Aktualizacja 5.2 już dostępna!

+

Lexor

Forum veteran
Oesu! Już widzę "wesprzyj gwinta 30% idzie na mistrzostwa". Czytam sobie jak ludzie wyzywają na gwinta za te obiecane drzewka na FB "wesprzyj gwinta". Wesprzyjcie komunikacje to pogadamy...

Nie jestem przekonany czy ludzie będą tym pakietem aż tak zainteresowani, ponieważ teraz, cytując klasyka, kupowanie rzeczy u Sklepa nie wydaje się niczym nadzwyczajnym, a ekipa CDPR powinnna jednak poczuć coś szczególnego, gdy przekazujemy im nasze pieniądze. W takim momencie powinni poczuć się tak zdumieni jak my, kiedy pierwszy raz uruchamialiśmy Gwinta.
 
Bardzo nie lubie narzekac na te gre, jakos zaczalem zyc z ta zniewaga po przeniesieniu gwinta z konsol, ale po raz kolejny zastanawiam sie komu ostro zgrzalo czajnik w CDPie,

1. Drzewka. Zaczne z grubej rury, bo chyba trzeba.
Bylo mowic wczesniej, albo w ogole mowic, ze drzewka sie zmienia/zresetuja. Wiedzialbym wczesniej, serio, ladowalbym te pkt w drzewka dowodcow i cieszyl sie skorkami, a te wszystkie rewersy i ramki SERIO, kupilbym od Was za pieniadze, ktore zarabiam za swoja prace. I tak kupuje te zestawy z sezonow w ktorych nie gralem.
Nie gralem, bo w zyciu istnieje tez cos takiego jak gospodarowanie czasem wolnym, ktory nie zawsze mam na te gre i tu uwaga...zdobywanie pkt nagrod, ktore wraz z resetem drzewek poniekad poslano mi w kosmos tez kosztowaly mnie czas. Naprawde mam pieniadze i naprawde z przyjemnoscia je Wam dam, ale do jasnej cholery, nie robcie z klientow idiotow. Na razie idzie Wam to jednak koncertowo

2. Zmiana wartosci zdobywanych zasobow drzewkach. Jesli teraz dobrze widze, 1 pkt nagrod daje nam ok 10 jednostek pylu. BRAAAAWO! to jest metoda na zachecenie ludzi do kupowania pylu czy jak? Mam teraz wydac wiecej pieniedzy, aby zrobic to wielkie WOW widzac wspaniala karte premium? Otoz nie. Pyl w tej grze jest tak bardzo nikomu i do niczego niepotrzebny, ze nie bedzie to jak na razie produkt sprzedajacy sie na biezaco. Na pewno widzicie, ze sprzedaja sie Wam stoly, skiny, rewersy i ramki. Macie na pewno madrych ludzi w zespole wiec chyba nie bede Wam tlumaczyc dlaczego tak jest...
Ale psssst, wiecie co bym sie Wam bardzo dobrze sprzedawalo jesli naprawde tak bardzo chcecie zarobic? Pro tip-wytestujcie sprzedaz pkt nagrod, chociaz kto wie czy na dobre by to komus wyszlo :)

3. Mielenie kart-ja miele na biezaco, ale wobec wielu graczy to znow ruch z karata w plecy.

Kolejna aktualizacja. Na zimowej planszy stoi biala tekstura dzika, niczym niedzwiedz polarny. Skin dowodcy raz jest taki jak wybralem, raz nie..kolejne babole, ktore beda wymagaly tygodnia zeby zniknac. Az dziw bierze, ze barnabe udalo sie naprawic po jakis 3 miesiacach prob i bledow..
Serio, uwielbiam te gre, ale to co sie ostatnio wyprawia to glowa boli.
A jak tam wsparcie dla graniu na padzie podpietym pod kompa? pewno olejecie, wykastrowac i nara.. :)

Niedlugo android, moze najpierw trzeba bylo wprowadzic i patrzec na cyfry a potem zmieniac, w ogole zastanowic sie czy po androidowym sukcesie tej gry (bo Wasze tabelki od androida na pewno nieco napuchna) konieczne bylyby jakies zmiany. No ale przezorny na zimne dmucha i lepiej miec bardziej agresywna polityke na zarabianie hajsu jeszcze przed wprowadzeniemna androida, co by nowi gracze mobilek od razu trafili do bardziej chciwego i mniej przyjaznego swiata gwinta :ok:
 
Pyl w tej grze jest tak bardzo nikomu i do niczego niepotrzebny, ze nie bedzie to jak na razie produkt sprzedajacy sie na biezaco.
Możesz to jakoś rozwinąć? Osobiście dla mnie pył jest najważniejszym z zasobów obecnie. Kupować, nie kupię bo mimo wszystko poprzez regularną grę od czasów bety udało się uzbierać tego wystarczająco ale tak szczerze jakbym miał wybierać pomiędzy premium talią a premium rewersem/ramką to zdecydowanie wybrałbym to pierwsze.
 
Możesz to jakoś rozwinąć? Osobiście dla mnie pył jest najważniejszym z zasobów obecnie. Kupować, nie kupię bo mimo wszystko poprzez regularną grę od czasów bety udało się uzbierać tego wystarczająco ale tak szczerze jakbym miał wybierać pomiędzy premium talią a premium rewersem/ramką to zdecydowanie wybrałbym to pierwsze.
To poniekąd właśnie mam na myśli.
Jasne jest, że z pyłu, golda i strzępków najbardziej chcę mieć pył, ale posiadanie go jest po prostu kwestią czasu i każdy z nas wychodzi raczej z założenia, że woli grać ileś tam gier, choćby nawet miesiąc, żeby nazbierać daną wartość pyłu niż go natychmiast kupić. Pył nie jest potrzebny do niczego więcej jak do zrobienia karty premium. Nie kupisz już za to ani stołu, ani rewersu, nie dostaniesz za to lepszej ręki w rozdaniu ;) karty premium nie uciekają, ich zrobienie nie jest ograniczone czasowo, nie ma na to specjalnej oferty. Ot, zrobienie premki jest tylko kwestią czasu a nie portfela więc z perspektywy zarabiania na graczu pył jest najmniej chodliwym towarem.

Co innego jakiś określony, naprawdę piękny stół + rewers karty, którego nigdy więcej możesz nie dostać a i na jego kupno masz np tydzien-dwa. Jeśli Ci to robi, jeśli ta estetyka chwyta Cię za serce to, albo kupujesz albo pogódź się z tym, że nie będziesz mieć np stołu nalgfar czy chińskiego albo rewersu żelaznej woli czy krwawej klątwy. Dlatego tu sięgamy po portfel a w wypadku pyłu nie..
 
Zmiany w tym patchu to jeden wielki żart. Nastawiałem się, że w tym roku będę mógł dokończyć drzewka sezonu Żmii czy Drakonidów i co? I gucio, po pół roku wodzenia nas za nos totalnie nowe drzewka (a właściwie drzewko), porażka.
Kwestia pyłu meteorytowego jeszcze bardziej żałosna, desperacki skok na kasę. Teraz więcej pyłu zdobywa się z pomniejszych nagród dziennych niż z księgi. Plus jest to bardzo niesprawiedliwe dla nowych graczy, którzy na start są na gorszej pozycji.
Jako gracze powinniśmy teraz, solidarnie, zbojkotować wszystkie nadchodzące paczki sezonowe, dodatków i inne. Może gdy hajs przestanie się zgadzać Redzi przypomną sobie, że gry pisze się dla ludzi a nie dla siebie samych.
 
Ładnie opisany patch =] Mniej negatywnych opinii dlaczego takie zmiany zaszły, a to dzięki komentarzom towarzyszącym przy poważniejszych zmianach, lecz z drzewkiem zrobił się teraz problem 0_o. Spowodował negatywne odczucia społeczności, które spowodowane zostały przez developera daniem gwarancji słownej na dokończeniem mapy co roku.
 
Last edited:

Lexor

Forum veteran
No właśnie w uzasadnieniu tego ruchu z pyłem piszą, że będzie teraz więcej bibelotów za pył w sklepie...
Kolejny dowód na to że CDPR sam nie wie w jakim kierunku iść, bo jeszcze nie tak dawno pisali, że się z tym silnie ograniczają (nawet specjalnie zmieniali opis pyłu).
 
Niestety ale sytuacja z Gwintem zaczyna wyglądać dokładnie jak początek końca Duet Of champions. Tam też twórcy bardziej niż balansem i gameplayem myśleli jak jeszcze sprzedać walutę premium. I ile $ można jeszcze wycisnąć.
 
Niestety ale sytuacja z Gwintem zaczyna wyglądać dokładnie jak początek końca Duet Of champions. Tam też twórcy bardziej niż balansem i gameplayem myśleli jak jeszcze sprzedać walutę premium. I ile $ można jeszcze wycisnąć.
I wychodzi na androidy :D Nie ta liga producentów. Nie ma drugiej gry jak Gwint z takim klimatem, a filmy i gry z tego uniwersum będą rekrutować nowy narybek, stary będzie sobie co jakiś czas wracał. Brakuje mi w Gwincie trochę dynamiczności, aby poruszyć ją na przód.

Duet Of champions nie był w pelni MtG dlatego padł, później producent liczył tylko kasę, lecz z MrG:A jest już inaczej (inne studio) i raczej gra nie padnie, z powodu przeniesienia 1 do 1 MtG.
 
I wychodzi na androidy :D Nie ta liga producentów. Nie ma drugiej gry jak Gwint z takim klimatem, a filmy i gry z tego uniwersum będą rekrutować nowy narybek, stary będzie sobie co jakiś czas wracał. Brakuje mi w Gwincie trochę dynamiczności, aby poruszyć ją na przód.
Tak miało być i z iOS a obecnie gra w wielu regionach spadła na dalekie miejsca, czasem mocno przegoniona przez HSa. Wraz z nowymi dodatkami lekko skacze w górę, ale raczej bez rewelacji. Przy premierze seriau wzrostu za bardzo nie było. Rynek mobilny to nie PC, tu gracze trochę inaczej wybierają tytuły. Zresztą nie bez powodu poprzednia mobilna gra CDPR (MOBA) nie wytrzymałą chyba nawet roku.

Duet Of champions nie był w pelni MtG dlatego padł, później producent liczył tylko kasę, lecz z MrG:A jest już inaczej (inne studio) i raczej gra nie padnie, z powodu przeniesienia 1 do 1 MtG.
DOC miał inny problem. Tutaj dużo pozmieniał Hearthstone. Można go nie lubić, ale to on ustandaryzował prostą ekonomię, gdzie ma być jak najmniej walut w grze i wszystko co związane z rozgrywką miało być dostępne od razu nie tylko za $ ale i za golda. DOC miał jeszcze ekonomię sprzed HS'a, część rzeczy była tylko za $, część czasowo miała wyłączność na $ itp. UBI samo przyznało że nie ma ochoty konkurować z HS'em o rynek, autorzy zaczęli nawet pracować na drugą częścią DOCa by nie przepisywać od podstaw pierwszej części. Ale finalnie ubito projekt.

A co do samych zmian, pozostaje czekać na oficjalne stanowisko CDPR. Trochę czasu im to zajmuje, ale i tak bez solidnej zmiany w komunikacji i podejściu do Gwinta raczej za wiele się nie zmieni.
 
Strasznie dużo bugów w tym patchu:
- skórki nie działają poprawnie, Radowid mi wydawał głosy potwora,
- ciemnie plansze zamiast kart, chociażby przy dobieraniu,
- bug z obrazkiem jednej karty na drugiej,
- jednemu przeciwnikowi w ogóle haracz nie chciał zaskoczyć jak wczoraj grałem, ani Adriano ani Filippa mu nie zadziałali,
- Yghernowi jak ściągniesz pancerz w inny sposób niż uszkodzenia to nie zostaje zniszczony,
- często karty, które mają rozdzielać losowe uszkodzenia biją serią w jeden cel,
- itp, itd.
 
Lista błędów w tym patchu jest iście imponująca.
-Gra nie potrafi zapamiętać jaką skórkę lidera wybrałem. Pomimo, że wybrałem np Tasaka (i wyświetla go jako lidera) to w grze i tak gram domyślną Gudrun. Muszę wejść, zmienić na inną skórkę i z powrotem na tą którą chcę grać. Oczywiście po jednej partii, gra i tak ustawia z powrotem na domyślną.
-Moja ulubiona plansza świąteczna zawiera nieoteksturowane świnie.
-Damien przejął idiotycznie długie opóźnienie w aktywacji swojej umiejętności od Gernichory.
-Jak już udało mi się jakimś cudem zagrać Tasakiem to po użyciu Asa z Rękawa moja karta wyszła z talii cała czarna, więc nawet nie było widać co zagrywam.

I to na przestrzeni paru gier. Nikt tej aktualizacji nie testował. Zaiste patch godny Bethesdy. I to z pominięciem braku drzewek, auto milla i zduszenia ekonomii.
 
Ja mam problem z karta Dudu jak próbowałam skopiować go z Yghern to kopiował się ale bez pancerza wiec od razu szedł na cmentarz .Wczoraj przeciwnik użył go na moim living armor i bez problemow Dudu skopiował i sile i tarcze .Wygląda na to ze Dudu nie uwzględnia ile mam kart na ręce tylko od razu daje skopiowanemu Yghernowi zero pancerza .
 
Ja mam problem z karta Dudu jak próbowałam skopiować go z Yghern to kopiował się ale bez pancerza wiec od razu szedł na cmentarz .Wczoraj przeciwnik użył go na moim living armor i bez problemow Dudu skopiował i sile i tarcze .Wygląda na to ze Dudu nie uwzględnia ile mam kart na ręce tylko od razu daje skopiowanemu Yghernowi zero pancerza .
Bo Yghern zdobywa ten pancerz dzięki rozmieszczeniu a Dudu efektu rozmieszczenia nie kopiuje tylko bazowy egzemplarz. Wszystko zgodnie z opisem...
 
Nowy rewers szczurowy i pole bitwy bardzo mi się podobają =] Coraz lepsze animacje na polach bitwy, czuje się klimat =] Na pewno kupię w przyszłości i parę inny rzeczy =] Tylko czekam jak się gra rozwinie =]

Najważniejsze mniej pomyłek w opisach, arty pasujące do opisu do budowania klimatu. Gwint jest testem na multi może przed multi cyberpunk jest zbierane doświadczenie.
 
Dziękuję za przywrócenie drzewek sezonowych !
Dobrze, że miałem zachomikowane trochę pkt nagród bo teraz 20 pkt to się wydaje jednorazowo przy trzech na raz.
 
Top Bottom