Aktualizacja 9.2 — lista zmian

+
Tak czy siak męczą mnie już te przewroty siłowe. Kiedyś trzeba było się napracować przy kombie, teraz niektóre frakcje po prostu wykładają ogromne punkty bez większego wysiłku.
 
Widzę, że moje przewidywania były słuszne. Caranthir i Krwawa Pani okazały się toksycznym bublem. Już praktycznie każdy tym gra. Sina dal to pikuś przy tym :D
To samo sie tyczy Foltesta, któremu zmiana 1 pkt siły nie robi różnicy, a Świder trzyma sie nadal dobrze, powinien dostać też z 7 na 8 prov nerfa. Paweł Burza na streamie mówił, że w tym patchu skupią się trochę bardziej na Scoia tymczasem tylko 3 zmiany...
 
Last edited:

Ely74

Forum regular
@ gomola. Zagraj Faliborem i upiorami. Super się sprawdzają vs owoce. . Te potwory są mocne i kilka talii nie daje rady np krasnoludy. Odpuściłem sobie...ale kp i mróz całkiem nieźle bo dzięki przesuwaniu rywal do końca czasem nie ma sabatu
 
To samo sie tyczy Foltesta, któremu zmiana 1 pkt siły nie robi różnicy, a Świder trzyma sie nadal dobrze, powinien dostać też z 7 na 8 prov nerfa. Paweł Burza na streamie mówił, że w tym patchu skupią się trochę bardziej na Scoia tymczasem tylko 3 zmiany...
Moim zdaniem zmiana siły Foltesta była zbędna przy 11 pkt werbunku nie ma prawa on zginać od jednego pioruna Alzura na przykład. Poza tym nie wiem jak u Was ale po aktualizacji karta premium Yen Wróżba przy rękach ma tak silny czerwony pasek że aż w oczy kole. Przedtem tak nie było, gdy znikały promienie z jej rąk to ten pasek w poprzek karty tez znikał. Teraz jest mocno widoczny przez cały czas, co nie wygląda fajnie. Ktos ma podobnie na tej karcie, czy tylko u mnie tak się zmieniło?
 
Tym nerfem sprawisz że Caranthir w ogóle nie będzie grany. To nie Caranthir jest problemem tylko Gernichora. Poodobnie było z koszmarem Iris. Wtedy za 1 razem znerfili i Caranthira i koszmar. Redzi muszą wiedzieć że jak zrobią zbyt mocnego golda, który nie potrzebuje rozmieszczenia to będzie to grane z Caranthirem. Caranthir jest podobny pod tym względem do Letho z NG. Jak już chcą robić mocnego golda dla potworów musi on aktywować swoją umiejętność przez rozmieszczenie.
Przy 7 prowizji to nie będzie taka słaba karta. Byłem przeciwko nefrieniu Carnathira ale obecnie nie widzę innej możliwości skoro karta blokuje design innych kart.
 
Caranthir nie blokuje designu innych kart potworów, tylko trzeba pamiętać że jak karta ma bardzo mocną umiejętoność pasywną to bedzie grana z Caranthirem. Dlatego jak Redzi chcą dobrą umiejętoność dać karcie potworów musi ona być odpalana na rozmieszczeniu. Tak jak chimera (karta za 5 prowizji, która może wejść za 13 pkt, ale zagrana z Caranthira jest tragiczna). Akurat w przypadku Gernichory problemem jest to że ona od razu się zmienia z 1 w 7 i od razu się wzmacnia. Gdyby została na 1 do początku następnej tury przeciwnika, nie byłoby problemu. Dlatego w moich reliktach wrzuciłem Yrden, który ładnie kontruje Genichorę
 
Caranthir nie blokuje designu innych kart potworów, tylko trzeba pamiętać że jak karta ma bardzo mocną umiejętoność pasywną to bedzie grana z Caranthirem. Dlatego jak Redzi chcą dobrą umiejętoność dać karcie potworów musi ona być odpalana na rozmieszczeniu.
A co to jest jak nie ograniczanie możliwości zaprojektowania karty ? W każdym takim przypadku do tej pory mieliśmy reworka czy to lidera czy karty. Coraz bardziej ten Caranthir zaczyna być problemem.
 
Z NG też bywa wesoło. Grałem mirror i pod koniec gry wszystkie jednostki, oprócz tych z zasłoną, miały status szpiega :D
 
W każdej frakcji są karty, które ze względu na swoją specyfikę ograniczają możliwości tworzenia kart: patrz Letho w NG, nie możesz dać mocnej umiejętności karty, ktora cały czas się wzmacnia bo Foltest albo Anna. Nie możesz w Scoia'tael dać dobrego brązowego spella, który będzie robił 10 pkt (nawet za 6 prowizji) bo Simlas. Tak można mnożyć takie przykłady.
 
W każdej frakcji są karty, które ze względu na swoją specyfikę ograniczają możliwości tworzenia kart: patrz Letho w NG, nie możesz dać mocnej umiejętności karty, ktora cały czas się wzmacnia bo Foltest albo Anna. Nie możesz w Scoia'tael dać dobrego brązowego spella, który będzie robił 10 pkt (nawet za 6 prowizji) bo Simlas. Tak można mnożyć takie przykłady.
Z tych co podałeś tylko przypadek Letho jest podobny ale mimo wszystko inny. Letho sam z siebie jest ograniczony do 5 siły przez co nie wpływa tak na design innych kart. Foltest jest ograniczony do brązów, przykład Anny w ogóle nie wiem co ma do rzeczy. Simlas też jest ograniczony do brązów.

Tak samo Adalia czy Ramon jest ograniczony do brązów. Spokojnie można ograniczyć Caranthira do kopiowania kart o prowizji poniżej 10.
 
Last edited:
Coraz trudniej gra się w Gwinta. Mimo posiadania niezłych decków i uzbierania wszystkich kart nie mogę przechodzić wyżej w rankingu. Jest tyle teraz możliwości, że wygrać/przegrać można z każdym. Najbardziej wkur*****jacy jest NG. Myślę, że każda frakcja powinna mieć dodatkowe karty z oczyszczeniem/blokowaniem a także minimum 1 kartę, która mogłaby usunąć dowolną jednostkę z pola gry (taki frakcyjny Sirocco). NG ma zbyt wiele wkurzających kart. Po jednym dniu szaleństwa MO i NG zaczyna pojawiać się G.Yrden
 
Coraz trudniej gra się w Gwinta. Mimo posiadania niezłych decków i uzbierania wszystkich kart nie mogę przechodzić wyżej w rankingu. Jest tyle teraz możliwości, że wygrać/przegrać można z każdym. Najbardziej wkur*****jacy jest NG. Myślę, że każda frakcja powinna mieć dodatkowe karty z oczyszczeniem/blokowaniem a także minimum 1 kartę, która mogłaby usunąć dowolną jednostkę z pola gry (taki frakcyjny Sirocco). NG ma zbyt wiele wkurzających kart. Po jednym dniu szaleństwa MO i NG zaczyna pojawiać się G.Yrden

Najlepsze że wszyscy płaczą że G:Yrden powinien nerfa dostać, a ja się pytam jak wtedy kontrować te powalone zagrania z Gernychorą itp.?! CDPR znowu przestał kompletnie ogarniać grę i wypuszczają takie kwiaty...
 
Last edited by a moderator:

Ely74

Forum regular
Najlepsze że wszyscy płaczą że G:Yrden powinien nerfa dostać, a ja się pytam jak wtedy kontrować te powalone zagrania z Gernychorą itp.?! Matołki z CDPR znowu przestały kompletnie ogarniać grę i wypuszczają takie kwiaty...
Podam ci co najmniej 3 sposoby rozjechania takiej talii bo sprawdzone

1 - KP na upiorach i Faliborze. Plus czarodzieje by mieć dodatkową czarną magię. JAk się uda upchnąć w niej jeszcze Tres lub Krwawego Barona to już w ogóle super. Upiory zazwyczaj ci skasują owoce. Masz bloka na Iraddana. Albo trafienie za 5 i dobicie Upiorem. Mam rytuał na jedną .. A druga co najwyzej wzrasta o 1 bo reszta owoców zamieniła się w Upiory albo skasowana prze Falibora ( kasuje 3 owoce naraz i albo 2 a 3 jest ustawiony pod upiora)

2 - Skellige - masz kilka opcji na skasowanie Irradana. - Maligna, Wyciąg czy nawet Tyrgvii. Potem Jedną Krwawą kasujesz Hjalmarem a ostatniej pozwalasz żyć by na końcu Morgvagiem skasować do 6 pkt i wzmocnić Dagura

3 - To NG - Irradan kasujesz lub trujesz .... IVarem zabierasz pkt podhodowanej Garnichory ... A tę drugą zabierasz Magicznym Wstrząsem lub blokujesz wcześniej

I co ważniejsze te talie są dość uniwersalne chyba ,że jakoś pechowo trafisz na Syndykat z Juniorem
 

Alicja.

CD PROJEKT RED
Ze względu na psujący grę błąd postanowiliśmy tymczasowo zablokować kartę Artaud Terranova.

Kiedy karta będzie zablokowana, niemożliwe będzie otwarcie Pakietu Specjalnego ani Pakietu Nilfgaardu z dodatku Przewrót na Thanedd. Jeśli je posiadasz, te Pakiety pozostaną nieotwarte w Twoim ekwipunku do momentu naprawienia karty.

Wkrótce pojawi się hotfix (niestety nie dziś), który naprawi powyższy błąd oraz kilka innych, które pojawiły się od wypuszczenia aktualizacji 9.2.
 
@Ely74 To ja jeszcze delikatnie uzupełnię.
W KP równie dobrze działa scenik i balisty.
ST może fajnie pingować owocki.
W SK można też zniwelować potencjał gerni sztormem zagranym przed nią lub ofiarą dla morza zaraz po zagranej gerni.
 
Wraz z zablokowaniem Terranovy poszedł chyba ukryty nerf na Gernichorę. Teraz już nie zmienia siły po przemianie przy sabacie. Czyli zagrywana z Caranthira po przemianie nadal ma 1 siły co oznacza że bardzo łatwo ją zdjąć.
 
Top Bottom