Aktualizacja do nowej generacji — lista zmian

+
Pytanie mam takie, mam Wieśka kupionego praktycznie po premierze x lat temu, da się to zaktualizować do tej wersji next genowej na Gogu? Bo nie mogę znaleźć tej opcji...
 
Może ktoś podpowie mi, jak dobrze zoptymalizować grafikę? Mam rtx 3070 i wygląda na to, że gra ma problem z utrzymaniem 60 fps, nawet na niskich ustawieniach przy 1080p.
Podobno gra ma jakieś dziwne problemy z niektórymi kartami RTX i wydajność jest o wiele gorsza niż na zmodowanej starej wersji gry. Wygląda na to, że trzeba czekać na jakiś fix albo nowe sterowniki od nvidii, zależy w czym tkwi problem
 
Jeśli ktoś ma słabego PC to radzę się z tym wstrzymać. Na moim gtx970 miałem na najwyższych ustawieniach bez hairworks 60fps w 1080p. Teraz gra ma okropny stutter i gubi klatki nawet na średnich (wyglądając przy tym jak kupa). Może to kwestia optymalizacji, sterowników, nie wnikam. Aktualnie wracam do poprzedniej wersji, dobrze że jest taka opcja. To nie gra online żeby wymagania rosły i nagle nie można sobie komfortowo pograć na dotychczasowej konfiguracji. Questa obejrzę sobie na YT, trudno. Ogólnie powinni to wydać moim zdaniem jako osobną wersję, a nie jako patch.
 
Ej, czy tylko u mnie Geralt nie ma stóp? XD
bandicam 2022-12-14 15-54-42-528.jpg
 
To nie gra online żeby wymagania rosły i nagle nie można sobie komfortowo pograć na dotychczasowej konfiguracji. Ogólnie powinni to wydać moim zdaniem jako osobną wersję, a nie jako patch.
Po co jako osobna wersja, jak można sobie cofnąć normalnie do poprzedniej wersji. I ciężko, żeby wymagania nie wzrosły, jak dorzucili większe tekstury, jakieś pierdoły, poprawki graficzne. Jak najbardziej jest opcja, że mogły wzrosnąć. Co nie zmienia faktu, że brakuje to znowu odpowiednich testów i aż takich różnic być nie powinno
 
Pytanie, czy wiadomo kiedy w UK w końcu ogarną aktualizacje do nowej generacji? Chociaż że Wieśka mam to wyskakuje mi aby grę zaktualizować muszę ją kupić od nowa.????
 
Nie nawiązuje treścią do serialu, lore wokół questa i itemów jest całkowicie autorskie.
To ciekawe. Czyli uzasadnili serialową zbroję i inny medalion w jakiś autorski sposób, nie odnosząc się do serialu?

W sumie to dobrze, bo jakieś meta żarty psułyby mocno immersję :)

Ale w jaki sposób wytłumaczyli nowy medalion? I czy wymyślili jakąś historię genezy tej serialowej zbroi oraz mieczy?

Dzięki za opowiedzenie, @PATROL , sama nie mam jak zagrać, a jestem bardzo ciekawa. Miło słyszeć, że fabuła questa jest świetna, a Rozenek trzyma mistrzowski poziom.

Poza jeszcze Jaskrem i workami na śmieci nie ma nic z Netflixa.
A to akurat zaskakujące, bo zakładałam, że czeka na nas więcej netfliksowego contentu - Yennefer, Ciri, Triss, a może nawet Fringilla, Vesemir czy Lambert.
Mogliby nawet dodać coś zainspirowanego Zmorą Wilka czy Blood Origin, zważywszy na jej premierę.

Bo nowy Jaskier mi się nie podoba, nawet w serialu ma on ładniejsze ubrania niż to, które wybrano (dałabym mu strój z Kwestii Ceny, Granicy Możliwości lub z drugiego sezonu).

A zbroje Nilfgaardu uznałam pierwotnie za zabawny easter egg, jednak zakładałam, że będzie to jeden z wielu netfliksowych dodatków. Teraz wiedząc, że to jeden z ledwie trzech, jestem rozczarowana i uważam to za zmarnowany potencjał. Skoro chcieli dodać tak mało to trzeba było wykorzystać te zasoby na coś lepszego niż na żart, którego większość graczy nie będzie nawet chciała odpalać. To DLC zmienia zbroje każdemu nilfgaardzkiemu NPCowi w grze czy tylko jakimś pojedynczym żołnierzom? Bo jak tylko niektórym to bym to nawet odpaliła dla urozmaicenia, ale jak każdy Nilfgaardczyk byłby w to ubrany to podziękuję :p
 
Może ktoś podpowie mi, jak dobrze zoptymalizować grafikę? Mam rtx 3070 i wygląda na to, że gra ma problem z utrzymaniem 60 fps, nawet na niskich ustawieniach przy 1080p. Próbowałem zoptymalizować używając geforce experience (który to program twierdzi, że spokojnie mogę grać na ultra), ale chyba nie importuje ustawień do gry.
Ja również gram na RTX3070. Rozdzielczość 3440x1440, ustawienia (prawie) maksymalne - wyłączyłem tylko rozmycie w ruchu. Hairworks i ray tracing włączone, DLSS na auto. Gra jest grywalna w miarę komfortowo, choć nie trzyma takich fajnych fps jak przed patchem. Ale to akurat normalne. Wygląda niesamowicie, takiej jakości nie miałem nigdy wcześniej pomimo modów.
Niestety, działa niestabilnie: potrafi się wywalić, z byle powodu lub nawet bez: nic nie robiłem, bo poszedłem sobie nalać kawy i nagle freez - po alttabie zobaczyłem okienko z bugtrapem.
Ogólnie ten patch to dobry kierunek rozwoju gry, ale to jeszcze nie meta. Przed REDami jest jeszcze dogrywka, bez której ten patch nie ma sensu.
 
Ma ktoś pomysł jak oddalić podczas przechadzki Geralta kamerę tak jak to było w wersji 1.32 i czy to w ogóle możliwe. Może jestem ślepy ale nie widzę nigdzie tej opcji.
 
Czy poleciłby mi ktoś jakiś program pokazujący ilość FPS? U mnie w tej chwili ani Fraps, ani Riva Statistics nie wyświetla ilości klatek, choć jestem niemal pewien, że przed patchem wyświetlały oba.
Post automatically merged:

Ma ktoś pomysł jak oddalić podczas przechadzki Geralta kamerę tak jak to było w wersji 1.32 i czy to w ogóle możliwe. Może jestem ślepy ale nie widzę nigdzie tej opcji.
W ustawieniach masz opcję przybliżonej kamery, może masz ją włączoną? Opcje ---> Rozgrywka (ustawienie "Domyślne" lub "Blisko")
Post automatically merged:

Ej, czy tylko u mnie Geralt nie ma stóp? XD
W zasadzie wszystko jest OK - stóp nie ma, więc cienia też nie rzucają :ROFLMAO:
 
Last edited:
W ustawieniach masz opcję przybliżonej kamery, może masz ją włączoną?
Post automatically merged:
Automatyczne wypośrodkowanie kamery było włączone - trzeba to wyłączyć jakby ktoś jeszcze miał z tym problem. Co jak co ale kamera bardziej oddalona przydaje się w wiedźminie podczas walki bardziej niż taka z nad ramienia.
 
Dobra, wiem co się stało, okazało się że to przez pozostałości po pewnym modzie.
Co do reszty, niestety już zauważyłem, że mod limit fix nie działa, i teraz masa modów która normalnie działała, teraz już nie i gra się nie uruchamia jak jest ich za dużo.
No i klops, trzeba czekać na aktualizację. Zauważyłem też, że np. cutscenka z Yen tworzącą barierę ma kilka nowych ujęć.
 
Last edited:
Czyli widzę że moje sztywne i płaskie trawki jak wczoraj włączyłem to mały pikuś był. Boje się co dziś odkryje. Trochę lipa że kolejny raz wydali grę w takim stanie. To już cyberek na premierę lepiej na pc wyglądał
 
Jeśli ktoś ma słabego PC to radzę się z tym wstrzymać. Na moim gtx970 miałem na najwyższych ustawieniach bez hairworks 60fps w 1080p. Teraz gra ma okropny stutter i gubi klatki nawet na średnich (wyglądając przy tym jak kupa). Może to kwestia optymalizacji, sterowników, nie wnikam. Aktualnie wracam do poprzedniej wersji, dobrze że jest taka opcja. To nie gra online żeby wymagania rosły i nagle nie można sobie komfortowo pograć na dotychczasowej konfiguracji. Questa obejrzę sobie na YT, trudno. Ogólnie powinni to wydać moim zdaniem jako osobną wersję, a nie jako patch.
Wybacz może będę nie miły ale ta karta to już prehistoria ma obecnie jakieś 10 lat jeśli dobrze pamiętam. Więc szczerze mówiąc nie za bardzo wiem czego oczekujesz.
 
Dobra, wiem co się stało, okazało się że to przez pozostałości po pewnym modzie.
Co do reszty, niestety już zauważyłem, że mod limit fix nie działa, i teraz masa modów, i teraz gra się nie uruchamia jak jest ich za dużo.
No i klops, trzeba czekać na aktualizację. Zauważyłem też, że np. cutscenka z Yen tworzącą barierę ma kilka nowych ujęć.
No ja niestety musiałem moje 15 modów wywalić bo nie wiedziałem czy to kolorowe znaczniki na mapie, czy mod powodujący cały czas finishery, czy zmieniony wygląd Yen i Triss czy ruchomy bestiariusz jest winien temu że gra się nie uruchamiała.
 
Top Bottom