Aktualizacja 7.1 - Lista Zmian

+
Wprowadziliśmy zmiany do Skellige, ponieważ po ostatniej aktualizacji frakcja ta była zbyt silna. Aby zmiany były widoczne w grze, nie jest wymagana aktualizacja klienta.

  • Zbrojmistrz: koszt werbunku zmieniono z 4 na 5.
  • Oszałamiające Uderzenie: obrażenia zmieniono z 7 na 6.
  • Krwawy Orzeł: koszt werbunku zmieniono z 10 na 11
  • Harald and Craite: siłę zmieniony z 6 na 5.
  • Dzik Morski: siłę zmieniono z 4 na 3, koszt werbunku zmieniono z 12 na 11.
  • Ojcobójcza Furia: premię do werbunku zmieniono z 16 na 15.
Moim zdaniem zupełnie nie potrzebnie no ale cóż...
Skelige było w tej chwili normalne. Taka rada zatrudnijcie do nadzoru balansu tej gry jakiegoś profesjonalnego gracza gwintowego a najlepiej kilku chętni na pewno by się znaleźli a wyglądało by to wszystko lepiej.
 
@piotr4440: Ostatnio niby "zatrudnili", ale albo zachorował, albo nie dano mu dojść do głosu, albo...
"albo" już go nie ma na stanowisku ? :think:
Taka osoba lub zespół osób po pierwsze powinien/na/ni być bez stroni (obiektywni) nie faworyzować żadnej z frakcji.
A po drugie przydała by się im/jemu/jej jakaś forma "veto".
Skoro jest to doświadczony gracz z dużym zasobem wiedzy w tym temacie to raczej potrafi "wyczuć" jak mocno dana karta, umiejętność czy zmiana namiesza w grze czy będzie to dobre czy złe i w razie wątpliwości powiedzieć "Nie". W takiej formie tego nie przepuszczę.
A jeśli ma/mają funkcję statysty to nawet i setka na nic konkretnego nie wpłynie.
 
Wprowadziliśmy zmiany do Skellige, ponieważ po ostatniej aktualizacji frakcja ta była zbyt silna. Aby zmiany były widoczne w grze, nie jest wymagana aktualizacja klienta.

  • Zbrojmistrz: koszt werbunku zmieniono z 4 na 5.
  • Oszałamiające Uderzenie: obrażenia zmieniono z 7 na 6.
  • Krwawy Orzeł: koszt werbunku zmieniono z 10 na 11
  • Harald and Craite: siłę zmieniony z 6 na 5.
  • Dzik Morski: siłę zmieniono z 4 na 3, koszt werbunku zmieniono z 12 na 11.
  • Ojcobójcza Furia: premię do werbunku zmieniono z 16 na 15.
Krótko: przesada.
 
Przesada?
Harald robi, suma sumarum, chore punkty, Krwawy Orzeł to najlepsze Echo w grze (poza neutralną Onejromacją), Oszałamiające Uderzenie jak na brąza to przegięcie.

Pozostałe 3 zmiany, mech. Mogłoby ich nie być. Tylko czemu obrywa Skellige, a Nilfgaard ciągle NIE?!
 
Przesada?
Harald robi, suma sumarum, chore punkty, Krwawy Orzeł to najlepsze Echo w grze (poza neutralną Onejromacją), Oszałamiające Uderzenie jak na brąza to przegięcie.

Pozostałe 3 zmiany, mech. Mogłoby ich nie być. Tylko czemu obrywa Skellige, a Nilfgaard ciągle NIE?!
Może dlatego, że Skellige z obecnymi kartami, na każdym liderze (na Arnjolfie, na Blasku chwały, na Svalblodzie jest bardzo mocne. A Eist nawet po nerfie jest solidnym liderem. Może zagrać 2x Obrońcę, co w połączeniu z rębaczami jest problematyczne, bo nawet jak oczyścisz to rębacz się naboostuje do 7 czyli poza zasięgiem removalu, nie mówiąc już o Dagurze.

Nilfgaard w obecnej formie ma mix bal + szpiedzy i jest na chwilę obecną jedyną grywalną talią czarnych, poza odrodzeniem się Ardalowego Hyperthina, ale to głównie dzięki zmienionej Ciri Nova.
 
Tyrgvi jest na razie martwy. Nigdzie go nie widać.
Póki był uniwersalnym niszczycielem, to wszyscy go grali. Starczyło mieć ostatnie zdanie i Ci mógł 1 i 2 rundę bez problemu wygrać.
Post automatically merged:

@Iorweth15 Ja widziałem, że ludzie grali asymilacją, a sam często ostatnio grałem taktyką z Damienem.
 
Last edited:
Ale asymilację trzeba bleedować. Jak wybleedujesz portal + Bratensa to możesz spokojnie pasować i iść do 3 rundy.
 
Może dlatego, że Skellige z obecnymi kartami, na każdym liderze (na Arnjolfie, na Blasku chwały, na Svalblodzie jest bardzo mocne. A Eist nawet po nerfie jest solidnym liderem. Może zagrać 2x Obrońcę, co w połączeniu z rębaczami jest problematyczne, bo nawet jak oczyścisz to rębacz się naboostuje do 7 czyli poza zasięgiem removalu, nie mówiąc już o Dagurze.

Nilfgaard w obecnej formie ma mix bal + szpiedzy i jest na chwilę obecną jedyną grywalną talią czarnych, poza odrodzeniem się Ardalowego Hyperthina, ale to głównie dzięki zmienionej Ciri Nova.
Asymilacja NG jest bardzo mocna górna półka tier 2 a z balem zamiast portalu tier 1 wg mnie
 
Przesada?
Harald robi, suma sumarum, chore punkty, Krwawy Orzeł to najlepsze Echo w grze (poza neutralną Onejromacją), Oszałamiające Uderzenie jak na brąza to przegięcie.

Pozostałe 3 zmiany, mech. Mogłoby ich nie być. Tylko czemu obrywa Skellige, a Nilfgaard ciągle NIE?!
Bez przesady Desant Morski jest lepszy od Orła bo ściąga karty poniżej 9 i dodaje pkt siły... Przecież tu można ściągnąc werblistę na poziomie 7 plus . Coup de Grace w kombinacji ze statusem szpiega kopiuje każdą kartę niezależnie od kosztu werbunku.. Tu powinno być ostre ograniczenie ,że tylko w przypadku śmiertelnego ciosu można zagrać kartę jeszcze raz . Status szpiega tak łatwo nadać i jest tak mało czyszczących kart ,że jest to mega łatwe
Dla mnie Coup de Grace w obecnej formie jest jedną z najbardziej przegietych kart w grze

Póki był uniwersalnym niszczycielem, to wszyscy go grali. Starczyło mieć ostatnie zdanie i Ci mógł 1 i 2 rundę bez problemu wygrać.
Post automatically merged:

@Iorweth15 Ja widziałem, że ludzie grali asymilacją, a sam często ostatnio grałem taktyką z Damienem.
KP miało świetną tanią kartę na Tyrgila tj Runy dające tarcze i 4 pkt witalności . Regularnie nią grałem by ochronić Obrońcę i SK nie miało za bardzo na to opcji. Plus Tyrgil musiał być grany jako przedostatni bo jako ostatni nie uruchamiał Skazy

NG ma obecnie bardzo silną talię pod Taktyki i cięzko z nią wygrywać bo w ostatniej rundzie bedą na zmianie bić i osłabiać za 13 pkt. Oczywiście ta talia ma wady i łatwo ją wykrwawić a jeśli Ciri nie dojdzie w drugiej rundzie to w ogóle może być krucho w 3 ale ogólnie to mocna talia


Co do zmian to tak jak pisałem skoro się wzieli za karty Echo to nie wiem czemu nie ma ograniczeń z kartą Echo NG... Powinno się usunąc z niej warunek Spisku

Tak samo zmiana z Caranthirem nadal jest słaba. Bo to nadal jedyna karta w grze która tworzy kopię złotych kart. Każda inna karta tworząca kopiuje lub tworzy brązowe karty .. Czemu Caranthir może jako jedyny tworzyć złote to nie wiem; Powinno mu się zostawić możliwość kopiowania dowolnej karty z ręki ale z ograniczeniem do brązów. To dziwne że droższa Adalia daje możliwość tworzenia brązów a Caranthir o niższym werbunku możliwość złotej karty
 
Nie powiedziałbym że Coup de Grace jest przegięty. Widziałem jak jest grany na Joachimie albo jakieś agentce. Gdyby tak na to spojrzeć to echo u potworów też jest OP, bo wchodzi za 16 pkt, ale musisz mieć warunek że przeciwnik gra w 2 rzędach.

A co do Caranthira moim zdaniem niepotrzebny nerf. Z ożywioną zbroją robił 13 pkt za 8 co nie jest jakimś przegięciem, gorzej było z koszmarem Iris, bo tego praktycznie nie dało się wtedy skontrować. Ale to nie była wina Caranthira tylko koszmaru. Prawda jest taka że znerfili Caranthira bo mogłeś zagrać koszmar 3x (Caranthir + koszmar, cień kostuchy i następny koszmar i jeszcze zostawić go na ręce na rundę 3. To było przegięte a nie sam Caranthir.

Nie porównuj Caranthira i Adalii. Trzeba spojrzeć na specyfikę frakcji. KP silnikami stoi i nawet taki dodatkowy okręt z Adalii jest problematyczny, już nie mówiąc o jakiś silnikach w stylu redańskiego łucznika, czy werblisty. Natomiast Monstery to głównie poinslam. Nie mają zbyt dużo silników, tylko zemsty, pokrzepienia i pożerania. Grywalne silniki potwoów można policzyć na palcach jednej ręki.
 
Last edited:
No ale teraz możesz grać 3 razy Królową Kikimor . Akurat Koszmar Iris był do wybronienia choć rzeczywiście wyjątkowo trudna akcja. A na 3 krotnie zagraną Królową jest naprawę ciężko . Czasem mi się udaje wybronić przed tym

Z Coup to nie chodzi mi o samego Joachima. Ale np ostatnio rywal zagrał status szpiega na Przerazę Savolli po czym ją sobie zagrał dzięki Coup. To samo miałem z Morkvargiem tyle ,że tym razem to ja zagrałem w drugą stronę i rozjechałem rywalowi 40 pkt Dagura
 
Jeśli skopiował ci przerazę to Coup wszedł za 11 pkt przeraza za 10 prowizji, czyli przeciętnie. Wiem że echo można zagrać 2 krotnie, ale analizuję pojedyncze zagranie.

Jeśli chodzi o Dagura, rozumiem że miałeś last saya. Jeżeli tak to również mogłeś zabrać go inwokacją lub zniszczyć Vincentem. A jeżeli nie miałęś last saya to on potem zagrał pewnie Hemdalla albo dzika. Grając na Skellige dużo zależy od last saya.
 
Przepraszam bardzo! Jest ktoś komu nalicza się kontrakt z weteranami ze skellige? Ja cały czas gram fioletowymi a mam 0/10. (Mam w swojej talii karty z umiejętnością "weteran")
 
Po zagraniu 1 karty przeciwnika i poddaniu przez niego meczu 2 trybie sezonowym przeciwnika meczu nie powinno przyznawać 2 wygranych rund sezonowych w drzewku ? Nie zaliczyło żadnej rundy...


Jeszcze pozycja awatarów się rozjechała 0_o

Bez tytuł2u.jpg
Bez tytuł2u.jpg



Wygrałem 1 rudne sezonową poddałem szybko grę bo przeciwnik miał 2 karty więcej i nie zaliczyło rundy sezonowej wygranej z 40 już mi chyba 60 rund wyjdzie z takich błędów....
 
Last edited:
Top Bottom