Aktualizacja 5.2 już dostępna!

+
@Lexor Najzabawniejsze, że daliby to samo drzewko, nawet nie musieliby czasu przeznaczać na jakieś kombinacje. Bo widzę, że o to głównie ludziom chodzi. Ja mam na to wywalone osobiście, bo po pierwsze to ukończyłem a po drugie i tak by mi na rewersie nie zależało. Ale rozumiem pozostałych.

A najgorsze, że ktoś kto wymyślił takie nieudolne zmiany, podkopuje całą markę CDPR. Patrząc na inne studia to teraz w panice zaczną popełniać jeszcze gorsze błędy. Na prawdę nie ma tam nawet jednej trzeźwo myślącej osoby w zarządzie? Usiąść na spokojnie, przeanalizować popełniane błędy od czasu wprowadzenia HC i wyciągnąć wnioski. Poprawić co trzeba , przeprosić i zapomnieć.
 
@Lexor W innych grach jak coś zrobią źle, to zamiast to odkręcić to wpadają w spirale głupoty :p Jestem graczem WOTa i tam to już przechodzą samych siebie.

Ja rozumiem, że nadchodzi wersja na Androida, trzeba sprawić, żeby Gwint zaczął przynosić nareszcie sensowne zyski, ale nie w tak chaotyczny sposób :)
 

Lexor

Forum veteran
A, no to teraz jest już dla mnie jasne dlaczego tak napisałeś. Znam studia, które potrafią dobrze zareagować na popełniony błąd, dlatego nie byłem pewny kto w tym Twoim zdaniu był podmiotem.
 
Ale lipa mogli przynajmniej zachować ten pył meteorytowy z strony głównej i strony z rokiem dzika w niezmienionej formia a wprowadzić obniżenie pyłu na stronie z roku szczurołaka i kolejnych stronach nikt by się tak nie czepiał bardzo. Gdybym wiedział jaka będzie zmiana to bym wydał 640 posiadanych punktów na drzewka a teraz to nie ma za bardzo na co wydawać bo punkty głównie służyły mi do zdobywania pyłu. Zostały jeszcze skórki do zdobycia za punkty :)
Kolejna zmiana na minus automielenie kart, zawsze po wprowadzeniu dodatku mogłem sobie z nadmiernych kart transmutować do premium, teraz aby mieć premium trzeba wydać dodatkowo 100% skrawków a z mielenia otrzymujemy 25% po zmieleniu rzadkiej, epickiej i legendarnej, 33,33% po zmieleniu zwykłej. Co za tym idzie będzie problem przy tworzeniu większej ilości kart premium chyba że będzie można skrawki za pieniążki kupić :)
Drzewka sezonowe nie ma co tu pisać już ludzie wystarczająco dużo napisali. Osobiście miałem od stycznia następnego roku je uzupełniać jak już zdobędę wszystkie skórki dowódców z już istniejących drzew, a tu taka zmiana :)
Pochwalić można jedynie balans.
Zobaczę jak to będzie wszystko się układać póki co ograniczam granie do 1 korony dziennie. Pozdrawiam
 
Wcześniej niedopatrzyłem ale rewers za ten sezon jest dostępny, szkoda wydanych pkt na inne sezony gdzie np. drzewko było ukończone w 50% z zamysłem dokończenia w tym roku.
 
View attachment 11031644

:shrug:

Po ostatnich wyczynach redów, aż się grać odechciewa...
1.png


Oficjalne stanowisko Community Managera w tej sprawie...
 
Haha no nie powiem z tymi drzewkami to przeszli samych siebie xdd. Żeby graczy przez cały czas trzymać w przekonaniu ,że za rok drzewka będą rotować i potem odwalić coś takiego to na prawdę trzeba mieć tupet. Kolejna aktualizacja, kolejny strzał w kolano. Na dodatek stare wkurzające błędy pozostały szkoda słów. Czas spojrzeć prawdzie w oczy Redzi z tej gry nie są w stanie nic wykrzesać bo poprostu nie potrafią. Pył teraz stanie już pełną parą narzędziem do zarabiania pieniędzy ,ale ja już nie kupię nic. Pozatym wasz algorytm do automillu kart nie... a zresztą i tak każdy się domyśli. Tylko zmiany w balansie jestem w stanie jakoś pochwalić choć i tu mam zastrzeżenia (klucznik to kolejna ofiara multiplikacji umiejętności)
 
Last edited:
Zmiany w rozgrywce - na plus.
Zmiany w ekonomii - dla mnie przejdą, ale dla nowych graczy są beznadziejne.
Automatyczne mielenie kart - bez zapowiedzi to fatalny pomysł.
Zmiana zdania co do drzewek sezonowych - to już czysta kpina.
 
Last edited:
co do braku komunikacji (tzn. braku podania informacji z jakimś tam wyprzedzeniem co do wprowadzanych zmian) to zgoda - nie wygląda to dobrze (delikatnie mówiąc)
reszta czyli same zmiany i ta "awantura" to już czystej wody gównoburza
bo nie rozumiem kompletnie na co komu kiszenie tysięcy nadmiarowych kart z którymi nic i tak nie możesz zrobić tylko zmielić
drzewka sezonowe - ok, choć sam mam to kompletnie gdzieś to rozumiem, że komuś moze sprawiać frajdę kolekcjonowanie bibelotów, ale po 1: bibeloty z poprzedniego drzewka będą na pewno dostępne w sklepie (i tu podejrzewam, w obecnej sytuacji będą one do zdobycia za walutę w grze), a po 2: chyba lepiej żeby był nowy "content" niż to samo co rok temu, bo co to za atrakcja dla tej części społeczności która miała te drzewka odblokowane rok temu?

każdy prdukt musi na siebie zarabiać, oczywista sprawa, więc zadajcie sobie jeden z drugim pytanie czy lepiej by taka gra jak Gwint zarabiała na wszelkiej maści dodatkach (bo tu nie ma żadnej filozofii - po to są te zmiany) nie wpływających na samą możliwość gry czy może wolelibyście aby Gwint stał sie grą typu "pay 2 win"

pozdrawiam wszytskich
 
Nie byłoby awantury, gdyby zgodnie z obietnicą w tym roku pojawiły się ponownie drzewka z roku ubiegłego. Jeżeli planowano by to zmienić, należałoby ogłosić fakt z rocznym wyprzedzeniem, by do tego czasu zdążył każdy, komu zależało, a dotąd tego nie zrobił bo powiedziano, że będą te same. Nie wprowadza się takich zmian z dnia na co dzień, na litość, zwłaszcza że to zmiana dotycząca praktycznie całego ubiegłego roku. Ludzie układali sobie dwuroczne plany uzupełnienia drzewek, zaczynali nie kończąc z nadzieją że dokończą za rok, a tu pobudka z ręką w nocniku. Brzydko strasznie.

każdy prdukt musi na siebie zarabiać, oczywista sprawa, więc zadajcie sobie jeden z drugim pytanie czy lepiej by taka gra jak Gwint zarabiała na wszelkiej maści dodatkach nie wpływających na samą możliwość gry czy może wolelibyście aby Gwint stał sie grą typu "pay 2 win"
Produkt musi zarabiać swoją jakością i dotrzymywaniem obietnic. Wkurzanie graczy takim syfem to proszenie się o ich odejście. Zawsze broniłem nowego Gwinta choć do niektórych zmian podchodziłem scepycznie, kupiłem każdy preorder i prawie każdą błyskotkę, ale to co się wydarzyło z najnowszym patchem odczułem jako policzek. Kłamstwa czy brak pamięci Redów, nie wiem co gorsze, tylko tą sytuację pogarszają.
 
Jak ktoś napisał wcześniej, zachowywanie nadmiarowych kart aby zrobić z nich premki to rzeczywiście sztuka dla sztuki, tym niemniej ta zmiana bez absolutnie żadnego sygnału o jej nadejściu to zwyczajnie niefajna sprawa. Było tak wiele możliwości jak rozwiązać tę sytuację, że aż jestem w szoku, że nikt z zarządu o tym nie pomyślał. Można było poinformować o tym wcześniej aby "chomiki" (bez obraz, też tak robiłem) miały chwilę na przemianę kart albo najzwyczajniej w świecie dać graczom wybór czy chcesz włączyć opcję auto-mill czy wolisz pyłować karty samodzielnie. Przymuszanie graczy w taki sposób jest zwyczajnie kiepskim ruchem.
Trochę smuci fakt, że jednego dnia mówią "A" a drugiego "B", przy czym zaznaczają, że tego "A" nigdy nie było. Sądziłem, że takie zachowania kończą się w szkole podstawowej, szanujmy się. W internecie nic nie ginie - ani tragiczne zdjęcie Beyonce ani wypowiedź Burzy, która została zacytowana powyżej.
Zmiany w rozgrywce na plus, reszta pozostawia spory niesmak.
 
Z kartami nadmiarowymi jednak wygląda to trochę inaczej. Wcześniej zedytowałem mój wcześniejszy post, ale wkleję też tutaj:

Dalsze badania wykazały co następuje:
- nadmiarowe karty SĄ w podglądzie budowania talii (UFFFF!), tylko nie widać ich na ekranie głównym z racji braku przycisku do mielenia
- trudno teraz policzyć ile się ma takich potencjalnych skrawków - sprawdzenie jest bardzo żmudne
- nadmiarowe karty da się niszczyć, chociaż raz przy niszczeniu wywaliło mnie z Gwinta do GOG-a - musiałem ponownie uruchamiać grę
- niesmak pozostał...
 
Trzeba powiedzieć że ktoś odpowiedzialny za "wyciąganie" kasy od graczy robi to bardzo źle. Ja drzewka sezonowe zrobiłem wszystkie jakie były więc mnie to nie obchodzi ale ruch mimo wszystko strasznie słaby.

EDIT:
I gdzie można zgłaszać błąd ze zmieleniem kart bo u mnie tego były tysiące a nic mi nie dodało.
 

Attachments

  • blad.jpg
    blad.jpg
    550.2 KB · Views: 115
Last edited:
Jednego nie rozumiem... po co wam przemieniać duplikaty na premki?? Akurat z tym mieleniem imho dobra zmiana bo to kiszenie duplikatów jak dla mnie było chore i pozbawione sensu :D tym bardziej, że pełnych zwrotów już nie będzie Co do komunikacji na temat drzewek - myślę, że jednak można było to zakomunikować w momencie kiedy plany się zmieniły choć domyślam się, że spotkało by się to z podobnym odzewem jak teraz.
P.S.Ja tam jestem zadowolony bo praktycznie wszystkie drzewka miałem na 100% :)
 
każdy prdukt musi na siebie zarabiać, oczywista sprawa, więc zadajcie sobie jeden z drugim pytanie czy lepiej by taka gra jak Gwint zarabiała na wszelkiej maści dodatkach (bo tu nie ma żadnej filozofii - po to są te zmiany) nie wpływających na samą możliwość gry czy może wolelibyście aby Gwint stał sie grą typu "pay 2 win"

To równie dobrze twórcy mogliby uznać, że wprowadzają wsteczny abonament. Grałeś rok Drogi Graczu, a my obecnie zmieniamy zasady, bo musimy zarabiać, i musisz nam za ten rok zapłacić. Oczywiście przesadzam, bo w takim wypadku sprawa by wylądowała w sądzie, ale nie można wszystkiego sprowadzać do "muszą zarabiać", bo dojdziemy do absurdu.
Już raz na tym forum pisałam, że aby utrzymać gracza przy grze, trzeba być wobec niego fair i o niego dbać.
Zmiany decyzji bez uprzedzenia i wprowadzanie w błąd, mimo iż teoretycznie mają spowodować wzrost wpływów, nie służą grze. Są działaniami szkodzącymi Gwintowi. Gwint to nisza i jako taka powinna o graczy dbać szczególnie.
Zobaczymy, co będzie dalej, ale już w tę grę nie inwestuję. Gram też rzadko, ale tu akurat brak czasu jest decydujący. Choć też nie czuje tej radości z gry, jak kiedyś. Ale jestem tu daleka od ocen samych mechanik i kart w Gwincie, bo może to subiektywne odczucie.
A żeby było ciekawiej, to ponoć bibeloty na pro nawet się nie ładują, więc te wszystkie decyzje są objawem prawdziwego chaosu.
 
Swoją drogą zabawne, jak to martwe forum gwinta ożywiło się za sprawą kilku błędnych Pr-owych decyzji. Mam nadzieję, że w przyszłości zmiany będą na tyle pozytywne, że będą przynosić podobny efekt ^^

Na następny raz proponuję napisać coś w stylu - chcemy uregulować ekonomię gry, dlatego pył będzie walutą premium, trudniejszą do zdobycia, ale w zamian będziecie mogli zdobywać za niego lepsze nagrody. A nie jakieś lanie wody. Lepiej uczciwie napisać o co chodzi a nie walić ściemę. Szczególnie, że w Gwinta grają w większości dorośli, pracujący ludzie.
 

Lexor

Forum veteran
Nie każdy być może zagląda na tutejsze angielskie forum Gwinta, jednak pojawiło się tam coś co uważam za świetne wypunktowanie ostatnich ruchów CDPR. Jest to post @Archan6el-a, w którym przedstawia on nową roadmapę CDPR.

Bardzo dobre podsumowanie, warte zacytowania/rozpowszechnienia więc to robię - dajcie mu "łapkę w górę". ;)

It seems CDPR has a roadmap. Not a roadmap for building and improving the game as players have asked for (so that loads of money will flow in naturally), but a roadmap focused on making quicker bucks. Let's look at some steps:

- Saying that the full collection mill with HC would give MP and scraps for premium cards, then changing that to scraps only
- A few months after HC full collection mill, removing the possibility to craft premiums with scraps only
- Removing leader cards from players' collections, cards that players have spent reward points, scraps or even real money on
- Reducing the amount of cards that get full mill value after being completely reworked
- Offering premium kegs in the Shupe shop for 4000 scraps (sure it's optional, but lol, 4000 scraps)
- Decoupling leaders from abilities to monetize leader skins, unsuccessfully hiding the need for balancing leader abilities
- Selling expansions with premium cards for new AAA game prices while the premium cards are not even ready
- Completely removing full mill value for cards that get a complete rework (in this year of supposed game balancing)
- Reducing the amount of MP that can be gained by playing so much that MP will have to be bought with real money to get a premium collection unless players are willing to make grinding for MP their day/night job. Insulting EA-style explanation.
- Auto-milling duplicates in players' collections, basically telling players that CDPR don't respect players' decision making and time and money spent on the game. Milling duplicates of standard versions make it more expensive for players to get both standard and premium full collections as transmuting a duplicate standard to premium is no longer possible.
- Not making the seasonal trees from last year available again and then stating that decisions have changed. Decisions change people. What they said yesterday can be different today. Remember that EULA's don't say anything about ethics. Probable intent: Stimulate players to complete seasonal trees in one go. Play more or buy the package.
- No dev stream for this latest update. Announcing and explaining this stuff live and in person would be brave.

Feel free to add/correct.

I get it. CDPR is a commercial company and wants to make (more) money. The changes still only affect cosmetics. But why not stop the BS communication that insults the intelligence of players, improve communication/cooperation/relation with players and start focusing on really improving the game? Besides problematic mechanics and card abilities, look at the amount of bugs in the game, newly introduced and/or not fixed for a long time. Where is the good old CDPR overall quality?

@Archan6el: Good job listing all these points!
 
Oesu! Już widzę "wesprzyj gwinta 30% idzie na mistrzostwa". Czytam sobie jak ludzie wyzywają na gwinta za te obiecane drzewka na FB "wesprzyj gwinta". Wesprzyjcie komunikacje to pogadamy... Dałem się temu żeby wspierać gwinta na ten rok szczura, okey. Wcześniej po tym jak wyglądała premiera novigradu z tymi dwoma paczkami uznałem, że już żadnej nie kupie. Myślę, że graczom nie pozostaje nic jak tylko głosować portfelami!
 
Top Bottom