Aktualizacja 8.1 — lista zmian

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Witamy w aktualizacji 8.1! Tym razem poza standardowymi poprawkami prezentujemy nową kartę: Madoca! Może słyszeliście już o nim w jednej z opowieści Gładyszki. Gość ma ognisty temperament i słabość do bomb, dzięki czemu wraca do walki nawet po tymczasowym obaleniu. Madoc dołączy również do naszego Trybu Draftu, w którym pojawią się dwie nowe paczki stworzone z myślą o jego synergiach.

Tym razem aktualizacja nie zawiera zbyt wielu zmian w balansie. Nie wynika to z faktu, że nie widzimy takiej potrzeby, ale jest spowodowane przerwą świąteczną, która skróciła nasz czas pracy w tym miesiącu. Wszystkie zmiany zawarte w aktualizacji 8.1 znajdziecie poniżej:

Zmiany
  • Nowe efekty dźwiękowe podczas wyboru bitwy w Trybie Draftu.


Neutralne

Nowa karta: Madoc.
  • Siła 3, koszt werbunku 10, kategoria: Wiedźmin.
  • Za każdym razem, gdy zagrywasz Bombę, wezwij tę kartę ze swojej talii lub cmentarza do losowego sojuszniczego rzędu.
  • Rozkaz: Stwórz Kataklizm w przeciwnym rzędzie na 1 turę, następnie zniszcz tę kartę”.


Potwory
  • Sukkub: umiejętność zmieniono na „Zemsta: Jeśli na koniec swojej tury masz na swoim cmentarzu innego Sukkuba, wezwij tę kartę ze swojego cmentarza do losowego rzędu i zyskaj fatum. Adrenalina 3: Nie zyskuj fatum”.
Nowe elementy gry
  • Manewry Bojowe premium prezentują teraz po użyciu ich umiejętności rozkazu nowe, wyjątkowe efekty wizualne i dźwiękowe.
  • Nowa kategoria kontraktów: Dodatki
  • Nowa kategoria kontraktów: Podróż
Poprawki
  • Opis Idarrana prawidłowo wspomina teraz, że jego umiejętność działa tylko z jednostkami stworzonymi po twojej stronie planszy.
  • Opis Portalu prawidłowo wspomina teraz, że obie jednostki są wzywane z talii.
  • Opisy Vesemira, Lamberta i Eskela prawidłowo wspominają teraz, że inni Wiedźmini są wzywani z talii.
  • Opis Mentora Szkoły Kota prawidłowo wspomina teraz, że wzmacnia się za liczbę innych kart w tym rzędzie.
  • Mentor Szkoły Kota nie reaguje teraz na jednostki przemienione w przeciwnym (wrogim) rzędzie.
  • Opis Wiedźmina Szkoły Żmii prawidłowo wspomina teraz, że tworzy egzemplarz bazowy celu.
  • Opis Zatrutego Ostrza prawidłowo wspomina teraz, że tworzy egzemplarz bazowy celu.
  • Opis Gorthura Gvaeda prawidłowo wspomina teraz, że może przenieść z cmentarza do talii dowolną kartę.
  • Opis Upadłego Rycerza prawidłowo wspomina teraz, że wzmacnia się tylko za jednostki stworzone po stronie planszy kontrolowanej przez jego właściciela.
  • Usunięto błąd powodujący wyświetlanie sumy punktów w rzędach w niewłaściwej kolejności.
  • Dostosowano grafikę na jednym z ekranów wczytywania.
Tryb Draftu
  • Dodano nową paczkę kombo: Trio Madoców
  • Dodano nową paczkę specjalną: Bomba
 
Trochę mało tych zmian i brak balansu trochę boli... Mam nadzieję że w przyszłym miesiącu zostanie to nadrobione!
 
@Lexor
kiedyś z czymś było podobnie, że pojedyncza zmiana/nowy element bugował grę, nie pamiętam tylko konkretów.
Jak dla mnie mogą wstrzymać się z wprowadzaniem tej karty do lutego, draftu i tak nie gram (jest lata świetlne za areną, niestety).
 
Czy sezon Gonu został przedłużony? Wczoraj pokazywało mi, że został jeden dzień, dzisiaj, że siedem i nie wiem czy to bug graficzny czy prawdziwa informacja.
 
Lexor przeczytałem przed napisaniem pytania posty w tym temaie i nie znalazłem inormacji, której szukałem, a jeśli jest to w tym poście z twittera to weź pod uwagę, że niektórzy korzystają z forum polskojęzycznego a nie angielskiego ze wzlędu na język.
 
@Domi-kun: No cóż, CDPRowi widać nie zależy na polskich odbiorcach gry, bo nie widziałem tego komunikatu w rodzimym języku. Jutro nie będzie ani aktualizacji, ani nowego sezonu z powodu wykrycia jakiegoś błędu. Kolejny termin nie jest obecnie znany.
 
haha! w końcu po dwóch latach dodajecie kartę, która współgra z bombami - lepiej późno niż później. może za kolejne dwa lata gwint będzie na tyle uniwersalną karcianką, w której będzie można budować talie z 50% dostępnych kart a nie z 30%.
 
A co z nowym sezonem? Wczoraj była informacja, że zostało kilka godzin, a dzisiaj znowu, że 6 dni...
 
haha! w końcu po dwóch latach dodajecie kartę, która współgra z bombami - lepiej późno niż później. może za kolejne dwa lata gwint będzie na tyle uniwersalną karcianką, w której będzie można budować talie z 50% dostępnych kart a nie z 30%.
Niech jeszcze jakieś dobre bomby dodadzą albo zmienią obecne i już w ogóle będzie pięknie. :p
 
Last edited by a moderator:
Cześć . Może warto byłoby dodać coś w rodzaju segregacji naszych decków. Pozycjonowania na liście albo podział na zakładki frakcji lub tworzenie swoich zakładek. Wtedy nie byłoby takiego chaosu w przypadku większej ilości stworzonych decków.
Jeśli wchodzi karta współgrająca z bombami to myśle , ze fajną sprawą byłoby dodanie też jakiegoś neutralnego scenariusza z bandytami / bombami ( przy założeniu np że limit scenariuszy w talii to 1 ) albo neutralnej lokalizacji.
 
Iorweth, nie kpinkuj głupio tylko odpisz, chyba, że nie potrafisz. Przeleciałem pobieżnie temat i nie zauważyłem odpowiedzi. Pewnie przeoczyłem - fakt. Ale po prostu nie mam czasu tego szukać. A ty zamiast pisać piedroły mogłeś po prostu dać namiar.
 
Last edited by a moderator:
Trudno cokolwiek więcej napisać, jeśli temat był tu już tyle razy poruszany, że nawet przy pobieżnym przejrzeniu wątku trudno go nie zauwazyć.
 
Długo wam idzie to naprawianie "poważnego błędu". Nie dość że sezon miał się zacząć i tak późno bo 12 stycznia, praktycznie zero zmian poza nową kartą, to jeszcze takie opóźnienie.... Wygląda to tak jakby przy Gwincie pracowała jedna osoba i miała tyle pracy że nie wiadomo gdzie ręce włożyć. :( Słabo
Trzymam kciuki, aby w przyszłości było lepiej albo przynajmniej nie gorzej.
 
Top Bottom