Aktualizacja 4.0 — pełna lista zmian

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Oto pełna lista zmian, które wprowadzi do GWINTA jutrzejsza aktualizacja 4.0! Aby dowiedzieć się co stało za naszymi decyzjami, obejrzyj omówienie aktualizacji z Pawłem Burzą i Jasonem Slamą.

Pełna lista zmian

Zmiany:
  • Poprawiono wygląd ekranu prezentacji przeciwników.
  • Poprawiono wygląd dowódców (cienie, oświetlenie, wybrane tekstury).
  • Do shadera plansz dodano obsługę cieni.
  • Poprawiono miks dźwięku w całej grze.
  • Po przejściu z Sezonu Driad do Sezonu Kota obowiązuje nowa tabela rang.
  • Opcja odznaczenia postępów rankingowych będzie dostępna od rangi 25.
  • Dotychczasowy opis Krwawienia zmieniono na „Status, który zadaje jednostce 1 pkt obrażeń na koniec jej tury. Uwaga: tury krwawienia mogą się kumulować; 1 tura krwawienia anuluje 1 turę witalności. Krwawienie ignoruje pancerz”.
  • Dotychczasowy opis Asymilacji zmieniono na „Wzmocnij tę jednostkę o 1 lub o wskazaną wartość za każdym razem, gdy zagrasz kartę, która nie była w twojej początkowej talii”.
  • Dotychczasowy opis Harmonii zmieniono na „Wzmocnij tę kartę o 1 lub o wskazaną wartość za każdym razem, gdy zagrasz po swojej stronie jednostkę Scoia'tael o kategorii głównej będącej unikatem wśród wszystkich swoich jednostek Scoia'tael”.
  • Z okazji premiery dodatku Żelazna Wola tymczasowo zmieniono muzykę w menu głównym.
  • Liczba monet w sakiewce Syndykatu jest teraz wyświetlana w postaci jednej liczby zamiast ułamka.
  • Poprawiono płynność wywoływania reakcji planszy.
  • Wczytywanie każdego meczu powinno być teraz płynniejsze.
  • Zaktualizowano ikony punktów nagród, złota i pyłu meteorytowego.
  • Punkty nagród są teraz przedstawione za pomocą klucza.
[*]Następujące karty ze zmienionymi umiejętnościami będzie można zniszczyć za pełną wartość przez 3 dni:
  • Avallac'h
  • Lambert: Fechmistrz
  • Czarcia Purchawa
  • Vran Wojownik
  • Krwawa Uczta
  • Alp
  • Łowca Niewolników
  • Mistrz Kamuflażu
  • Korsarz Dimun
  • Krąg Przywołań
Nowe elementy gry
  • W każdej talii można wyposażyć dowolną umiejętność z dowolną skórką dowódcy, o ile umiejętność i skórka są z tej samej frakcji albo skórka jest neutralna.
  • Wprowadziliśmy nową sekcję "Porady" w tworzeniu talii, która skupia się na umiejętnościach i sugeruje synergie między kartami.
  • Ekran logowania zawiera teraz animowaną wersję głównej grafiki dodatku.
  • Ekrany ładowania zawierają teraz pełnoekranowe ilustracje z poradami.
  • Po najechaniu kursorem na sakiewkę Syndykatu lub po wybraniu dowódcy kontrolerem pojawia się opis sakiewki.
  • Nowa plansza (łódź Radowida) z interaktywnymi elementami.
  • Przywrócono do gry pancerz.
  • Nowy żywioł: metal (z pozytywnymi i negatywnymi wersjami efektów wizualnych).
  • Nowy status: Obrońca.
  • Dodano możliwość pominięcia samouczka dla nowych użytkowników.
  • Do ustawień w wersji PC dodano kilka opcji anti-aliasingu.
  • Dodano dzienne nagrody za logowanie. Dzienną nagrodę należy odebrać przed rozpoczęciem nowego dnia.
  • Dodano przycisk usuwania zapytań z pola wyszukiwania w module tworzenia talii.
  • Wprowadzono wskaźniki informujące o trwającym bonusie do punktów doświadczenia na ekranie powitalnym, w głównym menu i na ekranie wyniku.

Neutralne
  • Aguara: Lisica: główną kategorię zmieniono na „Bestia”.
  • Avallac'h: umiejętność zmieniono na „Rozmieszczenie: Stwórz i zagraj Trzaskający Mróz, Gęstą Mgłę lub Ulewny Deszcz”.
  • Czarcia Purchawa: umiejętność zmieniono na „Zatruj wrogą jednostkę. Śmiertelny cios: Zadaj sąsiadującym z nią jednostkom 3 pkt obrażeń”.
  • Zoltan: Szelma: siłę zmieniono z 1 na 4, koszt werbunku z 15 na 10.
  • Duda: Mąciciel: zadawane obrażenia zmieniono z 2 na 1.
  • Duda: Towarzysz: wzmocnienie zmieniono z 2 na 1.
  • Eskel: Tropiciel: siłę zmieniono z 4 na 6.
  • Lambert: Fechmistrz: siłę zmieniono z 5 na 6, koszt werbunku zmieniono z 8 na 9, umiejętność zmieniono na „Rozmieszczenie: Zadaj wrogiej jednostce i wszystkim jej egzemplarzom 2 pkt obrażeń”.
  • Sklep: Łowca: jedną z opcji zmieniono z „Rozmieszczenie: Wzmocnij wszystkie jednostki w swojej ręce o 1 na„Rozmieszczenie: Zyskaj wytrzymałość”.
  • Sklep: Paladyn: jedną z opcji zmieniono z „Rozmieszczenie: Zyskaj wytrzymałość” na „Rozmieszczenie: Wzmocnij losową jednostkę w swojej ręce o 2”.
  • Krąg Przywołań: koszt werbunku zmieniono na z 8 na 6, umiejętność zmieniono na „Rozmieszczenie: Utwórz i zagraj brązową jednostkę dowolnej frakcji”.
  • Kaganiec Vigo: usunięto kategorię „Taktyka”.

Potwory
  • Rój Krabopająków: umiejętność zmieniono na „Rozkaz: Stwórz Trutnia w sojuszniczym rzędzie. Ładunki: 5. Za każdym razem, kiedy zagrywasz kartę organiczną, stwórz Trutnia w losowym rzędzie sojuszniczym”."
  • Alp: umiejętność zmieniono na „Rozmieszczenie: Daj wrogiej jednostce krwawienie na 4 tury”.
  • Krabopająk to teraz Truteń.
  • Opisy Gniazda Krabopająków i Olbrzymiego Krabopająka poprawiono, by mówiły o stwarzaniu Trutni, nie Krabopająków.
  • Krwawa Uczta: umiejętność zmieniono na „Oczyść wrogą jednostkę i zadaj jej 3 pkt obrażeń. Jeśli kontrolujesz Wampira, daj jej też krwawienie na 3 tury”.
  • Widłogon: koszt werbunku zmieniono z 6 na 4.
  • Żagnica: siłę zmieniono z 3 na 6.
  • Gryf: koszt werbunku zmieniono z 7 na 5.
  • Lodowy Gigant: koszt werbunku zmieniono z 7 na 6.
  • Oszluzg: siłę zmieniono z 4 na 5.
  • Vran Wojownik: umiejętność zmieniono na „Za każdym razem, gdy podczas twojej tury zniszczona zostaje jednostka, wzmocnij tę kartę o 1”.

Skellige
  • Korsarz Dimun: umiejętność zmieniono na „Zapał. Rozkaz (bliskie starcie): Daj wrogiej jednostce krwawienie na 2 tury. Odnowienie: 2. Za każdym razem, gdy zagrywasz kartę Okrętu, zmniejsz licznik odnowienia o 1”."

Królestwa Północy
  • Nie można już użyć Mobilizacji (dawnej umiejętności Henselta), kiedy po stronie gracza nie ma odpowiednich celów.

Scoia'tael
  • Zew Lasu: wzmocnienie zmieniono z 2 na 1.
  • Rada Isengrima: kategorię zmieniono z „Taktyka” na „Natura”, umiejętność zmieniono na „Podejrzyj losowego Krasnoluda, Driadę i Elfa ze swojej talii, następnie zagraj jedną z tych kart i wzmocnij ją o 2”.
  • Tajemne Echo: limit werbunku zmieniono z 15 na 14.

Nilfgaard
  • Następującym kartom dodano kategorię „Żołnierz”: Damien De la Tour, Cahir Mawr Dyffryn, Sweers, Nilfgaardzki Rycerz.
  • Cesarska Formacja: umiejętność zmieniono na „Rozkaz: Wzmocnij sojuszniczą jednostkę o 2. Ładunki: 4. Kiedy wszystkie ładunki zostaną wykorzystane, przenieś jednostkę Żołnierza ze swojej talii na jej wierzch”.
  • Mistrz Kamuflażu: koszt werbunku zmieniono z 8 na 4, umiejętność zmieniono na „Na koniec każdej sojuszniczej tury wzmocnij tę kartę o 1, jeśli któryś z wrogów jest zablokowany”.
  • Łowca Niewolników: siłę zmieniono z 1 na 3, umiejętność zmieniono na „Asymilacja. Rozmieszczenie: Zadaj wrogiej jednostce 2 pkt obrażeń”.
  • Niewolnicza Piechota: siłę zmieniono z 5 na 4, koszt werbunku zmieniono z 7 na 5.

Syndykat
  • Krwawa Rozrywka: zysk zmieniono z 3 na 4.
  • Kongregacja: koszt werbunku zmieniono z 6 na 5.
  • Wieczorna Zdobycz: zysk zmieniono z 3 na 4.
  • Stróż Wiecznego Ognia: poprawiono opis, by lepiej odpowiadał jego umiejętności.
  • Novigradzka Sprawiedliwość: koszt werbunku zmieniono z 11 na 12.
Poprawki
  • Naprawiono nieaktualne kwestie głosowe wprowadzone w poprzedniej poprawce, dodano brakujący postprocessing kilku postaci.
  • Usunięto błąd, na skutek którego Regis: Żądza Krwi mógł celować swoją umiejętnością w sojusznicze jednostki.
  • Liczne poprawki i ulepszenia opisów kart.
 
No, albo chociażby Krąg Przywołań, która to karta była bardzo unikatowa, nie czaję zmiany na kompletnie niegrywalne RNG... Aż odechciewa się grać. Oczywiście Nilfgaard dostaje plusy do żołnierzy, a w KP rycerze zostają rycerzami, przez to sporo synergii się marnuje. Ktoś na górze chyba mocno faworyzuje niektóre frakcje.

Niestety, ale kolejna aktualizacja z niepotrzebnymi zmianami... Choć sporo jest też tych przyjemnych, to jednak nie zauważa się ich przez te błędy. I choć zmiana dowódców na umiejętności nie jest takie złe, to ciekaw jestem gdzie znajdą się teraz przepiękne karty dowódców... :( Bardzo ich szkoda. Chciałbym chociaż mieć możliwość widoku tych kart przy znalezieniu przeciwnika przed bitwą zamiast tych durnych i niedopracowanych modelów 3d, które i tak widzę przez całą bitwę. Po Homecoming Gwint bardzo poszedł w estetykę, wzbił się na wyżyny, a teraz ktoś to psuje. Skończcie z tym absurdalnym sabotażem
 
Hej,
czy możecie wytłumaczyć i podać argumenty po co całkowicie zmieniacie karty, które nie są "niezbalansowane"? Mistrz Kamuflażu na przykład... nowa umiejętność nawet nie pasuje do nazwy samej karty? Jaki to ma cel? Bo jak na razie to tylko zniechęcający do gry...

A ja się pytam, po co zmieniano Alpa... jedna z niewielu jednostek wampirzych, która zadaje faktyczne obrażenia. Niektóre zmiany zaiste z du... są.
 
Reunion33 czy wiesz, że jesteś ostatnią osobą której udało się zdobyć trofeum tradycjonalista przed zbuggowaniem go wrześniową aktualizacją od tej pory nikt nie może tego wbić, jakieś newsy na ten temat? Jakiś fix to naprawi ? Czy możemy już porzucić wszelką nadzieje.
 
Kolejny miesiąc który pokazuje, że wam się po prostu nie chce próbować balansować kart. Zamiast wydawać dodatek który będzie zbalansowany z obecnymi już kartami wolicie reworkować masę już obecnych w grze kart. Jeszcze jakoś bym przełknął tą notoryczną praktykę z waszej strony gdyby nie fakt, że i tak nigdy nowe dodatki nie są zbalansowane i kolejne dwa miesiące będziemy się zapewne bujali z próbami balansowania nowych kart. I tak do kolejnego dodatku. Większość zmian dla mnie jest od czapy podyktowane jedynie faktem wydawania nowych kart z którymi mogłyby tworzyć zbyt silne comba. Kolejny raz to napiszę choć myślałem swego czasu ze to niemożliwe: LUIGI WRÓĆ!!!!!!!!!!!!
 
boli oj boli zmiana Avallach'a ;) - i tutaj mam pierwsze zastrzeżenie: szkoda, że nie dano mu jakiejś ciut bardziej oryginalnej i zarazem uniwersalnej zdolności niż przyzwanie pogody
ta sama uwaga tyczy się Mistrza Kamuflażu - dość oryginalną zdolność zmieniono na zwyczajny silniczek (co prawda nikt kompletnie tego nie grał więc trochę śmieszą te żale o sam rework tej karty)

co do Kręgu to mi osobiście to kompleteni nie przeszkadza, mimo że grałem Krąg w niejednej swojej talii. Co do sposobu zmiany to marzył by mi się powrót do zdolności tej karty z bety ale podejrzewam, że ciężko było by dobrać odpowiedni koszt werbunku, tak mamy Create który warto może wspomnieć jest kolejna nową kartą pod asymiliacje

ogólnie zapowiada sie kolejny ciekawy sezon z coraz zdrowszą i różnorodną metą

P.S. mam cichą nadzieję że karty dowódców powrócą do gry jako zwykłe/niezwykłe karty które będzie można zobaczyć na stole
 
boli oj boli zmiana Avallach'a ;) - i tutaj mam pierwsze zastrzeżenie: szkoda, że nie dano mu jakiejś ciut bardziej oryginalnej i zarazem uniwersalnej zdolności niż przyzwanie pogody

Warto by się zastanowić, czy pogoda nie powinna omijać pancerza. Nigdy tak nie było, ale być może spowodowałoby to powrót pogody do łask. Sam Avallach również zyskałby wówczas na znaczeniu. Zobaczymy, jak się ułoży meta.
 

ghs

Forum veteran
to ciekaw jestem gdzie znajdą się teraz przepiękne karty dowódców... :( Bardzo ich szkoda. Chciałbym chociaż mieć możliwość widoku tych kart przy znalezieniu przeciwnika przed bitwą zamiast tych durnych i niedopracowanych modelów 3d, które i tak widzę przez całą bitwę. Po Homecoming Gwint bardzo poszedł w estetykę, wzbił się na wyżyny, a teraz ktoś to psuje. Skończcie z tym absurdalnym sabotażem
(y)
chcąc ograniczyć koszty, tzn dodawanie nowych umiejek dowódcy bez tworzenia nowego modelu dowódcy można było rozwiązać prościej i czytelniej. po prostu każdy dowódca docelowo mógłby mieć 2 te same, w deckbuilderze, karty różniące się symbolem umiejętności i wysokością prowizji. redom jak zawsze wylosowało się rozwiązanie mniej sensowne, mniej optymalne, mniej estetyczne i mniej czytelne dla nowych graczy
 
Szczerze po premierze walczyłem ze sobą, aby Gwint zaczął mi się podobać, ale za każdym razem odrzucało mnie takie hmm mdłe ? statyczne ? słabe tempo ? mało dynamiczny stół ? Takie flaki z olejem ? Ruchy po jednej karcie ?

Teraz Gwint robi się coraz ciekawszy i po 3 miesiąc wegetacji i sprawdzaniu co patch co się dzieje, nie mogę znowu doczekać się by zagrać. Strasznie dużo dały te pancerze i nowe silniki, wreszcie coś się dzieje na stole, robi się ciekawiej =] :cool:Gwint robi się coraz bardziej rozbudowany. Mam nadzieję, że wprowadzi coś jeszcze innowacyjnego :giveup:. Sloty jakieś specjalne, nie wiem =] . Trzymam Kciuki. W końcu mogę pograć ukrytym z preordera, bo nie za bardzo grałem zemstą wcześniej =]
 
Cóż, ja trafiłem tutaj w zaskakujący sposób ponieważ odpalam Gwinta i razem z przyjaciółmi zaczynamy szukać karty przywódcy Radowida bo jesteśmy ogromnie podekscytowani jego wizualną prezentacją i umiejętnością. Ku naszemu zdziwieniu jego karty po prostu nie ma. Wchodzę więc do swoich talii, ale widzę, że obok nich widnieje wizerunek postaci, których nie wybierałem na przywódców więc zagłębiam się w to i moim oczom ukazuje się brak dowódców. Wszystkie te piękne, stylowe, klimatyczne karty zniknęły więc załamany i wściekły trafiam tutaj. Czytam dokładnie opis zmian oraz oglądam materiały uśmiechniętych Panów zadowolonych ze swojej pracy. Na chłodny rozum przejrzałem znów karty oraz system w grze. Bardzo fajnie, że pojawiła się dowolność mieszania przywódców i ich umiejętności. Tak próbowałem sobie wmówić, ale to po prostu bzdura i dobrze o tym wiem. Teraz mogę zrobić talię gdzie Królowa Calanthe może zadać 8 obrażeń i nakładać krwawienie. No zajebiście, babcia lata z pilnikiem do paznokci i bije wrogów tak? Nie. Rozumiem zamysł, ale to jest okropne. Każdy bohater był niezwykły, unikatowy, każdy z nich wskazywał nam drogę oraz mogliśmy się domyślać jakie świetne decki i strategie możemy POD NIEGO tworzyć. Teraz każdy przywódca to wydmuszka. Kiedy każdy może być taki sam, to wszyscy są gównem. Że nie wspomnę o usunięciu ich kart. Po co ulepszałem drzewka w księdze nagród? Żeby odblokować karty dowódzców i wykorzystywać ich potem do swoich przemyślanych strategii. Co tam teraz widzę? że tak naprawdę odblokowałem skiny. Nie chcę tych skinów, chciałem karty z unikatową postacią i jej zdolnością. Więc pytam gdzie moje pieniądze i punkty, które na to wydałem. Ponieważ sory, ale ja kupiłem coś innego. Za bardzo boli mnie fakt, że zniknęły karty liderów, a z każdego z nich zrobiono pustaka. Te skórki to miał być dodatek do karty i umiejętności przywódcy, a nie stać się główną mechaniką. To niezwykłe, że taka firma jak CD PROJEKT RED która odpowiada za najbardziej klimatyczną grę świata, nie widzi jak bardzo niszczy klimat i olewa go w Gwincie. Myślę, że na razie moja długa przygoda ponieważ od samiutkich początków tej gry (zamknięta beta itp) jestem przy niej na razie się zakończy. Nie mam naprawdę sił i nerwów żeby znosić takie coś. Siedzę ponad tydzień przy tworzeniu talii, drugi tydzień ją testuję, w trzecim tygodniu jestem szczęśliwy i dumny. Dzień później jeb. Połowa kart z mojej talii została zmieniona i ni ch*ja nie pasuje. No to jest żart. Co chwilę zmieniać karty bo tak. Nawet te, które nie kolidują. Nie ma sensu grać w grę, która jedyne co robi to rzuca kłody pod nogi i nie słucha tego co mówią gracze. Ponieważ ja nie jestem ślepy i widzę ogrom postów, wiadomości, tematów, które mówią o tym abyście przestali niszczyć graczom ich talie i zmieniać większość kart co chwilę. Chcecie stworzyć nową mechanikę na strategię? TO DODAJCIE NOWE KARTY I NIE ZMIENIAJCIE STARYCH. Teraz kiedy parę moich talii ZNÓW przestało mieć sens i nie podbudowuje mi samopoczucia po tej stracie nawet żadna karta przywódcy, która wkładała w talię swoje serduszko i ducha to życzę powodzenia i bawcie się oczywiście jak najlepiej. Jeżeli zmiany wam się podobają to bawcie się dobrze. Ja mam na to za słabe nerwy i za dużo serca wkładam w stworzenie talii, a potem rozmyślanie o niej. To od zawsze było dla mnie coś wyjątkowego, a te zmiany pokazują mi, że nie ma sensu, żebym jakąkolwiek talię tworzył bo za tydzień jest do usunięcia. Wrócę na pewno za parę lat jak twórcy przestaną codziennie zmieniać wszystko co dobre i zaczną słuchać opinii innych. Zbyt mocno szanuję to studio i im dłużej tutaj jestem tym ten szacunek się zmniejsza, a tego nie chcę, ponadto od samego początku tutaj trwałem, znosiłem wszystko i wspierałem produkcję jak tylko mogłem również finansowo i reklamowaniem jej gdzie tylko się da. Nie chcę zacząć czuć, że popełniłem błąd. Dobrze się przez długi czas bawiłem i pozdrawiam wszystkich cieplutko. #LOVE #TEMERIA #FOLTEST
 
Last edited:
#nikogo

A tak na poważnie to idź pan grać w wersję z Wiedźmina 3 i nie zawracaj pan rzyci, bo głupoty to takie że aż się czytać nie chce. Jakie pieniądze na punkty? Poza tym możesz pan sobie dalej grać umiejką Ukrytego na skórce Ukrytego, toć nikt panu tego nie zabrania :V Szachów też się pan czepiasz że nielogiczne bo się wieża rusza?
 
Wiadomo. Czyli nie jest dla Ciebie żenujące gdy np. Filavandrel świszczy sobie nad głową mieczem i wyczarowuje strzałę witając cię wcześniej głosem Eithne? Albo Brouver ktory zmiania pułapki w czatowników? Eredin przyzywający krabopająki też na propsie. #KLIMATMOCNO.

Jak mówisz o bugach, których nie powinno być, to się pod tym podpisuje rencoma, ale rozmawiamy tu o samej zmianie. Nie wprowadzaj zamieszania.
 
Odklejenie dowódców od mechaniki paradoksalnie pomogło lore-friendlyness. Nie ma już narzekań, że Filavandrel czy Francesca to lepsi dowódcy dla krasnali niż Brouver.

Jedyne, co bym zmienił, to danie umiejętnościom ich własnych kart (na przykład "królewska inspiracja" przedstawiałaby pasowanie na rycerza), nawet nie musi być premium. Ojcobójczą Furię można też zmienić ze spawnowania Arnjolfa na bardziej generycznego Wyspiarza, by nie zgrzytało z innymi skórkami, ale to detal.
 
Wiadomo. Czyli nie jest dla Ciebie żenujące gdy np. Filavandrel świszczy sobie nad głową mieczem i wyczarowuje strzałę witając cię wcześniej głosem Eithne? Albo Brouver ktory zmiania pułapki w czatowników? Eredin przyzywający krabopająki też na propsie. #KLIMATMOCNO.

Albo Henselt prowadzący armię bez żadnej kedweńskiej jednostki. Albo Calanthe z upiorami i Draugiem. Albo Francesca prowadząca do boju armię mahakamskich krasnali. Albo Svalblod, którego wspomagają wyznawcy Freyi... Oh, wait. Przecież tak to wyglądało wcześniej. Zatem to był ten wasz wspaniały klimat? To fajnie. #KLIMATMOCNO
 
Osobiście uważam, że odklejenie zdolności od dowódców to błędna decyzja uderzająca w Gwinta jako grę CCG jak i całą otoczkę związaną z drzewkami nagród (tu się w pełni zgadzam z SzakulFirsty). Natomiast jak czytam, że ta zmiana uderzyła w lore to się zastanawiam o jakim lore myślą gracze którzy to piszą. @Seavro genialnie to podsumował. Pod względem klimatu i lore to dopiero teraz ktoś komu na tym zależy ma szansę spełnić swoje oczekiwania i budować decki zgodnie z duchem uniwersum wykreowanego przez Sapkowskiego.
 
Top Bottom