Aktualizacja 8.4 — lista zmian

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Przed Wami lista zmian dla aktualizacji 8.4.

Tym razem skupiliśmy się na wprowadzeniu zmian ułatwiających rozgrywkę (np. zmianie nazw zakładek w sekcji zadań), ulepszeń wizualnych (Adrenalina ma teraz dodatkowe efekty wizualne!) oraz zmian w balansie. Niektóre usprawnienia, takie jak nowe drzewka nagród czy zmiany sezonowe, zostały udostępnione wcześniej. Ponieważ nie wymagały one aktualizacji klienta, wypuściliśmy je, gdy tylko były gotowe. Ta aktualizacja stanowi rozwinięcie wcześniejszych ulepszeń, dodając zawartość do obu funkcji.

Szczegóły na ten temat znajdziecie poniżej.

Zmiany
  • Zakładki w sekcji Zadania w panelu społeczności otrzymały nowe, lepiej sprecyzowane nazwy.


Neutralne
  • Feniks: koszt werbunku zmieniono z 11 na 10.
  • Ożywiona Zbroja: koszt werbunku zmieniono z 11 na 10.
  • Olgierd von Everec: siłę zmieniono z 7 na 8.
  • Olgierd: Nieśmiertelny: siłę zmieniono z 7 na 8.
  • Iris von Everec: koszt werbunku zmieniono z 7 na 6.


Potwory
  • Szczurołak: siłę zmieniono z 5 na 6, koszt werbunku zmieniono z 7 na 6.
  • Lodowy Troll: siłę i koszt werbunku zmieniono z 5 na 4.
  • Królowa Nocy: koszt werbunku zmieniono z 7 na 6.
  • Sukkub: siłę zmieniono z 4 na 5.
  • Garkain: siłę zmieniono z 3 na 4.


Skellige
  • Sukrus zyskuje kategorię Korsarz.
  • Arnaghad: pancerz zmieniono z 0 na 2.
  • Derran: koszt werbunku zmieniono z 7 na 6.
  • Gerd: adrenalinę zmieniono z 4 na 3.


Królestwa Północy
  • Król Belohun: koszt werbunku zmieniono z 9 na 8.


Scoia'tael
  • Ida Emean aep Sivney: koszt werbunku zmieniono z 7 na 6.
  • Yarpen Zigrin: siłę zmieniono z 5 na 6.


Nilfgaard
  • Niewolnicza Piechota: siłę i koszt werbunku zmieniono z 4 na 5.


Syndykat
  • Świder Tunelowy: koszt werbunku zmieniono z 6 na 7.
  • Prorok Lebioda: koszt werbunku zmieniono z 9 na 8.
Nowe elementy gry
  • Tryb sezonowy teraz zmienia się co tydzień.
  • Dodano nowy tryb sezonowy: Na początku swojej tury przemień wszystkie karty w swojej ręce w losowe karty, których koszt werbunku jest wyższy o 1
  • Dwa nowe drzewka nagród na uczczenie nowego roku w GWINCIE: Wielki Dąb oraz Silne przywództwo
  • Pięć nowych drzewek w Księdze Nagród powiązanych z dodatkiem „Pan Lusterko”
  • Karty ze słowem kluczowym „Adrenalina” będą teraz podświetlone, kiedy ich zdolność stanie się silniejsza.
Poprawki
  • Naprawiono problemy z zawieszaniem się gry po meczu na urządzeniach z Androidem.
  • Opcja „Ukryj karty” znów działa prawidłowo przy wyborze karty do stworzenia.
  • Hybryda teraz wzmocni się prawidłowo, kiedy Kuchta pochłonie jakieś sojusznicze jednostki.
  • Naprawiono rzadki błąd, który sprawiał, że duża liczba kopii Cahira na planszy mogła wywołać desynchronizację gry.
  • Naprawiono błąd sprawiający, że odrzucenie jednej karty w wyniku działania lojalności obniżało licznik o 2 u Eista Tuirseacha.
 
Fajne bufy, ale niewolnicza piechota nie była grana w wersji 5 za 5 jak i w wersji 4 za 4 więc troche słabo.
 
Openy będą co 2 miesiące także nie przesadzajmy. Poza tym turniej jest na koniec miesiąca, zostaje dużo czasu na "aklimatyzację"
Zmiany dobre ale niewiele wnoszące. Przede wszystkim zostawienie wszystkich nowych kart rozczarowujące. Zmiana Eista była zapowiadana i nic z tego nie wynikło.
Post automatically merged:

Fajne bufy, ale niewolnicza piechota nie była grana w wersji 5 za 5 jak i w wersji 4 za 4 więc troche słabo.
Nigdy nie było niewolniczej piechoty w wersji 5 za 5.
 
Małe zmiany za to wszystkie na plus. Myślałem jednak że KP troszkę tych buffów dostanie.
 

Ely74

Forum regular
Jako ,że gram i Feniksem i Arnaghadem to akurat mi sie podobają te drobne zmiany.
 
Może by tak dać derranowi odrzucenie zamiast przeniesienia, bo poza morkwargiem i eistem(devotion) nie ma żadnego komba z nim.
 
Zacznę od pochwał :). Podoba mi się, jak twórcy starają się, by możliwie największa ilość kart grała. Kosmetycznie wzmacniają te, które obecnie nie grają a mają jakieś ciekawe efekty, dodając im np. 1 siły, 2 pancerza czy 1 chleba. To jest super. Cieszy niewolnicza piechota w wersji 5 za 5, Arnaghad z dodatkowym pancerzykiem czy Ida/Królowa Nocy, które będą teraz bardziej opłacalne, gdy rzucamy je dla oczyszczenia. Punkcik dla Yarpena czyli lekki buffik dla krasnoludków też zawsze cieszy :).
Jeśli chodzi zaś o zniewagi oraz obelgi, to uważam, że należą się za podejście do nerfów. Buffy okej, ale twórcy najwyraźniej boją się nerfić straszne imby. Nawet nerf dla Świdra nie cieszy, ponieważ problem nie leży w jego koszcie, tylko sposobie działania, który umożliwia zestrzelić w jednym momencie 21 punktów siły, niszcząc przeciwnikowi cały misterny plan. Może jakieś odnowienie czy coś w tym stylu, co sprawiałoby, że ważne jest, by ten świder utrzymał się pomiędzy złotnikami, a nie tylko właził między nich i robił rzeźnię a potem to nie opłaca się go nawet blokować :p. No i na pewno zabrakło nerfa dla Eista, który ma ciekawą mechanikę, ale swing punktowy jaki robi w jednym momencie jest zbyt wielki.
Argument, żeby pamiętać, że będzie grany open: w obecnym modelu nowe karty mają się pojawiać co dwa miesiące na przemian z balansem, więc jeśli ten twórcy nie będą zdecydowanie nerfić zbyt mocnych zagrań, dobrego balansu może tak naprawdę nie być nigdy.
No i królestwa północy oraz ich nowe karty nie domagają :(
 

Guest 4410317

Guest
Fajne zmiany, szkoda tylko, że Wij nadal ten sam :( Tak czy siak ostatnie poprawki i aktualizacja jak najbardziej na plus (może poza Anną Henriettą).
 
Opis sztukmistrza z cintry : "Rzeczywistość jak tak straszliwie nużąca"
kilka sezonów mija i opis nadal nie jest poprawiony
 
mi się tam wszystko podoba, oprócz tej wnerwiającej nowej muzyczki z fujarki jakiejś
 
No właśnie mi się to przydarzyło i wszedłem sprawdzić, czy ktoś już pisał :/. Gerd ma adrenalinę 4 nadal, właśnie przegrałem przez to grę, pozdrawiam :p
 
  • Karty ze słowem kluczowym „Adrenalina” będą teraz podświetlone, kiedy ich zdolność stanie się silniejsza.
Według mnie efekt podświetlenia jest za silny i nie powinien obejmować całej karty a tylko obwódkę. Obecnie podświetlenie mocno zmienia kolory karty przez co większość z nich znacznie traci na wyglądzie. Nie wiem także czy karty z aktywną adrenaliną powinny być podświetlane na stole, ręka to jak dla mnie wystarczające ułatwienie. Ostatnia kwestia ten czerwony kolor dla mnie jest zbyt agresywny tak ma to się "rzucać w oczy" ale bez przesady wolał bym coś subtelniejszego. W przypadku kart złotych wystarczyło by aby ich obwoluta "nabrała blasku".
 
Top Bottom