Aktualizacja jest już dostępna!

+
Ja osobiście uważam, że ten patch poprawił bardzo wiele. Bardzo dużo błędów językowych zostało usuniętych. I zdecydowanie poprawiono balans usuwając "pętle" np. z odnowy. Dobra robota Drużyno Gwinta:)

...
Jest jeszcze jedna rzecz, nie wiem gdzie ten wątek poruszyć bo nie jestem stałym bywalcem forum, ale zdarzyło mi się to już kilka razy.
Dawniej nie było z tym problemu kiedy był oddzielny dostęp do cmentarzy graczy.

Sytuacja wygląda tak:

Assire ma wrzucić karty do decku, ale grając na lustrzaną talię, właściwie nie mamy jak sprawdzić czyja np. Płotka wraca do decku:/ Grając na inne talie mamy przynajmniej kolor przeciwnika, ale w przypadku gry czarny na czarny mamy problem żeby wrzucić swoje karty do decka:/ Po prostu karty przeciwnika powinny mieć inną obwolutę, np. właśnie w kolorze nacji jaką gra przeciwnik. Ogólnie jakieś obwoluty czy coś poprawi działanie wszystkich kart mających dostęp do cmentarzy:)

To tak ode mnie:)
pozdrawiam,
Kuba i trzymam kciuki za rozwój Gwenta. Dla niego zostawiłem hmmm inną karciankę:)
 
Ale są obwoluty w cmentarzu, niebieskie lub czerwone, przyjrzyj się dokładniej :)
I popieram patch jest jak na razie w porządku
 
No Title

Chyba jakoś po tygodniu pierwsze GMy. Najlepsze jest to że jeden z ujemnym win ratio. Wiem że już nie raz widywało się takich graczy w topie ale według mnie to jest przesadą mimo wszystko. Do tej pory GM to było coś o czym wydaje mi "marzył" każdy casualowy gracz teraz to jest śmiech na sali.
 

Attachments

  • photo197382.jpg
    photo197382.jpg
    26.7 KB · Views: 40
smykPL;n10479802 said:
Chyba jakoś po tygodniu pierwsze GMy. Najlepsze jest to że jeden z ujemnym win ratio. Wiem że już nie raz widywało się takich graczy w topie ale według mnie to jest przesadą mimo wszystko. Do tej pory GM to było coś o czym wydaje mi "marzył" każdy casualowy gracz teraz to jest śmiech na sali.

W innym temacie parę dni temu pisałem że 4200 to "lekka" przesada bo nie trzeba mieć 50% winrate nawet żeby zdobyć widać faktycznie miałem racje
 
smykPL;n10479802 said:
Chyba jakoś po tygodniu pierwsze GMy. Najlepsze jest to że jeden z ujemnym win ratio. Wiem że już nie raz widywało się takich graczy w topie ale według mnie to jest przesadą mimo wszystko. Do tej pory GM to było coś o czym wydaje mi "marzył" każdy casualowy gracz teraz to jest śmiech na sali.

Ten jeden z ujemnym budzi poważny niesmak... Bo reszta winratio ma całkiem sensowne. Zobaczymy z czasem ile osób dobije do tego 4200MMR. Nie pamiętam ile takich było w poprzednim sezonie, z 5k? Ktoś kojarzy? No i były (najpewniej) inne punkty MMR przyznawane. Trzeba poczekać na koniec sezonu i zobaczyć czy faktycznie będzie to śmiech na sali (powiedzmy, że 20-30k ludzi będzie miało GM, ale w to nie wierzę z prostej przyczyny - brak czasu u wielu nawet dobrych osób) czy będzie to właśnie powiedzmy kilka tysięcy ludzi, 2-3k. Wtedy powiedziałbym, że to ok wartość (biorąc pod uwagę ile ludzi gra w Gwinta).
 
Last edited:
Keymaker7;n10480472 said:
Ten jeden z ujemnym budzi poważny niesmak... Bo reszta winratio ma całkiem sensowne. Zobaczymy z czasem ile osób dobije do tego 4200MMR. Nie pamiętam ile takich było w poprzednim sezonie, z 5k? Ktoś kojarzy? No i były (najpewniej) inne punkty MMR przyznawane. Trzeba poczekać na koniec sezonu i zobaczyć czy faktycznie będzie to śmiech na sali (powiedzmy, że 20-30k ludzi będzie miało GM, ale w to nie wierzę z prostej przyczyny - brak czasu u wielu nawet dobrych osób) czy będzie to właśnie powiedzmy kilka tysięcy ludzi, 2-3k. Wtedy powiedziałbym, że to ok wartość (biorąc pod uwagę ile ludzi gra w Gwinta).

W poprzednim sezonie znajomy skończył na ~4k miejscu mając 4350 więc zakładając że teraz sezon będzie trochę krótszy (luty etc) i nie zmienili przyznawanych mmr to z 5-10k ludzi co najmniej będzie miało trochę słabo jak na tytuł który średnio zdobywało ~500 osób ;d
 
areq21 niemozliwe, w poprzednim sezonie w top 1k limitem byl 4340pkt, ja mialem 4300 i bylem 1200.

odnoszac sie do dyskusji, ciezko na razie wyrokowac, ale top ranga po 7dniach patcha to troche przesada - wpadamy ze skrajnosci w skrajnosc. Nagrody moim zdaniem sa ok (czyli dostep do ciekawych ramek dla wiekszej ilosci osob) ale brakuje jeszcze jednej rangi dla hardkorow (tego top 100-200) zeby bylo sie o co bic do ostatniego dnia.
 
Tak szczerze, jeżeli do gry ma dojść jeszcze Arena, to akurat bardzo dobrze, że wbijanie najwyższych rang nie będzie zajmowało całego miesiąca (chyba, że znów coś się zmieni). Dużo osób traktuje zwykły ranking i związane z nim zdobywanie rang jako wyznacznik skilla, a przecież takowym wyznacznikiem miał być z założenia Pro Ladder. Najlepiej jakby zwykły ladder służył do szybkiego (no ale nie z jakimś beznadziejnym winratio naturalnie) zdobywania standardowych nagród w postaci beczek, fragmentów, ramek i avatarów, pro ladder do rywalizacji najlepszych i tryhardu, a arena do luźnego grania. Nie przeszkadzałoby mi nawet, gdyby wbijanie gma było jeszcze łatwiejsze niż obecnie- oczywiście wtedy dostęp do Pro Laddera mógłby być trudniejszy, na przykład uwzględniający dany próg mmr (wyższy niż gm) albo top x graczy.
 
TraN999;n10483972 said:
Najlepiej jakby zwykły ladder służył do szybkiego (no ale nie z jakimś beznadziejnym winratio naturalnie) zdobywania standardowych nagród w postaci beczek, fragmentów, ramek i avatarów, pro ladder do rywalizacji najlepszych i tryhardu, a arena do luźnego grania.

Jeżeli ktoś olewa ProLaddera, a robi tak zdecydowana większość graczy to gdzie maja walczyć o najwyższe trofea, gdzie maja tryhardować jeżeli nie w zwykłym trybie rankingowym? 20/21 ranga powinna być sporym osiągnięciem, nagród jest mnóstwo z dziennych questów, wbijania pasków a niedługo również z areny.
 
smykPL;n10479802 said:
Chyba jakoś po tygodniu pierwsze GMy. Najlepsze jest to że jeden z ujemnym win ratio. Wiem że już nie raz widywało się takich graczy w topie ale według mnie to jest przesadą mimo wszystko. Do tej pory GM to było coś o czym wydaje mi "marzył" każdy casualowy gracz teraz to jest śmiech na sali.

Własnie mnie zastanawia gracz który miał w Twoim screenie ujemny bilans - ma ledwie 73 poziom konta, ale zdołał rozegrać w 7 dni ponad 350 meczy. Albo w ostatnim tygodniu nagle zaczął no-lifić albo coś jest nie tak z tym kontem (ma ustawiony na tytuł który można było zdobyć w evencie kilka miesięcy temu).
 
Ramalian;n10484202 said:
Jeżeli ktoś olewa ProLaddera, a robi tak zdecydowana większość graczy to gdzie maja walczyć o najwyższe trofea, gdzie maja tryhardować jeżeli nie w zwykłym trybie rankingowym

Nikt nikogo nie zmusza do olewania Pro Laddera. W tym właśnie rzecz, ludzie olewają jeden tryb, bo obydwa naraz są zbyt czasochłonne, skupiają się więc na tym trybie, w którym mogą zdobyć jakieś realne nagrody jak ramki i avatary. Przy czym ja nie chce, żeby zniknęły np, ramki za miejsca w top 100 czy top 100, dalej więc będzie sens grania zwykłego rankingu.

Ramalian;n10484202 said:
20/21 ranga powinna być sporym osiągnięciem,
Do tej pory to "osiągnięcie" 21 rangi nie było wcale wynikiem jedynie dobrego skilla, ale również trafienia odpowiedniej serii gier z fartem do coinów i co najmniej znośnych rąk startowych, bo na poziomie 4,4k mmr jedną niefartowną grą można było zaprzepaścić trud włożony w wygranie kilku gier poprzednich. Bardzo dużo osób nie osiągnęło w konkretnych sezonach najwyższej rangi, pomimo tego, że winratio miało na poziomie osób będących najwyżej w rankingu, a różnica rozegranych gier nie była aż tak znacząca.

Ramalian;n10484202 said:
nagród jest mnóstwo z dziennych questów, wbijania pasków a niedługo również z areny.
To da się zbalansować.
 
Mam wrażenie, że sporo komentarzy jest tutaj mocno off-topowych. To w końcu post o aktualizacji, nie drabince rankingowej. ;-)

ja_kas;n10473512 said:
Ja osobiście uważam, że ten patch poprawił bardzo wiele. Bardzo dużo błędów językowych zostało usuniętych. I zdecydowanie poprawiono balans usuwając "pętle" np. z odnowy. Dobra robota Drużyno Gwinta
Otóż to! Sporo zmian balansujących w kartach zrobionych naprawdę sensownie, poza tym cieszę się, że teraz mamy wyjaśnienie poszczególnych zmian, a nie tylko suche "patch notes". No i super, że poprawiono wiele opisów kart, klimat jest bardzo istotny w karciance.

I czy dobrze rozumiem, że od teraz nagrody za sezony będą cykliczne? Informacje w zakładce "Bibeloty" jakby to sugerują.
 
yovish_w;n10489392 said:
I czy dobrze rozumiem, że od teraz nagrody za sezony będą cykliczne?
Tak ma być z tego co mi wiadomo.

Ponadto zgadzam się, że komentarz do zmian w formie pisanej jest dobrym rozwiązaniem. Moim zdaniem nawet lepszym niż stream przedpatchowy.
 
Top Bottom