Aktualizacja 9.2 — lista zmian

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


W aktualizacji 9.2 sporo się dzieje! Wychodzi najnowszy dodatek z zestawu Cena Władzy – Przewrót na Thanedd, a razem z nim Podróż skupiona wokół Aretuzy. Żeby było jeszcze ciekawiej, wprowadzamy trochę zmian w balansie – niektóre z nich dostosowują potencjał istniejących już kart do tych nowo wprowadzonych. Szczegóły na ten temat prezentujemy poniżej.

Nowe elementy gry
  • Wysoka jakość tekstur dla plansz
Nowa Podróż — Aretuza
  • Nowy rodzaj – Poznaj Alissę i Tissaię de Vries – potężne czarodziejki, które opowiedzą Ci o życiu w Aretuzie, akademii magii dla dziewcząt.
  • Nagrody – Mnóstwo nagród do odblokowania na ścieżce standardowej i premium, a wśród nich plansze oraz jako zupełna nowość – dopasowana do nich muzyka.
  • Kontrakty – Możesz odblokować jeszcze więcej ozdób, rozgrywając partie ze swoimi ulubionymi elementami kosmetycznymi.
  • Historia – pamiętnik Alissy z czasów, gdy była młodą adeptką Aretuzy – wypuszczany co tydzień wraz z nowymi zadaniami.
Zmiany w drafcie:
  • Nowa logika – dodawanie i usuwanie paczek podczas rozgrywki, co daje możliwość rozwijania talii.
  • Ograniczone przetasowanie – przetasowanie talii możliwe dopiero po pierwszej rozgrywce.
  • Zmiany w interfejsie – aktualizacja menu gry i systemu wybierania paczek.
  • Pełna lista zmian dla Trybu Draftu dostępna tutaj.
Nowe drzewka fabularne w Księdze Nagród:
  • Meluzyna
  • Leticia Charbonneau
Nowy dodatek: Przewrót na Thanedd
  • 26 nowych kart.
  • Więcej informacji o dodatku znajdziecie tutaj.

Neutralne
  • Gładyszka: umiejętność zmieniono na “Zapał. Rozkaz: dobierz maksymalnie 2 karty, a następnie wtasuj taką samą liczbę kart do swojej talii. Za każdym razem, gdy dobierzesz kartę, wzmocnij ją o 2.”
Komentarz twórców: Tak jak w przypadku Birny Bran i Istredda, wprowadziliśmy do Gładyszki drobne zmiany – ma teraz działać podobnie do Morvrana Voorhisa. Gładyszka będzie teraz łatwiejsza w użyciu i trudniej będzie strzelić sobie w stopę.
  • Rozdarcie: koszt werbunku zmieniono z 7 na 6.
  • Aguara: Lisica: koszt werbunku zmieniono z 11 na 10.
  • Dekret królewski: koszt werbunku zmieniono z 10 na 9.
  • Kapitulacja: dodano kategorię „Taktyka”, koszt werbunku zmieniono z 8 na 7.
  • Skelligijski Sztorm: koszt werbunku zmieniono z 7 na 6.
  • Król Rybak: koszt werbunku zmieniono z 7 na 6.
  • Czarcia Purchawa: koszt werbunku zmieniono z 6 na 5, umiejętność zmieniono na “Zadaj wrogiej jednostce 3 pkt obrażeń. Śmiertelny cios: otruj sąsiadujące jednostki wroga."
  • Odwilż: dodano kategorię „Natura”.
  • Wędrowcy zachodu słońca: koszt werbunku zmieniono z 11 na 13.

Potwory
  • Kościej: pancerz zmieniono z 3 na 2.
  • Larwa endriagi: pancerz zmieniono z 2 na 1.

Skellige
  • Birna Bran: umiejętność zmieniono na “Rozmieszczenie: dobierz maksymalnie 2 karty, a następnie odrzuć taką samą liczbę kart."
  • Artis: koszt werbunku zmieniono z 9 na 8.
  • Vildkaarl: koszt werbunku zmieniono z 9 na 8.
  • Knut Okrutny: siłę zmieniono z 6 na 7.
  • Harald Psia Gęba: koszt werbunku zmieniono z 8 na 7.
  • Yoana: koszt werbunku zmieniono z 7 na 6.
  • Maligna: koszt werbunku zmieniono z 6 na 5.
  • Derran: siłę zmieniono z 7 na 8.
  • Ofiara dla Freyi: koszt werbunku zmieniono z 6 na 5.
  • Zielarka Heymaey: koszt werbunku zmieniono z 5 na 4, siłę zmieniono z 2 na 1.

Królestwa Północy
  • Dodatkowe zasoby: umiejętność zmieniono na “Rozkaz: stwórz ochotnika w sojuszniczym rzędzie, a następnie zredukuj odnowienie jednostek Królestw Północy z tego rzędu o 1. Ładunek: 3."
  • Istredd: umiejętność zmieniono na “Zapał. Cierpliwość. Rozkaz: dobierz karty ([1]), a następnie wtasuj taką samą liczbę kart z powrotem do swojej talii. Za każdym razem, gdy dobierzesz kartę jednostki, wzmocnij jednostkę o 1, a jeśli nie jest to jednostka, wzmocnij tę kartę o 1."
  • Keira Metz: Rozmieszczenie zmieniono na Zapał, Rozkaz.
  • Dethmold: Rozmieszczenie zmieniono na Zapał, Rozkaz.
Komentarz twórców: Zmieniamy umiejętności rozmieszczenia Keiry Metz i Dethmolda, aby lepiej współdziałały z Tissaią de Vries.
  • Ściana Tarcz: premię do werbunku zmieniono z 13 na 14.
  • Wysłanniczka z Cintry: dodano opcję nieprzenoszenia żadnej karty podczas zagrywania rozkazu.
  • Król Foltest: siłę zmieniono z 6 na 5.

Scoia'tael
  • Francesca Findabair: umiejętność zmieniono na “Zasłona. Za każdym razem, gdy zagrywasz kartę specjalną, usuń jeden licznik. Licznik: 3. Kiedy licznik dojdzie do 0, stwórz i zagraj kopię ostatniej zagranej przez siebie karty specjalnej. Jeśli jest neutralna, daj jej Fatum."
  • Vanadáin: koszt werbunku zmieniono z 8 na 7, umiejętność zmieniono na “Rozmieszczenie: Przenieś maksymalnie 2 karty ze swojej ręki na spód talii. Dodaj do ręki Zaczepkę za każdą przeniesioną w ten sposób kartę. Za każdym razem, gdy zagrasz Zaczepkę, stwórz Elfiego Czatownika w tym rzędzie.
Komentarz twórców: Gracz będzie teraz mógł wybrać, ile kart chce ponownie wtasować (0-2).
  • Freixenet: siłę zmieniono z 5 na 6.

Nilfgaard
  • Strażnik: dodano Fatum.
  • Doadrick Leumaerts: siłę zmieniono z 6 na 8.

Syndykat
  • Roland Bleinheim: siłę zmieniono z 7 na 6.
  • Nagroda Główna: premię do werbunku zmieniono z 15 na 13.
  • Łapówka: premię do werbunku zmieniono z 16 na 15.
Poprawki
  • Rozwiązano problem zbyt długiego czasu wyświetlania opisów w momencie, gdy przeciwnik zagrywał swoje karty. Gra powinna wydać się teraz sprawniejsza.
  • Nieudany eksperyment będzie teraz działał poprawnie, gdy zostanie stworzony po stronie przeciwnika za pomocą Operatora.
  • Wskazówka odnośnie Opętanej Syreny uwzględnia teraz Fatum.
  • Rozkaz Erlanda Larvika będzie się dezaktywował w przypadku, gdy gracz nie będzie posiadał w talii żadnych wzmocnionych jednostek.
  • Licznik Huberta Rejka będzie się resetował, gdy opuści planszę.
 
Last edited:

Ely74

Forum regular
Otwarlem 70 beczek i nawet nie mam wszystkich brązów i jedynie Szachraja dostałem...nie było łatwo mi go wrzucić w talię na odliczanie ale powiem że jak dostaje w pierwszej turze to wygrywam. Za 1 monetę widzę wszystkie brązy. Mogę sobie wybrać co skasować rywalowi i zazwyczaj traci wiele . Szachraj w R3 jest ciut gorszy ale to wciąż 12 pkt siły i możliwość kasowanie kart z wyznaczoną nagrodą... Ciężko powiedzieć jak inne karty chodzą ale KP średnio chyba
 
ja otworzyłem jakieś 130 beczek i też nie miałem wszystkich brązow. Rzadkich miałem za to przynajmniej po jednej szrtuce. Ze złotych trafiłem Leticię Charbonneau, Ofiarę dla Morza i Ignatiusa Hale. Testuję Potwory i dają radę.
 

Lexor

Forum veteran
Czy zmiana Doadricka Leumaertsa nie powinnna zostać też wspomniana w dziale SY?
 
Zawsze jak jest karta 2 frakcyjna to jest to wspomniane tylko w jednej frakcji. Tak to by się powtarzali. Tak samo jak kiedyś była zmiana werbunku Sukrusa - była wspomniana tylko w Skellige. Może daną kartę wpisują tam gdzie jest bardziej wykorzystywana jak Gord w Scoia'tael.
 

Lexor

Forum veteran
@Iorweth15: Niby tak, ale są gracze, którzy np. nie lubią czytać długich tekstów i czytają tylko paragrafy, które ich interesują, więc...
 
Cześć! Po aktualizacji Gwinta znikła u mnie ramka, konkretnie ta ze screena, która była do zdobycia podczas WitcherConu. Jeszcze wczoraj normalnie miałem ją założoną, a dzisiaj po aktualizacji gry zalogowałem się i u góry widniał sam awatar. Trzykrotnie sprawdziłem listę ramek i jej nie ma. To tylko u mnie tak jest, czy u Was również?
6C684B14-DD3A-41D1-B46E-EB63E86FA9AE.png
 
Cześć! Po aktualizacji Gwinta znikła u mnie ramka, konkretnie ta ze screena, która była do zdobycia podczas WitcherConu. Jeszcze wczoraj normalnie miałem ją założoną, a dzisiaj po aktualizacji gry zalogowałem się i u góry widniał sam awatar. Trzykrotnie sprawdziłem listę ramek i jej nie ma. To tylko u mnie tak jest, czy u Was również?View attachment 11242237
Mam dokładnie to samo.
 

Lexor

Forum veteran
Ja też przed chwilą sprawdzałem 2x bibeloty i nie mam takiego.
Ja sam dziś jeszcze tego nie sprawdzałem, ale aby było prościej sprawdzać innym (bo zakładam, że u każdego z nas na jego koncie jest taka sama kolejność ramek) to napiszę, że w/g moich screenów ta ramka u mnie na liście ramek występowała wczoraj jako przedostatnia (tuż przed "bezramką").

 
W takim razie jest super :)….. Najpierw dali, potem zabrali. I to jeszcze moją najulubieńszą ramkę 😀:cool: Dzięki wielkie CD Projekt
 
W takim razie jest super :)….. Najpierw dali, potem zabrali. I to jeszcze moją najulubieńszą ramkę 😀:cool: Dzięki wielkie CD Projekt
Mam nadzieję, że naprawią, bo to jedna z ładniejszych ramek.
Ja otworzyłem 240 beczek dzisiaj i dostałem większość nowych kart, a tych co nie dostałem łatwo z zasobów uzupełniłem.
 
Widzę, że moje przewidywania były słuszne. Caranthir i Krwawa Pani okazały się toksycznym bublem. Już praktycznie każdy tym gra. Sina dal to pikuś przy tym :D
 
Widzę, że moje przewidywania były słuszne. Caranthir i Krwawa Pani okazały się toksycznym bublem. Już praktycznie każdy tym gra. Sina dal to pikuś przy tym :D
Zgadza się, zauważyłem wczoraj, nawet moja talia z Yrden nie daje rady na to, Gernichora jak się odpali podwójnie to jest pozamiatane, mamuna też swoje robi, plus potężne brązy. Śmieszne że są to karty za 10 prowizji. I wszyscy teraz tym cisną.deck ostro patologiczny, nie pamiętam kiedy taki bubel był ostatnio, chyba na syndykacie z tymi mieszczuchami
 
Dzisiaj rano grałem i tylko dwa razy trafiłem na inne talie niż MO, raz na ST, raz na NG. Na potworach na luzaku kręcili ponad 240 punktów z trzema Gernichorami. Potestowałem też SK i NG z nowymi kartami, dają radę.
 
Ciężko balansować grę, jeśli Caranthir może kopiować każdą kartę. Jedyne co jest w stanie skontrować potwory to jakiś drobny, mocno ofensywny spam, typu balisty, bo dasz radę zabić owoce. Wojownicy SG przykładowo nie dają już rady, mimo, że to była kiedyś najbardziej niezbalansowana talia z ogromnymi przewrotami siłowymi. Trzeba w końcu przystopować, bo co aktualizacja to najsilniejsze talie z poprzedniego sezonu zostają w tyle.

Dlatego po raz kolejny powtórzę - Caranthir Ar-Feiniel prowizja z 9->7, ograniczenie do kart o sile 9 prowizji.
 
Tutaj musi polecieć szybki hotfix z nerfem dla Gernichory, bo to co ta karta wyprawia to jest chore. Przeciwnik mając 3 karty do tyłu na luzie wygrywa 2:0.

Nerf dla Mamuny: Siła 4, rozkaz, zapał: pochłania jednostkę z cmentarza ale nie wzmacnia się o siłę pochłoniętej jednostki. Następnie przyzywa pochłoniętą kartę z talii albo zagrywa na sabacie. Z gryfem wtedy robiłaby 13 pkt + odcedzenie a z gaen ceanem przy sabacie też 13.
Post automatically merged:

Dlatego po raz kolejny powtórzę - Caranthir Ar-Feiniel prowizja z 9->7, ograniczenie do kart o sile 9 prowizji.
Tym nerfem sprawisz że Caranthir w ogóle nie będzie grany. To nie Caranthir jest problemem tylko Gernichora. Poodobnie było z koszmarem Iris. Wtedy za 1 razem znerfili i Caranthira i koszmar. Redzi muszą wiedzieć że jak zrobią zbyt mocnego golda, który nie potrzebuje rozmieszczenia to będzie to grane z Caranthirem. Caranthir jest podobny pod tym względem do Letho z NG. Jak już chcą robić mocnego golda dla potworów musi on aktywować swoją umiejętność przez rozmieszczenie.
 
Last edited:
Top Bottom