Aktualizacja 4.1 — pełna lista zmian

+
Akurat ten najnowszy patch nie budzi we mnie takich odczuć, wygląda na to, że są dość zadowoleni z aktualnego balansu Gwinta bo większość zmian dotyczy jednak kart niegranych.
Szkoda tylko, że tworzy się takie błędne koło. Jedne zmiany powodują, że inne karty stają się kompletnie bezużyteczne.
powodów do narzekań
No jeśli granie na 3 talie non stop nie jest wystarczającym powodem to nie wiem co mogłoby być w mojej ocenie. Logicznie rozumując--->więcej kart----> więcej grywalnych talii--->większa różnorodność i fun. Czemu tak nie jest?
Post automatically merged:

tylko trudno w takiej sytuacji winić Redów za to
Za dziwne ruchy w kwestii balansu przez co sytuacja co miesiąc wygląda jak wygląda chyba nie trudno.
 
Last edited:
A mi się wydaje, że większości z was brakuje kreatywności. Mało kto tworzy swoje decki, które potrafią zaskoczyć oponenta. Łatwiej jest odwzorowac ten, który "działa' niż próbować tworzyć swoje.
Obecnie krasnale bardzo rzadko są grane, przynajmniej w pro. Potwory mają wampiry na portalu, które sa mocne. Jest wiele deckow mocnych, o których nawet nie wiecie.
Prosty przykład tryneta, który codziennie tworzy nowy nie grany decki i robi nim serie 15 winow na streamie. I ludzie nie wiedzą jak na niego grać bo przecież deck, którego nie ma w mecie. Prosty przykład szpiedzy+regis.

Oczywiście, niektóre zmiany są niezrozumiałe. Jak chociaż by zostawienie luizy, nerf z 12 pk na 11 xd
Ale jeżeli ktoś po miesiącu ma problem z defenderem to moim zdaniem, w ogóle nawet nie powinien dołączać do dyskusji.
Reasumując proponuję otworzyć się trochę tworzenie swoich deckow, a nie granie 1:1 odtworzonych. :)
 

Gyg

Forum regular
Wszyscy wiedzą co robić z obrońcą. Chodzi o to, że kontr ilościowo nie masz w talii dużo. Tylko NG może mieć dwie wieszczki, reszta zadowala się pojedynczą kartą. Jak nie dojdzie na rękę to się obrońcy łatwo nie zatrzyma.
 
No jeśli granie na 3 talie non stop nie jest wystarczającym powodem to nie wiem co mogłoby być w mojej ocenie. Logicznie rozumując--->więcej kart----> więcej grywalnych talii--->większa różnorodność i fun. Czemu tak nie jest?

Ty chyba nigdy wcześniej nie grałeś w żadną grę CCG/LCG. Jeśli w grze tego typu w tier1/2 znajdują się 3 talie to jest to dobrze zbalansowana gra. Obecnie Gwint jest moim zdaniem bardzo dobrze zbalansowany. Może nie super, ale na pewno lepiej niż przed ostatnim dodatkiem. Cieszą zatem dość delikatne zmiany w balansie. Jedyne do czego można się przyczepić, a co zauważyli wszyscy, to brak nerfa dla Luizy która niestety z duecie z Savolą robi zbyt duże punkty. Sam Savola natomiast jest kartą moim zdaniem zbalansowaną dobrze i nerf którego doświadcza moim zdaniem jest niepotrzebny. W każdym razie w każdej frakcji mamy 1-2 mocne archetypy które łapią się do tier1/2 (może Skellige trochę odstaje, ale też dostał najwięcej wzmocnień w nowym patchu) i to jest sytuacja jakiej nie było od dawna w Gwincie.
 
Last edited:
Obecnie krasnale bardzo rzadko są grane
XD dowcip dnia jak dla mnie

A jak nie jestem w pro randze i mam problem nie tyle z defenderem co ze zbyt mocnym prebiegiem zdarzeń po tym jak ktoś go postawi to można dyskutować czy nie? Ogólnie to mam wrażenie, że niektórzy mają taki kisiel w majtach, że osiągnęli rangę zero, że przy każdym poście muszą to podkreślać- coś jak ze studiowaniem prawa :D W sumie to nie wiem czy to taki powód do radości skoro osiągnięcie 0 rangi jest dziecinnie proste przy spełnieniu warunków grania na metę albo metą( przy odpowiednim ograniu rzecz jasna)
Z mojej perspektywy obecnie próby tworzenia własnych decków to tylko droga do frustracji.
Jest wiele deckow mocnych, o których nawet nie wiecie.
Kurczaczki w tym sezonie jeszcze takiego nie widziałem. A na pro ranku tak samo tłuką tier 1 bankowo. Nie przekonasz mnie, że obecnie tam nie wiadomo jakie super talie są.

"This deck is terrible, don't play this. Usually for decks like this to work, at least one half of the combo wants to be made up of good cards. With Warfare NR, neither the warfare cards themselves, nor the Resupply units are worth playing. I'm sure this deck could be built better, but that wouldn't really change that you could just swap out the Resupply units for actual playable NR cards." cytat spod filmiku Tryneta właśnie. W tym sęk- nawet jak chcesz zaskoczyć oponenta czymś co TEORETYCZNIE powinno działać to meta to gładko zjada. Idąc tym tropem większość wybierze sprawdzone rzeczy z meta snapshotu i fun z gry będzie bliski zeru- dla mnie oczywiście.
 
W tym sęk- nawet jak chcesz zaskoczyć oponenta czymś co TEORETYCZNIE powinno działać to meta to gładko zjada. Idąc tym tropem większość wybierze sprawdzone rzeczy z meta snapshotu i fun z gry będzie bliski zeru- dla mnie oczywiście.
Nie do końca. Ja z reguły gram własnymi taliami, nie netowymi kopiuj-wklej, i radzą sobie całkiem przyzwoicie. Obecnie wampiry na krwawienie/księżyc, i Novigrad pod Salamandrę i nagrody. Jak się chce, to można grać czym innym, ale sęk w tym, że większości się nie chce. Ale tak było od początku bety, więc to akurat nie dziwi. Co najwyżej to, że Redzi poprzez importy talii z bibliotek tylko to ułatwiają.
 
XD dowcip dnia jak dla mnie

Dla mnie nie, bo krasnale są teraz rzadko grane w przeciwieństwie do początku sezonu.
Możesz mieć odmienne zdanie, ale obecnie jest dużo fajnych decków, które sobie bez żadnego problemu radzą z krasnalami czy SY i wcale META GŁADKO ICH NIE ZJADA. A to, że zamykasz się na dwa decki, które są ławę do grania to już twoja sprawa :D
 
Nawet całkiem przyjemne te zmiany graficzne/animacji choć imho te przerwy między rundami za długie.
 
Nawet całkiem przyjemne te zmiany graficzne/animacji choć imho te przerwy między rundami za długie.
NIe tylko między rundami. Jakoś strasznie mozolnie to wszystko idzie i są jakieś pauzy nie wiadomo po co.
 
Zmniejszono wartość kart Wojny krwi do wartości reszty kart. Ja zniszczyłem karty z wojny krwi przed updatem czyli zniszczyłem je za pełną wartośc ez 7-8k skrawków-Mastermind
 
Akurat przeciwko zestawowi opartemu o Stefana czy Damiena wraz z Obrońcą nie jest tak prosto zagrać. Obrońcę trzeba wyłączyć z gry zaraz po pojawieniu bo później będzie już za późno dla większości zdolności dowódców.

Podawałem ogólne przykłady co można zrobić z obrońcą - dobór konkretnego sposobu zależy od talii przeciwko której gramy.

No jeśli granie na 3 talie non stop nie jest wystarczającym powodem to nie wiem co mogłoby być w mojej ocenie. Logicznie rozumując--->więcej kart----> więcej grywalnych talii--->większa różnorodność i fun. Czemu tak nie jest?

Bo, jak już napisałem:

Wszystko na to wskazuje, że CDPR po prostu stwierdził, że lepiej iść w ilość niż w jakość (i to jest smutne).

CDPR nie naprawia starszych kart, więc tych "grywalnych" wcale aż tak dużo nie ma.

Wszyscy wiedzą co robić z obrońcą. Chodzi o to, że kontr ilościowo nie masz w talii dużo. Tylko NG może mieć dwie wieszczki, reszta zadowala się pojedynczą kartą. Jak nie dojdzie na rękę to się obrońcy łatwo nie zatrzyma.

Dlaczego tylko jedną? Ja, jak napisałem, mam zwykle faktycznie tylko jedną wyspecjalizowaną w oczyszczaniu, ale też jeśli mam tylko jedną na oczyszczenie to zwykle mam też np. Sirocco. Jeśli akurat nie gram Sirocco, to wkładam kolejną kartę do oczyszczania. Ogólnie są dwie dość tanie brązowe karty neutralne oczyszczające (czyli możemy mieć cztery takie w talii), które są grywalne i to od nas zależy które i ile ich weźmiemy.

A co do dyskusji "dlaczego gracze wolą netdeckowac" - tworzenie własnych talii wymaga czasu i wiedzy. Tym dysponuje znaczna mniejszość grających - większość chce po prostu pograć, zrobić daily, odetchnąć od trudów dnia codziennego. Innymi słowy, większość nie traktuje Gwinta jak "drugiej pracy" i nie spędza nad nim mnóstwa godzin dziennie testując i dopieszczając szczegóły.

Tu również warto wspomnieć o drodze jaką wybrał i podąża CDPR: wypuszczanie dodatków w tak szybkim tempie zupełnie w takim stanie rzeczy nie pomaga, bo gracze którzy ograli jakąś skopiowaną talię w poprzednim sezonie i np. są gotowi na wprowadzenie w niej własnych zmian, po wyjściu dodatku "budzą się" w zupełnie nowej rzeczywistości i jeśli mają mało czasu a chcą wygrywać, to są skazani na ponowne kopiowanie nowych talii, tworzonych najczęściej przez popularnych streamerów.
 
Last edited:
Dlatego dodatki powinny być 3 lub nawet 2 co rok. Nie 4. Poza tym redzi mielby więcej czasu na dopieszczenie i rozszerzenie jego zawartości. Przecież po premierze każdego dodatku trzeba czekać na następny update aby reszta kart otrzymała swoje wersje premium.
 
Dlaczego zmieniacie cały czas karty, dlaczego wywracacie cały czas grę do góry nogami? Który to raz zmuszacie do nauki gry od nowa? Wiecie że to odpycha graczy? Czy nie łatwiej i lepiej było by wprowadzać w nowych dodatkach do gry karty które przywracają do gry niegrywalne karty? Zamiast ciągle nerfić, boostować, zmieniać i wywracać do góry nogami całą grę?
 
Dajcei sile bazowa w miniaturkach po najechaniu na kartę po lewej stronie przed klasą i będzie można ze stolu zobaczyc a nei co karta powiekszac =]
 
Co do oczyszczania, to Scoia, Potwory, SY i Nilfgaard posiadają karty oczyszczające przeciwnika, Królestwa mają tylko Kudkudaka, a Skellige to nawet nie wiem co ma. Skoro Dali obrońców, którzy moim zdaniem uzdrowili grę i są świetnym pomysłem, to jednak powinni też dać każdej frakcji sposób na ich zwalczanie. Jak grając KP muszę wziąć kartę neutralną niestety co jest niefair, bo Scoia jak nie musi oczyszczać, to gra witalność, NF ma asymilację, Potwory krwawienie, a wszystko na jednej karcie frakcyjnej.

Co do Tryneta i jego talii KP na Działania Wojenne, to też zwrócił moją uwagę ten opis ;] "zrobiłem talię, wygrywam nią, ale nie wiem jak i wy nią lepiej nie grajcie" :D coś jest na rzeczy, KP nie ma archetypu działającego. Warfare nie, tarcze nie (bo wszyscy mają przecież oczyszczenie teraz), ładunki trochę tak, choć zmienili karty zadające dwa punkty obrażeń i to bardzo boli, Inspiracja nawet spoko, ale tylko z Obrońcą (nieoczyszczonym...). W sumie KP gra ciągle te same złote karty w różnych wersjach brązów i ze Skellige mam wrażenie było trochę podobnie, ale mogę się mylić.
 
Moim zdaniem świetna jest ta zmiana, która tak upłynniła rozgrywkę.
 
Last edited:
Top Bottom