Aktualizacja 10.9 — lista zmian

+
Świetna robota Redzi widać że rework Nilfgaardu był robiony z głową to kompletna przeciwność niż to co zrobiliście z Vattierem . Co do Skellena o którym tak mowa poprzednio był bity i kopany głównie przez SK i SC jego rozkaz odpalał się raz na 10 gier i zwykle nawet po aktywacji był dość przeciętny a na pro laderze jego miejsce było w śmietniku ,teraz to on bije i został Nilfgaardzkim skurdzielem juniorem świetny removal synergia z asymką , taktykami i enslavem.
 
Piękna aktualizacja, aż chce się grać żołnierzami i taktyką. Poza tym widziałem kilka nowych, zaskakujących talii, chociażby z trollem tragarzem, kompasem i sklepem. Dawno nie było takiej różnorodności.
 
Piękna aktualizacja, aż chce się grać żołnierzami i taktyką. Poza tym widziałem kilka nowych, zaskakujących talii, chociażby z trollem tragarzem, kompasem i sklepem. Dawno nie było takiej różnorodności.
Nie piszcie głupot i proście boga aby osłabili tych żołnierzy Nilfgaardu jeszcze w tym tygodniu bo inaczej wszyscy będą tym grali do końca sezonu.
Nowe brązy są mocno niezbalansowane. Zobaczycie jak będzie wyglądał sezon zamiast renfri będzie nilfgaard.
 
Piękna aktualizacja, aż chce się grać żołnierzami i taktyką. Poza tym widziałem kilka nowych, zaskakujących talii, chociażby z trollem tragarzem, kompasem i sklepem. Dawno nie było takiej różnorodności.

Ta, różnorodności- chyba wewnątrz jednej frakcji. A jak talia sklepa z tragarzem i kompasem w gudmunda jest dla Ciebie zaskakująca to chyba malo grasz w grę bo juz w końcówce zeszłego sezonu było to można spotkać raz na jakiś czas
 
Last edited:
Jedyne "przegięte" zagranie w żołnierzach to najwyżej nadzorca na sierżanta. Reszta jest spokojnie do ogrania. Zawsze możecie grać syndykatem na trucizny, albo krasnoludami na pancerz, albo Keltullisem i spalać przeciwnika. Pewnie łaska też by dała radę. Zresztą gram na wszystko co jest możliwe, więc może to kwestia dostosowania Waszych talii do sezonu. Oczywiście lekki balans by się przydał. Można by też przykładowo Cyprian Willey dostosować do sezonu i dać mu wygnanie 4 jako solidna kontra na Kawalerię.
 
Bez tytułu.png

Winratio topki z wyłączeniem mirrorów, źródło GwentData.com
Jeśli kogoś szokuje wynik ponad 70% nadmienię, że przed hotfixem Czarni mieli ponad 80% :ok:
Trzeba wziąć pod uwagę, że top 2500 wyróżnia się tym, że więcej wygrywa niż przegrywa - gdy zajrzymy na analogiczne momenty w poprzednich sezonach żadna frakcja/talia nie miała aż takiej przewagi.
 

Lexor

Forum veteran
Ten wykres wygląda jak z TVP tak swoją drogą.
Masz rację. Jak pierwszy raz spojrzałem na ten wykres to było wtf.
Dopiero przy drugim podejściu zauważyłem, że wykres nie zaczyna się od zera. Toksyczna psychomanipulacja, fuj.
 
Win ratio na poziomie 70% to kosmiczny poziom, totalna abstrakcja, kompletny odjazd i teraz tak, są 2 opcje:
- równanie/ sposób wyliczania WR w mirrorach zastosowany na stronie gubi się w aktualnej mecie zdominowanej przez NG + krótki czas od początku sezonu/ hotfixa w tym przeszkadza. Za tą opcją przemawia np to, że od momentu publikacji przez @DeckCard_Cain win ratio zdążyło spaść jak teraz patrzę o 2%. Jasne z 2-3 kartami trochę przesadzili a nerf jest wskazany ale ten wykres mi nie pasuje do tego co widzę i nie ukrywam, że do tej opcji się przychylam zwłaszcza, że wykres bez uwzględniania mirrorow czy to top 500 czy 2500 pokazuje już całkiem co innego.
- wykres oddaję sytuację na laderze, ja czegoś nie widzę i mamy kompletną padake, wobec której nie można pozostać obojętnym.
 
Ale słabiznę ukulaliście z tym Nilfgaardem przegięte asymilacje przez zmiany goldów skellen z machinami i glynnis robi miazgę do tego dochodzą nowe magiczne brązy głównie sierżant naukizij i nardzorca niewolników, chociaż rajcowie i kusznicy są teraz wg mnie też przegięci.
No i mamy nową metę będziemy z tym walczyć do końca września, ludzie są jak leniwi dostali renfrii przegiętą to wszyscy grali renfrii teraz będzie nilfgaard. Po co się męczyć grając innymi nacjami jak tutaj jest dużo łatwiej.

Pisałem już o tym parę razy zmieńcie tego cholernego jana calveita bo przeciwnik ma wszystkie goldy z góry na dół jedyna szansa na wygranie z nilfgaarem teraz to liczyć na to że nie podobiera kart.
To jest chore albo gra ma być losowa, albo każdej nacji dajcie aby mogła mieć same goldy na ręce z góry na dół i wtedy gra będzie bez sensu.
 
Last edited by a moderator:

Lexor

Forum veteran
Na "moim poziomie" (wracam spacerkiem do R0) moi przeciwnicy to chyba nie potrafią tym NG grać (skoro jest "taki mocny").
W sumie to nawet mi pomagają, bo w tym sezonie gram sobie samookaleczającą się talią SK.

 
Już jest 61% Wr dla Nilfgardu, czyli podobnie do trutek (60%)ST w tamtym sezonie.
Top 500 widać że szybko ogarnia jak grać, wiec na początku brali NG wbijali pro, a potem się wyrównało.
Nerf też pomógł.
Post automatically merged:

Minusem jest to że 50%(playrate) gra NG bo tylko tu sa jakieś zmiany ciekawe i każdy chce spróbować czegoś nowego plus łatwo wygrywać.
 
Wiadomo: krótki okres, mała i specyficzna próbka badawcza, mało danych, zaś trend pokazuje, że idzie w stronę normalizacji. Podałem to raczej jako ciekawostkę.
Sam jeszcze nie doświadczyłem potęgi nowego Nilfgaardu, bo wypełniam kontrakty w trybie sezonowym.

Jak się zapatrujecie na zmianę Skellena? Z combo-karty stał się bieda wersją Simlasa w Zaczepki.
 
Top Bottom