Aktualizacja 9.0 — lista zmian

+

Lexor

Forum veteran
Konkretnego nic ale od czasu gdy podczas jednej z znikło mi trochę zasobów a nie miałem "dowodów" zawsze robię i innym też polecam :)
A że ta wygląda konkretnie i może nieźle namieszać to tak napisałem.
No ok, ja też zawsze robię mnóstwo screenów przed każdą aktualizacją, dla mnie to nic nowego. ;)

Te jednostki tak czy tak weszły by na 2.
Owszem, by weszły, ale teraz już startują z 2 więc po kolejnej jednostce wejdą na 3 - szczególnie, że zwykle nie trzymamy słabszych jednostek (z siłą 2) do końca rundy (czyli do czasu, gdy zaczynamy aktywować Kościeja ze względu na adrenalinę).

Zastanawiałem się co będzie przy zagraniu z Caranthirem: Kościej będzie na 2, Larwa też na 2 (wcześniej 1) więc będzie "równo".

Takich larw tworzysz max 5 (grając z Caranthirem).
Jak liczyłeś "max 5" z Caranthirem? Caranthira zagrywasz przy 5 kartach w ręku i masz kolejnego Kościeja do zagrania.
Dodatkowo możesz grać Moc Natury jako lidera. Łącznie takie kombinowanie może wytworzyć nawet 10 Larw.
 
Last edited:
Jak liczyłeś "max 5" z Caranthirem? Caranthira zagrywasz przy 5 kartach w ręku i masz kolejnego Kościeja do zagrania.
Dodatkowo możesz grać Moc Natury jako lidera. Łącznie takie kombinowanie może wytworzyć nawet 10 Larw.
Zagrywam z Caranthirem, zostają mi 4 karty na ręku, tworzy się od razu larwa i później jeszcze 4 (1 na turę).
Kart podwójnych jak Gascon i lidera nie liczyłem. Mówię o 1 kościeju a Ty chyba o dwóch.
 
Last edited:
Czytałem mnóstwo skarg graczy na zaniżoną ilość otrzymywanych punktów nagród po zakupie podróży - pierwszy raz słyszę o zawyżonej. Czy błąd z zaniżeniem również został naprawiony?

W pierwszym tygodniu podróży Triss wykonałem 3 zadania standardowe i 3 premium, po czym, ku mojemu zdziwieniu, dostałem 20 pkt nagród za wykonanie 10 zadań podróży. Zamiast 3 zadań premium zaliczyło mi 7, nadal z resztą widnieje w kontraktach, że mam 19 zadań premium wykonanych a dotychczas było ich można wykonać maks 15. Ale nie narzekam :D
 

Lexor

Forum veteran
@luk757: Czyli liczyłeś jedynie częściowy zysk (per jedno konkretne zagranie), a ja liczę całkowity zysk z Kościeja z tej kombinacji (zapomniałem o "podwójnych kartach", o których mi przypomniałeś, a wliczając je możemy dojść nawet do 12 Larw).

@Mattajah: Ale to raczej nie jest ta "zawyżona" ilość, o której mowa: po prostu otrzymałeś należne Ci punkty wcześniej niż powinieneś, jednak ostatecznie będziesz posiadał tyle samo punktów nagród ile miałeś mieć, nie więcej.
 
Last edited:
KP zapowiada się wreszcie ciekawie (do tej pory często niegrywalne ze względu na długie łańcuchy synergii). Problem z nową umiejętnością dowódcy (najlepiej 3 sąsiadujące jednostki):
1) Co najmniej 3 karty w jednym rzędzie dla pełnego efektu
2) nilfgard jak zwykle wkleja szpiega pomiędzy więc nie ma szans na 3 jednostki obok siebie z odnowieniem
3) wystarczy przenieść jednostkę do innego rzędu i znowu pełnego efektu nie uzyskamy
4) wszelka kontrola do tej pory zniechęcała do silników a co dopiero utrzymać przy życiu/niezablokowane 3?! w tym momencie decki SK dlatego są non stop grane ponieważ neutralizuję silniki
5) najbardziej grywalne są talie oparte na kartach typu rozmieszczenie ponieważ gwarantują efekt w momencie zagrania a silniki to tylko w SYNDYKACIE gdzie można bezpiecznie zebrać monety i w jednym zagraniu wykorzystać.
Dlatego podsumowując ta umiejętność dowódcy byłaby jednak fajniejsza gdyby była ustawiona po kątem wsparcia jednej jednostki no ale zobaczymy w praktyce :)
 

Lexor

Forum veteran
@Wojciech_PL: Jak ktoś Ci wstawi szpiega / przeniesie jednostkę to w NR masz możliwość przeniesienia (nie)potrzebnej jednostki do drugiego rzędu. Jak wystawisz masę silników to żadna kontrola Ci wszystkich nie zablokuje / nie zniszczy.

@piotr4440: Screeny porobione, dzienne korony i zadania zrobione - "mogą se aktualizować".
Daję im cały dzień na naprawy błędów - myślisz, że zdążą? ;)
 
Last edited:
Na androidzie jakaś aktualizacja jest już dostępna jednak mimo to bez problemu mogę bez niej włączyć grę.
@piotr4440: Screeny porobione, dzienne korony i zadania zrobione - "mogą se aktualizować".
Daję im cały dzień na naprawy błędów - myślisz, że zdążą? ;)
Biorąc pod uwagę to oddzielanie akcji od animacji myślę że na tym polu będą różne "kwiatki" ale obym się mylił. Jeśli to będzie zepsute to wątpię by zdążyli z naprawą na "już"

Właśnie pobrałem aktualizację nowe karty są zmiany z patcha 9.0 także na swoim miejscu. Czy rozgrywka działa jeszcze nie sprawdzałem.
11;07 sklep odmawia otwierania beczek a szkoda bo miałem naprawdę sporego farta do legend
Po otworzeniu 60 beczek okazało się że wszystkie karty z nich pozyskane przepadły skrawków też nie ma tak jakby nigdy nie zostały otwarte....
 
Last edited:

Ely74

Forum regular
Nie da się na razie grać. Ucina rozgrywkę. Ale ja sobie że skrawków stworzyłem karty. A teraz otwarlem 10 beczek trafiłem 4 karty z dodatku. I zaklinaczka mam jednocześnie w posiadanych i nieposiadanych. Priscilla będzie cenną karta w Kp. Próbuje stworzyć takie pod istredda. Grafika tych nowych kart super
 
Last edited:
No więc tak pozyskane karty i skrawki koniec końców do mnie wróciły. otworzyłem 100 beczek. Uzyskując prawie wszystkie brązy i 1 epika z dodatku. Oprócz tego wpadło 10 legend i 21 epików.
 
Co do zmian - Vaedermakar w opisie ma napisane, że jest druidem "Vaedermakar to druid, który potrafi wpływać na pogodę. [...]". Zmiany, które przedstawiono w 9.0 zachęcają do grania go z nowymi kartami Skellige. Fajnie byłoby jakby dostał kategorię druida i miał lepszą synergię z resztą druidów. Co prawda jest to tylko kategoria, ale skoro opis wskazuje, że jest druidem to niech konsekwentnie kategorie to przedstawiają.
 
Dlaczego trybem sezonowym jest teraz bliźniacze zaklęcie? Ostatnio był nieodparty urok (z sezonu miłości) więc teraz powinna być banicja z sezonu niedźwiedzia.
 
Dlaczego trybem sezonowym jest teraz bliźniacze zaklęcie? Ostatnio był nieodparty urok (z sezonu miłości) więc teraz powinna być banicja z sezonu niedźwiedzia.
Tryby sezonowe zmieniają się teraz co tydzień i nie zależą od harmonogramu w roku ubiegłym.
 
No właśnie wychodzi na to że jednak zależą skoro mamy tryb sezonowy z obecnego sezonu magii a powinien być z niedźwiedzia. Nie wiem czy to błąd czy znowu zmienili zasady
 
Polecam wypróbować oblężenie KP, Duma Foltesta całkiem nieźle sobie radzi. Moja samoróbka jakoś daje radę choć w KP mam spore braki. Do tej pory jakoś mnie nie interesowało. Myślę że jakby dobrze pokombinować, podobierać karty to do tier2 ma szanse wskoczyć
 
Dzięki, już to widziałem. Tu masz ostatnie 3 sezony: Elfów - cierpliwość jest cnotą, bliźniacze zaklęcie, układ sił, szał bojowy, huśtawka. Żmii - podmianka, okopanie, plus jeden, próba traw, nieodparty urok. Magii (obecny) - bliźniacze zaklęcie, cierpliwość jest cnotą, szał bojowy, podwójna stawka. Banicja była ostatnio w sezonie niedźwiedzia, nie rozumiem dlaczego nagle pozmieniali kolejność
 
Dzięki, już to widziałem. Tu masz ostatnie 3 sezony: Elfów - cierpliwość jest cnotą, bliźniacze zaklęcie, układ sił, szał bojowy, huśtawka. Żmii - podmianka, okopanie, plus jeden, próba traw, nieodparty urok. Magii (obecny) - bliźniacze zaklęcie, cierpliwość jest cnotą, szał bojowy, podwójna stawka. Banicja była ostatnio w sezonie niedźwiedzia, nie rozumiem dlaczego nagle pozmieniali kolejność
Bo to ich gra i mogą se nawet ją jutro skasować. Polecam złożyć petycję o zmianę trybów sezonowych - na pewno ją pozytywnie rozpatrzą.

XD
 
Spodziewałem się po prostu konsekwencji, jak po kolei to po kolei. Banicja to mój ulubiony tryb i dlatego trochę się zawiodłem, teraz nie wiadomo kiedy będzie dostępna, a przez ostatnie sezony wszystko szło po kolei i było przejrzyste. Trochę słaby ten argument że to ich gra i jutro ją mogą skasować, tak możesz podsumować dosłownie każdą zmianę którą wprowadzą.
 

Lexor

Forum veteran
Trochę słaby ten argument że to ich gra i jutro ją mogą skasować, tak możesz podsumować dosłownie każdą zmianę którą wprowadzą.
Argument słaby, ale prawdziwy i odnosi się do każdej gry, która potrzebuje zewnętrznych serwerów do uruchomienia.

Jest to też powód dlaczego zupełnie nie korzystam z serwisów sklepowych typu Steam oraz powód, że jakiekolwiek własne inwestycje finansowe w tego typu produkty zawsze bardzo ostro poddaję ocenie, bo na pewno nie zostaną ze mną "na zawsze".

Zmieniając temat: czy ktoś dziś zagrywał niewidzialne jednostki? U mnie parę razy zdarzyło się, że nie widziałem kart jednostek po ich zagraniu - jak najeżdżałem kursorem na pole gdzie powinna taka karta jednostki się znajdować to pojawiał się opis i można było przeprowadzać inne możliwe działania, ale nic w tym miejscu nie było widać.
 
Top Bottom