycenie zdolności i zmiany siły zostaną zachowane wskutek tego procesu.

Neutralne
  • Alzur – posiada teraz kategorię Rycerz.
  • Olgierd: Nieśmiertelny – siłę zmieniono z 8 na 10.
Zdobna kadzielnica
  • Koszt werbunku zmieniono z 9 na 10.
  • Zdolność zmieniono na:
Wzmocnij sojuszniczą jednostkę o wartość równą obrażeniom, jakie otrzymały wrogie jednostki w tej turze, lub zadaj wrogiej jednostce taką ilość obrażeń, o jaką zostały wzmocnione sojusznicze jednostki w tej turze.
  • Syanna – siłę zmieniono z 3 na 5.
  • Vivienne: Wilga – koszt werbunku zmieniono z 10 na 9.

Potwory
  • Król Auberon: Najeźdźca – przekształcenie zastąpiono ewolucją.
Nekker Wojownik
  • Siłę zmieniono z 4 na 7.
  • Zdolność zmieniono na:
Rozmieszczenie: Jeśli ta karta nie aktywuje żadnej twojej jednostki z pokrzepieniem, zadaj jej 3 pkt obrażeń i nasyć ją zdolnością Pokrzepienie.

Skellige
  • Arnaghad – opis karty zmieniono tak, by zawierał nowe słowo kluczowe Starcie.
  • Gedyneith – nazwę karty zmieniono na „W cieniu Gedyneitha”.
  • Crach an Craite – opis karty zmieniono tak, by zawierał nowe słowo kluczowe Starcie.
  • Harald An Craite; Łupieżca – przekształcenie zastąpiono ewolucją.
  • Meluzyna – Zasłonę zastąpiono umiejętnością Rozmieść: zyskaj Zasłonę.

Królestwa Północy
Królewska inspiracja
  • Premię werbunku zmieniono z 16 na 15.
  • Zdolność zmieniono na:
  • Rozkaz: Wzmocnij sojuszniczą jednostkę o 5.
Jeśli aktywowało to łaskę sojuszniczej jednostki, odśwież Rozkaz i zmniejsz wzmocnienie o 1.
Reynard Odo
  • Siłę zmieniono z 6 na 7.
  • Koszt werbunku zmieniono z 9 na 8.
  • Zdolność zmieniono na:
Za każdym razem, gdy zagrasz jednostkę, wzmocnij ją o 1.

Łaska 12: Wzmocnij wszystkie wzmocnione sojusznicze jednostki o 1.
Vandergrift
  • Koszt werbunku zmieniono z 8 na 9.
  • Ma teraz nową część umiejętności:
Łaska 12: Zyskaj wytrzymałość.
Miecz Vandergrifta
  • Zdolność zmieniono na:
Rozmieszczenie: Zadaj wrogiej jednostce 5 pkt obrażeń.

Śmiertelny cios: Zachowaj bazową siłę zniszczonej jednostki. Następnym razem, gdy zagrasz jednostkę, wzmocnij ją o zachowaną wartość, następnie zniszcz tę kartę.
  • Książę Viraxas; Wygnaniec – przekształcenie zastąpiono ewolucją.
  • Windhalm z Attre – dodano nową część umiejętności: Łaska 10, Rozkaz: Zyskaj tarczę.
  • Rycerz z Cintry – dodano nową część umiejętności: Łaska 6: Wzmocnij tę kartę o 2.
Szaleńcza szarża
  • Zdolność zmieniono na:
Wzmocnij sojuszniczą jednostkę o 5 i daj jej 2 pkt pancerza.

Jeśli jest to Rycerz, daj mu również witalność (2).
  • Redański Rycerz – dodano nową część umiejętności: Łaska 8: Wzmocnij sąsiadujące jednostki o 1.

Scoia'tael
  • Eithné: Młoda Królowa, Matka – przekształcenie zastąpiono ewolucją.
  • Percival Schuttenbach – koszt werbunku zmieniono z 7 na 6.
  • Młoda driada – siłę zmieniono z 4 na 5.
  • Wyrocznia – koszt werbunku zmieniono z 5 na 6.
  • Zaklinaczka Puszczy – siłę zmieniono z 4 na 3, koszt werbunku zmieniono z 5 na 4.

Nilfgaard
  • Glynnis aep Loernach – koszt werbunku zmieniono z 7 na 6.
  • Uzurpator: Oficer, Generał – przekształcenie zastąpiono ewolucją.

Syndykat
  • Jakub, Cudowne Dziecko; de Aldersberg – przekształcenie zastąpiono ewolucją.
Passiflora
  • Zmieniono nazwę na „Pewnej nocy w Passiflorze”.
  • Zdolność zmieniono na:
Fatum.

Scenariusz: Przejdź krok dalej za każdym razem, gdy zagrasz Niepostrzeżonego.

Prolog: Stwórz Niedyskretną Kokotę w tym rzędzie.

Rozdział 1: Stwórz Novigradzkie Kokoty w tym rzędzie.

Rozdział 2: Zyskaj 6 monet.
  • Szablozęby – koszt werbunku zmieniono z 7 na 6.
  • Uliczny dealer – posiada teraz znacznik Niepostrzeżeni.
  • Mag Salamandry – koszt haraczu zmieniono z 4 na 5.
 
Od kwietnia do tego patcha (czyli 4 sezony) NG dostało łącznie 7 zmian, czyli średnio niecałe dwie na sezon, z czego prawie wszystkie to +/-1 koszt prowizji. Dodatkowo nowe karty tej frakcji nie mają praktycznie żadnej synergii z resztą kart NG i klimatycznie kultyści pasują jak pięść do oka do frakcji znanej z chłodnej wyważonej kalkulacji (tak to przynajmniej pamiętam z książek). Szkoda, że jeszcze Emhyrowi nie dodaliście tagu kultysty, byłaby to istna wisienka to torcie.
Gorąco życzę twórcom, żeby zaczynający się jutro sezon był pod względem wpływów finansowych najgorszy w historii tej gry.
 
Kiedy naprawicie błąd wyniku którego po zagraniu Vesemir: Mentor nie ma kwestii dialogowej: "A dla minie wódeczka"
 
Jeszcze Lambert powinien mieć kwestię "Hola młodzieńcy, co to za prywatka?", Vernon "Kupiec korzenny Emhyr var Emreis" i Sheala "Złap go w Yrden!".
 
"Nowy tryb sezonowy: Rozpoznanie bojem – ustaw się w kolejce z wybraną przez siebie frakcją – twoja talia zostanie zastąpiona gotową talią dla tej samej frakcji zawierającą karty z nowego dodatku!"

Pomijając fakt, że to średni pomysł, by robić z tego cały tryb sezonowy, podczas gdy można by zagospodarować ten czas na coś fajnego, jak "podwójna stawka" czy "bliźniacze zaklęcia", ale jak to ma działać w praktyce? Będą narzucone talie na zasadzie 1 frakcja = 1 i ta sama talia dla każdego z tą samą umiejętnością dowódcy? To nie ma sensu, bo w testowaniu kart chodzi o to, by wypróbowywać je w różnych kombinacjach (nie zawsze oczywistych). Poza tym, jeśli każdy będzie grał tym samym, to nie będzie możliwości poznania kontr na poszczególne karty/synergie. Nie wspominając o tym, że, tak jak wyżej napisał Pan_Neutron, nowe karty dla NG nie pasują do tej frakcji ani kategorią, ani umiejętnościami. Sensownie da się je grać tylko wszystkie razem, pojedyncze do niczego się nie nadają.
 

Ely74

Forum regular
"Nowy tryb sezonowy: Rozpoznanie bojem – ustaw się w kolejce z wybraną przez siebie frakcją – twoja talia zostanie zastąpiona gotową talią dla tej samej frakcji zawierającą karty z nowego dodatku!"

Pomijając fakt, że to średni pomysł, by robić z tego cały tryb sezonowy, podczas gdy można by zagospodarować ten czas na coś fajnego, jak "podwójna stawka" czy "bliźniacze zaklęcia", ale jak to ma działać w praktyce?
Przecież sama nazwa tego trybu pokazuje jaki jest jego cel. By gracze mogli potestować nowe karty w boju zanim zdecyduje które chcą kupić lub stworzyć. Pomysł jest świetny a nie średni. I pewnie będzie się pojawiał przy każdym nowym dodatku
 
@Ely74 no fajnie problem jest taki że grasz w kółko tą samą frakcją. Przynajmniej ja tak mam na 6 rozegranych gier 6 razy harmonia.
 
Po najnowszej aktualizacji gra mi nie działa. Cały czas jest ekran wczytywania z Renfri we tle. Grę próbowałem uruchomić na gogu jak i na steam. Robiłem ponowną instalację, naprawę plików itd. Uruchamiałem grę jako administrator. Wyłączyłem zaporę windowsa. Nic nie pomaga. Gra działała do tej pory bezbłędnie. Pomocy.
 
U mnie gra nawet nie chce się zaktualizować. Na gogu wyświetla mi się "graj" zamiast zwyczajowego "aktualizuj". Klikam graj, wyświetla się ekran startowy z wczytywaniem i... tak się "wczytuje" od 30 minut bez zmian. Nawet nie ma komunikatu "jest nowa wersja, zaktualizuj bla bla bla", który pojawiał się do tej pory zawsze.
 
A mnie się po tej aktualizacji gra nie uruchamia tylko wczytuje i wczytuje i wczytuje......
 
Po najnowszej aktualizacji gra mi nie działa. Cały czas jest ekran wczytywania z Renfri we tle. Grę próbowałem uruchomić na gogu jak i na steam. Robiłem ponowną instalację, naprawę plików itd. Uruchamiałem grę jako administrator. Wyłączyłem zaporę windowsa. Nic nie pomaga. Gra działała do tej pory bezbłędnie. Pomocy.
Mam to samo. Ekran z Renfri i wczytywanie bez końca. Bywa...
Na angielskojęzycznym forum Redzi napisali, że będą coś z tym robić "to fix the issue". Na razie przerwa
 
Top Bottom