Aktualizacja 9.1 — lista zmian

+
@Lexor Tak. Streama z WitcherCon który odbędzie się 9 i 10 lipca. Tak mi się obiło o uszy. Zresztą będzie można sprawdzić i wejść na streama Redów w piątek i zobaczyć czy są jakieś dropy.
 
Nie będe tu narzekał jak nawiedzony ale zły kierunek obraliśćie gra teraz polega na wywaleniu jak najwiekszej ilości pkt a element taktyki i przemyślanego grania prawie nie istnieje. Wszystko też zależy czy jakaś karta Ci dojdzie o ile oczywiście nie grasz samo odcedzajacej talii z kartami robiącymi 11pkt a majacymi 6 prowizji.
 
@Lexor Tak. Streama z WitcherCon który odbędzie się 9 i 10 lipca. Tak mi się obiło o uszy. Zresztą będzie można sprawdzić i wejść na streama Redów w piątek i zobaczyć czy są jakieś dropy.
Nie wiem skąd Ty masz takie informacje Iorweth :D
Karta będzie do odebrania w grze w trakcie eventu za free, nie bylo żadnych informacji o dropach z twitcha.
 
i btw ta nowa wędrująca karta to chyba jakieś nieporozumienie to jest tak głupie że masakra nie da sie tego zatrzymać w jakikolwiek sposób
 
Mam jakiś błąd czy komuś też się zdarzyło. Przed chwilą wszedłem do kolekcji na telefonie i zniknęły wszystkie karty i wszystkie talie?
Na komputerze po aktualizacji było ok a na telefonie takie coś.
Edit
Jednak jest wszystko w porządku. Po prostu gra się nie zaktualizowała, a mimo tego pozwoliła mi wejść do menu.
 
Last edited:
Nie wiem skąd Ty masz takie informacje Iorweth :D
Karta będzie do odebrania w grze w trakcie eventu za free, nie bylo żadnych informacji o dropach z twitcha.
No to musiało mi się coś pomylić. Tak czy inaczej dostaniemy ją za free.
 

Ely74

Forum regular
Ja nie rozumiem dlaczego oni do balansu kart używają tylko prowizji i zmiany siły.
No nie do końca tak jest. Jednak w Syndykacie Gellert Bleinheim dostał adrenalinę a Junior Lojalność... Oczywiście teraz poszli na łatwiznę ale obecnie to raczej mała korekta , która tylko skorygowała minimalnie te przegięte brązy jak Świnka czy Mistrz Plag
 
No nie do końca tak jest. Jednak w Syndykacie Gellert Bleinheim dostał adrenalinę a Junior Lojalność... Oczywiście teraz poszli na łatwiznę ale obecnie to raczej mała korekta , która tylko skorygowała minimalnie te przegięte brązy jak Świnka czy Mistrz Plag
Dzisiaj skorygowałem mój bal, który miał 3 prowizji za dużo. Wywaliłem Annę Henriettę (i tak na syndykat czy KP jest słaba) a wrzuciłem za to Vanhemara. Można np. instant killa zrobić na Sigiego (1 ładunek lidera i Vanhemar). Kościej 2 prowizje za dużo. Wywaliłem Tą Która Wie i krzyż Alzura a wrzuciłem Ygherna i Ozzrela. W obu przypadkach core talii zachowany. Niewiele więc to zmienia. Mistrz plag dalej będzie grany.
 

Ely74

Forum regular
Niewiele więc to zmienia. Mistrz plag dalej będzie grany.
Oczywiście,że będzie bo to nadal mocna karta ale jednak to nadal oslabienie talii na Areszcie... Ogólnie Sigiego zawsze usuwam od razu bo wtedy Syndykat traci sporo. TYlko ,źe ogólnie NG gra na lojalności przez co z Syndykatem ma małe szanse bo bez Sirocco czy Pólnocnego Wiatru cięzko eliminować kluczowe karty SY....SY ma obecnie talie które nie potrzebują Sirocco by demolować rywali... No może jeszcze kontrolna talie Skellige może też wygrać 2-0 bez granie Sirocco... Ogólnie Nagroda Główna musi mieć zmienioną ilość monet... Np już nie powinna wzmacniać karty bo teraz to jako lider generuje już na dzień dobry 18 pkt minimum w 3 rundzie po zagraniu Sigiego

Większość liderów generuje jakieś 9 pkt plus pewna synergia np świetne zmiany w Dzikim Gonie na Mrozie... Ale Nagroda Główna na dzień dzisiejszy wymyka się spoza kontroli... Mi się zdarzyło zrobić 40 pkt dodatkowych bo np Pogromczyni rzuciła Nagrodę na Tibora . Wszedł Hale i wzmocnił się o 13 pkt. A wcześniej jeszcze miałem Sigiego , Wesołki itp i jeszcze na końcu wzmocnilem Wesołki o 9 i wydałem 9 pkt na ranę. W 7 kartowej 3 rundzie sam lider dał mi ponad 40 pkt ..... A pewnie jeszcze nie wyciągnałem maxa .... Tego się nie da kontrolować i takiego lidera nie było nigdy...
 
Zgadzam się. Nagroda główna jest obecnie bardziej przegięta niż był kiedyś Tajny Skład (3 monety co rundę i 3 monety mniej do aktywacji kapitału). Tajny skład był bardziej zbalansowany niż jest obecnie Nagroda Główna. Aż się chce grać starą wersją Blokady na tego lidera.

Moja propozycja zmiany. Skoro już musi mieć Nagroda Głowna pasywną umiejętność to niech ma:
Nagroda Główna: Zyskaj 9 monet. Każda karta z zyskiem ma go o 1 więcej.

Przykładowo Jakub będzie miał zysku 5 zamiast 4. Wesołki będą miały 3 zysku, banda urwisów też 3 zysku. Byłoby to na pewno bardziej zbalansowane i mniej rakowe i zgodne z nazwą lidera. W ogóle wkurzające jest to że grając nagrodą główną takie coś jak overprofit nie istnieje.
 
Syndykat jest teraz tak mocny, aż dziwne, że w uniwersum to nilfgaard podbijał królestwa północy jedno po drugim. Gdyby syndykalisci w wiedźminie 3 się kapneli jak są potężni to wojna dawno by się skończyła i to sromotną porażka, nilfgaardu, skellige, kp i przy okazji krasnali z mahakamu w jakiś tydzień. Dobra robota CDPR dalej zatrudniajcie ludzi którzy kompletnie nie znają waszego uniwersum!!! Póki co, ja osobiście ani złotówki ani też minuty na gwinta nie poświęcę. Nie mam zamiaru się męczyć z przeciętym dijsktrą na pro ranku. Dziękuję, dobranoc. Wrócę jak ta gra będzie miała sens, albo przynajmniej ducha rywalizacji skąpanego w jakichś mniej więcej równych szans każdej z frakcji.
 
i btw ta nowa wędrująca karta to chyba jakieś nieporozumienie to jest tak głupie że masakra nie da sie tego zatrzymać w jakikolwiek sposób
Ona jest wzmacniana, więc wystarczy poczekać, aż przeciwnik ją wykorzysta, a potem zarodniki albo geralt załatwiają sprawę. Problem byłby, gdyby przy przesuwaniu na stałe zwiększała swoją siłę. Ale tak nie jest.

Dla mnie słabe jest natomiast to, że jak tą kartę ma się w talii, to ona z automatu pojawia się w pierwszej rundzie. Moim zdaniem powinna działać tak samo jak inne karty - zaczynać w ręce (i wtedy jest po lewej stronie) albo w talii - i wtedy mogłaby wskakiwać do ręki w 2 albo 3 rudzie, albo w ogóle - zależnie od szczęścia.
 
Zgadzam się, poza tym słabe jest też to, że widać tą kartę u przeciwnika (tzn. przesuwa się na ręce przeciwnika na początku tury).

Myślę, że lepiej gdyby nie było widać tego "ruchu", bo to jednak dużo zdradza (od razu wiadomo, że ktoś ma tą kartę). Chyba, że to było zamierzone, ale wydaje mi się to trochę kiepskie...
 
Bardzo dobrze, że ją widać, bo byłaby totalnie op, jakby nagle wyskakiwały na stół dodatkowe punkty.
 
Myślę że to było zamierzone. Dzięki temu możesz policzyć sobie ile ma punktów i odpowiednio długo grać żeby pozbyć się tej 14 pkt jednostki. Moim zdaniem i tak jest trochę za mocna. Ostatnio widziałem ją w kościeju czy w krasnoludach. Tak jakby kościej miał jeszcze problem z tempem. Jedynie gdzie nie jest grana to KP i Syndykat, ale te frakcje mają teraz pakiet dobrych kart i po prostu nie ma miejsca na dodatkowe 11 prowizji.
 
Dla mnie słabe jest natomiast to, że jak tą kartę ma się w talii, to ona z automatu pojawia się w pierwszej rundzie. Moim zdaniem powinna działać tak samo jak inne karty - zaczynać w ręce (i wtedy jest po lewej stronie) albo w talii - i wtedy mogłaby wskakiwać do ręki w 2 albo 3 rudzie, albo w ogóle - zależnie od szczęścia.
Pytanie czy ktoś by po nią sięgnął gdyby tego "feature`a" nie miała. W r3 to są 3 pkt za 11 prowizji + dobranie karty przy dobrym układzie.
 
Pytanie czy ktoś by po nią sięgnął gdyby tego "feature`a" nie miała. W r3 to są 3 pkt za 11 prowizji + dobranie karty przy dobrym układzie.

Jest ryzyko, jest zabawa... I tak byłaby lepsza niż karta Gascoina, on chyba nadal ma zdolność że wchodzi z siłą 1 + losowo coś z przedziału 1 - 10.
Też uważam że nie powinna być bazowo wrzucana na rękę. Eliminuje to losowość, a nie jest dobrze gry można wybierać sobie jakie karty ma się w startowej ręce.

A pod tą nową kartę dobry jest też Shillard, zwłaszcza że widać jak ona się tam rusza, i kiedy można ładnie przeciwnikowi tą kartę zmniejszyć do minimum.
 
Top Bottom