Aktualizacja DLSS 3 & Reflex na PC

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Aktualizacja dla Cyberpunka 2077 jest już dostępna na PC. Dodaje ona wsparcie dla NVIDIA DLSS 3 oraz NVIDIA Reflex na kompatybilnym sprzęcie. Wersja gry się nie zmienia (1.61).

Więcej informacji na temat DLSS znajdziesz w tym artykule wsparcia technicznego.

Uwaga: Jeśli korzystasz z GOG GALAXY, zaktualizuj aplikację przed włączeniem gry po aktualizacji. Jeśli tego nie zrobisz, gra będzie działała poprawnie, ale nakładka GOG GALAXY się nie odpali.
 
1675171061674.png


Zaktualizowałem (GOG). Teraz cały czas w grze mam szary kwadracik. A jak kliknę myszką to się robi jaśniejszy na chwilę.

1675171242288.png

EDIT: Trzeba wejść w ustawienia Geforce experience > monitorowanie wydajności i odznaczyć "Zawsze wyświetlaj wskaźnik błysku Reflex".
 
Last edited:
Czy changelog tej aktualizacji ogranicza się wyłącznie do DLSS i Reflex? Żadnych poprawek, hotfixów i innych nowości?

Pytam bo ze względu na mody wolałbym zostać przy obecnej wersji jednak jeśli wprowadzono jakieś inne, poboczne zmiany to miałoby wpływ przy aktualizacji na ich działanie.

Pozdrawiam, Kamil.
 
A u mnie oczywiscie FG nie działa, tak samo jak na poczatku w W3 NG. KOCHAM WAS xd

Spójność plikow naprawila problem. :D
 
Last edited:
witam chciałbym zgłosić błąd techniczny robie qwesta winda winda poraz pierwszy chce oddać przedmiot fabularny nie mogę go oddać bo brakuje całej skrytki obiektu nawigacaja pokazuje że mam oddać w miejscu gdzie jest tylko pusta ściana co mam robić proszę o pomoc
 

Attachments

  • Cyberpunk 2077 (C) 2020 by CD Projekt RED 31.01.2023 18_01_00.png
    Cyberpunk 2077 (C) 2020 by CD Projekt RED 31.01.2023 18_01_00.png
    3.9 MB · Views: 276
Nic nie aktualizuje się, gra się wypłaszcza, nie ładuje w ogóle gry. Boże chroń mnie przed aktualizacjami. Dajcie znać co się dzieje, bo gra zdechła całkowicie. Znowu reinstalacja?
 
Last edited:
Nic nie aktualizuje się, gra się wypłaszcza, nie ładuje w ogóle gry. Boże chroń mnie przed aktualizacjami. Dajcie znać co się dzieje, bo gra zdechła całkowicie. Znowu reinstalacja?
Po aktualizacji jest tak samo. Reinstalacja gry, GOG i nadal pikne wypłaszczenie.
 
He, he... to teraz tylko karta za 9 000 - 12 000 PLN i jazda.

P.S. Tvaroog ->> Miałem to samo zastanawiałem się czemu czasem się pojawia, a czasem nie.

P.S.2. Drugiej nerki nie można sprzedać?
 
P.S.2. Drugiej nerki nie można sprzedać?
Można. Pytania zaczynają się przy próbie sprzedaży trzeciej :p

Ps. Po wymianie karty sam bym pograł na PC. Obecnie lepiej gra mi się na Xklocku. Mam nadzieje, że AMD idac tropem zielonych też dopracują bardziej swoją technologie. Chciałbym pograć w końcu z konkretnym ustawieniem RT.
 
Działa bardzo ładnie
Potwierdzam. Samo włączenie FG niemal podwaja liczbę klatek. Wczoraj pograłem ~1,5 godziny i nie doświadczyłem żadnych negatywnych efektów. Trzecia gra, w której mogłem ten wynalazek wypróbować (po A plague tale: Requiem i Wiedźminie 3) i naprawdę robi robotę :)
 
Ten film to jakaś ściema - u mnie (RTX3070) obraz jest wyraźniejszy bez DLSS, DLSS rozmywa szczegóły.

Wszystko zależy od ustawień DLSS, bo jak weźmiesz sobie Ultra Performance (czyli skalowanie obrazu z trzy razy mniejszego - 33% oryginalnej rozdzielczości) w niskiej rozdziałce (dajmy na to Full HD - czyli skalowanie z 360p), to się nie dziw, że dostajesz mydło.

DLSS, paradoksalnie, potrafi poprawić jakość wyświetlanego obrazu gdyż często idealnie wygładza (ostre i rozpikselizowane) obiekty i niweluje migotanie.
Kwestia doboru odpowiednich ustawień (Ultra Quality/Quality). Problemem może być pewien "ghosting" przy specyficznych (i bardziej dynamicznych) scenach oraz sporadyczne artefakty. Jednak kolejne wersje DLSS wykazywały sporą poprawę na tym polu (nie wiem jak ma się wersja 3.0, bo nie posiadam karty RTX 4xxx).
 
DLSS 2 w ustawieniu Quality idealnie się sprawdza jako wygładzanie krawędzi. Obraz jest płynny i gładki, ale wciąż wyraźny i nierozmyty - przynajmniej na rozdziałce 3440x1440. Ja uważam, że z DLSS 2 jest ładniejszy, niż natywka, a do tego jeszcze klatek dodaje. Też RTX 3070.
 
Nic nie aktualizuje się, gra się wypłaszcza, nie ładuje w ogóle gry. Boże chroń mnie przed aktualizacjami. Dajcie znać co się dzieje, bo gra zdechła całkowicie. Znowu reinstalacja?

Mam ten sam problem. Po ostatniej aktualizacji gra padła całkowcie.
 
Kiedyś żeby poprawić szczegółowość obrazu stosowałem "oversampling" (w sumie nie wiem jak to poprawnie nazwać) renderowałem obraz w 3840x 2160 i filtrowałem do Full HD - mimo słabszej rozdzielczości bardzo (ograniczonej monitorem FHD) poprawiał jakość szczegółów. Zabawa w drugą stronę wydaje mi się skazana na porażkę przy pokazaniu rzeczywistych szczegółów, a nie czegoś co tylko ładnie wygląda.
Tu chyba wychodzi problem posiadacza sokolego wzroku.

No i żeby było zabawniej odpaliłem CP po aktualizacjach i DLSS jest wyciemniony i nie mogę go włączyć :D
 
Top Bottom