Aktualizacja do Windows 10 - zrób kopię zapasową zapisów gry.

+
Aktualizacja do Windows 10 - zrób kopię zapasową zapisów gry.

Porada, którą przeczytacie poniżej, może mieć zastosowanie również w przypadku innych programów. Zachowanie ostrożności podczas aktualizacji/reinstalacji systemu operacyjnego to bardzo ważna sprawa, prawie jak wypicie eliksiru Czarna Krew przed walką z Ekimmą!

Na pewno wielu z Was niedługo zaktualizuje Windowsa do wersji 10, a część już to zrobiła.
Windows 10 wprowadza wiele nowych funkcjonalności, a razem z nimi mogą wystąpić zmiany w strukturze plików.
Upewnijcie się, że zrobiliście kopię zapasową zapisów gry, zanim przystąpicie do aktualizacji do Windowsa 10.

Zapisy gry przechowywane są domyślnie w C:\Users\%username%\Documents\The Witcher 3\gamesaves, a ścieżka ta może ulec zmianie w Windowsie 10, co może skutkować tym, że gra nie będzie w stanie tworzyć nowych zapisów stanu rozgrywki. W takim przypadku niezbędna będzie ponowna instalacja gry.

Jednakowoż, przed reinstalacją gry, przejdźcie do katalogu x64 Wiedźmina 3 i uruchomcie .exe gry w trybie administratora i sprawdźcie, czy save'y ponownie się zapisują.

Jeśli macie zamiar aktualizować system operacyjny przez usługę Windows Update i wybierzecie, by instalator usunął wasze prywatne dane z (C:/), zapisy stanu gry zostaną bezpowrotnie usunięte.
Ponadto jeżeli gra została zainstalowana na innej partycji, to po aktualizacji do Windsowa 10, może wystąpić konieczność ponownej instalacji gry, gdyż wiele wpisów rejestru zostanie usuniętych podczas update'u.

Jeśli do aktualizacji systemu wybraliście Media Creation Tool, upewnijcie się, że użyjecie opcji 'Zachowaj pliki osobiste i aplikacje' (ta opcja jest dostępna jedynie, jeśli instalator ma ten sam język co system operacyjny), w innym wypadku wasze zapisy stanu gry również mogą zostać usunięte.

Va faill,
Marcin
 
Last edited:
Tylko jeżeli ktoś robi czystą instalacje bez zachowania plików i danych osobistych ! Jeżeli ktoś robi aktualizacje z zachowaniem całości to nie musi się martwić (jak tak zrobiłem).
 
Tylko jeżeli ktoś robi czystą instalacje bez zachowania plików i danych osobistych ! Jeżeli ktoś robi aktualizacje z zachowaniem całości to nie musi się martwić (jak tak zrobiłem).

Potwierdzam, zainstalowałem w10 nic nie trzeba było kopiować (instalacja z zachowaniem danych). Co do zmian w wydajności, to przynajmniej póki co nie zauważyłem żadnych.
 
Ja tam nawet nie myślę o przejściu do Win10. Kafelki mnie wkurzają. Kupiłem sobie przecenione OEMowe Win7 - wyłącznie do gier, które na Linuxie nie pójdą - i nie zamierzam zmieniać. Swoją drogą czy nie prościej byłoby robić od razu pod Linuxa? Znika mnóstwo problemów wynikających z zależności od winzgrozy... a współczesne dystrybucje Linuxa są łatwiejsze i szybsze w instalacji niż Windows (ale bluzgałem jak nierozsądnie zgodziłem się, żeby Win7 ściągnęło i zainstalowało sobie uaktualnienia - dosłownie pół doby szlag trafił) więc nie powinno to ograniczać rynku.
 
Mamy Windows 10 a czy będziemy mieli Wiedźmina 3 wspierającego DX12? Wszyscy milczą a wystarczy proste tak lub nie.
 
Top Bottom