Aktualizacja 6.2 już dostępna!

+
No niezłe jaja😁 rzeczywistoście zmiany kosmetyczne, a bugów 3 razy tyle. A propos pomijając już ten bal nieszczęsny i Assire, to krowę co truje omijając obrońców powinni zmienić. Da się jakams inna frakcja zagrać dwa razy scenariusz? Skelige chyba? Chociaż ja osobiście nimi nie gram. Ktoś wie?
 
@Rosomak82 Mi się wydaje, że ktoś na jakimś starym kodzie pracował. Bo błędy są na wszelkich możliwych płaszczyznach i były one już wcześniej łatane, praktycznie wszystkie je kojarzę.
 
Poza bugami w stylu midwinter rozpatch, mam zmienione nagrody w Podróży. Przed patchem było za zadania Kompan Doskonały i NIetypowa Przyjaźń po 20 pkt sztuka, a teraz pacze i jest po 10 pkt. Tak wszystkim zrobili?
Btw, niedługo przez te fajerwerki i pierdnięcia to ani widocznej grafiki kart nie będzie, ani słyszalnych tekstów.

Edit: No tak, na reddit jest już raban o te punkty. To nie bug, to przekręt. Pierwszy raz w doświadczam, że po zakupie gry/dodatku wydawca najnormalnej zabiera część tego za co zapłaciłem. No i weź tu im graj, jak takie numery wycinają... Pisze o zwrot kasy za Podróż, bądźmy poważni i uczciwi.

Nie chcę być złośliwy, ale to może faktycznie bug? Screen zrobiony dosłownie przed dwiema minutami.
"U mnie działa". :shrug:
1588764041634.png
 
Hej wszystkim, czy można gdzieś zgłosić jak przez całą rozgrywkę nie widziałem jednej karty ze swojej ręki (była dziura)? Przegrałem przez to pojedynek o 1 punkt, a za spokojem wygrałbym mecz.
 
Hej wszystkim, czy można gdzieś zgłosić jak przez całą rozgrywkę nie widziałem jednej karty ze swojej ręki (była dziura)? Przegrałem przez to pojedynek o 1 punkt, a za spokojem wygrałbym mecz.

Pomyślmy...od czego jest SUPPORT?!

Zresztą już tyle osób zgłosiło ten błąd jak i 500 innych że Twoja "nowina" raczej nic nie zmieni.
 
Nie jestem programistą ale bardzo zastanawia mnie co trzeba sknocić ,aby tak maluśkimi zmianami nawarzyć takiego bigosu...
Co prawda programistą też nie jestem ale programowaniem trochę się bawiłem
I powiem Ci że wbrew pozorem trzeba niewiele.
Po takiej zabawie nabiera się do programistów dużego szacunku (przynajmniej ja nabrałem :p)
Ja przy moich skromnych programikach wysiadałem nerwowo. A coś takiego ło panie meliska to za mało ;)
Post automatically merged:

No niezłe jaja😁 rzeczywistoście zmiany kosmetyczne, a bugów 3 razy tyle. A propos pomijając już ten bal nieszczęsny i Assire, to krowę co truje omijając obrońców powinni zmienić. Da się jakams inna frakcja zagrać dwa razy scenariusz? Skelige chyba? Chociaż ja osobiście nimi nie gram. Ktoś wie?
Na niflgard przynajmniej mi dobrze się gra potworkami na pożeranie\zemste z nową umiejką trutki w tym wypadku niewiele robią.
 
Last edited:

Gyg

Forum regular
Może chłopaki zmieniały kod pod nadchodzący dodatek? Bo zmiany w kartach raczej kosmetyczne typu zmień w arkuszu kalkulacyjnym wartości. Może chcieli zmienić jakieś tam procedury coby mogły uwzględniać jakieś nowe efekty i wyszedł klops. No chyba, że jakiś programista załadował nie tą wersję gry co trzeba albo pracował na starym kodzie.
Bardzo dziwne, że QA nie wychwyciło takich błędów. Przynajmniej The Great Dandelion Show będzie miał materiału na duuuużo odcinków.
 
Co ciekawe nietypowa przyjaźń jest u mnie ukończona, co jest przecież niemożliwe. Nie wydaje mi się żebym dostał za to nagrodę.
Pisałem o tym z tydzień, dwa temu, że grając zadania Geralta poziomy podróży za szybko mi się zaliczały. U Jaskra było ok do wczoraj bo zauważyłem, że po zagraniu jednej gry doliczyło punkty do kontraktu. Obecnie mam 18 u Jaskra i 31 u Geralta.
 
@Rosomak82 Mi się wydaje, że ktoś na jakimś starym kodzie pracował. Bo błędy są na wszelkich możliwych płaszczyznach i były one już wcześniej łatane, praktycznie wszystkie je kojarzę.

Przypuszczam, że przynajmniej część z tych błędów jest związana z trybem sezonowym. Nie mam najmniejszego pojęcia o programowaniu, ale widocznie "wklejając" do gry zeszłoroczny tryb sezonowy "wkleili" też stare błędy.
 

Lexor

Forum veteran
Nie jestem programistą ale bardzo zastanawia mnie co trzeba sknocić ,aby tak maluśkimi zmianami nawarzyć takiego bigosu...
Aby w miarę prosto to wytłumaczyć, to podam Ci "przykład z sufitu":

Mamy sobie funkcję która dodaje 2 + 2 i (jak łatwo policzyć) każde odwołanie do tej funkcji daje wynik 4. Załóżmy teraz, że jest ona powszechnie używana do wielu rzeczy w różnych miejscach.

W pewnym momencie, ktoś sobie pomyślał żeby może ową funkcję zmodyfikować i zrobić bardziej "uniwersalną" (np. żeby do 2 nie dodawała 2 a jakąś, podaną wartość X) więc sobie wprowadził do funkcji parametr X.

Teraz sęk w tym, że trzeba zmodyfikować każde istniejące już odwołanie do tej funkcji, bo jeśli np. funkcja domyślnie zakłada że X=0, to bez parametru może zwracać 2 a nie 4 i tam gdzie nie został zmieniony kod odwołania to ów kod się sypie bo po zmianach dostaje inne wyniki.

Takie rzeczy mogą wystąpić jeśli np. mamy niezrozumiały/stary kod (tzw. "spaghetti code"), lub za poszczególne części są odpowiedzialne różne osoby, a w pracy brak jednoznacznych wytycznych, dobrej dokumentacji i komunikacji między osobami (albo osoby, które pisały kod, już nad nim nie pracują, bo zostały przeniesione do innych projektów lub odeszły z firmy).
 
Nie wiem czy ten błąd był wspominany, jeśli tak to najmocniej przepraszam Drodzy Gwintownicy.

Grałem dosłownie przed chwilą Skellige. Pod koniec meczu użyłem kartę specjalną, jaką jest "Błogosławieństwo" i wezwałem jednostkę "Dagur Dwa Ostrza". Niestety, ale Dagur miał już nałożony status trucizny, z poprzedniej rundy.

Z tego co się orientuję to jednostka zagrywana z cmentarza powinna zostać całkowicie wyczyszczona ze statusów (oczywiście nie mówiąc o "Obrońcach").
 
Statusy po patchu przyklejają się na stałe. Nie ma ich naprawdę i nie działają tylko są
"nałożone" na karty. Mój kapłan Svalbloda działał mimo kłódki - po przywołaniu z cmentarza. Nawet oczyszczanie nic nie daje...
 

Lexor

Forum veteran
Statusy po patchu przyklejają się na stałe. Nie ma ich naprawdę i nie działają tylko są
"nałożone" na karty. Mój kapłan Svalbloda działał mimo kłódki - po przywołaniu z cmentarza. Nawet oczyszczanie nic nie daje...
Czy jest to jedynie błąd wizualny czy też techniczny? Dla przykładu: jeśli przeciwnik wystawi Zbira Tasaka i ja go oczyszczę lub zadam jakieś obrażenie to kolejne obrażenie już w niego normalnie wejdzie mimo dalej widocznego symbolu tarczy?
 
Czy jest to jedynie błąd wizualny czy też techniczny? Dla przykładu: jeśli przeciwnik wystawi Zbira Tasaka i ja go oczyszczę lub zadam jakieś obrażenie to kolejne obrażenie już w niego normalnie wejdzie mimo dalej widocznego symbolu tarczy?
Obrażenie bądź też oczysczenie zadziała i pozostanie tylko ikonka statusu. Dla odróżnienia powinnna zniknąć ta żółta poświata. Ja przynajmniej nie spotkałem się z sytuacją w której status zachowuje swoje działanie po oczyszczeniu.
 

Lexor

Forum veteran
Obrażenie bądź też oczysczenie zadziała i pozostanie tylko ikonka statusu.
Dzięki za wyjaśnienie, bo ze słów kolegi wyżej zrozumiałem coś innego.
No to teraz trzeba będzie zapamiętywać aktualny stan statusów jednostek.
 
Dzięki za wyjaśnienie, bo ze słów kolegi wyżej zrozumiałem coś innego.
No to teraz trzeba będzie zapamiętywać aktualny stan statusów jednostek.
Albo kliknąć na nie prawym. Wtedy ukazuje się faktyczny stan jednostki.
 
Top Bottom